Southampton – Manchester Utd. 0:1 (kon.) | Brentford – Everton 1:1 (kon.) | Brighton – Leeds 1:0 (kon.)
Chelsea – Leicester 2:1 (kon.) | Liverpool – Bournemouth 9:0 (kon.) | Manchester City – Crystal Palace 4:2 (kon.)
Arsenal – Fulham 2:1 (kon.)
Brighton & Hove Albion
1:0 (0:0)
Leeds United
Sobota 27.08.2022, 16:00 • Amex Stadium, Falmer • Anglická Premier League • 4. kolo

Děkuji vám za pozornost a doufám, že jste si dnešní duel společně semnou užili! Těším se na vás zase přístě, třeba u dalšího textového přenosu z anglické Premier League. (18:07:24)

Držení míče: 43 % : 57 %.
    Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 8:3. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 9:14.

Brighton nakonec vítězí nad Leedsem 1:0 a nutno podotknout, že jsou to naprosto zasloužené tři body. Brighton byl aktivnějším týmem po celý průběh a vypracoval si hned několik velmi solidních šancí. Jedinou branku duelu nakonec vstřelil ve skvělé formě hrající Pascal Gross. Brighton tak zažívá úžasný vstup do nové sezóny a společně s Manchesterem United se nachází na děleném prvním místě anglické Premier League. 4. kolo však ještě není dohrané, tudíž se jedná o průběžnou pozici.

90+6

90+6
    Domácí fanoušci už se radovali, avšak hvizd rozhodčího signalizoval pouze ofsajd Mwepua.

90+5
    Dlouhý nákop sice nenašel nikoho z hráčů Brightonu, ovšem Leeds se nedokáže vymotat ze své vlastní půle.

90+5
    Probíhá poslední minuta a Brighton má zdá se situaci ve svých rukou. Od vlastní branky rozehrává gólman Sanchez.

90+4
    Brighton dobře napadá ve středu hřiště a Leeds je zahnán až ke své vlastní brance. Čas se ale rychle krátí a na postupnou kombinaci už zkrátka není prostor.

90+3
    Adam Webster je po jednom ze zákroků výrazně otřešený a i když chce pokračovat, na chvíli bude muset jít mimo hrací plochu.

90+2
    MacAllister plnou silou odkopl míč, ale trefil přímo Gelhardta, jenž okamžitě upadl na hrací plochu. Za pár chvil se ale zvedá a opět hraje dál.

90+1
    Rozhodčí Salisbury překvapivě nastavuje dokonce 5 minut nad rámec základní hrací doby! Leeds tak má ještě nějaký čas na korekci skóre.

90
    Skvělá práce Mitomy, který nastartoval své rychlé nohy a v pokutovém území se snažil předat míč na Lampteyho. Do jeho záměru ale vložil své brankářské rukavice gólman Meslier.

89
    Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC:
    ze hřiště odchází Danny Welbeck, přichází Jan Paul van Hecke.

89
    Přímý kop pro Leeds, ke kterému opět zamířil Adam Forshaw, jenž se po příchodu na hřiště ujímá každé standardní situace. Jeho nadýchaný centr ale našel opět pouze brankáře Sancheze, který už poněkolikáté vysokým výskokem překazil plány svého soupeře.

88
    Žlutá karta pro tým Brighton & Hove Albion FC (Alexis Mac Allister).

88
    Po delší době útočný výpad Brightonu po levém křídle, konkrétně čerstvý Mitoma, ale nevymyslel nic zajímavého.

87
    Čas se rychlé krátí, do konce základní hrací doby zbývá necelých pět minut. V druhém poločase jsme navíc neviděli žádné velké zdržení, tudíž se nedá očekávat nějak velké nastavení.

86
    Rodrigo Moreno zkoušel z levé strany najít centrem někoho ze svých spoluhráčů, avšak našel pouze připravenou náruč brankáře Sancheze.