Michalovce – Cracovia 6:2 (kon.) | Olomouc – Košice 0:0 (zruš.) | Mountfield HK – Vienna Capitals 3:2 (0:2 po s.n.)
Plzeň – K. Vary 4:7 (kon.) | Litvínov – Liberec 2:5 (kon.) | Slavia – Kolín 2:3 (kon.)
Třebíč – Prostějov 6:5 (po pr.) | Jihlava – Šumperk 2:1 (kon.) | Vsetín – Trenčín 5:3 (kon.)
Sokolov – Litoměřice 2:5 (kon.) | Skalica – Senica 1:2 (po s.n.) | Písek – Klatovy 5:2 (kon.)
Přerov – Zlín 1:2 (kon.) | Pardubice B – Vrchlabí 3:4 (kon.) | Havířov – Opava 3:1 (kon.)
Val. Meziříčí – Nový Jičín 1:6 (kon.) | Havlíčkův Brod – Žďár n/S 6:1 (kon.) | Ústí n/L – Mostečtí Lvi 1:3 (kon.)
Spišská N. Ves – Martin 3:1 (kon.) | Děčín – Benátky n/J 3:2 (kon.) | Pardubice – Mladá Boleslav 0:1 (kon.)
Sokol Karviná – Kopřivnice 2:3 (po s.n.) | Cheb – Chomutov 3:6 (kon.)
AZ Havířov
3:1 (2:0, 0:0, 1:1)
HK Opava
Úterý 23.08.2022, 18:00 • Gascontrol Aréna, Havířov • Přípravné zápasy

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Dnes uvidíme první domácí přípravné utkání AZetu Havířov. V Havířově proběhla přes léto spousta změn, po sestupu do 2. ligy došlo k výměně vedení klubu, trenérů a samozřejmě i hráčů.

AZ odehrál svůj první přípravný zápas ve čtvrtek 18.8. na ledě Zagłębie Sosnowiec, kde vyhrál 4:3 po samostatných nájezdech. Přičemž už v polovině utkání vedl 0:3, když se trefili Matouš Ćmiel a dvakrát Jakub Apolenář. Domácí ale zabrali, ještě ve 2. třetině snížili a ve 3. třetině srovnali. Rozhodovaly tak samostatné nájezdy, ve který vystřelil AZetu výhru Daniel Spratek.

Sestava AZetu v minulém zápase:
    Štipčák – Šcurek, Kunc, Chowaniak, Kolarz, Havlík, Mrowiec – Apolenář, Spratek, Kofroň, Pawliczek, Stuchlík, Pastor, Tvrdý, Ćmiel, Krupa, Pniok.

Zatímco AZ Havířov hrál 9 let 1. ligu, Opavě se postoupit ze 2. ligy nepovedlo. Oba soupeři se tak potkají poprvé od roku 2014, kdy AZ porazil Slezan v přípravném utkání na turnaji v Porubě 5:3.

Slezan odehrál dva přípravné zápasy, oba na svém ledě a oba vyhrál. Nejprve v repríze finále 2. ligy minulé sezóny porazil Nový Jičín 4:3, když po dvou třetinách prohrával 0:3! Na začátku 3. třetiny zavelel k obratu David Zelenka, krátce po něm přidal druhou branku Petr Wolf a vyrovnal Kryštof Kadula. Obrat dokonal Tomáš Káňa.

Ve druhém přípravném utkání Opava hostila Valašské Meziřící, oba celky přpravily divákům brankové hody. Po 1, třetině to bylo 1:0 pro domácí, ale druhá část skončila 4:4. Ve třetí třetině Slezan svůj náskok rychle navýšil na 7:4, hosté pouze v závěru korigovali na konečných 7:5.

Domácí Petr Wolf dal dva góly a na jeden nahrál, Tomáš Rousek si připsal dvě branky a dvě asistence.

Sestava Opavy v minulém přípravném utkání:
    Sotlar (Piták) – Štěpánek, Fědor, Zapletal, Kocián, Zelenka, Thiel, Pachula – Wolf (C), Káňa (A), Rousek (A), Buršík, Beránek, Tomsa, Vašenka, Štindl, Kadula, Vojkůvka, Horný, Římský.

Na ledě jsou rozhodčí a přicházejí hráči Opavy.

A nyní už přicházejí i hráči domácího AZetu.

00:01

00:14
    AZ je v útočném pásmu, puk od modré čáry nahazoval Chovaniak, ale hodně mimo branku.

01:02
    Po rychlém protiútoku se dostal ke střele hostující Vojkůvka, Štipčák puk vyrazil lapačkou.

01:54
    Domácí Havlík pěkně obkroužil branku Slezanu, dostal se k dobré střelecké pozici a vypálil, ale Bartošák si místečko mezi tělem a rukou pohlídal.

02:30
    K dobré šanci se dostali i hosté, konkrétně Rousek, jenž pálil od pravého mantinelu k bližší tyči, jenže Štipčák byl pozorný.

04:07
    AZ se drží v útočném pásmu, je z toho střele Mrowiece od modré čáry, ale puk minul pravý horní růžek Bartošákovy branky.

05:09
    Hostující Štěpánek pálil od pravého mantinelu, ale pouze do boční konstrukce branky.

06:32
    Zajímavou kombinaci s Mrowiecem zakončoval Ščurek, ale Bartošák jeho střelu od modré čáry vyrazil.

07:00
    Vyloučení v týmu AZ Havířov:
    Haas – 2 min., vysoká hůl.

07:21
    Před Štipčákem nebezpečně tečoval Vašenka, ale domácí gólman puk zastavil a má pod kontrolou. Vhazuje se po jeho levici.

07:49
    Domácí Apolenář se dostal do brejku, ale se střelou mezi betony neuspěl!

08:39
    Útok Opavy zastavil ofsajd.

08:49
    AZ se prosadil při vlastním oslabení, když zbývalo 11 vteřin z Haasova trestu. MATOUŠ ČMIEL po Dudášově přihrávce prostřelil Bartošáka. Asistence: Martin Dudáš.

09:18
    Havířov právě vstřelil branku! Havířov právě vstřelil branku! A rázem je to 2:0, když rychlou kombinaci se Spratkem a Apolenářem zakončil ADAM KOFROŇ. Asistence: Daniel Spratek a Jakub Apolenář.

12:36
    Tlak AZetu pokračuje, Krupa střelou z první těsně před Bartošákem minul branku!

13:25
    Domácím nevyšla rozehrávka, je z toho zakázané uvolnění.

15:08
    Slezan se snaží založit útok za vlastní brankou.

17:19
    AZ se nepřesnou kombinací sám vyhnal z útočného pásma.

17:48

Tato přesilovka se domácím moc nepovedla.

18:52
    Domácí hráči teď zamkli svého soupeře v útočném pásmu, ale chyběla střelba.

19:44
    Puk je za brankou Opavy, asi už se nic nestane.

20:00

V první části se oba soupeři dlouho oťukávali, pak se trochu aktivněji projevovali hosté, kteří si tím zajistili i přesilovku. Jenže ta se jim nepovedla a sami inkasovali. Havířov krátce nato přidal druhou branku a měl i herní převahu. Uvidíme, co přinese druhá třetina, která začne asi v 18:44.

Hráči obou týmů i trojice rozhodčích jsou na ledě, za chvíli začne druhá třetina.

20:01

20:16
    AZ vyhrál buly, ale pak mu nevyšla rozehrávka a je z toho zakázané uvolnění.

20:48
    K dobré střele z levého kruhu se dostal hostující Štindl, ale Štipčák scvakl betony včas.

22:14
    Po sérií nepřesností je pískáno zakázané uvolnění AZetu.

22:31
    Havlík – 2 min., podrážení.

23:24
    Šindelář nahodil puk od modré čáry, Štipčák máchl lapačkou a má kus černé gumy ve své moci.

23:52
    AZ se osvobodil.

24:18
    Zelenka pálil z levého kruhu, ale Štipčák opět zasáhl lapačkou. Vhazuje se po pravici domácího gólmana.

24:31

Opava nepředvedla úplně špatnou přesilovku, chybělo lepší zakončení nebo překvapivá přihrávka.

25:52
    Domácí Spratek chytře hledal Kofroňe, ale ten nedokázal dobře zakončit.

27:28
    Domácí Krupa šikovně tečoval před Bartošákem, pak se ještě dostal k dorážce, ale netrefil odkrytou branku Slezanu!

28:50
    Hra se přelévá ze strany na stranu, ale bez šancí.

29:18
    Teď se před Štipčákem zjevil sám Buršík, ale nedokázal domácího brankáře překonat!

29:54
    Domácí Havlík se dostal ke střele z mezikruží, Bartošák zasáhl vyrážečkou a vytěsnil puk nad horní tyč své branky.

30:50
    Dudáš chytře našel volného Čmiela v mezikruží, ale ten se střelou z první mezi betony neuspěl.

31:22
    Útok Slezanu zastavil ofsajd.

31:56
    Štěpánek – 2 min., držení.

32:14
    AZ se sám vyhnal z útočného pásma, následně jeho útok zastavil ofsajd.

32:19
    Opava vyhazuje puk až za Štipčákovu branku.

33:46
    Další vyhození Opavy a následný ofsajd AZetu.

33:54
    Opava se znovu osvobodila.

33:56

34:42
    Hostující Vašenka se dostal do brejku, byl faulován a tak rozhodčí nařídil trestné střílení!

Sám faulovaný hráč se rozjel k exekuci, ale s forhandovým blafákem neuspěl, puk poslal do pravého oblouku Štipčákovy branky.

34:48
    Rousek – 2+2, vysoká hůl.

35:25
    Tvrdý pálil z pravého kruhu, ale Bartošák zasáhl pravým betonem a puk vyrazil.

36:13
    Opava se osvobodila.

36:53

37:32
    Hosté se znovu osvobodili.

38:06
    Kofroň to zkusil z levého kruhu, ale jeho střelu obránce hostí zablokoval a puk skončil v hledišti.

38:16
    Hosté se málem dostali do útoku, ale zastavil je ofsajd.

38:48

Domácí hráči si sice v dlouhé přesilovce vytvořili pár dobrých příležitostí, ale branku vstřelit nedokázali.

39:46
    Puk je ve středním pásmu, asi už se nic nestane.

40:00

Ve 2. třetině jsme viděli řadu šancí na obou stranách, ale branka nepadla. Čeká nás tak zajímavá třetí třetina. Ta začne asi v 19:32.

40:01

40:37
    Hostujícím hráčům se nepovedla rozehrávka a je z toho zakázané uvolnění.

41:26
    Hostující Kadula pálil zpoza obránce, ale jen do připraveného Štipčáka. Vhazuje se po levici domácího gólmana.

43:48
    Hostující Štěpánek pálil od modré, Štipčák zasáhl vyrážečkou.

44:08
    Beránek – 2 min., vražení na hrazení.

44:54
    Dobrou bombu od modré vyslal Dudáš, ale Bartošák vytáhl zákrok levým betonem.

45:16

46:00
    Havířov právě vstřelil branku! AZ nakonec přesilovku využívá, když se DANIEL SPRATEK obtočil kolem branky a zasunul puk k levé tyči. Asistence: Adam Kofroň a Daniel Chovaniak.

46:56
    Bílek – 2 min., sekání.

47:03
    Tvrdý – 2+2, vysoká hůl.

Opava má skoro celé 2 minuty přesilovku 5 na 3.

48:33
    Už to vypadalo, že Slezan dá branku, ale Štipčák se neuvěřitelně přesunul a puk mířící do odkryté branky lapil!

48:56
    Domácí ve 4.

49:40

50:08
    AZ se znovu osvobozuje.

50:37
    Štipčák si našel volný puk a skryl jej do lapačky. Vhazuje se po levici domácího gólmana.

51:03

Slezan promarnil obrovskou příležitost ke snížení a zdramatizování zápasu

52:17
    Pniok pálil z levého kruhu, Bartošák zasáhl betony.

53:09
    Opava právě vstřelila branku! JIŘÍ ŠINDELÁŘ nadvakrát překonal Štipčáka, když svou druhou střelu poslal mezi betony domácího gólmana. Asistence: Daniel Pachula.

53:13
    Čmiel – 2 min., podrážení.

53:30
    Zelenka – 2 min., vražení na hrazení.

53:53
    Hostující Šindelář se dostal ke střele z levého kruhu, ale mířil jen do připraveného Štipčáka.

54:21
    Další pokus Slezanu poslal z levého kruhu Kadula, ale zase narazil na Štipčáka.

55:02
    Hostující Horný se dostal k dobré střele, ale Štipčák vytáhl neméně dobrý zákrok lapačkou.

55:13

55:30

55:36
    Opavě nevyšla dlouhá nahrávka a píská se zakázané uvolnění.

55:57
    Rousek neuspěl se střelou zpoza obránce, protože Štipčák zasáhl levým betonem.

56:34
    Rychlý protiútok Opavy skončil postavením útočícího hráče v brankovišti.

57:37

58:48
    Opava se snaží útočit, ale naráží na dobrou obranu AZetu.

59:37
    Špatná rozehrávka AZetu znamená zakázané uvolnění.