Zlín – Pardubice 2:1 (kon.) | Bohemians 1905 – Č. Budějovice 1:2 (kon.) | Jablonec – Sparta 1:1 (kon.)
FK Jablonec
1:1 (1:1)
AC Sparta Praha
Úterý 30.08.2022, 20:00 • Stadion Střelnice, Jablonec nad Nisou • FORTUNA:LIGA • 6. kolo

Držení míče: 32 % : 68 %.
    Střely na branku: 5:1. Střely mimo: 1:4. Rohy: 3:6. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 14:20. (21:58:43)

Fotbalisté Jablonce síce zůstávají po šesti kolech bez vítězství, přesto remízu se Spartou slaví jako výhru, neboť proti favoritovi prohrávali, po vyrovnání šli ve druhém poločase do deseti po vyloučení Považance, Spartu pak ale takřka nepustili do šance a berou tak bod za remízu 1:1.

Hosty poslal do vedení už v 10. minutě Kryštof Daněk, v závěru prvního poločasu vyrovnal Miloš Kratochvíl, jinak ale největší šanci zazdil Tomáš Malínský, když už v oslabení neproměnil samostatný únik na brankáře Holce.

90+7

90+7
    Jablonec se ubránil následné standardní situaci a dokázal v oslabení remizovat se Spartou!

90+7
    Žlutou kartu za opuštění technické zóny dostává i trenér Horejš.

90+6
    Jablonec bude dohrávat v devíti, protože Jan Krob zcela jasně stáhl k zemi Václava Drchala a byť se snažil nějak diskutovat, tak proti žluté a potažmo červené kartě po druhé žluté, tu nemůže být řeč.

90+6
    S vysokým centrem Sadílka si snadno poradil Jan Hanuš a Jablonec míří k velmi cenné remíze.

90+5
    Sparta zahrávala hned dva rohy v rychlém sledu, k ohrožení Hanuše ale nedošlo.

90+4
    Minčevův střílený centr je sražen na pátý rohový kop Sparty.

90+4
    Sparta zatlačila soupeře k jeho pokutovému území, zatím se ji ale nedaří dostat do zakončení.

90+3
    Z následné standardní situace domácí nijak nezahrozili a dopředu míří Sparta.

90+2
    Rozhodčí Machálek přiběhl ke Krobovi, jenž se chystal rozehrát standardní situaci, aby posunul míč o dobrých pět metrů zpět.

90+2
    Střídání v týmu FK Jablonec:
    ze hřiště odchází Jan Chramosta, přichází Václav Kadlec.

90+1
    V úvodu šestiminutového nastavení dostává Jaroslav Zelený žlutou kartu za zákrok na Tomáše Malínského.

89
    Po rohu se do zakončení z voleje dostal Václav Drchal, v těžké pozici ale vysoko přestřelil.

89
    Z následné standardní situace rezultuje rohový kop pro Spartu.

88
    Ještě před rozehráním standardní situace dostává žlutou kartu Tomáš Čvančara za sražení Jana Kroba.

87
    Václav Drchal si posunul míč do volného prostoru na pravém křídle, následně byl podražen Kratochvílem, jenž po čtvrté žluté kartě vynechá příští ligový zápas Jablonce.