Monza – Atalanta BC 0:2 (kon.) | Salernitana – Empoli 2:2 (kon.) | Turín – Lecce 1:0 (kon.)
AC Monza
0:2 (0:0)
Atalanta Bergamo
Pondělí 05.09.2022, 18:30 • Brianteo (Monza) • Italská Serie A • 5. kolo
    Atalanta nakonec porazila outsidera dvoubrankovým rozdílem a vrátila se zpět na první místo

Atalanta odcestovala do Monzy s úmyslem vrátit se do čela tabulky. Jenže na hřišti posledního celku jí nečekala procházka růžovým sadem. Nováček soutěže ji totiž hned v úvodu zasypal několika šancemi. Atalanta je i s notnou dávkou štěstí přečkala bez úhony a poločas dohrála bez gólů.

Ty padaly až po změně stran. A byl to právě favorit, kdo změnil obraz hry. V 58. minutě poslal Atalantu do vedení Rasmus Höjlund a v 65. minutě po vlastňáku Marlona vedl tým z Bergama už o dvě branky. Za tohoto stavu kontroloval vedoucí tým hru a tak si dokráčel pro tři body. Mise "torna al 1° posto" splněna! (20:35:26)

Držení míče: 64 % : 36 %.
    Střely na branku: 1:5. Střely mimo: 4:4.
    Rohy: 2:5. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 7:5.

90+4

90+3
    Atalanta drží balon daleko od vlastní branky a v tuto chvíli už je jasné, že v Monze vyhraje.

90+1
    Možnost snížit nabídla standardka. Jenže Nicolo Rovella v časovém presu nezvolil ideální možnost a nakonec je z toho pouze odkop od branky.

90
    Na zdramatizování koncovky zápasu má Monza 4 minuty.

88
    Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio:
    ze hřiště odchází Ademola Lookman, přichází Jeremie Boga.

88
    O snížení usilující Carlos Augusto cupital do palebné pozice. Jenže se před ním zavíral prostor, takže musela přijít rychlý střela. A ta, jak se záhy ukázalo, byla uspěchaná, neboť dopadla do horních řad tribuny.

87
    Nakonec to nebyl jeden, ale hned dva rohové kopy. Ten druhý rozehrál Ademola Lookman nakrátko, čímž hosté ušetřili cenný čas.

87
    Střídání v týmu AC Monza:
    ze hřiště odchází Luca Caldirola, přichází Armando Izzo.

87
    ze hřiště odchází Dany Mota, přichází Christian Gytkjaer.

86
    To se dozvíme až za chvíli.

86
    Na pravé straně vápna obdržel nahrávku Giorgio Scalvini, zvedl hlavu a zakončil na bližší tyč. Michele Di Gregorio sebou na zem mrštil včas a vyrazil míč na roh. Udeří Atalanta z něj?

85
    Po odvráceném centru si našel míč Brandon Soppy, z voleje s ním branku vysoko překopl.

84
    To už neplatí, tým z Bergama zaútočil a po špatné domněnce Salvatora Moliny, který nechal míč odkutálet za koncovou čáru, bude kopat roh.

83
    Atalanta, s ohledem na úsporu času, hraje na své polovině populární bago.

82
    Monza byla vytlačena na svou polovinu, kde pokazila kombinaci. Aut pro soupeře.

80
    Žlutá karta pro tým Atalanta Bergamasca Calcio (Giorgio Scalvini).

Čerstvá síla Colpani je velmi aktivní. Scalvini ho atakoval po odehrání míče, za což si deset minut před koncem vysloužil žlutou kartu.