Crystal Palace – Brentford 1:1 (kon.) | Fulham – Brighton 2:1 (kon.) | Southampton – Chelsea 2:1 (kon.)
Leeds – Everton 1:1 (kon.)
Fulham FC
2:1 (0:0)
Brighton & Hove Albion
Úterý 30.08.2022, 20:30 • Craven Cottage, Londýn • Anglická Premier League • 5. kolo

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (22:47:55)

Utkání sledovalo 22 224 diváků.

Držení míče: 40 % : 60 %.
    Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 7:3. Rohy: 3:3. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 9:11.

Utkání je u konce a na Craven Cottage se může začít slavit. Druhá půle přinesla rychlý vstup a už ve 48. minutě přišlo otevření skóre, o které se po prudkém centru z levé strany postaral Aleksandar Mitrović. V 55. minutě to už bylo o dvě branky, když po rychlém brejku nacentroval Pereira a vracející se Lewis Dunk nešťastně srazil míč do vlastní branky. Sledovali jsme nejaktivnější pasáž druhého poločasu a do ní patřila i 60. minuta, ve které hostující Alexis Mac Allister proměnil penaltu za faul na Estupiñána a Brighton rozjel snahu o srovnání. Jenže domácí Fulham skvěle bránil, v úplném závěru i kouskoval hru nakonec těsný náskok uhlídal. Zápas skončil výsledkem 2:1, Fulham s osmi body poskočil na šesté místo, Brighton je s deseti body na čtvrtém místě.

90+9

90+8
    Dlouhý aut do šestnáctky byl dobrým nápadem, jenže při snaze vyhrát hlavičkový souboj se pískal útočný faul.

90+7
    Hra se přesunula blíže k Lenově brance, hosté ještě mohou vhazovat.

90+6
    Pravou stranou se do šestnáctky prokličkoval Mitrović, při střele už byl ale zablokován a Sáncheze neohrozil.

90+5
    Už to pro domácí tým vypadá dobře, je tu přímý kop a zase pomaličká rozehrávka.

90+4
    Už to vypadalo, že se Brighton vykombinuje do protiútoku, jenže přišla chyba a následovala střela Harrisona Reeda z úhlu. Sánchezovu branku ale netrefil.

90+3
    Domácí drží míč u rohového praporku, Cairney si zase dává na čas.

90+2
    Akce pravou stranou skončila mimo hrací plochu, Brighton bude pospíchat.

90+2
    Po faulu na Cairneyho je tu přímý kop pro domácí, u míče je nachystán Kenny Tete.

90+2
    Střídání v týmu Fulham FC:
    ze hřiště odchází Harrison Reed, přichází Nathaniel Chalobah.

90
    Bude se nastavovat šest minut.

89
    Na lavičce domácích se ještě chystá střídání, čeká se na přerušení hry.

88
    Roh hostujícího celku, byť se zdálo, že tomu předcházel ofsajd. To domácí také reklamovali, jenže zcela bez úspěchu. Rohový kop však zvládli uhlídat.

87
    Fulham šikovně kouskuje hru a sráží tak tempo na minimum.

86
    Akce hostů středem skončila kousíček před hranicí pokutového území, akci ukončil odkopem Tim Ream.