Banská Bystrica – Spišská N. Ves 6:5 (kon.) | Michalovce – Košice 3:2 (kon.) | Poprad – HC Slovan 2:4 (kon.)
Nitra – Nové Zámky 1:5 (kon.) | Prešov – Lipt. Mikuláš 4:3 (kon.) | Zvolen – Trenčín 4:1 (kon.)
HKM Zvolen
4:1 (0:0, 2:0, 2:1)
HK DUKLA Trenčín
sk Pátek 16.09.2022, 18:30 • Zimný štadión Zvolen • Tipos Extraliga (SR) • 1. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:30.

Vážení športoví priatelia, srdečne vás vítame pri sledovaní úvodného kola Tipos extraligy sezóny 2022/2023 HKM Zvolen – HK Dukla Trenčín. My vám zo stretnutia pod Pustým hradom opäť prinášame textový prenos, vďaka ktorému vám určite neunikne nič podstatné. Ako vždy vás od modrej čiary zdraví Števo Lasab.

Zvolen v minulej sezóne nesplnil cieľ vedenia a to hrať finále. Cieľ je túto sezónu rovnaký. Zvolen rozviazal zmluvy so všetkými legionármi a podpísal šesť nových importov z Kanady a USA. V bránkovisku vsadil na dvojicu odchovancov Trenčan – Petrík, pričom jedno voľné legionárske miesto by ešte mohol zaplniť tretí brankár, ale to očakávam až v priebehu sezóny. Ťahúňom ofenzívy by mal byť americký útočník Mike Huntebrinker. Zvolen zaujímavo podpísal aj zakončovateľov Juraja Šišku a Mareka Hecla. Útok Rytierov vyzerá veľmi dobre, obrana je o trošku slabšia a uvidíme ako sa bude dariť brankárom, tam vidím trošku slabšie miesto. Všetko však ukážu až majstrovské zápasy.

Trenčín sa v minulej sezóne neprepracoval do štvrťfinále play off a tak nutne museli prísť zmeny. Pardavého na mieste hlavného kauča vystriedal najprv Tero Lehterä, neskôr Branko Radivojevič a toho teraz strieda Róbert Döme. Legionári v drese Dukly budú: Švédi Joakim Thelin a Niclas Heinerö, Lotyši Patriks Ozols a Frenks Razgals, kanadský obranca Phil Pietroniro, kanadský brankár Connor Lacouvee a český bek Petr Ulrych. Mužstvo je bez nejakých vyložených hviezd a podľa trénera Dömeho sa mužstvo javí ako pracovité. Výsledky v prípade nič moc, zaujal iba skalp českého Olomouca.

Príjemný podvečer zo Zvolena...

Úvodné zostavy:

HKM Zvolen: Trenčan (Petrík) – Messner, Hain, Hanna, Mudrák, Hraško, Kubka (A), Čulík – Zuzin (C), Huntebrinker, Kašlík – Hecl, Langkow, Sideroff – Gropp, Šiška, Stupka – Csányi, Viedenský (A), Marcinek – A. Barcík
    Tréner: P. Oremus

HK Dukla Trenčín: Lacouveé (Borák) – Starosta (C), Ozols, Ulrych, Pietroniro, Nemčík, Martiška, J. Chromiak – Valach, Čacho (A), Thelin – Sloboda, Heinero, Š. Petráš – Razgals, Sojčík (A), Belluš – Hudec, Ferenyi, Jakubec – Stahoň
    Tréner: R. Döme

Rozhodca: Tvrdoň, D. Konc st. – Synek, D. Konc ml. (video – Kontšek).

Nasleduje hymna SR a po nich sa nám zápas začne. Prajem Vám príjemný športový zážitok Vážení športoví priatelia...

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:01
    Úvodné buly stretnutia vyhral domáci center Mike Huntebrinker.

00:15
    Obrovská chyba domáceho obrancu Messnera a hostia mali k dispozícii hneď obrovskú šancu, Messner následne musel faulovať.

00:19
    Vylúčenie v tíme HKM Zvolen:
    Messner – 2 min., sekanie.

00:40
    Prerušená hra, puk na domácej striedačke.

01:03
    Domáci po druhý krát puk vyhadzujú.

01:30
    Nacvičený signál smeroval na Heinera, ale ten puk netrafil najlepšie.

02:14
    Valachova strela z prvej ale rovno do Trenčana.

02:19
    Domáci v plnom počte.

03:00
    Jakubcova strela medzi Trenčanove betóny a domáci gólman tentokrát s trošku neistým zákrokom.

03:51
    Hain chcel iba jemne nahodiť puk do útočného pásma, vyrobil tým však zakázané uvoľnenie.

03:56
    Hostia vyhrali bully a Joakim Thelin od modrej okamžite pálil švihom, Trenčan však pozorný.

04:19
    Rýchly domáci protiútok. Zuzin z ľavého krídla prihrával Kašlíkovi na pravú stranu, ale ten už dobre nezakončil.

04:28
    Hra sa dosť kúskuje, opäť prerušenie. Hra so zdvihnutou hokejkou.

04:53
    Hecl za bránou vybojoval puk a poslal ho Langkowovi pred bránu, ten ale nezakončil.

05:42
    Dukla zatiaľ výborne forčekuje, niekedy až na útočnej modrej a domáci majú problémy so založením útokov.

06:29
    Kubka na modrej zachytil puk vo vzduchu, rýchlo si ho zklepol a poslal krížnu prihrávku Stupkovi. Ten ale v prvej vyloženej domácej šanci neuspel.

06:45
    Aktuálne na strely 3:5.

07:09
    Zuzin ušiel Ulrychovi po pravom krídle, natlačil sa do zakončenia, ale minul bránu.

08:04
    Druhý domáci útok aktuálne má tlak a strávil celé striedanie v útočnej tretine.

08:14
    Vylúčenie v tíme HK Dukla Trenčín:
    Belluš – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku.

08:29
    Po Messnerovej strele vedľa brány, teraz od modrej nahadzoval puk Huntebrinker. Gólman Dukly ale puk chytá.

09:05
    Prečíslenie hostí v oslabení. Traja na dvoch ale neuspeli, Slobodova strela končí zblokovaná.

09:44
    Zvolen si konečne našiel kľud na rozohranie signálu, prišla ale nepresná prihrávka a puk je opäť v strednom pásme.

10:14
    Hostia v plnom počte.

10:39
    Belluš po ľavom krídle bol rýchlejší ako domáci obranca Hanna, nabral rýchlosť a i keď tiesnený dokázal bekhendom zakončiť. Trenčan puk ramenom vyráža.

11:26
    Csányiho ľahké nahodenie končí na Lacouveém a domáci majú buly v útočnom pásme a môžu pokojne dostriedať.

11:45
    Ďalšia Messnerova chyba a hostia mohli opäť otvoriť skóre, ale blafák Trenčan protivníkovi vychytal.

12:38
    Zatiaľ sa neskutočne bojuje, viac ako nejakej hokejovej krásy vidíme súboje o každý puk.

13:26
    Kašlík zakončoval p o prihrávke Huntebrinkera z medzikružia a veru z dobrej pozície, ale strela medzi betóny úspech nepriniesla.

13:40
    Aktuálne na strely 5:6.

14:17
    Čacho vyrazil do protiútoku, ale na modrej neprešiel cez Messnera, následne ofsajd hostí.

15:20
    Bellušova strela z pravého uhla, ale ozaj z uhla Trenčana neprekvapil.

15:41
    Sideroffova strela z pravej strany a Lacouveé vyráža vedľa seba do odkrytej časti, no domáci tam nemali nikoho na dorážku.

16:18
    Dukla opäť vyhrala buly a Jakubec nebezpečne preveril Trenčana bekhendovou strelou. Tieto strely veru brankári nemajú radi.

17:01
    Kašlíkova hra so zdvihnutou hokejkou.

17:12
    Pietroniro doslava telom na modrej zbúral Csányiho.

17:45
    Dukla v tlaku. Chromiak nahodil puk na bránu, Trenčan ho iba vyrazil pred seba a razom bol pred domácou bránou závar. Domáci ho ale nakoniec zvládli lepšie.

19:35
    V závere tretiny je aktívnejší Zvolen, ale do nejakej Ďalšej šance sa už nedostal.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Prvá tretina bola neskutočne bojovná. Obe mužstvá hladné po hokeji dávali do súbojov úplne všetko. Veľmi veľa sa bojovalo. Hokejovej krásy sme veľa nevideli. Obe mužstvá zahodili po jednej presilovke. Inak stále čakáme na úvodný gól stretnutia. Po prvej tretine teda futbalovo – 0:0.

Štatistiky po prvej tretine:
    Strely na bránu: 6-10
    Vhadzovania: 12-5
    Vylúčenia: 1-1
    Presilovky: 0-0
    Oslabenia: 0-0

Ďalšia tretina sa začne približne o 19:23.

Stále nehráme pre menšie problémy, zrejme so zamŕzaním ľadu.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:01
    Úvodné buly druhej tretiny vyhral domáci center Mike Huntebrinker.
    Do druhej tretiny nastúpil do brány hostí Borák.

20:35
    Heinerö zblokoval puk do vlastného tela, nik netušil kde puk vlastne je. Nakoniec ho Heinerö vysypal niekde z nohavíc a okamžite mal streleckú pozíciu z medzikružia.

21:20
    Chyba Sideroffa a Joakim Thelin mohol otvoriť skóre, jeho zakončenie opäť ale nebolo najlepšie, zrejme vinou nie najlepšieho ľadu tu vo Zvolene. Už prvú tretinu puky na ňom dosť skákali.

22:01
    Zakončenie Nemčíka na modrej čiare končí trenčianskym ofsajdom, puk už zrejme bol za modrou čiarou. Lacouveé už opäť v bráne.

22:47
    Domáci trošku slabší v obrane, Denis Hudec vybojoval puk a prekorčuľoval od kruhu po bránu oboch brániacich zvolenčanov, do kvalitného zakončenia sa však nedostal.

23:12
    Prerušená hra, prihrávka rukou a vhadzovanie na domácej útočnej modrej čiare.

23:40
    Rodiace sa domáce prečíslenie dvoch na jedného sa nakoniec nekonalo. Skackajúci puk Langkow poslal Heclovi nepresne. Ofsajd.

24:35
    Zvolen dal gól! Obranca Hanna najprv pri dorážke neuspel, ale domáci zostali v útočnej tretine na puku. Puk pri mantineli vybojoval Viedenský a poslal ho pred bránu voľnému PATRIKOVI MARCINEKOVI, ktorý zblízka prestrelil Lacouveého – 1:0.
    Asistovali Marek Viedenský a Václav Stupka.

25:23
    Zvolen dal gól! Mareck Hecl pri mantineli poslal bekhendom krásnu prihrávku do voľného priestoru SAMUELOVI HAINOVI a ten strieľa druhý domáci gól – 2:0.
    Asistencie Marek Hecl a Chris Langkow.

26:17
    Ďalšia šanca Zvolena, prečíslenie dvoch na jedného. Zakončovla Ryan Gropp, ale Lacouveé vyráža vyrážačkou.

27:13
    Hostia v útoku. Valach sa uvoľnil na kruhoch a vyslal pozdrav švihom, mieril ale vedľa brány.

27:22
    Aktuálne na strely 11:11.

27:50
    Starosta posielal prihrávku na kruhy na Sojčíka, ten bol ale rýchlo prikrytý.

28:36
    Mudrák si pekne obhodil Jakubca medzi nohy a ten ho v zápätí úplne zbytočne v útočnom pásme fauloval.

28:36
    Jakubec – 2 min., podrazenie.

29:05
    Sideroff ako posledný hráč vyvážal puk, stratil ho však. Sloboda šiel sám na Trenčana, ale ten mu blafák chytá. Fantastický zákrok domáceho gólmana Adama Trenčana.

30:09
    Messner v presilovke na modrej neudržal puk a musel už faulovať protihráča.

30:09
    Messner – 2 min., podrazenie.

30:39
    V čase, keď sa Jakubec vrátil z trestnej, pálil od kruhu Belluš a Trenčan v rozkľaku chytá na telo.

30:54
    Kubka puk získal a vyhadzuje cez všetky čoary.

31:46
    Šimon Petráš strieľal z pravého kruhu bez prípravy. Puk síce nebol prudký, ale Trenčovi zostal niekde za chrbtom a netušil, kde ho vlastne má.

32:09

32:28
    Huntebrinker sa prekľučkoval cez protihráča, no pred bránkou ešte hľadal Kašlíka. Toho hostia prikryli.

33:45
    Sideroff vyhral súboj o puk pri mantineli, následne od modrej strieľal Hraško a Lacouveé radšej puk zakryl,a by bolo prerušenie hry a mohla Dukla prestriedať.

34:19
    Pekná kombinácia domácich. Hecl vypichol rozohrávku Trenčína a spoza brány prihrával pred bránu Langkowovi, jeho zakončenie ale Lacouveé chytá.

34:59
    Messner cez celé ihrisko našiel na útočnej modrej obrancu Kubku, ten bekhendom ale minul bránu.

35:30
    Domáce mužstvo HKM Zvolen v obrovskej šanci. Karol Csányi šiel sám na bránu, ale tretí domáci gól z toho nie je.

37:00
    Peter Zuzin v ďalšej obrovskej šancu, položil si obrancu, obišiel bránu a poslal puk do bránkoviska, ten ale akcia domácich skončila.

37:25
    Belluš sa už už dostával do zakončenia na ľavom kruhu, následne mu ale domáci puk krásne a hlavne čisto vypichli.

37:51
    Po nepresnej rozohrávke Vojakov sa pískalo zakázané uvoľnenie a hra sa vracia do ich obranného pásma. Vhadzovať sa bude po pravici Connora Lacouveého.

38:40
    Druhá tretina je v réžii Zvolena, aj teraz majú domáci súvislý tlak.

39:52
    Frenks Razgals hľadal krížnou prihrávkou Belluša, ale poslal mu príliš vysoký puk a Belluš puk ani netrafil.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

Druhú tretinu začali domáci náporom. Vytvorili si tlak a vyťažili z neho aj dva góly. Najprv hostia nepokryli pred bránou Marcineka a o minútu zvýšil domáce vedenie Hain po peknej Heclovej prihrávke. Domáci ale vyrobili aj pár chýb, najväčšiu Sideroff v presolvke, ale Sloboda samostatný nájazd zahodil. Aj preto domáci vedú po dvoch tretinách 2:0.

Štatistiky po druhej tretine:
    Strely na bránu: 13-15
    Vhadzovania: 24-9
    Vylúčenia: 2-2

Ďalšia tretina sa začne približne o 20:17.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:01
    Úvodné buly tretej tretiny vyhral Heinerö.

41:06
    Čachova strela z prvej končí zblokovaná.

41:40
    Hrá sa v rýchlom tempe, ale veľa zakončení v tretej tretine sme ešte nevideli.

42:29
    Zvolen v tlaku, Šiškova strela z medzikružia, ale rovno do stredu brány.

43:01
    Marcinekove zakončenie z ľavého krídla, mierilo však rovno do hrude gólmana Dukly.

43:19
    Hostia z Trenčína si pri svojej rozohrávke nerozumeli a nakoniec sa z ich akcie píska zakázané uvoľnenie.

43:28
    V krátkom slede druhé zakázané uvoľnenie hostí.

44:11
    Trenčín dal gól! Neprehľadná situácia v domácom bránkovisku nakoniec končí gólom. Všetko však ešte musel ísť overiť hlavný rozhodca s videorozhodcom. Hostia spoza brány dostali puk pred bránu, kde ho Trenčan proste neudržal, nemal ho pod kontrolou a nakoniec MAREK SLOBODA ho dostal do siete – 2:1.

45:00
    Starosta – 2 min., hrubosť,
    Hecl – 2 min., hrubosť.

45:54
    V hre štyroch proti štyrom zatiaľ nič zaujímavé.

46:40
    Rýchla kombinácia Zuzina s Huntebrinkerom, ale ten z pravého kruhu švihom prestrelil.

47:00
    Oba tímy v plnom počte.

47:40
    Už už sa Hecl so Sideroffom dostávali do prečíslenia dvoch na jedného, následne ale výborný obranný zákrok Pietronira.

49:02
    Stupka zaviezol puk do pásma, zabrzdil a poslal ho voľnému Groppovi, ten ho ale zle spracoval.

49:52
    Stahoň nabil spoza brány na ľavý kruh obrancovi Ozolsovi a ten vypálil tvrdo z prvej po ľade príklepom. Pozorný Trenčan ale bol na mieste.

50:31
    Zvolen dal gól! MATEJ KAŠLÍK po individuálnej akcii zvyšuje domáce vedenie na 3:1. Spoza brány ušiel Chromiakovi, ktorý na neho nestačil. Kašlík z otočky vypálil a prestrelil Lacouveého -3:1.
    Asistoval Peter Zuzin.

51:48
    Nemčík iba nahodil puk na zadný mantinel, ten sa odrazil pred bránu a Sloboda v dorážke takmer znížil.

53:05
    Dukla úplne otvorila pravú stranu, Šiška dostal prienikovú prihrávku a dostal sa zakončenia z kruhov. Triafa však iba do betónov gólmana Dukly.

Dnešné stretnutie sleduje 1875 divákov.

53:16
    Vhadzovanie po pravici Lacouveého.

53:25
    Aktuálne na strely 17:19, čo je na 54.minútu dosť málo. Dnes proste kraľovali obrany nad útokmi.

53:42
    Sideroff vyhral korčuliarsky súboj o puk a nabil ho Heclovi, jemu ale zakončenie veľmi nevyšlo a Lacouveé puk kryje.

54:30
    Domáci nastrelil puk do pásma tak dobre, že odrazený puk si našiel Csányi a rovno zakončoval. Lacouveé vyráža ramenom.

55:26
    Valach vybojoval puk a poslal ho Ulrychovi na modrú, český bek ho ale neudržal.

56:06
    Sojčík spracoval puk na útočnej modrej a vypálil z ľavého kruhu, jeho pokus ale mieril nad.

56:32
    Zvolen dal gól! Mike Huntebrinker vyviezol puk, vošiel do tretiny, tiesnený poslal prihrávku. Každý ju čakal do predu, on ale videl v druhej línii voľného obrancu SHANEA HANNU a ten následne prestrelil Lacouveého – 4:1.
    Asistencia Mike Huntebrinker.

57:45
    Zvolen pokračuje v tlaku, opäť pol minúty domáci držali puk. Strela Hraška od modrej, zblokovaná ale končí mimo brány.

58:25
    Thelin sa natlačil do zakončenia, to mu ale Mudrák zmaril tým, že sa položil na ľad.

59:12
    Tentokrát veľký tlak Dukly a závar pred Trenčanom, ako pri zatiaľ jedinom góle hostí. Ozols od modrej poslal puk pred bránu a Trenčan ho nevidel a azda ani nevie ako to nakoniec ustál, ale ustál.

59:55
    Zápas končia domáci hráči s pukom na hokejkách v útočnom pásme.

Prvú tretinu hostia zvládli, ale od začiatku druhej sa ukázala väčšia chuť po víťazstve a najmä domáci premenili viac šancí. Šli do vedenia 2:0 a i keď Dukla dokázala v záverečnej tretine znížiť skóre, tretí gólom Kašlíka sa Zvolen upokojil. Následne obranca Hanna hostí definitívne dorazil. HKM Zvolen teda myslím zaslúžene porazil Duklu Trenčín 4:1. Ďakujem za pozornosť a dočítania nabudúce.

Konečné štatistiky:
    Strely na bránu: 21-19
    Vhadzovania: 26-16
    Oslabenia: 0-0 (20:56:35)

Števo Lasab

Branky a nahrávky: 25. Marcinek (Viedenský, Stupka), 26. Hain (Hecl, Langkow), 51. Kašlík (Zuzin), 57. Hanna (Huntebrinker) – 45. Sloboda

Trenér: P. Oremus

HK DUKLA Trenčín: Lacouveé (Borák) – Starosta (C), Ozols, Ulrych, Pietroniro, Nemčík, Martiška, J. Chromiak – Valach, Čacho (A), Thelin – Sloboda, Heinerö, Š. Petráš – Razgals, Sojčík (A), Belluš – Hudec, Ferenyi, Jakubec – Stahoň
    Trenér: R. Döme

Rozhodčí: Tvrdoň, D. Konc st. – Synek, D. Konc ml. (video – Kontšek)