Zlín – Kolín 1:4 (kon.) | Jihlava – Poruba 2011 2:3 (1:2 po s.n.) | Vsetín – Šumperk 6:2 (kon.)
Litoměřice – Přerov 3:4 (kon.) | Třebíč – Slavia 5:1 (kon.) | Sokolov – Pardubice B 2:5 (kon.)
Prostějov – Frýdek-M. 3:2 (kon.)
po s.n. (1:2)
HC Dukla Jihlava
2:3 (1:1, 0:0, 1:1 - 0:0)
HC RT TORAX Poruba 2011
Středa 14.09.2022, 17:30 • Zimní stadion Pelhřimov • Chance liga • 1. kolo

Dnešní zápas je u konce, střelou mezi Beranovy betony uspěl Jakub Šlahař. Dukla tak při soutěžní premiéře v Pelhřimově bere pouze bod. Se čtenáři se loučím a přeji příjemný zbytek večera. (20:23:33)

Jakub ŠLAHAŘ - 2:3

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC RT TORAX Poruba 2011. Šlahařova střela mezi nohy rozhoduje dnešní utkání.

5. série
    1:2
    Tomáš Harkabus zkoušel střílet pod beton, Dolejš si ale střelu pohlídal a vychytal svému týmu bod navíc.

4. série
    1:2
    Střondala nenašel místo mezi betonem a ledem.

4. série
    1:2
    Kowalczyk pálí zcela mimo.

3. série
    1:2
    A Šlahař na druhé straně naprosto stejně překonal Berana.

3. série
    1:1
    Čachotský tentokrát nezvolil své klasické zakončení, ale uspěl střelou mezi betony.

2. série
    0:1
    Berisha z malé vzdálůenosti přestřelil.

2. série
    0:1
    Miškář zblízka natrefil jen beton Dolejše.

1. série
    0:1
    Pšurný střelou bez přípravy překonal Berana.

1. série
    0:0
    Šikúv pokus Dolejšovi propadl, hostující brankář ale stihl pokrýt puk betonem.

Samostatné nájezdy začínají.

Ani prodloužení nerozhodlo toto utkání, definitivně tak rozhodnou až samostatné nájezdy. Vyloženě gólovou šanci prodloužení nenabídlo, nejzajímavější akce byla zřejmě v poslední minutě, kdy Beran musel zasahovat akrobatickým zákrokem. Po krátké úpravě ledu budou následovat samostatné nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:45
    Harkabus schoval svou střelu po zemi o hostujícího obránce, Dolejš střelu pokryl svými betony.

64:11
    V závěru prodloužení se dostal do těžké situace Beran, nepříjemnou poskakující střelu nakonec musel zalehnout.

63:41
    Poruba delší dobu čekala na rozehrávku, následný nájezd Šlahaře z obranného pásma zlikvidovala domácí obrana ještě před zakončením.

62:48
    Po delší době musel zasahovat i Beran, střelu po zemi posílá hokejkou k mantinelu.

62:30
    Miškářova střela z mezikruží letí až na zadní plexisklo.

61:31
    Kočí nadvakrát zakončoval z levé strany a především to druhé zakončení vypadalo velmi slibně, jenže mladý hráč pálil jen několik centimetrů mimo branku.

60:45
    Kowalczyk pálil na ose hřiště, Dolejš bez větších potíží posílá puk do rohu hřiště.

60:03
    Poruba sice zvládla lépe úvodní vhazování, hosté ale museli poté rychle spěchat do obranného pásma Dolejšovi na pomoc.

60:01

Třetí třetina je u konce a už nyní je jistě, že body se budou dělit. Hrníčko ve 46. minutě už pálil do odkryté, Dukla ale zabojovala a ve 48. minutě tečoval puk do branky Brož. Za necelé dvě minuty bude následovat prodloužení.

60:00

59:49
    Poslední vhazování u Dolejše v základním čase. Poslední šance pro Duklu vybojovat tři body.

59:41
    Kowalczyk zakládá u Berana zřejmě poslední útočnou akci základní hrací doby.

58:51
    Šlahař hledal místo mezi tyčkou a Beranovou bruslí, nenašel...

57:58
    Jihlava v situaci 3 na 3 zkazila v útočném pásmu přihrávku a musela bojovat o puk. Cachnín se poté pokoušel ještě zakončovat z malého úhlu, Dolejš ovšem tuto střelu dobře viděl.

57:12
    Miškář překvapil všechny hostující obránce, když dokázal prokličkovat za pukem. Následně zakončoval bekhendem na Dolejše a ten měl celkem potíže se zpracováním puku.

56:53
    Zakázané uvolnění Jihlavy.

56:44
    Beran se ocitl v náročné situaci, střelu z minimálního úhlu ale nakonec v krkolomné pozici dokázal vykrýt střelu.

55:33
    Dvořák rychle odehrál puk ven z brankoviště Jihlavy, puk se ale zastavil ještě v pásmu a Poruba může pokračovat v útočném snažení.

54:40
    Brož si počkal na Šlahaře na modré a uštědřil mu za velkého ohlasu lidí na stadionu tvrtý hit.

54:02
    Dlouhá přihrávka hostů vzduchem přes celé hřiště neuspěla, rozhodčí si všiml ofsajdu.

53:07
    Pšurný v nebezpečné situaci ztratil stabilitu a nedostal se tak k dorážce v pozici, která by mohla skončit gólem.

52:13
    Urbanec prověřil Beranovu pozornost střelou od mantinelu, nakonec vybojoval alespoň vhazování v útočném pásmu pro hosty.

51:49
    Harkabus poslal puk Semanovi ideálně na dorážku přímo před branku. Ten ještě zkoušel tečovat puk mezi nohama, kotouč ovšem poslal mimo branku.

51:25
    Zakázané uvolnění Poruby.

51:11
    Harkabus si dal na čas s přípravou střely a musel zakončovat v kleče. Při střele nastřelil hokejku obránce a puk nakonec skončil v ochranné síti.

50:37
    Bličík pálil od modré do jízdy Šikovi, ten se ale k dorážce nedostal, od puku byl příliš daleko.

49:38
    Gřeš se natahoval hokejkou na přihrávku, Poruba s drobnými potížemi dokázala nakonec udržet puk.

49:03
    Dnešní utkání sleduje 812 diváků.

48:30
    Dukla se při zakládaní útočné akce dopustila velké chyby v rozehrávce a Šlahař tak mohl pádit sám na Berana, střelou po zemi ovšem domácího brankáře nepřekonal.
    47:10 Vítězslav BROŽ - 2:2

47:10
    Dukla právě vstřelila branku!
    Je opět vyrovnáno! VÍTĚZSLAV BROŽ tečoval Judovu střelu před Dolejšem a vrací tak Jihlavě vyrovnané skóre. Hostující brankář měl při situaci ztížený výhled. Asistence: Miroslav Juda, Filip Dundáček.

46:55
    Další zákrok si připisuje i Beran, který nastavil lapačku do střely Vildumetze.

46:34
    Pomalá rána zblízka nedělala Dolejšovi velké problémy. Brankář hostů pro jistotu přikryl puk a nedovolil Jihlavě dorážet.

45:42
    Toman předvedl úctyhodné gesto fair play. Na čáře upadl a rozhodčí signalizovali trest, hráč Poruby ale bez váhání přijel za rozhodčím a odvolal trest pro Duklu.
    45:03 Dominik HRNÍČKO - 1:2

45:03
    Poruba právě vstřelila branku!
    Poruba otáčí ve třetí třetině skóre zápasu. Tomáš Vildumetz před brankou přihrál na volného DOMINIKA HRNÍČKA k druhé tyči a po kličce zakončil. Beran se v leže ještě pokoušel zasáhnout, na puk do rohu branky už ale nedostáhl. Asistence: Tomáš Vildumetz, Roman Pšurný.

44:38
    Cachnín ve složité situaci nedokázal zpracovat puk na modré a o kotouč přišel.

44:11
    Šik hledal cestu k brance z pravé strany. K zakončení se ale nedostal, v cestě mu stál obránce Poruby.

43:30
    Poruba hledala dlouho cestu do útočného pásma, Dukla ale dobře odrážela veškeré útoky už na modré.

42:27
    Harkabus tečoval puk těsně před Dolejšem a puk poskakoval těsně na hranici brankové čáry. Gól ale nakonec nebyl uznán, protože gólu bylo dosaženo dle rozhodčích rukou.

41:25

41:10
    Šik se probojoval až k hostující brance, v koncovce ale nedokázal ustát nátlak hostující obrany a puk mu sjel z hokejky.

40:31
    Puk letí mimo hrací plochu, vhazovat se bude u střídaček.

40:05
    Úvodní vhazování zvládla lépe domácí Dukla, jenže vzápěsí se dopustila zakázaného uvolnění a hra se tak přesouvá k Beranovi.

40:01

Druhá třetina je u konce. Nabídla hokej o něco chudší na velké šance, obě strany se jen několikrát dostaly do vážných akcí. Poruba dostala velkou šanci v přesilovce, kdy zavřela Jihlavu v útočném pásmu, domácí Dukla nejvíce hrozila v závěru třetiny, kdy si připsala několik zajímavých šancí a úniku. I po druhé třetině stále platí skóre 1:1, třetí třetina začne přibližně v 19:25.

40:00

39:51
    Urbanec v závěru třetiny posílá puk od své branky až na druhou stranu hřiště, více už se pravděpodobně v této třetině nestane.

39:22
    Šik v jízdě stihl otočku i zakončení, jenže jeho střela byla příliš prudká a míří vysoko nad.

38:55
    Poruba pokazila přihrávku v obranném pásmu, k puku se dostal Skořepa a od mantinelu přihrál před branku na Čachotského. Ten ale svou střelou trefil jen prostředek branky, kde byl připravený Daniel Dolejš.

38:11
    Kowalczyk si stáhl puk zpoza branky až před Dolejše, ten ale dokázal celou situaci dobře odhadnout a nenechal domácímu obránci ani milimetr prostoru u tyče.

37:32
    Harkabus měl na kruhu dost prostoru, z malé vzdálenosti trefil jen horní tyč.

37:08
    Seman vyslal z minimálního úhlu nepříjemnou střelu na Dolejše, ten vykopl puk na druhou stranu, kde už nebyl nikdo z Jihlavských na dorážku.

36:51
    Nebezpečně poskakující puk před Beranem domácí gólman raději přikryl pod lapačku. Vhazuje se v útočném pásmu Poruby.

36:20

36:08
    Gřeš v závěru přesilové hry zkusil střelu od modré, nikdo ovšem nebránil Beranovi ve výhledu a ten si tak dokázal se střelou poradit.

35:08
    Beranovi propadl puk a Skořepa musel puk rychle odehrát pryč do bezpečí. Dukla se poté dostala v oslabení do útočného pásma a chvilku dokonce mohla kombinovat.

34:37
    Gřeš dostal puk na dorážku přímo před Berana, bekhendem ale jen promáchl. Následné zakončení končí v ochranné síti.

34:18
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava:
    Miloslav Jáchym – 2 min., nedovolené bránění.

33:26
    Jáchym musel spěchat za pukem ke svému brankáři, rozhodčí už dopředu signalizoval, že zakázané uvolnění pískat nebude.

32:44
    Střondala střílel ihned po vyhraném buly po zemi, Beran stihl včas vykrýt střelu svými betony.

32:39
    Vyhození z útočného pásma Poruby končí pouze na střídačce hostů, hra se vrací k Beranovi.

31:48
    Vehovského střela z vrcholu kruhu skončila jen na výstroji domácího obránce. Poruba i přesto může pokračovat v útoku a pálí na Berana ze všech možných pozic.

31:35
    Ofsajd Poruby.

30:19
    Brož s Judou se dostali do přečíslení 2 na 1, jenže těsně před brankou jim do střely zalehl Vachovec a zabránil tak Brožovi dorážet do odkryté.

29:45
    Beran si po Šoustalově střele posunul branku, vhazovat se tak bude u domácí branky.

28:10
    Pšurný se probojoval s pukem až před Berana a z malé vzdálenosti zkoušel na domácího brankáře kličku. Následné zakončení k tyči vykryl Beran svou lapačkou.

27:41
    Mácha musel s pukem až do svého obranného pásma a zde o něj přišel, Poruba tak dostane šanci útoku.

26:21
    Judova střela od mantinelu byla zblokována. Následný pokus z mezikruží od Pořízka už vypadal nadějněji, Dolejš ale poslal puk svou hokejkou až do rohu hřiště.

25:20
    Šik tentokrát střílel z minimálního úhlu a Dolejš se musel rychle přesouvat, nakonec byl u bližší tyče včas.

24:45
    Beránek několika bloky posunul hru až za Dolejše. Tam si na puk opět počkala Poruba a vrací se do svého útočného pásma.

24:26
    Pomalou ránu z kruhu Beran vyřešil bez větších potíží.

23:43
    Pořízek dostal vysoký puk až na modrou, jenže ho musel zpracovávat za zády a vzápětí přijeli obránci Poruby.

23:19
    Vhazování se bude opakovat, Poruba dostává první varování.

23:11
    Šlahař prověřil Berana střelou z kruhu, domácí brankář pokryl puk lapačkou a přerušil hru.

23:02
    Ofsajd zastavuje přesun Jihlavy do útočného pásma.

22:35
    Poruba se dostala do přečíslení 3 na 1, závěrečná střela bekhendem ale míří zcela mimo branku a Beran tak vůbec nemusel zasahovat.

22:05
    Kowalczyk střílel z malého úhlu a Juda se ještě pokoušel dorážet před Dolejšem. Ten v pádu stihl přesun doprostřed branky a vykryl tak slibnou akci Jihlavy.

21:30
    Miškářova přihrávka na Šika nepřesná, nováček v útoku Dukly tak nemohl zakončovat.

20:45
    Jihlava se hnala do útoku, hosté ale dokázali kotouč vyhodit do středního pásma.

20:01
    Úvodní vhazování pro Duklu.

20:01

Utkání je prozatím přerušeno. Rolba znovu vyráží na led a pokračování zápasu se tak natáhne.

Start druhé třetiny se o chvíli prodlouží, rozhodčí vyčkávají než zaschne led.

Týmy se vrací na ledovou plochu, utkání bude za malou chvíli pokračovat.

První třetina je u konce. V ní měla navrch domácí Jihlava, která dokázala v 11. minutě využít povedené kombinace před brankou. Od 16. minuty ale bylo skóre opět vyrovnané, Střondala dostal od domácích příliš mnoho prostoru na kruhu a nikým nehlídaný vyrovnal střelou k bližší tyči. Skóre je tak po první třetině vyrovnané, druhá třetina začne přibližně v 18:24.

20:00

19:58
    Dolejš musí za pukem až za svou branku, zřejmě už ale nestihne rozehrát.

19:23
    Kočího střela od modré končí po teči v ochranné síti. Dukle zbývá ještě třicet sekund první třetiny, tentokrát už ale proti pěti.

18:59

18:45
    Střondala vyhazuje puk k Beranovi a Poruba si může krátce vydechnout.

18:05
    Skořepa nahodil puk na Beránka přímo před branku a ten zkusil nadvakrát zblízka zakončit, narazil ale na hradbu těl hostujících hráčů a skončil na ledě.

17:22
    Dundáček na modré jen trefil Šlahaře do výstroje a vyhnal tak svůj tým z útočného pásma.

16:59
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011:
    Patrik Urbanec – 2 min., držení.

16:45
    Voráček prověřil Berana střelou od modré, ten si ale prostor u tyčky pohlídal.

16:26

16:13
    K Cachnínovi dojel pomalý puk a útočník Dukly tak zkusil z první vystřelit. Dolejš ale zvládl střelu pokrýt svým tělem.
    15:23 Vojtěch STŘONDALA - 1:1

15:23
    Hosté využívají alespoň přesilovou hru 5 na 4 a vyrovnávají. VOJTĚCH STŘONDALA byl nikým nehlídaný na pravém kruhu a střelu ke vzdálenější tyči nedal šanci přesouvajícímu se Beranovi. Asistence: Vít Christov, Radim Toman.

15:08
    Střodnala z minimálního úhlu míří mimo.

14:15
    Bilčík je zpátky na ledě, Dukla bude pokračovat ještě asi minutu ve čtyřech.

13:43
    Urbancova dělovka z první mířila na vzdálenější tyč. Beran ale zvládl puk tečovat mimo.

13:31
    Otakar Šik – 2 min., sekání.

13:15
    Berisha ztratil puk a domácí tak mohli do úniku 2 na 1, nevydařila se jim ale přihrávka, skóre tak zůstává stejné.

12:20
    Skořepa mohl na modré ve svém obranném pásmu vyslat Čachotského do útoku, nakonec ale zvolil bezpečnější variantu a podél mantinelu vyslal puk k Dolejšovi.

12:04
    Vlastimil Bilčík – 2 min., podrážení.

11:48
    Souboj o puk u mantinelu zvládli lépe domácí, jenže vzápětí ztrácí puk a navíc půjdou do čtyř.

11:05
    Dukla pokračuje v tlaku, tentokrát ji ale ujeli dva hráči Poruby do útočného pásma a domácí měli velké štěstí, že Poruba nezvládla přihrávku v koncovce.
    10:15 Otakar ŠIK - 1:0

10:15
    Přichází první gól Dukly na Pelhřimovském stadionu. OTAKAR ŠIK využil nabídky od Beránka a z bezprostřední blízkosti z první překonal betony Dolejše. Asistence: Petr Beránek.

10:00
    Poruba nadvakrát pálila na Berana z kruhu, poprvé v cestě stála hokejka jednoho z domácích, podruhé zasahoval Beran.

09:46
    Toman zblízka nikým nehlídaný trefil pouze horní tyč!

08:01
    Dluhošova rána skončila jen na brusli bránícího hráče Dukly. Následně se do dobré šance dostal na druhé straně Seman, musel pálit ale z malého úhlu a trefil jen tyč.

07:54

07:23
    Dukla ztratila puk v útočném pásmu a nechala relativně dost prostoru hostům na průnik do útoku.

06:22
    Šoustal dostal přihrávku zpoza branky do mezikruží a z první vystřelil po zemi. Beran si toto místo svými betony pohlídal.

05:47
    Beránek si sjel s kotoučem na pravý kruh, ale ani jeho střela gólem nekonči. Dolejš svou vyrážečkou vyřešil situaci bez větších potíží.

05:25
    Miškář z výšky pálil do rohu branky. Dolejš tečuje puk do ochranné sítě a hra se přerušuje.

04:39
    Gřeš vybojoval puk a dostal se i přes oba obránce Dukly, v závěru zkusil na Berana střelu k levé tyči. Domácí brankář včas přikryl puk svou lapačkou.

03:52
    Cachnín ve středním pásmu sice zasáhl do pomalé přihrávky Poruby, jenže k puku dojel později než hostující brankář a ten tak stihl odehrát svým spoluhrářům.

03:19

02:10
    Harkabus dostal nabito na levý kruh a z první vystřelil, Dolejš v těžké pozici ale dokázal puk svou výstrojí vyslat mimo branku. Poruba následně poslala puk až k beranovi a hosté mohou rychle vystřídat.

01:42
    Harkabus od modré trefuje pouze prvního bránícího hráče, Dukla může pokračovat v útoku.

01:21
    Tomáš Voráček – 2 min., hákování.

00:49
    Vildumetzova střela po teči končí na zadním plexiskle, Dukla následně dostala šanci útoku, jenže Miškář z malé vzdálenosti přestřelil.

00:22
    Čachotský spěchal za volným kotoučem na kruh, u puku byl ale dříve Klimíček a Jihlava tak bude muset na svůj úvodní pokus ještě počkat.

00:03
    Po úvodním vhazování se ke kotouči dostává Dukla.

00:01

Týmy už pomalu nastupují na led, ještě před úvodním buly ale dojde ke slavnostním projevům a bude se zpívat i státní hymna.

HC Dukla Jihlava: Beran (Wolf) – Bilčík, A. Dvořák, Dundáček, F. Kočí, M. Jáchym, Kowalczyk, Matějíček – Čachotský, Skořepa, Mácha – Beránek, Miškář, Šik – Cachnín, Juda, V. Brož – Harkabus, Seman, Pořízek.
    Trenér: Viktor Ujčík

HC RT TORAX Poruba 2011: Dolejš (O. Bláha) – Klimíček, Urbanec, Voráček, Sedlák, Dluhoš, Mlčák – Šlahař, Vachovec, Šoustal – Gřeš, Pšurný, Vildumetz – Hrníčko, Vehovský, Střondala – Toman, Christov.
    Trenér: Jiří Režnar

Rozhodčí: Čáp, Květoň – Polák, Roupec.

Krásný večer všem fanouškům prvoligového hokeje. Po pěti měsících se opět setkáváme u Chance ligy a hned v úvodním kole nás čeká poměrně zajímavý zápas, ve kterém Jihlava vyzve Porubu.

Duklu čekají těžké roky. Minimálně dvě sezony bude hrát mimo svoje město na jiných stadionech. Výzva je to nejen pro hráče, ale i pro celou organizaci i fanoušky, všichni budou muset za hokejem dojíždět. I přesto ale Dukla může myslet na přední příčky v tabulce. V týmu zůstali kapitán Josef Skořepa, legendární Tomáš Čachotský a spoustu dalších hráčů, kteří loni dotáhli Duklu až do baráže o extraligu. Tým se podařilo doplnit ještě o několik zajímavých hráčů. Příprava Jihlavy byla na góly poměrně skromná, uvidíme jak se týmu bude střelecky dařit v lize.

Poruba už delší dobu drží velké ambice v lize, příležitostně se mluvilo i o soubojích o extraligu. Pro tým z Ostravy tak byl jistě minulý ročník velký šok, když se nedokázal v neskutečně vyrovnaném středu tabulky probojovat ani do předkola play-off a skončil až na dvanáctém místě, které jako poslední zaručovalo udržení v lize pro sezonu 2022/23. Tým po sezoně prošel obměnou, v brance bude nově chytat celou sezonu stabilní dvojka Vítkovic Daniel Dolejš. Z devíti přípravných zápasů Poruba 5 vyhrála, má tedy určitě na co navazovat.

Vzájemné zápasy v minulé sezoně

Dukla s Porubou se kvůli netradičnímu losu utkala v minulé sezoně celkem třikrát, z toho dvakrát v Ostravě a jednou v Jihlavě. Poprvé už ve třetím kole sezony doma Poruba porazila Duklu 4:2, stejným rozdílem pak Jihlava zvítězila na svém stadionu ve dvacátém kole. Třetí vzájemný zápas se pak rozhodoval až v samostatných nájezdech, domácí stadion ale přeci jen opět přinesl svému týmu štěstí a Poruba nakonec porazila Duklu 4:3 po nájezdech.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Daniel Lhotský

Branky a nahrávky: 11. Šik (Beránek), 48. V. Brož (Juda, Dundáček) – 16. Střondala (Christov, Toman), 46. Hrníčko (Vildumetz, Pšurný), rozh. náj. Šlahař