Spartak Perštejn – Slavia 5:5 (kon.) | Rapid Ústí n/L – Vysoké Mýto 4:3 (kon.) | FTZS Liberec – Interobal Plzeň 1:8 (kon.)
konec
FC Rapid Ústí nad Labem
4:3 (3:3)
1.FC Nejzbach Vysoké Mýto
Neděle 28.08.2022, 19:301. Futsal liga • 1. kolo
Předzápasové kurzy
   
  Hlasy trenérů po zápase Rapid Ústí nad Labem – Nejzbach Vysoké Mýto
  Martin Dlouhý (trenér FC Rapid Ústí nad Labem):
  "Chtěli jsme dát v zápase první gól, abychom se trochu uklidnili. Měli jsme poměrně tlak a na míči jsme byli lepší. Inkasovali jsme první branku, ale bylo dobře, že jsme za vzápětí za deset sekund vyrovnali a to bylo velmi důležité. Po úvodních dvou brankách u nás i u soupeře spadla nervozita a začal se hrát trochu více futsal. Oba týmy mají hodně mladých hráčů a bylo to z obou stran trochu bláznivé. Pro nás bylo důležité, že jsme doma zvládli vstup do soutěže a získali tři body. S Vysokým Mýtem budeme asi bojovat o spodek tabulky, a proto je vítězství s tímto soupeřem pro nás velmi důležité. Výhra nad Vysokým Mýtem nám z psychického hlediska hodně pomůže na startu do nové sezony. Jsem moc rád za vítězství, které se nerodilo lehce. Tři body zůstaly doma a toho si vážíme."

  Martin Brychta (trenér 1.FC Nejzbach Vysoké Mýto):
  "Vzhledem k tomu v jaké jsme byli sestavě, tak jsem hráčům poděkoval za bojovný výkon. Bylo vidět, že nejsme úplně sehraní, abychom útočné akce zakončovali do brány a tímto jsme se o lepší výsledek připravili. Domácí využili všechno, co měli a byli tam i nějaké tyčky. My jsme nebyli daleko od toho, abychom dali vyrovnávací gól. Bohužel se nám to nepodařilo a jedeme domů bez bodového zisku. S výkonem hráčům jsem byl spokojen a určitě jsme v Ústí nad Labem nezklamali. Je určitě škoda, že jsme si nezískali aspoň jeden bod. Dáváme mužstvo stále dohromady a náš cíl v letošním ročníku je jednoznačně záchrana v soutěži." (22:55:07)
   
  Přeji pěkný zbytek nedělního večera.
   
  Rapid Ústí uhájil v novém ligovém ročníku domácí prostředí ve svém prvním zápase díky těsné výhře 4:3. Hostující celek, nováček z Vysokého Mýta, předvedl statečný a bojovný výkon. Rozhodně může i přes prohru odjet ze severu Čech se vztyčenou hlavou. Má na co navazovat.
   
  Konec zápasu.
   
  39:50
  Bojuje se do poslední sekundy, ale zdá se, že utkání už je rozhodnuto.
   
  39:00
  Jan Palatka prošel až k prostoru u tyče a zkoušel překonat brankáře Klečka, neúspěšně.
   
  38:33
  Žlutá karta pro tým 1.FC Nejzbach Vysoké Mýto (Rajnoch).
   
  38:33
  Oddechový čas pro tým FC Rapid Ústí nad Labem.
   
  37:50
  Hráči Vysokého Mýta si připisují už pátý akumulovaný faul. Mají dvě minuty do konce, musejí přidat.
   
  36:47
  Rapid se propracoval k šanci, kdy míč letěl k bráně na Jiřího Zápotockého, ten v rozhodující moment nezpracoval balón. Pro domácí škoda, protože bylo velice pravděpodobné, že by z toho byla branka. Ale není.
   
  36:17
  Oddechový čas pro tým 1.FC Nejzbach Vysoké Mýto.
   
  36:17
  Až nyní se Vysoké Mýto dostává do šance, o kterou se porval vepředu David Ráliš. Jenže v koncovce nevyzrál na domácího gólmana Klečku.
   
  Počet diváků: 132.
   
  34:30
  Ačkoliv hosté prohrávají, nějak jim teď nejde dostat se do šancí. Utkání je velice bojovné.
   
  32:53
  Gajdoš v další šanci Ústí, ale nedokázal skórovat.
   
  31:25
  Rapid právě vstřelil branku!
  Ale smutnit vůbec nemusel, neboť z úhlu vyslal přihrávku na volného JAROSLAVA ZÁPOTOCKÉHO, který jen uklidil balón do odkryté sítě. Asistence: Tomáš Vobořil.
   
  31:04
  Domácí celek se po dlouhé době dostal do šance, ale Vobořil byl v pevných kleštích soupeře a z úhlu to zkoušel.
   
  27:48
  Nyní ale hosté předvedli solidní střelu v podání Marka Rajnocha, jenž si ale přízemním pokusem na Klečku nepřišel.
   
  27:01
  A fauluje se dál. Vysoké Mýto již čtvrtý akumulovaný faul.

  Zdeněk Kamínek st.

  Branky: 5. Zápotocký Jiří (Gajdoš M.), 8. Zápotocký Jaroslav (Zápotocký Jiří), 18. Schorsch (Zápotocký Jaroslav), 32. Zápotocký Jaroslav (Vobořil) – 5. Ráliš D. (Vojtíšek), 10. Demjančuk (Ráliš D.), 16. Palatka (Gerčák)

  Karty:   39. Rajnoch (VMY)


  FC Rapid Ústí nad Labem: Klečka (Smolař, Mrázek) – Zápotocký Jiří, Vobořil, Gajdoš M., Zápotocký Jaroslav – Čapek, Novák, Schorsch, Šebek. Náhradníci: Hajaš, Gajdoš J.
  Trenér: Martin Dlouhý

  1.FC Nejzbach Vysoké Mýto: Gerčák (Špinar) – Ráliš Š., Ráliš D., Rajnoch, Vojtíšek – Demjančuk, Jeníček, Palatka.
  Trenér: Martin Brychta

  Rozhodčí: Černý – Dragoun, Mollinger

  Diváci: 132