Fribourg – Stavanger 0:1 (kon.) | Frölunda – Eisbären 7:1 (kon.) | HC Slovan – Mnichov 1:4 (kon.)
Fehérvár – Rögle BK 1:2 (kon.) | Katowice – Zürich 2:1 (po pr.) | Rapperswil – Tappara 1:3 (kon.)
Grenoble – Mountfield HK cz 3:4 (kon.) | Salzburg – Ilves 2:3 (po pr.)
EC Red Bull Salzburg
2:3 (1:0, 0:0, 1:2 - 0:1)
Ilves Tampere
Sobota 03.09.2022, 20:20 • Eisarena Salzburg, Salzburg • Hokejová Liga mistrů • Skupina E

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (22:54:34)

Statistiky

Střely na branku: 19:27
    Zásahy brankářů: 24:17
    Vyhraná vhazování: 20:27
    Trestné minuty: 8:6

Je dobojováno. Ve třetí třetině jsme viděli velkou snahu hostů o zvrat a ten byl úspěšný. Hned ve 42. minutě srovnal Jyrki Jokipakka a v 50. minutě se o obrat postaral Balázs Sebök. Už to vypadalo, že to Ilves ubrání, jenže v poslední minutě při powerplay srovnal Benjamin Nissner a šlo se do prodloužení. V něm se aktivně útočilo z obou stran, přesto to vypadalo, že se dočkáme nájezdů. Ty však hosté odmítli a pouhých 16 vteřin před koncem po brejku rozhodl Joona Ikonen. Zápas tak skončil výsledkem 2:3, po kterém má Salzburg tři body a je druhý v tabulce, Ilves se se dvěma body na posledním místě.

64:44 Joona IKONEN - 2:3

64:44
    Tým Ilves právě vstřelil branku!
    Je rozhodnuto! Už to vypadalo, že se dočkáme nájezdů, to však odmítl Lancaster, který vyslal do sóla JOONU IKONENA, ten nevymýšlel žádné složitosti a ranou nad Tolvanenovu vyrážečku pověsil puk pod horní tyčku – 2:3. Asistence: Les Lancaster, Tommi Tikka.

64:10
    Na opačné straně se nevymotal Kontiola, Ilves ale stále pokračuje v útoku.

63:15
    Přes obránce vystřelil Raffl, Málek si jeho dělovku dokázal najít a zkrotit ji.

62:47
    Málek krotil neposedný puk u svého brankoviště, jeho spoluhráči jej pak dostali do středního pásma.

62:23
    Bourke přenechal puk Heinrichovi, ten si ale najel přesně do obránců a ke střele se nedostal.

61:27
    Více prostoru na ledě dává průchod útočným choutkám obou celků, jak Tolvanen, tak i Málek si musí dávat obrovský pozor.

61:01
    Rychlá kombinace domácích skončila sraženou finální přihrávkou od Genowaye.

60:13
    Je tu tak pětiminutové prodloužení, hrané ve třech na obou stranách.

60:01

60:00

59:50
    Hosté mohli ještě strhnout výhru na svou stranu, jenže rychlý brejk byl zakončen střelou vedle!
    59:16 Benjamin NISSNER - 2:2

59:16
    Salzburg právě vstřelil branku!
    Domácím se podařilo srovnat. Salzburg se vydal do rychlého přechodu do útočného pásma, Bourke posunul doprava, odkud nahodil Schneider a BENJAMINU NISSNEROVI se povedlo tečovat tak, že Málek nestačil zareagovat – 2:2. Asistence: Peter Schneider, Troy Bourke.

59:05
    Haapala se u červené čáry snažil nahodit na branku, proti přesile ale o puk přišel.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 20. Wukovits (Schneider), 60. Nissner (Schneider, Bourke) – 42. Jokipakka (Kontiola), 50. Sebök (Parikka), 65. Ikonen (Lancaster, Tikka)

EC Red Bull Salzburg: Tolvanen (Kickert) – Lewington, Heinrich (A), Genoway, Robertson, Schreier, MacWilliam, Stapelfeldt – Schneider (A), Nissner, Raffl (C) – Thaler, Bourke, Baltram – Hochkofler, Wukovits, Huber – Predan, Auer, Harnisch,
    Trenér: Matt McIlvane

Ilves Tampere: Málek (Langhamer) – Lancaster, Parikka, Mašín, Jokipakka, Latvala, Lööf, Airola, Czuczman – Oden, Mäntykivi, Suomi (C) – Ikonen, Tikka (A), Haapala – Räty, Kontiola (A), Päkkilä – Virtanen, Sebök, Mieho.
    Trenér: Jouko Myrrä

Rozhodčí: Fraňo (CZE), Ofner (AUT) – Nothegger (AUT), Seewald (AUT