Kanada – Švýcarsko 6:3 (kon.) | USA – Česko 2:4 (kon.)
Kanada
6:3 (4:2, 1:1, 1:0)
Švýcarsko
Čtvrtek 18.08.2022, 01:00 • Rogers Place, Edmonton • Mistrovství světa do 20 let • Čtvrtfinále

Z tohoto zápasu je to všechno. Děkuji vám za pozornost a budu se těšit u dalších přenosů zase někdy příště. Na počtenou! Hezký den. (03:42:07)

Statistiky po utkání
    Střely na bránu: 41:26
    Vyloučení: 2:2
    Vyhraná buly: 27:28

Kanada potvrdila roli favorita utkání a po výhře 6:3 postupuje do semifinále. Jediný gól v poslední třetině dal do prázdné branky Stankoven, který se stejně jako Biasca trefil v utkání dvakrát a ještě přidal asistenci. Kanada je tak předposledním postupujícím, ten poslední bude znám po utkání ČR – USA, které v Edmontonu začíná zhruba ve 4:30. Ke sledování tohoto zápasu vás srdečně zveme.

Edmontonem zní kanadská hymna na počest vítězů.

Protože pro Švýcary turnaj končí, tak budou ještě vyhlášeni tři nejlepší hráči Švýcarů. Těmi byli vyhlášeni: Attilio Biasca, Simon Knak a Dario Allenspach.

Nejlepší hráči zápasu: Attilio Biasca (SUI)
    Logan Stankoven (CAN)

58:51 Logan STANKOVEN - 6:3

58:51
    Kanada právě vstřelila branku! Kanada definitivně stvrzuje svůj postup do semifinále. Johnson vyslal do jízdy LOGANA STANKOVENA, který dovezl puk do prázdné branky. Asistence: Kent Johnson.

58:01
    Zakázané uvolnění Kanady vrací hru před Garanda.

56:55
    Švýcaři to zkouší bez brankáře!

56:28
    Ofsajd Švýcarů. Vhazování ve středním pásmu.

56:22
    Odpískána hra vysokou holí. Vhazování před Garandem.

55:42
    Také Johnson na druhé straně zamířil svou střelu vedle brány.

55:10
    Biasca z dobré pozice minul Garandovu bránu.

53:53
    Puk zůstal na brankovišti Pascheho, ale nikdo z Kanaďanů ho nedostal do brány. Poté byla skrumáž na brankovišti Pascheho, kterou musel vyřešit strážce švýcarské branky zákrokem.

53:00
    Kanada už se nikam nežene, vede o dvě branky a nechce udělat nějakou chybu.

51:53
    Johnsonova rána proletěla těsně vedle Pascheho brány. Švýcarský gólman možná lehce trefil puk betonem.

51:10
    Ofsajd odpískán Kanadě.

50:39
    Garand vyjel ze své branky a pomohl svému týmu s rozehrávkou.

50:06
    Nejprve pálil od modré čáry Del Mastro, který ale minul. Následně před bránou Pascheho vznikla menší skrumáž, která nakonec vyústila ranou Cormiera, kterou skryl mezi betony Pasche.

49:28
    Bedardovu střelu ze strany vyrazil Pasche.

46:47
    Zpoza brány pomáhá Švýcarům s rozehrávkou Pasche.

45:34
    V této třetině Švýcaři zatím vedou 5:0 na střely.

45:26
    Další zásah Garanda.

45:15
    Knakovu ránu vyráží Garand.

44:57
    Na druhé straně má puk v rukavici Garand. Vhazuje se před jeho bránou.

44:20
    Seeley od modré pálil nad bránu.

42:56
    Kanada raději střídá a rozehrává zpoza vlastní brány.

42:01
    Švýcaři v úvodu třetiny více usazeni v útočném pásmu, ale k ničemu se zatím nedostali.

40:25
    Stankoven ukázkovým čistým hitem poslal k ledu Chantona.

40:16
    Icing Kanady.

40:01

Statistika střel po druhé třetině: 26:17.

Ve druhé třetině jsme viděli na každé straně jeden gól, když se nejprve prosadil po pěkné souhře Cuylle, a pak po špatné rozehrávce brankáře Garanda podruhé v utkání Biasca, který má zaděláno na hattrick. Dočká se ho ve třetí třetině? Třetí třetina začne zhruba ve 2:56.

40:00

39:53
    Zakázané uvolnění Kanady vrací hru před její bránu.

39:18
    Po dalším zásahu Pascheho se vhazuje před jeho bránou.

39:00
    Pasche chytá střelu Ostapchuka.

37:23

37:00
    Ránu Cormiera má Pasche, který má puk v lapačce.

36:25
    Zellweger na modré čáře skočil za pukem, aby se puk nedostal z pásma.

35:23
    2 min. – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Nicolas Baechler.

34:41
    Další rána Švýcarů končí zásahem Garanda. Po komerční pauze se bude vhazovat před jeho bránou.

34:33

34:28
    Fahrni zleva minul.

33:59
    Knak z dobré pozice minul bránu.

32:40
    Kanada hned vyhodila puk za švýcarskou bránu.

32:33
    Až nyní uvidíme první přesilovku v utkání, zahrají si ji Švýcaři.

32:33
    Nathan Gaucher – 2 min., vysoká hůl.

31:43
    Jeden ze švýcarských beků obětavě zblokoval ránu Bedarda z mezikruží.

31:23
    Ránu Thompsona z mezikruží sbírá Pasche do lapačky.

31:10
    Pasche má puk v rukavici. Po komerční přestávce se bude vhazovat před jeho bránou.

31:01
    Thompson v dobré šanci minul bránu.

30:18

30:08
    Pasche si poradil se střelou Zellwegera i s jeho následnou dorážkou.

29:27
    Ofsajd odpískán Švýcarům.
    27:51 Attilio BIASCA - 5:3

27:51
    Švýcarsko právě vstřelilo branku! Garand špatně rozehrál, čehož využili Švýcaři a skórují. K puku se dostal ATTILIO BIASCA a přesně se trefil za Garandova záda a prosazuje se podruhé v utkání. Bez asistence.

27:28
    Další zakázané uvolnění Kanady. Vhazovat se bude před bránou Garanda.

27:12
    Puk skončil na střídačce Švýcarů a hra je přerušena.

26:57
    Probíhá komerční přestávka.

26:44
    S Knakovou střelou si poradil Garand.

26:09
    Icing Kanady. Vhazování před její bránou.
    24:20 Will CUYLLE - 5:2

24:20
    Kanada právě vstřelila branku! Další pěkná akce Kanady znamená navýšení skóre. WILL CUYLLE si vyměnil puk se svým spoluhráčem, a pak dokázal za levým kruhem dostat puk do Pascheho brány. Asistence: Olen Zellweger a Tyson Foerster.

23:25
    Johnson hledal před bránou někoho ze svých spoluhráčů, ale Švýcaři mu odebrali puk.

22:46
    Paschemu vypadl puk z výstroje, ale nikdo z hráčů Kanady ho nedokázal dostat do odkryté brány!

22:34
    Švýcarům odpískán ofsajd. Vhazování ve středním pásmu.

21:39
    Zakázané uvolnění Švýcarů.

21:10
    Garand vyráží po jedné ze střel puk do rohu.

20:21
    Greigovu ránu od modré má mezi betony Pasche.

20:01

Střely na branku po 1. třetině: 13:10

První třetina tohoto čtvrtfinálového utkání je za námi. Hned v úvodu utkání se Kanada dostala do vedení díky Foersterovi, ale Švýcaři odpověděli gólem kapitána Knaka. Kanaďané potom odskočili na rozdíl tří branek, ale devět vteřin před koncem třetiny snížil na dvoubrankový rozdíl Biasca. Druhá třetina začne zhruba ve 2:01.

20:00
    19:51 Attilio BIASCA - 4:2

19:51
    Švýcarsko právě vstřelilo branku! U zadního mantinelu se k puku dostal Fahrni a posunul ho do mezikruží na hůl ATTILIA BIASCY, který se nemýlil a prostřelil přesnou ranou Garanda. Asistence: Joshua Fahrni a Jonas Taibel.

18:57
    Bedardovu ránu z mezikruží chytá Pasche.

18:18
    Johnson se vytočil zpoza brány, ovšem Pasche zasahuje.

17:01
    Střídání v týmu Švýcarsko:
    ze hřiště odchází Noah Patenaude, přichází Kevin Pasche.
    17:01 Nathan GAUCHER - 4:1

17:01
    Kanada právě vstřelila branku! Další branka ve švýcarské síti. Třináctý útočník NATHAN GAUSCHER se zapojil do hry a dostal přesnou nahrávku na levý kruh. Jeho následná střela skončila mezi Patenaudeho betony, odkud mu ale puk vypadl a dojel až do branky. Asistence: Elliot Desnoyers a Ryan O´Rourke.

16:47
    Kanada posílá znovu na led čerstvé síly.
    14:32 Logan STANKOVEN - 3:1

14:32
    Kanada právě vstřelila branku! Švýcarský obránce udělal chybu před svou bránou a k puku se dostal LOGAN STANKOVEN, který nejprve trefil břevno, ale od něj se puk odrazil zpět Stankovenovi na hůl a ten ho poslal do odkryté branky. Bez asistence.

14:02
    Ofsajd Švýcarů.

13:24
    Vhazování ve středním pásmu po ofsajdu Kanady.
    12:31 Jack THOMPSON - 2:1

12:31
    Kanada právě vstřelila branku! Kanada znovu vede. Seeley zleva našel před bránou volného JACKA THOMPSONA, který se trefil přesně nad beton přesouvajícího se Patenaudeho. Asistence: Mason McTavish a Ronan Seeley.

12:10
    Další dobrý zákrok brankáře Patenaudeho.

11:48
    Kanada znovu rozjíždí akci zpoza Garandovy brány.

11:10
    Stankoven z dobré pozice pálil těsně vedle.

10:49
    Zakázané uvolnění Švýcarů vrací hru před Patenaudeho.

10:14
    Další zásah pro brankáře Garanda. Po komerční přestávce se bude vhazovat před jeho bránou.

09:46
    Seeleyho rána jen proletěla vedle brány Patenaudeho.

08:50
    Knakovu střelu vyrazil betonem Garand.

07:29
    Stankoven pálil od pravého kruhu, ale minul bránu.

06:24
    Knak hledal v útočném pásmu svého spoluhráče, ale puk nakonec získala Kanada.

05:10
    Kanada střídá a rozjíždí akci zpoza vlastní brány.

04:28
    Patenaude teď skvělým zákrokem zachránil Švýcary od další inkasované branky.
    02:21 Simon KNAK - 1:1

02:21
    Švýcarsko právě vstřelilo branku! Švýcaři ovšem rychle odpovídají. Zanetti pálil od modré čáry a před bránou do jeho střely vložil hůl kapitán SIMON KNAK a srovnává skóre. Asistence: Brian Zanetti a Vincent Despont.
    01:07 Tyson FOERSTER - 1:0

01:07
    Kanada právě vstřelila branku! Hned v úvodu favorit vede! Stankoven vjel do útočného pásma a následně předložil kotouč volnému TYSONU FOERSTEROVI, který dostal puk do odkryté brány. Asistence: Logan Stankoven a Ronan Seeley.

00:01

Kanada oblékne černé dresy, Švýcaři bílé.

Utkání začne s tradičním menším zámořským zpožděním, přibližně v 1:10. Přeji všem příjemnou počtenou.

Kanada: Garand (Cossa) – Zellweger, Sebrango (A), Cormier, Del Mastro, Thompson, Seeley, O'Rourke – Bedard, McTavish (C), Cuylle – Foerster, Stankoven, Johnson (A) – Dufour, Greig, Roy – Desnoyers, Ostapchuk, Othmann, Gaucher.
    Trenér: Dave Cameron

Švýcarsko: Patenaude (Pasche) – Delémont, Chanton, Dionicio, Streule, Sidler (A), Meile, Despont, Zanetti – Allenspach, Fahrni, Biasca (A) – Taibel, Henry, Knak (C) – Nicolet, Baechler, Ritzmann – Muggli, Alge, Garessus.
    Trenér: Marco Bayer.

Švýcarsko
    Švýcaři si zahrají čtvrtfinále po dvouleté odmlce. Loni v Edmontonu skončili ve své základní skupině poslední se skóre 5:20. Nicméně tehdy se nesestupovalo, takže na baráž s Rakouskem nedošlo. To na světový šampionát v roce 2019 konaný ve Vancouveru má země helvétského kříže hezčí vzpomínky. V základní skupině obrala o bod i českou reprezentaci. Porazila Dánsko. Ve čtvrtfinále pak vyřadila obhájce stříbra ze Švédska poměrem 2:0. V souboji o finále ale schytala debakl od Finska 1:6 a v duelu o bronz nestačila na Rusy 2:5. Za Švýcary nastoupil útočník Chicaga Philipp Kurashev.

Co se týče probíhajícího mistrovství světa, tak Švýcaři jsou jediným týmem, který prohrál alespoň dva zápasy o gól. Na úvod trápil Švédy. Ze stavu 0:3 se dostal na kontakt, ale srovnat už nedokázal. Mimochodem jednou se prosadil i Attilio Biasca, jehož maminka pochází z Česka a samotný Biasca se dorozumí česky. Následoval debakl proti posledním mistrům světa z USA 1:7 a prohra s Německem 2:3. V přímém souboji o postup do čtvrtfinále pak Švýcaři zdolali Rakušany 3:2. Pět minut před koncem byl Lindner vyloučený do konce zápasu a v dlouhé přesilovce rozhodl právě zmíněný Biasca.

Kanada
    Sázková kancelář Tipsport považuje Kanadu za největšího favorita na zlato a není se zas tak čemu divit. Výkony domácího výběru v základní skupině budí respekt. Javorové listy začaly poměrně vlažně. Proti Lotyšům se trápily a ještě v polovině zápasu platil stav 1:1. Nakonec Kanaďané vyhráli 6:1. Následně deklasovali Slováky 11:1, což byla pro slovenskou dvacítku nejhorší porážka v historii. Vzápětí porazili český tým 5:1 zejména díky skvělému představení Suchánka. Jedinou branku obdrželi v oslabení od Ryšavého. Tou dobou hráli Češi pět minut v oslabení kvůli trestu na pět minut pro Chmelaře. Na závěr základní skupiny zvládla Kanada přímý souboj o vítězství proti Finům. Seveřany přehrála 6:3.

Domácí táhne především Mason McTavish. Ten je nejproduktivnějším hráčem turnaje a proti Slovákům skóroval hned čtyřikrát, což se na MS doposud povedlo jen šesti juniorům. Trenér Cameron má k dispozici například Kenta Johnsona, ten absolvoval v uplynulé sezoně olympijské hry v Pekingu i světový šampionát ve Finsku. Kanadský kouč povolal i Connora Bedarda. Naopak schází Owen Power. Jednička loňského draftu strávila poslední rok v NCAA a nyní se pokusí probojovat do kádru Buffala.

Hezký den, vítejte u textové reportáže ze čtvrtfinále MS juniorů, ve kterém se střetnou Kanada a Švýcarsko. Začínáme krátce po 1:00.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Mateo

Branky a nahrávky: 2. Foerster (Stankoven, Seeley), 13. Thompson (McTavish, Seeley), 15. Stankoven, 18. Gaucher (Desnoyers, O'Rourke), 25. Cuylle (Zellweger, Foerster), 59. Stankoven (Johnson) – 3. Knak (Zanetti, Despont), 20. Biasca (Fahrni, Taibel), 28. Biasca

Kanada: Garand (Cossa) – Zellweger, Sebrango (A), Cormier, Del Mastro, Thompson, Seeley, O'Rourke – Bedard, McTavish (C), Cuylle – Foerster, Stankoven, Johnson (A) – Dufour, Greig, Roy – Desnoyers, Ostapchuk, Othmann – Gaucher.

Švýcarsko: Patenaude (18. Pasche) – Delémont, Chanton, Dionicio, Streule, Sidler (A), Meile, Despont, Zanetti – Allenspach, Fahrni, Biasca (A) – Taibel, Henry, Knak (C) – Nicolet, Baechler, Ritzmann – Muggli, Alge, Garessus.
    Trenér: Marco Bayer

Rozhodčí: Hunnius, Kova – Jonas, Špůr