Mountfield HK – Grenoble cz 3:2 (kon.) | Tappara – HC Slovan 2:0 (kon.) | Rögle BK – Fehérvár 7:1 (kon.)
Mnichov – Rapperswil 5:4 (po pr.) | Lublaň – TPS 2:4 (kon.) | Zürich – Katowice 5:1 (kon.)
Zug – Wolfsburg 4:3 (po pr.) | Eisbären – Frölunda 2:3 (kon.)
EHC Red Bull Mnichov
5:4 (2:1, 0:3, 2:0 - 1:0)
SC Rapperswil-Jona Lakers
Čtvrtek 08.09.2022, 19:00Hokejová Liga mistrů • Skupina C

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky Hokejové Ligy mistrů. V tomto zápase proti sobě nastoupí EHC Red Bull Mnichov a SC Rapperswil-Jona Lakers.

Rapperswil úvodní dva zápasy v rámci Ligy mistrů prohrál. Na Mnichov nestačil 1:4, a pak podlehl Tappaře 1:3. Týmu se nedaří především střelecky, za dva zápasy vstřelil jen dva góly.

Mnichov vstoupil do nového ročníku Ligy mistrů výborně, vyhrál úvodní dva zápasy. Porazil Rapperswil 4:1 a následně Slovan Bratislavu 4:1. Dvě výhry, skóre 8:2 dělá z domácích velkého favorita tohoto zápasu. Ve prospěch Red Bullu hovoří také vzájemný zápas.

EHC Red Bull Mnichov: Niederberger (aus den Birken) – Szuber, Blum, Redmond, McKiernan, Seidenberg, Boyle, Albeshauer – Daubner, Hager, DeSousa – Tiffels, Street, Eder – Ehliz, Smith, Ortega – Oswald, Kastner, Schülz

SC Rapperswil-Jona Lakers: Nyffeler (Meyer) – Profico, Nreau, Djuse, Aebischer, Maier, Baragano, Sataric, Bircher – Moy, Červenka, Lammer – Zangger, Schroeder, Jensen – Eggenberer, Rowe, Wetter – Dünner, Albrecht, Wick

Rozhodčí: Nikolić, MacFarlane – Hofer, Schwenk.

00:01

00:01
    Utkání začalo.

00:20
    Hostující Djuse rozehrává od své branky, ale nedokázal založit útočnou akci.

00:45
    Červenka se dostal do zakončení, s jeho pokusem si poradil brankář.

00:54
    Hostující Moy vypálil z dobré pozice, s jeho pokusem si dokázal brankář Red Bullu poradit, bude se vhazovat.

01:26
    Zbytečně se nepřerušuje, sledujeme rychlý hokej, který musí fanoušky bavit. Ostatně, dost často se v toto soutěži hraje rychle.

02:11
    Mnichov právě vstřelil branku!
    Krásně to sehrál domácí celek, který se ze své první výraznější šance prosazuje. Po rychlé kombinaci se k puku dostal BEN STREET, který poslal kotouč z bezprostřední blízkosti do horní části branky. Asistence: Frederik Tiffels a Andreas Edler.
    02:11 Ben STREET - 1:0

03:10
    Před brankou hostů se strhla potyčka, uvidíme, zda budou sudí vylučovat.

03:25
    Rapperswil právě vstřelil branku!
    Hostující celek bleskově srovnává stav zápasu, domácí propadli v útočném pásmu a následný brejk dokázal proměnit celkem snadno TYLER MOY. Asistence: Roman Červenka a Rajan Sataric.
    03:25 Tyler MOY - 1:1

04:35
    Hostující celek rozehrává od své branky, sledujeme klidnější pasáž hry, už jsme viděli dvě branky.

05:00
    Hra je přerušena pro hru vysokou hokejku, vhazovat se bude ve středním pásmu.

05:11
    Velkou šanci měl Mnichov, ale domácím se kotouč do odkryté části branky dostat nepodařilo. Dobře zapracovala obrana Lakers.

05:41
    Edler byl volný před brankou, spoluhráčovu střelu dokázal tečovat, ael puk končí vedle.

06:36
    Branka hostů vypadla ze svého postavení, hra je tak přerušená.

06:42
    Po krátké přestávce pokračuje zápas dál. Stav je aktuálně vyrovnaný.

07:25
    Jensen se dostal z ničeho nic do zajímavé střelecké pozice, ale jeho pokus končí vedle branky. Gólman nyní zasahovat nemusel.

08:00
    Více ze hry v tomto zápase mají domácí, ale hosté svou první výraznější šanci dokázali proměnit, čímž srovnali.

08:19
    Nyffelet kryje kotouč, vhazovat se bude před jeho brankou.

08:47
    Vyloučení v týmu SC Rapperswil-Jona Lakers:
    Nando Eggenberger – 2 min., hákování.

09:05
    Domácí hrají přesilovku.

09:10
    Velmi rychle dokázal domácí celek proměnit přesilovku. Střelu z horní hranice kruhu před brankou šikovně mezi betony brankáře dokázal tečovat BEN STREET. Asistence: Ben Smith a Andreas Eder.
    09:10 Ben STREET - 2:1

09:45
    Mnichov pokračuje v aktivní hře, tlačí se do zakončení a chce přidat další branku.

10:36
    Noreau vypálil z dobré pozice před brankou, ale jeho pokus zastavil brankář. Bude se vhazovat.

10:38
    6:5, tak vypadá statistika střel na branku v tomto zápase.

11:05
    Poměrně snadno se hostující celek dostává do útočného pásma a domácí obrana musí být pozorná.

11:28
    Ofsajd, vhazovat se bude ve středním pásmu. Mnoho hokejové krásy momentálně k vidění není.

12:08
    Hraje se především ve středním pásmu, mnoho šancí v tomto zápase k vidění není.

12:30
    Mnichov rozehrává od své branky, rychle přešel střední pásmo, ale nedokázal nic vymyslet před brankou soupeře.

13:30
    Ofsajd hostů. Komerční přestávka, v této třetině poslední.

13:40
    Po krátké přestávce pokračuje zápas dál, sledujeme rychlý hokej, který musí především domácí fanoušky bavit.

14:12
    Domácí brankář na střelu od modré čáry viděl a v pohodě kotouč uschoval do rukavice.

14:29
    Kotouč vypadl z hrací plochy, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

15:01
    Blum rozehrává od své branky, čekal na dostřídání spoluhráčů. Následně se ještě Szuber pokoušel vybojovat puk. Ale neuspěl.

15:28
    Dünner pálil od modré čáry, rána hostujícího hráče byla před brankou zblokovaná.

16:30
    Rapperswil-Jona Lakers se snadno dostal do útočného pásma, kde kombinuje. Domácí obrana však nedává soupeři mnoho prostoru pro zakončení.

17:00
    Boyle hledal dlouhou přihrávkou spoluhráče, ale ti nedokázali na útočné modré zpracovat kotouč.

17:16
    Jensen vypálil z pravého kruhu, jeho pokus kryje mnichovský brankář.

17:46
    Domácí Niederbeger vytáíhl dva velmi dobré zákroky. Eggenberger to zkoušel individuálně, ale nedokázal se prosadit.

18:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve první třetině.

18:12
    Andrew Rowle – 2 min., podrážení.

18:43
    Lakers vyhazují přes všechny čáry, a tak mohou hostující hráči vystřídat. Na led jde odpočinutá čtveřice.

19:15
    Znovu hosté vyhazují.

19:30
    Mnichov rozehrává od své branky, poslední půlminuta hry v první třetině.

19:48
    Domácí se dostali do ofsajdu, a proto uvidíme ještě jedno vhazování ve středním pásmu.

20:00

20:01

20:16
    Utkání pokračuje druhou třetinou, sledujeme zápas, ve kterém vede domácí celek 2:1.

21:16
    Eder se pokoušel se dostat do útočného pásma, což se mu sice podařilo, ale vypálit nedokázal.

22:03
    Tiffels to vzal na sebe, vypálil a jeho projektil kryje brankář Lakers.

23:10
    Maier si počínal před svou brankou na hranici pravidel, ale sudí hraniční zákrok pustil. Pokračuje se hrou pět na pět.

24:12
    Na nějakou výraznější šanci ve druhé třetině zatím čekáme, sledujeme ovšem rychlý útočný hokej.

24:49
    Hra je přerušena, komerční přestávka.

25:27
    Mnichov se usadil v útočném pásmu, ale do zajímavější střelecké pozice se nedostal.

26:30
    Street to zkoušel individuálně, ale hattrick nyní nezkompletoval. Jeho střele chyběl důraz.

26:56
    Rowe pálil jen do připraveného domácího brankáře, komerční přestávka.

27:30
    Domácí brankář nyní přerušil hru, vhazovat se bude před jeho brankou.

28:19
    Hostující Moy, autor zatím jediné branky Lakers, se dostal do střelecké pozice, ale nedokázal nic vymyslet. Kotouč zastavila obrana Mnichova.

29:08
    Hostující brankář Nyffeler si dokázal poradit s ránou od modré čáry, bude se vhazovat.

30:04
    Chyba domácí obrany a je vyrovnáno. Krásný blafák dokázal proměnit JEREMY WICK. Dostal se před branku, položil si brankáře, a pak snadno po kličce zakončoval. Asistence: Yannick-Lennart Albrecht a Rajan Sataric.
    30:04 Jeremy WICK - 2:2

31:20
    Po vyrovnávající brance pokračuje hostující celek v aktivní hře, snadněji se dostává do zakončení. Nyní neuspěl Djuse.

32:03
    Domácí Niederberger tak tak dokázal zasáhnout proti tečované střele před brankou. Komerční přestávka.

32:04

32:50
    Domácí hráči se nyní dostali před branku, tam byl volný Tiffels, ale jeho projektil končí vedle branky.

33:27
    Hosté otáčejí vývoj zápasu a dostávají se do vedení. Po důrazu před brankou se do kotouče opřel YANNICK-LENNART ALBRECHT. Jeho zakončení propadla i s trochou štěstí do branky. Asistence: Nico Dünner a Fabian Maier.
    33:27 Yannick-Lennart ALBRECHT - 2:3

34:22
    Mnichov se pokouší rychle přispěchat s odpovědí, ale na výraznější šanci domácí hokejisté ve druhé třetině čekají.

34:53
    Baragano se dostal do ofsajdu, hra je tak přerušená, vhazovat se bude ve střední třetině.

35:44
    Domácí brankář kryje kotouč, od modré čáry pálil Djuse. Vhazovat se bude před brankou Red Bullu.

36:00
    Dostáváme se do finální fáze hry ve druhé třetině, hostující celek vede o jednu branku.

36:36
    Domácí hokejisté chybovali ve středním pásmu, puk tam získal ROMAN ČERVENKA. Protlačil se až před branku a dokázal rychlou střelou prostřelit brankáře soupeře. Bez asistence.
    36:36 Roman ČERVENKA - 2:4

37:25
    Další velkou šanci měl hostující celek Jensen však v rozhodující chvíli promáchl.

38:30
    Hraje se ve středním pásmu, sledujeme klidnější pasáž hry.

39:30
    V poklidném tempu se dohrává druhá třetina.

39:44
    Lakers se usadili v útočném pásmu, ale prosadit se nedokázali.

40:00

Druhá třetina patřila hostům, dokázali vstřelit tři branky, a tak vedou po čtyřiceti minutách 4:2. Domácí propadli, nepodařilo se jim prakticky nic. Prosadit se dokázal také Roman Červenka.

40:01

40:01
    Sledujeme začátek třetí třetiny, hostující celek vede o dvě branky.

40:40
    Domácí celek rozehrává od své branky, rychle se dostal do útočného pásma. Následně byla odkrytá část branky, ale hostující obrana odehrála kotouč.

42:06
    Seidenberg to zkoušel individuálně, ale neuspěl.

42:18
    Vytrvalá hra se vyplatila a domácí celek snižuje. Po rychlé akci v útočřném pásmu se prosazuje obranou neobsazený a před brankou stojící BEN STREET. Asistence: Frederik Tiffels a Yannick Seidenberg.
    42:18 Ben STREET - 3:4

44:25
    Jordan Schoeder – 2 min., vysoká hůl.

44:44
    Domácí celek hraje přesilovku, usadil se v útočném pásmu, ale rána od modré čáry byla zblokovaná. Následně Lakers vyhodili.

45:11
    Druhá číst přesilovky domácím hokejistů nevychází podle představ.

45:47
    Máme vyrovnáno, domácí celek proměnil přesilovou hru, volný kotouč dokázal z ostré pozice prostřelit brankáře ZACHARY REDMOND. Asistence: Chris DeSousa a Ryan McKiernan.

47:20
    Domácí celek hraje v oslabení, ale čtveřice si počíná zodpovědně.

47:54
    Lakers se nemohou propracovat stabilněji do útočného pásma. Hostům přesilovka nevychází podle představ.

48:12
    Domácí znovu dokázali vyhodit přes všechny čáry.

48:52
    Redmond si počínal hodně důrazně, za což asi půjde na trestnou lavici.

48:52
    Zachary Redmond – 2 min., krosček.

49:20
    Hosté hrají početní výhodu, usadili se v útočném pásmu, kde kombinují.

50:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině, aktuálně stav je vyrovnaný.

50:43
    Moy pálil z dobré pozice před brankou, ale jeho rána končí vedle.

50:52
    Domácí hráč se vrací do hry. Sledujeme hru pět na pět.

51:00

51:25
    Obrátek hry je aktuálně poslední minuty stejný. Domácí celek se pokouší vstřelit vedoucí branku, ale zatím marně.

52:09
    Baragano to zkoušel individuálně, ale střela od modré čáry byla zblokovaná.

52:55
    Fabian Maier – 2 min., podrážení.

53:00
    Přesilovku hrají domácí hokejisté, kteří tak mají možnost tento zápas rozhodnout.

53:29
    Street to zkoušel z dobré pozice, ale nedokázal z pravého kruhu vypálit.

54:04
    Domácí musí rozehrávat od své branky, přesilovka se jim příliš nedaří.

54:27
    Djuse vyhodil přes všechny čáry, a tak mohou jeho spoluhráči vystřídat. Na střídačku následně míří i on sám.

54:56
    Oddechový čas pro tým SC Rapperswil-Jona Lakers.

55:04
    Hostující celek přečkal komplikovanou situaci a nyní se pokouší něco vymyslet před brankou.

56:07
    Mnichov pokračuje v aktivní hře, ve třetí třetině dokázal vyrovnat a nyní útočí na vedoucí branku.

56:30
    Eder hledal před brankou Streeta, ale přihrávka nebyla přesná.

57:25
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině.

58:11
    Wetter vypálil po rychlé akci svého týmu, jeho projektil kryje domácí brankář. Bude se vhazovat.

59:00
    Oba kluby si po rychlém přenesení hry vypracovaly šanci, ale ani jedna střela nemířila na branku.

59:18
    Už se pravděpodobně nic nestane a uvidíme prodloužení.

60:00

Dvěma góly dokázal domácí celek stav zápasu vyrovnat. Základní hrací doba o vítězi nerozhodla, a tak uvidíme prodloužení.

60:01

60:20
    Domácí celek měl obrovskou šanci, ale jeden z hráčů trefil tyč.

61:22
    Domácí brankář vytáhl výborný zákrok proti střele Tylera Moye. Vhazovat se bude před domácí brankou.

62:37
    Hosté rozehrávají od své branky, Noreau vypálil přes obránce, jeho rána končí vedle. Následně nebyly úspěšné další dvě šance.

63:08
    Sledujeme rychlý hokej, domácí celek se pokouší usadit se v útočném pásmu.

63:24
    Hosté neproměnili situaci dva na jednoho.

63:33
    Rychlá domácí akce a je rozhodnuto. Na nájezdy nedojde, protože dokázal svou šanci proměnit střelou do protipohybu brankáře AUSTIN ORTEGA. Asistence: Ryan McKiernan.
    63:33 Austin ORTEGA - 5:4

Domácí hokejisté vyhrávají tento zápas v prodloužení a získávají dva body do tabulky. Lakers za remízu mají jen jeden. Domácí Ben Street zaznamenal v zápase hattrick. (21:29:21)

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 3. Street (Tiffels, Edler), 10. Street (Smith, Eder), 43. Street (Tiffels, Seidenberg), 46. Redmond (DeSousa, McKiernan), 64. Ortega (McKiernan) – 4. Moy (Červenka, Sataric), 31. Wick (Albrecht, Sataric), 34. Albrecht (Dünner, Maier), 37. Červenka

Rozhodčí: Nikolić, MacFarlane – Hofer, Schwenk