Švédsko – Česko cz 0:3 (kon.) | Švýcarsko – Finsko 0:4 (kon.) | Dánsko – Německo 2:3 (kon.)
Kanada – USA 2:5 (kon.)
Dánsko
2:3 (1:1, 1:0, 0:2)
Německo
Úterý 30.08.2022, 19:40Mistrovství světa žen • Skupina B

Viděli jsme naprosto dechberoucí koncovku. Němky dnes potřebovaly zvítězit za tři body a přestože ještě po dvou třetinách na Dánky jednu branku ztrácely, zhruba od 44. minuty do toho pořádně šláply. Domácí hráčky téměř k ničemu nepouštěly, měly jednu příležitost za druhou a nakonec byly odměněny také góly. V 56. minutě vyrovnala Laura Klugeová a v úplně poslední vteřině rozhodla při hře bez brankářky Tanja Eisenschmidová. Ani heroický výkon Cassandry Repstock-Rommeové nestačil, Dánky po prohře 2:3 končí se třemi body poslední.

Pro dnešní zápas je to vše. Děkujeme za pozornost a někdy příště na počtenou! (22:00:42)

59:59 Tanja EISENSCHMIDOVÁ - 2:3

59:59
    Německo právě vstřelilo branku!
    Naprosto neuvěřitelný závěr tohoto utkání! Němky zachránily svou příslušnost v elitní skupině na MS žen ani ne vteřinu před koncem řádné hrací doby! Už to vypadalo beznadějně, přestože před brankou Dánska bylo rušno, ale nahození nakonec zapadlo do sítě. TANJA EISENSCHMIDOVÁ se stala německou hrdinkou. 2:3.

59:40
    Cassandra Repstock-Rommeová zastavila také obrovskou šanci Botthofové, která se objevila úplně sama před brankou.

59:19
    Tanja Eisenschmidová se chystala vystřelit od modré čáry, ale její protihráčka ránu zablokovala.

58:44
    Dánky mohly rozhodnout, jenže zakončení ze středního pásma do prázdné klece nedoputovalo.

58:22
    Dánky dokázaly vyhodit alespoň do středního pásma, ale znovu se už musí vracet.

57:48
    Po oddechovém času Německa přichází na řadu risk bez brankářky. Vzhledem k situaci v tabulce to hostující hráčky udělat musí.

57:48
    Laura Klugeová nebyla daleko k další brance, ale jedna z bránících hráček ji zastavila. Německá útočnice v první chvíli promáchla, což ji může mrzet.

57:25
    Německá obránkyně dostala nabito na modrou čáru, ale kotouč promáchla. Posléze se domácí hokejistky vydaly do brejku, který však nezakončily.

56:58
    Nyní se o puk bojuje ve středním pásmu. Němky by však rády přidaly ještě jeden gól.
    55:49 Laura KLUGEOVÁ - 2:2

55:49
    Němky se zcela po zásluze dočkaly vyrovnání, poněvadž tento tlak už nešlo ustát z pohledu Dánska! Po střele od modré čáry se puk odrazil před Christofovou, která se sice ještě neprosadila, ale ležící brankářku překonala LAURA KLUGEOVÁ. 2:2. Asistence: Lilli Welckeová.

55:28
    Po poslední komerční přestávce utkání pokračujeme ve hře. Německo má výhodu vhazování v útočném pásmu.

54:45
    Němky jsou opět v plném počtu. Ještě mají pět minut na vyrovnání či případný obrat.

54:10
    Ve vlastním oslabení vyrazily Němky do kontru a po krásné kombinaci pravděpodobně orazítkovaly tyč! Dnes jim opravdu není přáno.

53:22
    Laura Klugeová pošetřila v obranném pásmu několik sekund, když touš přidržela a následně si jej vyměnila se spoluhráčkou.

52:45
    Vyloučení v týmu Německo:
    Celina Haiderová – 2 min., hrubost.

Daniel Fekets

Lukáš Losleben

Branky a nahrávky: 5. Perssonová (Gludová, Andersenová), 29. Russellová (Jakobsenová) – 8. Jobst-Smithová (N. Eisenschmidová), 56. Klugeová (Li. Welckeová), 60. T. Eisenschmidová

Dánsko: Repstock-Rommeová (L. Jensenová) – Refsgaardová, Asperupová, Skottová, Russellová, Andersenová, Jacquetová – Gludová, Perssonová (A), Jakobsenová (C) – N. Jensenová (A), Weisová, Friis-Hansenová – Sorensenová, Oksbjergová, Ostergaardová – Skriverová, Petersová, Bauová – Brixová, Perryová.
    Trenér: Bjorn Edlund

Německo: Abstreiterová (Alblová) – Strobelová, Gleissnerová (C), T. Eisenschmidová, Jobst-Smithová, Botthofová, Strompfová, Düsterhöftová, Bartschová – Feldmeierová, N. Eisenschmidová (A), Delarbreová – Klugeová (A), Li. Welckeová, Weidenfelderová – Lu. Welckeová, Karpfová, Haiderová – Schieferová, Christofová.
    Trenér: Thomas Schadler

Rozhodčí: Kaylen Hanson (USA), Shauna Neary (CAN) – Marine Dinant (BEL), Magdalena Jonakova (SVK)