Zlín sledge – HC Sparta Praha Sledge 3:4 (1:2 po s.n.) | SOHO Olomouc – Karlovy Vary 4:6 (kon.) | Flamingos Ostrava – SHK Mustangové 0:9 (kon.)
Havířov – Č.Budějovice 15:0 (kon.)
Parahokej Havířov z.s.
15:0 (8:0, 5:0, 2:0)
Motor sledge České Budějovice
Sobota 10.09.2022, 17:15 • GASCONTROL Aréna Havířov • Česká para hokejová liga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:15.

Para hokejová liga se od následující sezony bude hrát v mírně pozměněném složení.

Do soutěže se poprvé od sezony 2017/2018 vrací, dnešní soupeř Havířova, Motor České Budějovice, naopak úplným nováčkem je klub z Ostravy – Flamingos. Z loňských šesti účastníků jsme se tak vyšplhali na osm týmů.
    Titul obhajují Karlovy Vary, Havíři si domů po odloženém finále odvezli stříbrné medaile. Právě tyto dva týmy, spolu se Zlínem, budou zřejmě znovu největšími favority na vítězství v celé soutěži.

Parahokej Havířov z.s.: Loska (Lepáček) – Rauš, Kudrna, Fojtík, Staněk – Stiborský, Forgo, Keller, Krajčak, Prostředník, Mlčák.
    Trenér: Petr Kudrna

Motor sledge České Budějovice: Lacko – Reast, Rumplík, Laibacher, Záluský, Zikmund – Zajan, Běhounek, Klima, Kocanda, Špaček.
    Trenér: Zdeněk Klíma

Rozhodčí: Michal Novák – Daniel Majetný.

00:01

0:17
    Havířov právě vstřelil branku! Tak to byla parádní souhra hned po úvodním buly. Kudrna oslovil JIŘÍ FORGO, jenž zblízka prostřelil gólmana. Asistence: Kudrna.

1:12
    Havíři tlačí, Kudrna měl velkou šanci mezi kruhy, ale na poslední chvilku mu obránce sekl po hokejce.

2:11
    Běhounek se řítil sám na branku, ale v zakončení selhal. Jeho pokus minul zařízení.

2:42
    Havíři se dostali do třetiny, kde pobyli dvacet vteřin, ale bylo to bez střely na Lacka.

3:16
    Špaček nahodil do pásma domácích, ale akce Motoru nepokračovala.

3:58
    Icing zastavil rozvíjející se akci domácího týmu.

4:11
    Havíři vyhráli buly v pásmu a zakládají další akci.

4:41
    Forgo byl osamocen na pravém kruhu, ale jeho střela se nevešla mezi tři tyče.

5:11
    Domácí jsou v pásmu a tlačí Motor už půlminuty.

5:51
    Fojtík hledal mezi kruhy spoluhráče, ale jeho přihrávka nenašla adresáta.

6:41
    Havířov právě vstřelil branku! TOMÁŠ MLČÁK protlačil puk ve skrumáži hráčů až za brankovou čáru. Bez asistence.

7:03
    Havířov právě vstřelil branku! JIŘÍ FORGO si navedl chvíli po buly touš na osu hřiště a trefil jím parádně levý horní roh branky hostů.

7:31
    Reast zůstal ležet na zemi, ale rozhodčí zůstal v klidu.

7:43
    Havířov právě vstřelil branku! JIŘÍ FORGO opět po přihrávce Kudrny překonal bezmocného Lacka. Tentokrát mířil na vyrážečku. Asistence: Kudrna.

8:12
    Kudrna ztratil Balanc a zůstal ležet před domácí brankou. Hra je přerušena.

8:38
    Forgo to zkoušel z levého kruhu, ale Lacko jeho pokus na lapačku vyrazil.

9:13
    Havířov právě vstřelil branku! JIŘÍ FORGO se nejlépe zorientoval v mezikruží a dokázal zvednout puk nad beton Lacka.

9:57
    Havíři nahodili puk do pásma a jeli rychle střídat.

10:21
    Domácí ztratili při přechodu pásma puk, poté se Fojtík střetl s Lackem a hra byla přerušena.

10:44
    Forgo to zkoušel z levého kruhu po buly, ale trefil jen prvního obránce.

11:05
    Loska výborně zasáh hokejkou a domácí jdou do útoku.

11:49
    Prostředník se snažil dorážet, ale puk po jeho zásahu mířil mimo tři tyče.

12:07
    Hosté se dostali po delší době do středního pásma a šli střídat.

12:34
    Vyloučení v týmu Parahokej Havířov z.s.:
    Rauš – 2 min, Téčko.

12:45
    Havíři se musí dvě minuty bránit, teď se jim podařilo vyhodit puk ze třetiny.

13:02
    Havířov právě vstřelil branku! ERIK FOJTÍK ujel ve vlatním oslabení a v úniku mu stačilo jenom zvednout puk

13:25
    Havířov právě vstřelil branku! Tak to byla pěkný souhra celé čtveřice hráčů na jejímž konci byl PETR KUDRNA. Asistence: Staněk

14:02
    Forgo ujel v oslabení, ale Lacko byl u pravé tyčky rychle.

14:26
    Havířov právě vstřelil branku! Tak tady máme třetí branku v oslabení. JIŘÍ FORGO, dotlačil puk za ležícího Lacka. Asistence: Staněk.

15:00

15:01

15:31
    Mlčák vyhrál úvodní buly, domácí ale hrají dozadu.

16:11
    Hosté se dostali do třetiny domácích, ale bylo to bez střely na Losku.

16:52
    Nasazení ve druhém dějství polevilo, u vítězi je rozhodnuto.

17:42
    Forgo jel na branku, ale puk mu v poslední chvíli ujel.

18:02
    Havířov právě vstřelil branku! Tak to byla opět pěkná souhra Havířova, kterou zakončil LUKÁŠ PROSTŘEDNÍK. Asistence: Fojtík, Forgo.

18:48
    Hraje se ve středním pásmu, oba týmy nemají, kam spěchat.

19:07
    Klíma byl na levém kruhu volný, ale jeho posu minul branku.

20:33
    Havířov nahodil puk za branku, ale akce se zastavila kvůli ofsajdu.

21:00
    Další ofsajd, bude se vhazovat na modré Motoru.

21:28
    Havířov právě vstřelil branku! Forgo trefil při nájezdu zkeva tyčku, puk byl volný v brankovišti a ROSTISLAV STANĚK jej doklepl do branky. Asistence: Staněk

22:07
    Havířov právě vstřelil branku! Tak to je krasojízda domácích, kteří teď rozebrali obranu hostů do šroubku. TOMÁŠ MLČÁK prostřelil gólmana nad jeho betonem.

22:24
    Havířov právě vstřelil branku! Už je to o 11 branek. JIŘÍ FORGO teď zvedl puk nad betonem bezmocného Lacka. Asistence: Staněk

23:28
    Domácí nahodili puk za branku Motoru, ale nikam se neženou.

24:11
    Lepáček neprokličkoval do pásma, domácí začínají odzadu.

24:32
    Havířov právě vstřelil branku! TOMÁŠ MLČÁK ujel ve dvojici s Fojtíkem a první jmenovaný trefil víko branky Motoru. Asistence: Fojtík.

25:31
    Domácí hrají ve stredním pásmu.

26:12
    Klíma jel sám na havířovskou branku, ale v závěru akce trefil jen gólmana do masky.

26:44
    Klíma jel opět sám na branku, ale v zakončení nechal vyniknout jen domácího gólmana Losku.

27:05
    Hosté získali vhazování ve třetině Havířova.

27:15
    Loska předvedl parádní zákrok betonem, hra je přerušena.

28:11
    Havířov nahodil puk za branku a jel střídat.

28:33
    Hosté působí hodně odevzdaným dojmem.

29:01
    Lacko předvedl dobrý zákrok betonem, ale domácí jsou na puku.

29:43
    Fojtík držel puk za brankou, ale bylo to bez střely.

30:00

První dvě třetiny byly jednoznačnou záležitostí domácího týmu, který proti nováčkovi vstřelil 13 branek.

30:01

30:16
    Havířov právě vstřelil branku! Tak to byla akce jako přes kopírak, Mlčák zatáhl puk do třetiny, a JIŘÍ FORGO dostal puk nad lapačkou gólmana.

31:12
    Havířov zatáhl puk do třetiny a zkoučí roztáhnout deštník.

32:01
    Havířov je ve třetině Motoru, ale je to po dvaceti vteřinách bez střely na branku.

32:47
    Hra je přerušena po zákroku Lacka, bude se vhazovat po jeho pravici.

33:11
    Motor se dostal do pásma Havířova a donutil Losku k zákroku.

34:46
    Hra je přerušena, hosté se dopustili ofsajdu.

35:03
    Domácí vyhráli buly a šli do útoku, Forgo objel branku , ale přihrávka prošla mezi beky až do střední třetiny.

35:45
    Forgo byl v mezikruží sám, ale jeho pokus minul branku Motoru.

36:21
    Běhounek šel do brejku, ale přihrávku dostal do špeku.

37:36
    Havířov právě vstřelil branku!
    Autorem branky je FORGO. JIŘÍ FORGO projel sám půlkou hřiště a zadovkou ala Forsberg rozvlnil síťku za Lackem.

38:11
    Lacko byl v problémech, puk se odrazil od jeho betonu a zůstal volný v brankovišti. Jenže nikdo z domácích se k němu nedostal.

38:48
    Fojtík nahodil puk od modré, ale jeho nahození minulo zařízení.

39:27
    Domácí útočí, Motor je dezorientován. Jenže puk se dostal až do střední třetiny.

40:21
    Havířov je v pásmu Motoru, ale je to bez střely na branku.

40:38
    Forgo minul v mezikruží v jasné šanci branku.

41:05
    Hra je přerušena, puk je na střídačce domácích.

41:38
    Icing Motoru, hra je přerušena.

41:52
    Mlčák se provinil téčkem a půjde si na dvě minuty odpočinout.

43:09
    Zajan byl sám nalevo od brankáře, ale minul. Poté Forgo měl velkou šanci na druhé straně, ale Lacko dobře zasáhl betonem.

43:51
    Motor získal puk ve vlastním pásmu a dostal ho až za branku domácího týmu.

44:21
    Domácí jsou v pásmu, ale Fojtík minul branku ze střední vzdálenosti.

44:49
    Motor má puk, ale už nikam nespěchá.

Úvodní kolo České para hokejové ligy nabídlo v GASCONTROL Aréně souboj druhého družstva uplynulého ročníku Havířova s nováčkem Motor sledge České Budějovice. Pro českobudějovické šlo o návrat s hodně hořkým koncem, protože v utkání inkasovali patnáct branek a ani jednou nerozvlnili síť za domácím gólmanem Loskou. Mužem utkání byl havířovský Jiří Forgo, který vstřelil 8 branek. To je z mé strany vše, budu se těšit u dalších onlajn přenosů. (18:58:56)

Vít Káňa

Branky a nahrávky: 1. Forgo (Kudrna), 7. Mlčák, 8. Forgo, 8. Forgo (Kudrna), 10. Forgo, 14. Fojtík, 14. Kudrna (Staněk), 15. Forgo (Staněk), 19. Prostředník (Fojtík, Forgo), 22. Staněk (Forgo), 23. Mlčák (Fojtík), 23. Forgo (Staněk), 25. Mlčák (Fojtík), 31. Forgo (Mlčák), 38. Forgo

Rozhodčí: Michal Novák – Daniel Majetný