K. Vary – Mountfield HK 2:3 (kon.) | Liberec – Kladno 4:3 (1:0 po s.n.) | Sparta – Litvínov 3:0 (kon.)
Vítkovice – Plzeň 4:2 (kon.) | Pardubice – Třinec 4:3 (po pr.) | Olomouc – Mladá Boleslav 2:1 (kon.)
Motor ČB – Kometa Brno 6:2 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
4:2 (1:0, 2:1, 1:1)
HC Škoda Plzeň
Neděle 18.09.2022, 16:00 • Ostravar aréna • Tipsport extraliga • 2. kolo

Druhé kolo Tipsport extraligy je v Ostravar aréně za námi, domácí vítězí i před svými fanoušky proti těžkému soupeři, jakým Plzeň bezesporu je. Jako první otevřel skóre vítkovický Mueller, zhruba v polovině zápasu pak přidal druhou vítkovickou branku Koch. Na tu zareagovali hosté rychle, když snížil Kodýtek, ale domácí se nezalekli a chvíli před druhou sirénou zvyšoval náskok domácích Lindberg. Do třetí třetiny vletěli vítkovičtí jako velká voda a už po patnácti vteřinách hry se trefil opět Mueller. Plzeň bojovala, seč jí síly stačili, vytvářela si u domácí klece šance, ale jednu z nich proměnil až po sporném vyloučení domácího Marosze Kaňák. Plzeň se nabudila a snažila se se zápasem ještě něco udělat, ale domácí střežili společně se Stezkou svou branku velmi dobře. Hostům nepomohla ani v závěru řádné hrací doby hraná power-play a tak dnes z Ostravy odjíždí bez bodu.
    Mějte příjemný zbytek večera, já se budu těšit opět brzy na počtenou. (18:45:48)

59:55
    Vítkovičtí v pásmu, ale jsou drženi u mantinelu.

59:51
    Hosté odpálili puk k domácí brance, ale už se nikam neženou.

59:46
    Stezkova hůl letěla vzduchem, Hrabík je vyloučen za nedovolené bránění.

59:39
    Domácí znovu vyhazují puk, tentokrát na opuštěnou branku, ale kotouč ji těsně míjí. Je to zakázané uvolnění.

59:11
    Vítkovice vyhodily puk z pásma, ale hostující Zámorský jej zastavuje kousek od své útočné modré.

59:07
    Oddechový čas pro tým HC Škoda Plzeň.

59:07
    Domácí gólman ukončuje tlak hostů před svou brankou, puk schovává v lapačce.

58:25
    Svoboda ujíždí na střídačku!

58:10
    Mueller zachytil v rohu u plzeňské klece puk, nahrál Raskobovi na modrou, ale Plzeň jeho střelu zachytila a vyráží ke Stezkovi.

57:57
    Vítkovický hráč končí v plzeňské brance, ta je posunuta a hra je přerušena.

57:42
    Piskáček rozjetého Bernovského ani Fridricha nezastavil, ale vítkovickým útočníkům ujel kotouč a Rekonen rychle mění směr hry.

57:06
    Houdek drží puk za svou brankou a čeká na dostřídání spoluhráčů.

56:44
    Kaňák rozehrál útočnou akci, ale vítkovičtí jim vracejí puk.

56:16
    Dnešní utkání sleduje 6 409 diváků.

55:46
    Hosté bojují u mantinelu, puk se teď dostal mezi kruhy, kam si sjel Budík, ale pohotový Koch mu odpaluje puk pryč.

54:54
    Plzeň je v útoku, Hrabík ale přišel o hůl, vrací se ke střídačce odkud pohotově dostává druhou a upaluje zpět do útočného pásma.

54:33
    Ofsajd pro hosty.

54:23
    Vítkovice nahazují kotouč do pásma, ale jako první je u něj Piskáček a mění směr hry.

53:40
    Plzeň rozjíždí svižnou útočnou akci, ale Lakatoš byl proti a bere soupeři puk.

53:10
    Hostující gólman je znovu mimo svou branku, ale Bukarts měl puk daleko.

52:46
    Svoboda odpálil za brankou puk před dotírajícím Kriegerem.

52:38
    Vítkovická snaha o přestup do pásma je zastavena ofsajdem, následuje komerční přestávka.

52:20
    Nepřesná přihrávka končí už podruhé během pár vteřin na zakázaném uvolnění Plzně.

51:59
    Hosté se znovu usadili v pásmu a zkoušejí pozornost domácího Stezky, ten ale odolává.

50:41
    Domácí v pásmu, Fridrich se protáhl ke Svobodovi, ale puk se k němu nedostal.

50:12
    Rozehrávka domácích končí na zakázaném uvolnění.

49:45
    Plzeň se drží v pásmu, i když nedostává prostor ke střele.

49:15
    Hosté se rychle vrátili zpět ke Stezkovi, ten ale pokus Kodýtka sevřel v lapačce. Následuje komerční přestávka.

49:04
    Mueller se vydal za pukem ke Svobodovi, stíhali jej tři plzeňští hráči, takže příliš prostoru nedostal.

48:54
    Plzeň se drží na své útočné polovině, domácí se musejí stále bránit.

47:19
    Marosz je zpět ve hře.

47:05
    Z kruhu to zkusil Suchý, ale na Stezku nevyzrál.

46:50
    Stezka je v pohotovosti, ale domácím se daří vyhazovat puky do bezpečí středního pásma.

46:16
    Do hry naskakuje Baránek, hosté mají k dispozici zkrácenou přesilovku.
    45:58 Lukáš KAŇÁK - 4:2

45:58
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Fanoušci Vítkovic se teď hodně zlobí, za vyloučení jejich hráče, ale Plzeň snižuje na rozdíl dvou branek, LUKÁŠ KAŇÁK si sjel pro skákavý puk a v pozici klečícího střelce poslal puk nad Stezkovu vyrážečku, domácí gólman jí škrtl o puk ale nezastavil ho – 4:2. Asistence: Filip Suchý, Kryštof Hrabík.

45:19
    Velmi přísné vyloučení domácího Marosze, který je vyloučen za podrážení, i když podle záběru plzeňský hráč celou akci nahrál. Hraje se ve čtyřech.

45:10
    Lakatošova střela z kruhu orazítkovala zadní plexisklo.

44:16
    Za nedovolené bránění je vyloučen hostující Baránek.

43:45
    Vítkovice se přesunuly ke Svobodovi, ale ten byl ve střehu, puk končí v rohu.

42:58
    Kodýtkova kombinace se Sedlákem končí na zadním mantinelu.

42:16
    Stezka čelil souhře Hrabíka se Suchým úspěšně.

41:50
    Plzeň má puk pevně na svých hokejkách a okupuje útočné pásmo.
    40:16 Peter MUELLER - 4:1

40:16
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Domácí vstoupili do třetí třetině pěkně zhurta, Krieger v útočném pásmu ztratil u mantinelu kotouč, ten si sebral PETER MUELLER a vystřelil na branku, kotouč se odrazil od Svobody do klece – 4:1. Asistence: Peter Krieger.

40:01

Ve druhé třetině domácí zvýšili svůj náskok dobře clonícím Kochem, od kterého se puk dostal do branky, Plzeň ale následně srovnala Kodýtkem, který stihl mezírku mezi Stezkovými betony. Před druhou sirénou ale domácí potvrdili svůj náskok, když se střelou na lapačku trefil Lindberg, Svoboda lapačku jen naprázdno sevřel. Další část bude jistě také napínavá, proto se k nám po přestávce určitě vraťte.

1/3 – 6:7
    2/3 – 12:8

Další třetina začne přibližně v 17:49.

40:00

39:33
    Vítkovičtí jsou při chuti, kontrolují puk.
    38:59 Tobias LINDBERG - 3:1

38:59
    Domácí zvyšují svůj náskok, střela TOBIASE LINDBERGA mířila na Svobodovu lapačku, který ji jen naprázdno sevřel – 3:1. Bez asistence.

38:25
    Domácí znovu v útoku, Mueller našel Kriegera, ten posílal puk na Raskoba, ale plzeňský hráč jim souhru narušil.

38:03
    Vítkovičtí se přesunují k hostující kleci.

37:49
    Kaňákova střela končí na zadním mantinelu.

37:28
    Vítkovičtí se drží v útoku, ale puk kontrolují hosté.

37:15
    Hraje se v rychlém sledu od branky k brance.

36:06
    Plzeň v plném počtu.

36:01
    Hosté vyhazují puk do bezpečí.

36:00
    Hostující gólman neví, kam skočit jako první.

35:24
    Jeden z plzeňských hráčů zlomil hůl, domácí pokračují v ataku hostující klece, na dobrou střelu Muellera se stačil Svoboda přesunout právě včas.

34:50
    Plzeň vyhazuje kotouč ke Stezkovi.

34:36
    Vítkovičtí ostřelují Svobodovu klec, neuspěl Raskob, Mueller ani Krenželok.

34:06
    Za napadení je vyloučen hostující Houdek.

32:50
    Stezkova lapačka byla připravena na střelu Mertla, následuje komerční přestávka.

32:41
    Hosté se drží v pásmu, Stezka vyhlašuje nejvyšší pohotovost.
    31:50 Petr KODÝTEK - 2:1

31:50
    Hosté využívají přesilovku, PETR KODÝTEK poslal puk na branku, Stezkovy betony se nestihly spojit včas – 2:1. Asistence: Aleksi Rekonen, Lukáš Kaňák.

31:30
    Vítkovický Dej vyrazil s pukem do pásma, kde zdatně za brankou šetřil vteřiny z oslabení.

31:04
    Hosté mají možnost srovnat, za podrážení je vyloučen domácí Mikuš.
    30:36 Patrik KOCH - 2:0

30:36
    Domácí zvyšují své vedení, Chlán se od modré opřel do puku a PATRIK KOCH, který dobře clonil před Svobodou, tečoval kotouč do branky – 2:0. Asistence: Petr Chlán, Vojtěch Lednický.

30:07
    Puk byl delší dobu zašlápnut u mantinelu v útočném pásmu Plzně, po odpískání došlo mezi hráči ke strkanici.

29:10
    Plzeňští v pásmu, jejich rozvážné nahrávky skončily u Blomstranda, který nastřelil hráče před sebou.

28:33
    Hosté nahazují puky do pásma, ale domácí jim je bez potíží vracejí.

28:00
    Hostující Hrabík se odvážně pustil za domácí branku, ale Gewiese puk přece jen dostal pod kontrolu.

27:32
    Hned po vhazování u své branky posílají hosté puk na zakázané uvolnění.

27:25
    Od mantinelu střílel Bukarts, ale Svobodova lapačka byla rychlejší.

27:13
    Plzeň rozjela pomalý útok, je jim ale odpískán ofsajd.

26:51
    Útok hostů zastavili domácí včas, Stezka neměl problém přikrýt kotouč lapačkou. Následuje komerční přestávka.

26:42
    Lednický spěchal do pásma za pukem, ale byl přidržen.

26:13
    Domácí střídají, hosté budou rozehrávat od své klece.

25:36
    Teď se musí mít na pozoru hosté, ale domácím se nakonec nepodařilo dostat před branku.

25:17
    Vítkovice bojují o puk ve svém obranném pásmu.

24:15
    Vítkovice v plném počtu.

24:00
    Krieger se dostal k puku a okamžitě vystartoval do pásma, najížděl mu Mueller, Krieger těsně před brankou nahrál parťákovi z útoku, ale Mueller tentokrát plzeňskou branku míjí.

23:50
    Hosté se drží u Stezky, ale zvládá jejich pokusy odrážet.

23:15
    Blomstrand vystřelil z mezikruží, Stezkovi kotouč vypadl, ale stačil jen odpálit až do středního pásma.

23:01
    Domácí vyhazují puk až ke Svobodovi.

22:39

22:38
    Plzeň se usadila v pásmu a rozjíždí kolotoč.

22:14
    Za napadení je vyloučen domácí Koch, Plzeň hraje přesilovku 4 na 3.

21:00
    Vítkovičtí mají puk pod kontrolou a okupují prostor před brankou Svobody.

20:39
    Za zásah do oblasti hlavy a krku je potrestán hostující kapitán Schleiss, zároveň je vyloučená domácí střídačka za příliš mnoho hráčů na ledě. Tento trest odpyká Lednický.

20:39
    Sudí se po poradě u trestné lavice rozjíždějí ke střídačkám a vysvětlují své rozhodnutí trenérům.

20:39
    U domácí střídačky zůstává ležet Gewiese, hra je přerušena.

20:35
    Mertl nahodil puk za domácí branku, ale žádná akce se z toho pro hosty nevyvinula.

20:01

Po první třetině vedou domácí díky gólu střelce Muellera, a i když byli hosté ze začátku aktivnější, Vítkovice se po brance trochu uklidnily a začaly být sebevědomější. Uvidíme, jak se stav promítne do dalšího průběhu hry.

1/3 – 6:7

Další třetina začne přibližně v 16:53.

20:00

19:58
    Poslední vteřiny patří hostům, kteří se pokoušejí dostat blíže ke Stezkovi.

19:50
    Bernovského nepřesná přihrávka končí na zakázaném uvolnění.

19:40
    Co nestihli v přesilovce snaží se plzeňští dohnat teď, ale domácí si hlídají branku pozorně.

19:05
    Mikuš se může zapojit znovu do hry.

19:03
    Vítkovice posílají puk do bezpečnějších vod.

18:31
    Plzeň se propracovala do pásma a rozjíždí přesilovkový kolotoč.

18:12
    Vítkovičtí střeží střední pásmo na jedničku.

17:42
    Zámorský nezachytil přihrávku na modré, hostí musejí vycouvat z útočného pásma.

17:05
    Schleiss sprintoval na domácí branku, Mikušovi nezbylo, než zatáhnout za záchrannou brzdu. Hosté mají k dispozici přesilovou hru.

16:39
    Zakázané uvolnění Plzně.

16:20
    Domácí Mueller znovu pálil z kruhu, puk se odrazil od Svobody zpět do hry.

16:08
    Suchý se snažil dostal k puku, ale Koch byl rychlejší.

15:33
    Zakázané uvolnění pro vítkovické. Vhazuje se u Stezky.

15:02
    Hosté zavezli kotouč do pásma před Stezku, ale tam se jim příliš nedaří udržet kotouč.

14:34
    Vítkovice okupovaly prostor u hostující klece, spolupráce Lindberga a Fridricha ale neprošla.

13:50
    Hraje se ve středním pásmu, Plzni se nedaří usadit v útoku, kde jen odevzdávají puk domácím.

13:20
    Puk končí v zápalu boje na hostující střídačce. Bude se vhazovat po levici Svobody.

13:07
    Hosté znovu rozehrávali od své klece, jejich snahu přerušuje ofsajd, následuje komerční přestávka.

12:31
    Bitten zastavil puk na útočné modré, ale Stezka měl dobrý výhled.

11:49
    Vítkovičtí posílají zbrkle puk na zakázané uvolnění.

11:33
    Kodýtkova střela končí v lapačce pozorného Stezky.

11:17
    Třetí lajna Plzně se vydala na zteč vítkovické klece, ale jejich přihrávky byly nepřesné.

10:45
    Hosté mají puk pod kontrolou, oba týmy střídají.

09:57
    Svoboda v hostující brance má plné ruce práce, ale zatím drží těsný stav.

09:13

08:55
    Plzeň dobře brání střední pásmo.

08:37
    Puk se dostal ke Stezkovi, ten rozehrává.

08:11
    Vítkovickým ujel kotouč, je odpískán ofsajd.

07:48
    Domácí pokračují v klasické přesilovce 5 na 4.
    07:48 Peter MUELLER - 1:0

07:48
    Vítkovičtí využívají dvojnásobnou přesilovku, PETER MUELLER si sjel do kruhu, dostal puk přímo na hůl a vypálil dělovku na vzdálenější tyč, odkud puk zapadl do branky – 1:0. Asistence: Peter Krieger, Rostislav Marosz.

07:31
    Kriegrova nahrávka před branku neprošla přes bránící hokejky.

07:13
    Hosté při snaze vyhodit kotouč znovu faulovali, na ledě skončil Krieger, a tak je za vražení na mantinel vyloučen Kodýtek. Vítkovice mají přesilovku 5 na 3.

06:53
    Přesilovku si vyzkoušejí také domácí, za držení je mezi trestoměřiče odvelen hostující Hrabík.

06:26
    Hra je přerušena kvůli ofsajdu Plzně.

06:22
    Stezka ukončuje plzeňské snažení sevřením kotouče, následuje komerční přestávka.

05:53
    Hraje se v útočném pásmu Plzně, ale ti se zatím nedokáží dostat do blízkosti branky.

05:07
    Krátká pauza ve středním pásmu a domácí se opět snaží usadit před brankou Plzně.

04:32
    Hráči v bílých dresech krouží útočným pásmem, Svoboda je ve střehu.

04:10

03:57
    Toto oslabení jde Vítkovicím výborně, Plzeň se zatím k ničemu pořádnému nedostala.

03:25
    Do hry se zapojuje hostující gólman, který odehrává puk zpět na spoluhráče.

03:09
    Hosté se snaží usadit v pásmu, ale vítkovičtí je nenechají v klidu.

02:45
    Domácím se podařilo už dvakrát vyhodit puk do hloubi obranného pásma Plzně.

02:10
    Prvním vyloučeným dnešního zápasu je domácí Lindberg, který si pomohl krosčekem.

01:59
    Lindberg sice skončil i s pukem za brankou, ale stačil nahrát před Svobodu, Bernovskému střela nesedla.

01:48
    Vítkovičtí rozehrávají od své klece.

01:32
    Znovu Marosz v akci, ale Svoboda vytáhl beton včas.

01:14
    Před brankou hostí tečoval puk Marosz, ale nepřesně.

00:41
    Hosté taky strávili čas u domácí klece, ale Stezka je připraven na všechny jejich pokusy.

00:07
    Úvodní vhazování vyhráli domácí a Mueller hned prověřil hostujícího Svobodu v brance.

00:01

Dnešní zápas zahájí frontman havířovské kapely NEBE Petr Harazin, který před utkáním zazpívá českou státní hymnu a vhodí čestné bully.

V loňské sezóně se ve vzájemných zápasech dařilo více Plzni, která vyhrála tři ze čtyř zápasů, jeden z nich po prodloužení. Uvidíme, jak se bude oběma týmům dařit ve druhém kole Tipsport extraligy.

Plzeň otevírala sezónu na svém ledě, s podporou svých fanoušků, proti Olomouci ale jeden gól, který zařídil Sedlák, ale nestačil. Nový tým západočechů, v jehož barvách budeme moci vidět Samuela Bittena, který loni oblékal i dres Vítkovic, tak musel skousnout těsnou prohru 1:2.

Vítkovičtí otevřeli sezónu na ledě Litvínova, odkud už nějaký ten čas nepřivezli ani bod a hrstka fanoušků, která vážila taj dalekou cestu viděla výhru 3:2. Nové posily zazářily – Mueller, na kterého byli zvědaví fandové i mimo vítkovické vody, se prezentoval dvěma góly, Krieger pak na všechny tři nahrával. Vstup do sezóny se tedy domácím povedl.

První domácí utkání v této sezóně je tady. Domácí fanoušci se po dlouhém létě dočkali a konečně uvidí své Vítkovice na ledě Ostravar arény v soutěžním utkání. Soupeřem jim tentokrát bude Plzeň.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Monika Baloghová

Branky a nahrávky: 8. Mueller (Krieger, Marosz), 31. Koch (Chlán, Lednický), 39. Lindberg, 41. Mueller (Krieger) – 32. Kodýtek (Rekonen, Kaňák), 46. Kaňák (Suchý, Hrabík)

HC Vítkovice Ridera: Stezka (Klimeš) – Mikuš, Grman, Gewiese, J. Stehlík, Koch, Raskob, L. Kovář – Bukarts, Krieger, Mueller (A) – L. Krenželok (C), Marosz, Lakatoš (A) – Fridrich, Lindberg, Bernovský – Dej, Chlán, Lednický.
    Trenér: Miloš Holaň

HC Škoda Plzeň: Mi. Svoboda (Pavlát) – Piskáček (A), Zámorský, Kaňák, Houdek, Budík, Baránek, Kvasnička – Meyer, Mertl (A), Schleiss (C) – Hrabík, Suchý, Rekonen – Blomstrand, Kodýtek, Sedlák – Lang, Bitten, A. Dvořák.
    Trenér: Václav Baďouček

Rozhodčí: Šír, Hradil – Lederer, Synek

Diváci: 6 409