Banská Bystrica – Spišská N. Ves 6:5 (kon.) | Michalovce – Košice 3:2 (kon.) | Poprad – HC Slovan 2:4 (kon.)
Nitra – Nové Zámky 1:5 (kon.) | Prešov – Lipt. Mikuláš 4:3 (kon.) | Zvolen – Trenčín 4:1 (kon.)
HK Nitra
1:5 (0:2, 1:0, 0:3)
HC MIKRON Nové Zámky
sk Pátek 16.09.2022, 18:00 • Tipsport aréna • Tipos Extraliga (SR) • 1. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

V Tipsport aréne o 18:00 budú diváci svedkami prvého kola hokejovej Tipos extraligy, v ktorom sa v krajskom derby stretne Nitra s Novými Zámkami.
    V generálke na sezónu Nitra na turnaji v Grazi obsadila druhé miesto. V prvom stretnutí Nitra pokorila českého extraligistu České Budějovice 3:2 po samostatných nájazdoch, v ktorých Honzík nebol prekonaný a za Corgoňov sa presadili Holešinský a Krivošík. Vo finále prehrala Nitra s Mannheimom 2:4.
    Nové Zámky uspeli v generálke v Linzi, keď zdolali rakúsky Steinbach Black Wings Linz 3:1. Góly Býkov strelili Ondrušek, Šišivský a Tomáš Mikúš.
    Kto zaznamená úspešný vstup do novej sezóny sa dozviete aj z nášho prenosu.

Úvodné zostavy:

HK Nitra: Honzík (Beržinec) – Mezei, Bodák, Pupák, Donaghey, Gajdoš, Švarný, Štefanka, Pekarčík – Krivošík, Hrnka, Holešinský – Tvrdoň, Buncis, Molnár – Solenský, Myklukha, Varga – Knies, Šramaty, Lacka
    Tréner: Normunds Sejejs

HC Nové Zámky: Kantor (Ovečka) – Kozak, Hatala, Lee, Chovan, Mamčic, Ligas, Knižka, Roman – Farley, Johnson, Jackson – Šišovský, Dickman, Klempa – Mikuš T., Mikuš J., Babeliak – Mišiak, Ondrušek, Hajník
    Tréner: Gergely Majoross

Rozhodca: Baluška, Žák, Kacej, Jurčiak.

5 minút pred úvodným buly je Nitra aréna veľmi slušne zaplnená. Sektor pre fanúšikov hostí je plný, rovnako sú plné aj ostatné časti štadióna a je možné, že dnes bude v Nitre prekročená trojtisícová návšteva.

Na ľad nastupujú hostia, domáci hráči sa pridajú po úvodnej znelke, ktorá sa premieta na kocke.

Všetci aktéri zápasu sú už na ľadovej ploche.

Po hymne je všetko pripravené na úvodné buly.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:10
    Domáci fanklub si pripravil choreo po úvodnom buly cez celú tribúnu s nápisom "Tondo prvy si to dokázal" okolo ktorého boli strieborné a zlaté papiere.

01:55
    Prvú strelu v stretnutí si pripisujú hostia. Pokus Tomáša Mikuša Honzík vyráža pravým betónom.

02:31
    Zakázané uvoľnenie Nové Zámky.

02:39
    Za faul na Bodáka si Nitra zahrá presilovku pri vylúčení Hajnika.

03:44
    Veľká šanca Corgoňov, Hrnka ani Holešinský však nedokázali prestreliť hradbu tiel pred odkrytou bránkou.

04:21
    Po Vargovej strele si Kantor pripisuje efektný zákrok lapačkou a hra je prerušená.

04:25
    Hostia v plnom počte.

05:48
    Nitra podľa očakávania v úvodnom nápore. Kantor zatiaľ odoláva a pripisuje si úspešné zákroky po zakončeniach domácich hráčov. Teraz po strele Šramatyho hru prerušil.

06:17
    HC Nové Zámky dali gól!
    Nové Zámky prečkali tlak domácich a do vedenia sa dostávajú po góle z hokejky AUSTINA FARLEYA, ktrorý dostal prihrávku na pravú stranu od Leeho a nedôrazne bránený jedným z domácich obrancov strelou z prvej prestrelil Honzíka. Asistencia: Mike Lee.

07:20
    Nitra pokračuje v útočných snahách. Kantor zasahuje po strele Švarného, pri puku však stále domáci hráči.

08:17
    Mezeiov pokus skryl Kantor do lapačky a hra je prerušená.

08:30
    Jackson nebezpečne strieľa z prvej, Honzík puk vyráža za bránku.

09:52
    Tvrdoň strieľa z prvej nepresne a pri puku sú hostia.

11:32
    Po reklamnej prestávke sa bude vhadzovať v strednom pásme. Nitra už nie je až tak aktívna, a do zakončenia sa už viackrát v predchádzajúcich minútach dostali aj hosia.

12:22
    Mančicovu strelu od modrej domáci brankár vyráža.

12:29
    Po prihrávke puku rukou na strane hostí sa bude vhadzovať v strednom pásme.

14:35

15:27
    Nitra chybovala v obrannom pásme, prvý útok hostí to nedokázal využiť na gól. Nové Zámky aspoň vybojovali presilovku pri vylúčení Krivošíka za sekanie.

15:47
    V oslabeni strieľa Knies spoza obrancu. Jeho pokus bol zblokovaný a Kantor nemal problém puk chytiť.

16:33
    Hostia sa nevedia dostať s pukom do útočného pásma.

16:54
    Aj keď hrali hostia presilovku veľmi zle, nakrátko sa dostali s pukom pred Honzíka a dokázali ju využiť. ROBBY JACKSON zbytočne nevymýšľal po prihrávke a strelou švihom z pravého kruhu pod brvno prekonal domáceho brankára. Asistencia: Mike Lee.

18:01
    Myklukha strieľa z medzikružia, jeho pokus zblkoval jeden z obrancov hostí.

18:37
    Nitra vo veľkej šanci avšak opäť dobre zasiahol jeden z hosťujúcich obrancov, ktorý vypichol puk za bránku tesne pred zakončení Holešinského.

19:37
    Ondrušek fauloval Hrnki a Nitra si zahrá v závere tretiny presilovku.

19:37
    Rozhodcovia ešte diskutujú o výške trestu pre hráča hostí. Ten nakoniec inkasoval dvojitý menší trest a Nitra si zahrá štvorminútový presilovku.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Nitra má v úvode druhej tretiny k dispozícii 3 minúty a 37 sekúnd presilovky pri vylúčení Ondrušeka zo záveru úvodnej časti hry.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:23
    Vhadzuje sa v strednom pásme.

20:39
    Nitra dala gól!
    Holešinský nabral rýchlosť v strednom pásme, vybral sa pomedzi obrancov hostí a namiesto zakončenia zvolil spätnú prihrávku na OLEKSIIHO MYKLUKHU, ktorý už zakončoval do odkrytej bránky a dosiahol svoj prvý extraligový gól. Asistencia: Adrián Holešinský.

21:40
    Nitra pokračuje v presilovke a je s pukom nasťahovaná v útočnom pásme.

22:44

22:59
    Ofsajd Nitra.

23:11
    Puk v lapačke Kantora a hra je prerušená.

23:51
    Ofsajd Nové Zámky.

25:31
    Honzík si pripisuje úspešný zákrok po strele Jacksona a hra je prerušená.

27:40
    Myklukha prevzal puk na obrannej modrej, doviezol ho do pásma, prihral za chrbát puk na Buncisa, ktorého strelu Kantor s námahou vytlačil tesne vedľa ľavej tyčky.

29:11
    Myklukha po obkrúžení brány strieľa tesne vedľa a Nitra stráca pásmo.

30:00
    Lee s pukom za vlastnou bránkou a obe mužstvá striedajú počas hry.

30:40
    Zakázané uvoľnenie Nitra.

30:59
    Kniesov pokus Kantor vyráža na ochrannú sieť a hra je prerušená.

31:02
    Juraj Mikuš si počínal nedovolene pri vhadzovaní a Nitra si zahrá presilovku.

31:37
    Nitra prišla o pásmo a obe mužstvá striedajú počas hry.

32:17
    Pekná individuálna akcia Holešinského po prihrávke od Hrnku, ktorý sa podobne ako pri góle vybral do útočného pásma, zbavil sa obrancu a tentokrát vystrelil. Kantor bol pozorný a puk chytá do lapačky.

32:47
    Krivošík strieľa z prvej tesne vedľa.

33:05

33:54
    Pupákov pokus zblokoval obranca hostí rovno do pripraveného Kantora a hra je prerušená.

34:50
    Puk na striedačke hostí a vhadzuje sa v strednom pásme.

35:05
    Buncisovu strelu vyráža Kantor na ochrannú sieť.

37:02
    Nitra vo veľkom tlaku, Kantor drží hostí nad vodou.

37:28
    Brankár hostí puk chytá do lapačky a hra je prerušená. Nitra bola blízko ku gólu avšak nedokáže byť strelecky efektívna pri šanciach, ktoré si dokáže vypracovať.

38:18
    Strela Tomáša Mikuša bola zblokovaná na ochrannú sieť a bude sa vhadzovať pred Honzíkom.

38:44
    Nitra opäť v dobrej šanci, Kantor zneškodnil strely Solenského aj Myklukhu.

38:54
    Vhadzuje sa pred domácim brankárom.

39:08
    Hrnkovu strelu švihom na teplomer Kantor zastavuje a hra je opäť prerušená.

39:38
    V závere vylúčenie Holešinského za podrazenie v útočnom pásme. Krivošíka pri zakončení zastavil hvizd rozhodcu.