K. Vary – Mountfield HK 2:3 (kon.) | Liberec – Kladno 4:3 (1:0 po s.n.) | Sparta – Litvínov 3:0 (kon.)
Vítkovice – Plzeň 4:2 (kon.) | Pardubice – Třinec 4:3 (po pr.) | Olomouc – Mladá Boleslav 2:1 (kon.)
Motor ČB – Kometa Brno 6:2 (kon.)
HC Dynamo Pardubice
4:3 (2:2, 0:1, 1:0 - 1:0)
HC Oceláři Třinec
Neděle 18.09.2022, 16:30 • Enteria arena, Pardubice • Tipsport extraliga • 2. kolo

V základní hrací době Pardubice v utkání třikrát prohrávali, přesto se jim v závěrečném dějství podařilo vyrovnat a ve druhé minutě prodloužení zápas otočit ve svůj prospěch. Příjemný zbytek večera přeje Petr Dejnožka. (19:11:14)

61:20 Tomáš DVOŘÁK - 4:3

61:20
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Je hotovo! Prodloužení trvalo jen osmdesát vteřin, Matej Paulovič měl v rohu chvilku prostoru a našel před brankou volného TOMÁŠE DVOŘÁKA, jenž z voleje rozhodl o výhře Pardubic – 4:3! Asistence: Milan Paulovič.

60:32
    Lukáš Radil si dovolil kličku na útočné modré čáře a vystavil své najíždějící spoluhráče do ofsajdu.

60:01

Šedesát minut hry o vítězi nerozhodlo, Pardubice třikrát stáhly náskok soupeře a nyní se budou snažit urvat bod navíc. Komu se to povede? Jdeme na to!

60:00

59:21
    Vše se schyluje k prodloužení, ani jeden z týmů již nechce chybovat. Hrát se tedy bude o bonusový bod.

57:32
    Třinec dostal puk za Willa, dlouho se tam ale nezdržel. Na druhé straně skončil puk mimo hřiště, vhazovat se bude v obranné třetině Ocelářů.

55:23
    Výrazně aktivnější jsou stále hráči Dynama, Zohornova formace předvedla dobré střídání. Mazanec musel několikrát zasahovat.

52:54
    Rákos se snažil probít do střelecké pozice, tečované zakončení sebral Mazanec v pohodě lapačkou.

51:08
    Pardubičtí motají svého soupeře v obranné třetině a rádi by potěšili své příznivce třemi body. Uvidíme, co nám závěrečné minuty třetího dějství přinesou.

48:48
    Hrehorčák v obrovské příležitosti, Will si nebyl jistý, kde měl kotouč a až s pomocí obránců ho domácí hráči dokázali dostat pryč z brankoviště!
    46:47 Adam MUSIL - 3:3

46:47
    Potřetí je vyrovnáno! Opět zafungoval dobrý tlak na brankovišti, po střele od modré čáry se nejlépe zorientoval v předbrankovém prostoru ADAM MUSIL, který druhou trefou v utkání srovnává na 3:3! Asistence: Jan Košťálek.

44:49
    Hudáček je zpět na ledové ploše, Pardubice tuto přesilovou hru nevyužily.

44:09
    Paulovič trefuje tyčku třinecké branky!

42:49
    Domácí hokejisté budou mít k dispozici přesilovou hru, Libor Hudáček (TRI) míří za katr za držení.

Petr Dejnožka

Branky a nahrávky: 6. A. Musil (Říčka, Košťálek), 18. Čerešňák (Radil, Zohorna), 47. A. Musil (Košťálek), 62. T. Dvořák (Paulovič) – 5. Daňo, 13. Marcinko (Nestrašil, M. Růžička), 40. Hrehorčák (Chmielewski)

HC Dynamo Pardubice: Will (Frodl) – D. Musil, Čerešňák, T. Dvořák, Košťálek, Vála, Hrádek, Bučko – Radil, Zohorna (A), Hyka – Říčka, R. Kousal (A), A. Musil – Paulovič, Poulíček (C), Rohlík – Koffer, Urban, Rákos.
    Trenér: Radim Rulík

HC Oceláři Třinec: Mazanec (Daneček) – M. Doudera, Marinčin, Čukste, Adámek, J. Jeřábek, Ročák – Daňo, Marcinko (A), M. Růžička (C) – Voženílek, Hudáček, Nestrašil – Chmielewski, Roman, Hrehorčák – Dravecký (A), Lyszczarczyk, Svačina.
    Trenér: Zdeněk Moták

Rozhodčí: Hribik, Vrba – Kis, Lučan