SHC Maloměřice – Hranice 26:22 (kon.) | Kopřivnice – Tatran Prešov 24:30 (kon.) | Karviná – Strakonice 38:25 (kon.)
Zubří – Jičín 33:26 (kon.) | Lovosice – Plzeň 32:38 (kon.)
HK FCC Město Lovosice
32:38 (15:18)
Talent tým Plzeňského kraje
Sobota 03.09.2022, 19:15 • Zimní stadion Lovosice • Chance Extraliga mužů • 1. kolo

Lovci Lovosice – Talent tým Plzeňského kraje 32:38 (15:18)
    Nejvíce branek: Bogdanić 8/2, Trkovský 6, Petryčenko 5 – Škvařil 7, Kosteski 6, Režnický 5. Rozhodčí: Václav Horáček, Jiří Novotný. Sedmimetrové hody: 3/2 – 5/5. Vyloučení: 3:3. Diváci: 2 589. (21:21:55)

Před rekordní návštěvou v rámci akce Otvírák roku se stává Plzeň prvním týmem, který porazil Lovosice. V nadstandardní extraligové házené v úžasném tempu hosté dobře vstoupili do celého zápasu, vedli 5:1 a byť se Lovosice dotáhly na 5:5, tak Západočeši měli průběh utkání pod kontrolou. Ve druhém poločase především vycházela Plzni souhra Škvařila se Stehlíkem a Šindelářem, navíc skvěle chytal Filip Herajt. Víceméně navázal na solidní formu z konce loňské sezony.

Lovosice v sestavě s vracejícím se Pavlem Horákem prohrávají 32:38, těšit je může například perfektní výkon Tima Bogdaniće z první půle.

Konec zápasu. (32:38)
    60
    Tři sekundy před koncem ale Štefanič přece jen inkasuje z ruky Trkovského. (32:38)
    60
    Plzeň poslala na sedmičku Štefaniče, ten poprvé zasáhl do zápasu a Bogdanič jej trefil do těla, pak zamezili hosté dorážce. (31:38)

60
    Ještě sedmička pro Lovosice. (31:38)
    60
    Terzić vypálil z pravé spojky vedle přední tyče. (31:38)
    59
    Pravačka Motla byla přesná. (31:37)
    59
    Douda je ze sedmiček nadále stoprocentní. (30:37)

59
    Po Herajtově zákroku se míč odrazil k Terzićovi, ten byl faulovaný Stachem při zakončení do prázdné brány, takže sedmička. (30:36)
    58
    Škvařil byl na konci kombinace na levé spojce. (30:36)

57
    Terzič to zkoušel z pravé spojky mezi nohy brankáře. (30:35)

57
    Škvařil se otáčel kolem Stacha na levé straně, byl faulovaný. (30:35)

56
    Trkovský vyslal křižnou střelu z levé spojky a druhé vlny vedle brány. (30:35)

56
    Oddechový čas pro tým Lovci Lovosice. (30:35)
    56
    Gól vstřelil tým Talent tým Plzeňského kraje (Stefan Terzić). (30:35)
    55
    Na zakončení Hniďáka si Herajt hodně sáhl, ale balón skončil těsně za čárou. (30:34)
    55
    Po pasu z levé spojky do levého křídla propadla střela Vinkelhöfera k opačné tyči. (29:34)