Hvězda Praha – HC Litvínov 4:3 (kon.) | Chomutov – K. Vary 2:7 (kon.) | Kladno – Slavia 2:9 (kon.)
Motor ČB – Jihlava 2:5 (kon.) | Přerov – Vítkovice 3:1 (kon.) | HK MD Šumperk – Kometa Brno 1:4 (kon.)
Tábor – Mladá Boleslav 0:7 (kon.) | Třinec – Zlín 2:3 (po pr.) | Poruba – Olomouc 5:1 (kon.)
Plzeň – Sparta 4:1 (kon.) | Liberec – Mountfield HK 4:1 (kon.) | Havlíčkův Brod – Pardubice 2:1 (kon.)
konec
BK Havlíčkův Brod
2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
HC Dynamo Pardubice
Sobota 17.09.2022, 17:00 • Zimní stadion Kotlina • Extraliga dorostu • Skupina Střed
Partner:
   
  V Kotlině je dobojováno! Hodně vyrovnaný zápas, který spěl k remíze, nakonec vyhráli Bruslaři, a to přesnou trefou last minute! Patrik Mrtka při přesilovce po zbytečném útočném faulu Michala Jansy rozhodl parádní střelou od modré čáry a Havlíčkův Brod slaví zisk všech tří bodů! Pardubice dnes nehrály špatně, ale nedokázaly si poradit s dobrou defenzivou domácích a skvěle chytajícím brankářem Račanem. Havlíčkův Brod tak porazil Pardubice těsně 2:1.

  Ode mě je to pro dnešek vše. Děkuji vám za pozornost a přeji vám hezký zbytek víkendu! Rád bych vás touto cestou pozval na sledování zítřejšího online přenosu ze zápasu juniorky s Havířovem, který pro vás bude od 12:00 komentovat kolega Štěpán Ondráček. Na shledanou! (19:04:40)
   
  Konec zápasu.
   
  59:50
  Havlíčkův Brod právě vstřelil branku! Obrovský gejzír radosti naplno vybuchl v havlíčkobrodském táboře! Lukáš Nový posunul puk na Filipa Ondruše, který nabil na modrou čáru PATRIKU MRTKOVI. Havlíčkobrodský kapitán bleskově vystřelil a parádní ranou trefil prostor u pravé Antošovy tyčky! Brankář Pardubic se po puku natahoval marně, zřejmě měl i zakrytý výhled! Asistence: Filip Ondruš, Lukáš Nový.
   
  59:42
  Dynamo vyhrálo buly, ale Brod se drží v pásmu.
   
  59:37
  Bruslaři cítí velkou šanci rozhodnout zápas při nabídnuté přesilovce útočným faulem a berou si oddechový čas.
   
  59:37
  Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice:
  Jansa – 2 min., napadení.
   
  59:08
  Domácí se nemohou osvobodit z pásma, ale Pardubice nemají kotouč pod kontrolou a neustále o něj musí bojovat u mantinelu.
   
  58:50
  Pardubice nahodily puk za brodskou bránu.
   
  58:41
  Trenér Pardubic Michal Mikeska si vzal oddechový čas a zřejmě chystá nějakou kulišárnu. Uvidíme, jak se jeho svěřencům podaří naplnit jeho pokyny.
   
  58:41
  Koubek měl teď před sebou dost volného prostoru na levém křídle. Nakonec si sjel do kruhu a vypálil. Brankář Antoš si však pohlídal prostor u bližší tyčky, lapil letící kotouč a přerušil hru.
   
  58:20
  Základní hrací doba spěje ke svému konci. Sledujeme časté souboje o puk hlavně ve středním pásmu.
   
  57:41
  Domácí hráči se snaží rozehrát, ale i nadále jsou pod tlakem dobře bruslícího a napadajícího Dynama.
   
  57:12
  Dynamo diktuje tempo hry. Hraje se častěji v pásmu Bruslařů, ale brodská defenziva si počíná hodně zodpovědně a hostům toho dovoluje jen velmi málo.
   
  56:34
  Hosté hodně často nahazují kotouče na brodskou bránu z blízkosti modré čáry a snaží se dobře clonit i tečovat. Zatím jim to však nepřineslo kýžené ovoce.
   
  56:14
  Hosté nahodili kotouč do útočného pásma a střídají. Oslabení zvládli velmi dobře.
   
  55:45
  Křečan ihned vypálil po vyhraném vhazování Dynama od modré čáry, brankář Račan však vytáhl spolehlivý zákrok lapačkou a přerušil hru.
   
  55:42
  Bruslařům to teď zaskřípalo při rozehrávce a dopustili se zakázaného uvolnění. Buly proběhne v kruhu po pravé ruce gólmana Račana.
   
  55:11
  Ve skvělé pozici v mírném úhlu na levé straně se ocitl Mrtka. Brankář Antoš se musel rychle přesouvat, ale brodský kapitán přestřelil bránu!
   
  55:04
  Mladí Bruslaři se stále nemohou vypořádat s dobrým napadáním Dynama a čas z jejich přesilovky rychle běží.
  Největší specialista na prodej tréninkových pomůcek na hokej – testy v praxi, videorecenze a detailní fotky produktů – www.x-trenink.cz.

  Ladislav Vácha

  Branky a nahrávky: 28. Křížek (Nový), 60. Mrtka (Ondruš, Nový) – 31. Kaštánek (Pilař)


  BK Havlíčkův Brod: Račan (Kamenický) – Mrtka (C), Kachlíř, Adam, Ondruš, Teml, Vaněk – Křížek, Koubek, Nový (A) – Dvořák, Frühbauer, Kozlík – A. Charinov, Adamec, N. Charinov – Kraučuk
  Trenér: Miroslav Duben

  HC Dynamo Pardubice: Antoš (Tuláček) – Kaštánek, Šmerda (C), Úlehla, Jansa, Vápeník, Oliva, Křečan – Kantor, Turena (A), Lempach, Pilař, Korec, Krčál, Kučera, Rolinek, Bartoň, Vítek
  Trenér: Michal Mikeska

  Rozhodčí: Martin Vepřovský – Roman Zídek, Tomáš Jiruška