Mountfield HK – Olomouc 3:5 (kon.)
konec
Mountfield HK
3:5 (1:3, 0:0, 2:2)
HC Olomouc
Čtvrtek 25.08.2022, 12:00 • ČPP Aréna, Hradec Králové • Přípravné zápasy juniorů
Partner:
   
  To je ode mě pro dnešek vše a užijte si zbytek odpoledne. Na počtenou! (14:25:43)
   
  Dnešní utkání bylo bohaté na góly, celkem jich padlo osm. V úvodu byla aktivnější Olomouc, to potvrdila i vstřelením prvního gólu. Hradce krátce nato odpověděl a bylo vyrovnáno. Díky přesilovkám hosté navýšili svůj náskok a bylo to 1:3.
  V druhé třetině se role obrátily – Hradečtí měli více šancí a Olomouc spíše bránila. V této časti ale žádné góly nepadly, oba gólmani drželi svůj tým.
  Třetí dvacetiminutovka byla poměrně divoká. Mountfield dokázal vstřelit dva góly rychle za sebou a vyrovnal na 3:3. Olomouc ovšem přidala další branku a opět vedla. V závěru měli Hradečtí početní výhodu, kterou však nedokázali využít. Poté to zkoušeli ještě v šesti, ale inkasovali a Olomoučané tak zvítězili 5:3 i díky Nowakovi, který podal vynikající výkon v brance.
   
  Konec zápasu.
   
  59:35
  Hra se dohrává, Olomoučtí nikam nespěchají.
   
  59:19
  Olomouc právě vstřelila branku!
  Olomouc potvrzuje svou výhru v dnešním utkání, když vybojovala puk a MICHAL TOMEČEK ho poslal od levé strany mantinelu do prázdné branky – 3:5.
   
  59:17
  Hradečtí to zkouší v šesti!
   
  59:09
  Oddechový čas pro tým Mountfield HK.
   
  58:29
  Hradci se nedaří dostat do útoku, spíše Olomouc má více střel.
   
  58:08
  Útočnou akci Olomouce zastavil ofsajd.
   
  57:39
  Lukáš Král přihrál kapitánovi Michalovi Benešovi do mezikruží, ten se snažil dostat puk mezi betony Nowaka, ale nepodařilo se.
   
  57:27
  Hosté v plném počtu.
   
  56:50
  Domácím se konečně podařilo dostat do útočného pásma a kombinují.
   
  55:57
  Hradec má k dispozici další přesilovku, a může tak vyrovnat, ale zatím se Olomoučtí dobře brání a puk vyhodili do bezpečí.
   
  55:27
  Vyloučení v týmu HC Olomouc:
  Hradil – 2 min., sekání.
   
  55:06
  Nowakovi spadla maska, a tak je hra přerušena.
   
  54:28
  Lehké nahození olomouckého hráče od modré čáry.
   
  53:59
  Nyní byla k vidění menší šarvátka, vylučovat se však nebude.
   
  53:30
  Matěj Novotný měl možnost vyrovnat, když jel trestné střílení, ale nepodařilo se mu to. Puk chtěl poslat mezi Nowakovy betony, ten je ale stihl zaklapnout včas.
   
  53:30
  Vyloučení v týmu HC Olomouc:
  Groch – TS, podrážení.

  Eva Šafranková

  Branky a nahrávky: 7. Michal Beneš (Matěj Beneš), 51. Vencl (Brotánek, Hora), 52. Idžan (Pavič) – 6. Kuchta (Belan), 13. Kuchta (Lichner), 17. Kuchta, 52. Pigl, 60. Tomeček


  Mountfield HK: Žalčík (Kasal) – Boukal, Hušek, Brotánek, Hrbek, Žaba, Bezpalec, Pavič – Klíma, Idžan, Nevšímal, Král, Michal Beneš, Matěj Beneš, Novotný, Kopecký, Giesl, Prášek, Hora, Vencl.
  Trenér: Jiří Janoušek ml.

  HC Olomouc: Nowak (Frgál) – Groch, Adam, Panáček, Sedláček, Compel, Šlohara – Faster, Tomeček, Hradil, Ruda, Pigl, Havel, Belan, Izák, Kuchta, Jeřábek, Lichner.
  Trenér: Karel Beran