Sparta – Slavia 4:2 (kon.) | Česká Lípa – Chrudim 0:6 (kon.) | Rapid Ústí n/L – Olympik Mělník 5:3 (kon.)
FC Rapid Ústí nad Labem
5:3 (5:1)
SK Olympik Mělník
Pátek 09.09.2022, 20:30 • Sportcentrum Sluneta, Jateční 1026/18, Ústí nad Labem 10-Klíše • 1. Futsal liga • 3. kolo

Zápas 3. kola 1. Futsal ligy mezi Ústím nad Labem a Mělníkem vyzněl lépe pro domácí, přestože druhé dějství ovládli hosté. Rapid v součtu před 124 diváky vybojoval výhru 5:3, když výraznou měrou se na tříbodovém zisku podílel Tomáš Vobořil (1+3), Martin Gajdoš (2+1) a Jaroslav Zápotocký (2+0). Obecenstvo na severu Čech se v pátek 9. 9. 2022 nedočkalo žádného karetního trestu.

Stav akumulovaných faulů ve druhém poločase: 4:3.

Z Ústí nad Labem je to ode mě pro dnešek z futstalu vše, těším se na počtenou opět někdy příště. Zdeněk Kamínek ml. (22:32:43)

Pozápasové ohlasy trenérů:

Martin Dlouhý (FC Rapid Ústí nad Labem):
    "Po velmi vydařené první půli, kdy jsme soupeři odskočili na rozdíl čtyř gólů, jsme do druhého poločasu vstoupili s defenzivními úkoly. Museli jsme reagovat na hru soupeře bez brankáře. Výhru jsme si podle mého názoru zasloužili i přes obdržené dva góly ve druhé půli. Stále ale máme na čem pracovat. "

Petr Svoboda (SK Olympik Mělník): "První poločas jsme prospali, domácí nás potrestali téměř ze všeho. Do druhé půle jsme změnili taktiku, hráli dlouho power-play, ale neproměnili ani situace, ze kterých jsme mohli skórovat do prázdné brány. Ústí nad Labem za první poločas zaslouženě zvítězilo a získalo tři body."

39:22
    Lukáši Nečasovi z pravé strany střela nesedla.

37:57
    Oddechový čas pro tým FC Rapid Ústí nad Labem.

37:57
    Mělník právě vstřelil branku!
    Hosté se prosazují podruhé ve druhé polovině a snižují na rozdíl dvou branek! Nedůraz domácí obrany ve vlastním předbrankovém prostoru trestá JIŘÍ VOKOUN. Asistence: Lukáš Lehner.

37:24
    Jiří Zápotocký si s trochou nadsázky spletl sport, když místo futsalové brány mířil na basketbalový koš.

36:34
    Wilder-Wil Amorim trefil boční síť.

35:59
    Lukáš Lehner zleva neuspěl.

34:43
    Po menší odmlce vystrčili růžky také Ústečtí, Martin Gajdoš ale nepropálil mělnickou hradbu.

34:18
    Jiří Vokoun zoufalým pokusem přestřelil.

33:35
    Další excelentní zákrok ze své dílny vytáhl čaroděj Daniel Klečka, jenž z bezprostřední blízkosti nepustil za svá záda dorážku Jiřího Novotného.

31:59
    Rapid nyní zatím úspěšně odolává tlaku hostů.

31:15
    Domácí gólman drží svůj celek ve tříbrankovém vedení, když střelu Jiřího Novotného směřující do šibenice vyrazil.

30:35
    Ze stejného místa jako před deseti sekundami Pavel Šuba pokusil střelecké štěstí Jaromír Ježek. Ani útočník druhé formace neprotáhl Daniela Klečku.

30:25
    Pavel Šuba mladší od pravé postranní čáry nemířil přesně.

29:25
    Do power-play se zapojuje brankář Martin Šanda.

28:40
    Hosté nedají svou kůži zadarmo a chtějí se o bodový zisk poprat. Po zaváhání domácí obrany vybídl Lukáš Lehner ke snadné brance LUKÁŠE NEČASE, který bez problémů dopravil míč do sítě. Asistence: Lukáš Lehner.

28:05
    Tomáš Vobořil bude pokračovat ve hře.

Zdeněk Kamínek ml.

Branky: 4. Jaroslav Zápotocký (Vobořil), 10. M. Gajdoš (Vobořil), 12. Vobořil, 13. M. Gajdoš (Vobořil), 16. Jaroslav Zápotocký (M. Gajdoš) – 9. Novotný (Nečas), 29. Nečas (Lehner), 38. Vokoun (Lehner)

FC Rapid Ústí nad Labem: Klečka (T. Mrázek, Smolař) – Jiří Zápotocký, Vobořil, Jaroslav Zápotocký, M. Gajdoš – Jaroslav Novák, M. Čapek, Koc, Hajaš – připraven J. Gajdoš, připraven Šebek, připraven Schorsch.
    Trenér: Martin Dlouhý.

SK Olympik Mělník: Šanda (Resutik) – J. Novotný, Vokoun, Nečas, Lehner – Šuba ml., Joao Carlos, Wilder, Ježek – připraven Machytka.
    Trenér: Petr Svoboda.

Rozhodčí: Nešněra – Lafek, Šmid; delegát: J. Hanzlík