Plzeň – Mountfield HK 4:2 (kon.) | Vítkovice – Olomouc 5:2 (kon.) | Jihlava – Mladá Boleslav 3:2 (kon.)
Sparta – Pardubice 4:3 (po pr.) | Třinec – Zlín 2:6 (kon.) | K. Vary – HC Litvínov 3:2 (kon.)
HC Sparta Praha
4:3 (1:1, 2:0, 0:2 - 1:0)
HC Dynamo Pardubice
Pátek 16.09.2022, 18:00 • Sportovní hala Fortuna • DHL Extraliga juniorů • 5. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

V rámci 5. kola DHL extraligy juniorů vyzve pražská Sparta na svém ledě pardubické Dynamo.

Spartě se domácí premiéra v nové sezoně vyvedla náramně, když si Pražané poradili s mistry posledního ročníku z Plzně v poměru 2:1. Následné dva venkovní duely už tak úspěšné pro tým z hlavního města nebyly, když sparťané nestačili na Třinec (2:4), a poté brali pouze bod proti Vítkovicím (2:3p). V rámci neúplné tabulky to pro Pražany znamená prozatímní 8. příčku, na kontě mají 4 body a lehce negativní skóre 6:8. Pardubická obrana bude muset přidat na obezřetnosti zejména v přítomnosti Michala Vitoucha (3 zápasy, 4+1), v brance se v úvodu sezony dobře jeví Matouš Liemann (3 zápasy, úspěšnost zákroků 91,3%).

Pardubice sezonu odstartovaly hned dvěma po sobě jdoucími venkovními střetnutími, po bodu vybojovaném na ledě Litvínova (2:3sn) přišla porážka rovněž od Karlových Varů (3:4). Následnou domácí premiérou si Pardubičtí spravili chuť, když na svém ledě dokázali zdolat Jihlavu poměrem 4:2. Do zápasu se Spartou však ani tak nebudou vstupovat na vítězné vlně, v posledním odehraném kole jim totiž vystavila stopku brněnská Kometa (3:6). V tabulce to pro Pardubice znamená 9. místo se stejným ziskem bodů jako Sparta (Sparta má jeden zápas k dobru) a skóre 12:15. Mezi nejproduktivnější hráče Dynama se řadí Dominik Pavlata (4 zápasy, 3+0) a Adam Paleček (4 zápasy, 2+1).

Poslední 3 vzájemné zápasy:
    HC Sparta Praha – HC Dynamo Pardubice 5:3
    HC Dynamo Pardubice – HC Sparta Praha 4:1
    HC Sparta Praha – HC Dynamo Pardubice 6:3

HC Sparta Praha: Liemann (Přikryl) – Červenka (A), Tůma, Šindelek, Böhm, Ducháč (C), Bartoň, Pavlák – Stepanchuk, Hrabík, Vitouch, Mácha, Hrabovetskyi, Senčák, Vašíček, Fábry, Novák, Höll, Bareš (A), Žmola
    Trenér: Richard Žemlička

HC Dynamo Pardubice: Borovička (Matěcha) – Tvrdík, Helikar, Koudelka, Švec, Rájek, Chabada (C), Vachun – Sydorenko, Fiala, Štetka (A), Kubíček, Burda, Kloz (A), Pavlata, Novotný, Kotalík, Kalužík, Tomas, Gromadzki
    Trenér: Jiří Malinský

Rozhodčí: Jaroš, Glanc – Beneš, Štěpánek.

Na led nám již postupně nastupují hráči obou mužstev, nejprve hosté, poté také domácí. Utkání za malou chvíli začíná.

00:01

00:16
    O kotouč se bojuje za sparťanskou brankou.

00:35
    Borovička nyní kotouč před dotírajícím Vitouchem raději podržel, bude se tak vhazovat.

01:08
    Pardubičtí z vlastního pásma zakládají novou akci.

01:37
    Útočné snažení sparťanů ztroskotalo na pevné pardubické obraně.

02:15
    Rájkovu střelu od modré čáry obětavě zablokoval jeden z domácích hráčů.

03:08
    Šindelek ranou z první natrefil pouze prvního bránícího hráče před ním.

03:43
    Hra se nyní přerušuje, kotouč v ochranné síti.

04:17
    Pražanům se nedaří přes soupeřovo napadání konstruktivně rozehrát.

04:49
    Bekhendový pokus Gromadzkiho si Liemann dokázal pohlídat, následně podržel kotouč ve své lapačce.

05:16
    Höll svojí pumelicí ze střední vzdálenosti trefil pouze boční konstrukci hostující branky.

06:23
    O kotouč oba týmy svádí souboje ve středním pásmu.

06:51
    Pardubičtí nemohou pokračovat v útočném snažení, píská se totiž ofsajd.

06:55
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha:
    Artem Hrabovetskyi – 2 min., podrážení.

07:20
    Pardubičtí si přihrávají v soupeřově pásmu a čekají na vhodnou příležitost pro střelecký pokus.

07:42
    Hrabíkovu střelu vyráží brankář Borovička do rohu kluziště.

08:12
    Pardubičtí hledají možnosti, jak z vlastního pásma založit konstruktivně další z přesilovkových nájezdů.

09:09
    Proti nepříjemné střele Vitoucha nyní musel pohotově zakročit Borovička.

09:46
    Vitouch pálil z prostoru mezi kruhy mimo soupeřovy branky.

10:25

10:44
    Skvělým napadáním a následným ziskem kotouče se v oslabení prezentoval Höll.

11:11
    Liemann si se skrumáží před vlastní brankou dokázal poradit a kotouč svírá pevně ve výstroji.

11:54
    Pavlata se dostával do dobré střelecké pozice, kotouč však netrefil ideálně.

12:06
    Dynamo právě vstřelilo branku! Do prostoru mezi kruhy si nyní najel nikým nehlídaný pardubický kapitán ONDŘEJ CHABADA a nekompromisní střelou poslal své mužstvo do vedení! Asistence: Adrian Gromadzki, Dominik Pavlata.

13:17
    Novotného pokus dokázali sparťanští obránci včas zablokovat.

13:57
    Pardubičtí přenechávají kotouč svému soupeři a míří střídat.

14:50
    Nepřesným bekhendovým pokusem se před Liemannem prezentoval Burda.

15:06
    Zakázané uvolnění z dílny pražské Sparty.

15:30
    Sparta právě vstřelila branku! Pražané právě naplno ukázali důležitost důraznosti na brankovišti, když se před hostující branku propracoval Ondřej Hrabík a po několika jeho zakončeních skončila dorážka MICHALA VITOUCHA v soupeřově síti! Asistence: Ondřej Hrabík, Dominik Pavlák.

17:03
    Švecova nabídka na teč nebyla nikým ze spoluhráčů vyslyšena, Liemann tak měl již jednoduchou práci.

18:00
    Borovičkův pokus o vyhození kotouče o mantinel končí na hostující střídačce, hra se tak přerušuje.

18:16
    Senčákova prudká střela se stala kořistí Borovičkovy lapačky.

18:29
    Kotouč v hledišti, vhazovat se následně bude po levé ruce pardubického brankáře.

19:22
    Pražané zakládají další akci postupně přes střední pásmo.

20:00

Viděli jsme třetinu, do které vstoupili s lepším pohybem Pardubičtí, a byli za to také po právu odměněni prvním gólem zápasu, o který se postaral kapitán Chabada. Postupně se však tempo hry vyrovnávalo a to vyústilo ve vyrovnání, když se za domácí trefil nejlepší střelec týmu Michal Vitouch. Do kabin se tak jde za vyrovnaného stavu 1:1.

Další třetina začíná přibližně v 18:45.

Na ledovou plochu nám již opět míří obě mužstva, a to značí jediné. Druhá třetina je před svým začátkem.

20:01

20:28
    Probíhají souboje o kotouč v obranném pásmu domácích.

20:42
    Poté co Borovička podržel kotouč se bude vhazovat po jeho pravé ruce.

21:10
    Kvalitní defenzivní práci ve vlastním pásmu předvedl sparťanský Böhm, když čistě obral soupeře o kotouč.

21:43
    Zakázané uvolnění, pískané sparťanským hráčům.

22:16
    Burda se ze všech sil snaží udržet kotouč v prostoru za domácí brankou.

23:14
    Nepřesná rozehrávka Pražanů znamená další zákrok pro Liemanna po střele jednoho z hostujících hráčů.

24:14
    Štetkova střela z prostoru levého kruhu pouze prosvištěla kolem levé tyčky Liemannovy branky.

24:39
    Nepřijemnou střelu mířící do horního rohu branky zpacifikoval Liemann pohotově lapačkou.

24:59
    Pražanům se v posledních minutách nedaří dostat se do soupeřova pásma, hlavně díky soupeřovu skvělému napadání.

25:19
    Po dlouhé době se musel v brance činit také Borovička, a to po rychlé protiakci a následné střele soupeře.

25:44
    Hra se přerušuje, puk zamířil na hostující střídačku.

25:49
    Helikarův pokus od modré čáry si Liemann bez větších problémů pohlídal.

26:24
    Po Ducháčově střele zamířil kotouč díky dobrému bloku jednoho z bránících hráčů mimo útočné pásmo Sparty.

27:00
    Těsně vedle pravé tyčky nyní skončil Chabadův střelecký pokus z první.

27:40
    Nepříjemnou střelou Hrabovetskyiho a následnou Tůmovu dorážku skvěle zlikvidoval a svůj tým tak podržel brankář Borovička!

29:20
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice:
    Josef Kubíček – 2 min., hákování.

29:52
    Po zablokované střele soupeře se Pardubičtí osvobozují a mohou tak jít vystřídat za čerstvé síly.

30:39
    Skvělá defenzivní práce Matěje Kloze v oslabení, který svými zákroky doslova deptá sparťanské hráče.

31:56
    Máchova střela bez přípravy končí za soupeřovou brankou.

33:07
    Pavlák z vlastního pásma zakládá nový útok Sparty.

33:25
    Výborně nyní vypíchnul kotouč z hokejky útočícímu hráči soupeře brankář Borovička.

34:22
    Sparta právě vstřelila branku! Skvělý přehled nám nyní ukázal MARTIN BÖHM, který ranou od modré čáry propálil vše, co mu stálo v cestě! Pražané se tak poprvé v zápase dostávají do vedení. Asistence: Michal Vitouch, Ondřej Hrabík.

35:41
    Hra se přerušuje díky zakázanému uvolnění pardubických hokejistů.

35:57
    Ke Štetkovi najíždějícímu do dobré pozice se kotouč nakonec nedostane, v držení naopak Sparta.

36:14
    Borovička drží kotouč pevně ve své lapačce, bude se tedy vhazovat.

36:54
    Liemann si situaci před vlastním brankovištěm pohlídal a má kotouč v držení, následovat bude vhazování po jeho levici.

37:36
    Hra se přerušuje kvůli avizované přihrávce rukou jednoho z domácích hráčů.

38:06
    Štetkův střelecký pokus zamířil pouze milimetry vedle levé tyčky domácí branky.

38:50
    Pohotový zákrok Liemanna lapačkou proti střele Pavlaty z prostoru levého kruhu.

39:05
    Individuální průnik završil Bareš střelou doprostřed branky, se kterou Borovička nemohl mít žádné problémy.

39:11
    Sparta právě vstřelila branku! ONDŘEJ HRABÍK pokračuje ve svém řádění v rámci dnešního utkání, po dvou asistencích na předchozí trefy přidává také gól, poté co pohotovou střelou uklidil kotouč za Borovičkova záda! Asistence: Filip Ducháč, Michal Vitouch.

40:00

Dlouho to vypadalo, že ve druhé třetině ani jeden z týmů do zápasového skóre nepromluví, nakonec však hned dvakrát našli gólové světlo na konci tunelu hráči Sparty, které tak do třetí třetiny bude hřát dvoubrankový náskok.

Další třetina začíná přibližně v 19:30.

Oba celky se již opět scházejí na ledové ploše, blíží se start třetí části dnešního zápasu. Zmohou se Pardubice na dramatizaci zápasu, či si sparťané své vedení pohlídají? Napoví následující minuty.

40:01

40:21
    Filip Ducháč – 2 min., podrážení.

40:26
    Chabadovu střelu z prostoru mezikruží vyráží Liemann do rohu kluziště.

41:18
    Pražané vyhazují a mohou tak jít vystřídat a poslat do hry novou obrannou čtveřici.

42:28
    Pražané nyní po chybné přihrávce Vitoucha zcela zazdili rodící se situaci 4 na 2.

43:28
    Senčák se po Hrabíkově přihrávce k zakončení nepropracoval.

44:15
    Kotouč se ocitl na sparťanské střídačce, hra se tak musí přerušit.

44:32
    Bareš na kotouč již čepelí nedosáhnul, píská se tak zakázané uvolnění Sparty.

44:45
    Skrumáž před brankou Borovičky gólem nekončí, bude se vhazovat.

44:45
    Jan Helikar – 2 min., hrubost.

45:29
    Pardubičtí dostávají kotouč mimo nebezpečný prostor a následně pádí střídat.

46:04
    Tůmova střela od modré čáry se s přesností nepotkala, končí tak na zadním plexiskle.

46:41
    Po střele Böhma od modré čáry svírá Borovička kotouč pevně ve své výstroji.

47:14
    Po nepřesné rozehrávce přichází hráči Dynama o kotouč.

47:23
    Ofsajd nyní stojí za koncem pardubické akce.

48:16
    Hra se přelévá na obě strany, ani jedno z mužstev nemá výraznější převahu.

49:31
    Pražané drží kotouč za vlastní brankou.

50:10
    Bareš se díky dobré Klozově obraně ke kotouči nedostane.

50:16
    Se střelou z prostoru pravého kruhu neměl Liemann žádné problémy, následovat tak bude vhazování po jeho levé ruce.

51:23
    Böhmovo nepřesné rozehrání kotouče znamená zakázané uvolnění pro Spartu.

51:31
    Martin Böhm – 2 min., krosček.

51:40
    Vyhození kotouče znamená pro sparťanskou čtveřici chvilkové vysvobození.

52:00
    Silně nepřesná Novotného střela neznamenala pro domácí obranu nebezpečí.

53:15
    Dynamo právě vstřelilo branku! Vojtěch Tvrdík se nyní zmocnil kotouče na půlící čáře a po přijetí do pásma ho takřka ideálně předložil RADKU TOMASOVI, který ranou z první překonal bezmocného Liemanna! Asistence: Vojtěch Tvrdík.

54:21
    Dynamo právě vstřelilo branku! Máme vyrovnáno! Z individuální akce nejprve Dominik Pavlata ještě skórovat nedokázal, následně se však po chvilkovém pobytu v pásmu soupeře prosadil z prostoru pravého kruhu podruhé v zápase kapitán ONDŘEJ CHABADA. Asistence: Pavol Štetka, Dominik Pavlata.

55:41
    David Senčák – 2 min., vysoká hůl.

56:00
    Sparťané vyhazují a míří vystřídat.

56:36
    Pavlata zamířil střelecký pokus pouze do připraveného Liemanna.

56:56
    Další úspěšné vyhození kotouče pro domácí bránící hráče.

57:40
    Vitouchovi se nepodařilo i díky malé podpoře svých spoluhráčů dotáhnout individuální akci do zdárného konce.

58:48
    Do pásma soupeře kotouč zaváží Vitouch.

59:40
    Sparťané mačkají svého soupeře v jeho vlastním pásmu.

60:00

Díky heroickému závěru třetí třetiny v podání pardubických hráčů si dnešní večer protáhneme ještě minimálně o pětiminutové prodloužení třech proti třem s náhlým vítězstvím.

60:01

60:24
    Vitouchovu střelu vyráží Borovička betonem do rohu kluziště.

60:40
    Liemann drží kotouč pevně ve své lapačce, bude se vhazovat po jeho levé ruce.

61:05
    Sparta právě vstřelila branku! Je tu konec! Ukázkovou akci hodnou prodloužení nám nyní předvedli hráči domácích, když Filip Šindelek nalezl mezi dvěma hráči volného DAVIDA SENČÁKA, který následně kotouč procedil mezi Borovičkovy betony. Asistence: Filip Šindelek.

Sparta tak nakonec jako útěchu za nepovedený závěr utkání bere bonusový bod za výhru v prodloužení, zároveň tak drží i po druhém odehraném zápase neporazitelnost na domácím ledě. S tímto konstatováním se s vámi pro dnešek loučím a přeji hezký zbytek pátečního večera. (20:05:39)

Jakub Houžvička

Branky a nahrávky: 16. Vitouch (Hrabík, Pavlák), 35. Böhm (Vitouch, Hrabík), 40. Hrabík (Ducháč, Vitouch), 62. Senčák (Šindelek) – 13. Chabada (Gromadzki, Pavlata), 54. Tomas (Tvrdík), 55. Chabada (Štetka, Pavlata)

Rozhodčí: Jaroš, Glanc – Beneš, Štěpánek