HC Dukla Jihlava
Neděle 18.09.2022, 16:00 • Hala Polárka, Frýdek-Místek • Chance liga • 2. kolo

Dnešní utkání sledovalo 762 diváků. (18:22:07)

Ode mne je to pro dnešek vše. Zase někdy u hokeje se s Vámi loučím. Děkuji za pozornost.

Naopak svěřenci Martina Janečka si spravují chuť po prohře v Prostějově. Ve středu zavítají do Třebíče. Buly je naplánovano na 17:30.

Hostující celek tedy do sezóny nevstupuje úplně nejlépe. Po domácí prohře v prodloužení s Porubou přichází další porážka na ledě Frýdku-Místku. Nyní nečeká Jihlavu žádný jednoduchý soupeř. K nim na led přivítá již ve středu ještě loni extraligový Zlín.

Třetí třetina přinesla dohromady tři branky. Nejdříve prostřelil Mokreho bek Dvořák a přerušil tak Mokreho čisté konto. Poté vedení zpět zařídil Dostálek po dorážce na brankovišti. Výhru si rysi pojistili, když Haas poslal pas opět Dostálkovi, který z první prostřelil Berana.

Jihlava celý zápas tlačila, ale dnes jí chyběla efektivita v zakončení. Spoustu střel pochytal Mokry a taky branková konstrukce taky několikrát zazvonila. Je třeba dát kredit i domácím bekům, kteří pomohli k výhře svými obětavými zákroky.

Je konec! Tři body zůstávají ve Frýdku-Místku.

59:55
    Dundáček našel pouze před sebou stojícího Machalu, který blokuje!

58:14
    Frýdek-Místek právě vstřelil branku! Frýdek si pravděpodobně pojistil tři body. Mladík Haas ujel společně S VLASTIMILEM DOSTÁLKEM, který dostal od prvního jmenovaného behkendový pas a střelec Dostálek prostřelil one-timer střelou Berana. Asistence: Oskar Haas.

57:42
    Dukla hledá cestu do útočného pásma.

56:48
    Zeman vyslal skákavý puk pro Machalu, ten jej na poslední chvíli zkrotil a natlačil se před Berana. Beran nakonec udržel pro sebe.

56:14
    Šik teď dostal pas mezi kruhy na střelu z první, Mokry vytahuje další ze svých excelentních zákroků.

55:32
    Bilčík našel vyrážečku Mokreho.

54:24
    Úmyslný ofsajd vrací hru před Berana.

53:52
    Doktor z modré vystřelil a Haas málem dokázal puk tečovat.
    52:33 Vlastimil DOSTÁLEK - 2:1

52:33
    Frýdek-Místek právě vstřelil branku! Domácí využívají přesilovku. Doktor poslal puk na branku, Beran vyrazil před sebe a tam nestál nikdo jiný než VLASTIMIL DOSTÁLEK, který prostřelil Berana a vrací Frýdku vedení. Asistence: Jakub Doktor.

52:21
    Teper dlouho rozmýšlel co s pukem, nakonec vystřelil na Berana.

51:58
    Nyní už ale hlavní sudí vylučuje. Dvě minuty odsedí Čachotský.
    50:24 Adam DVOŘÁK - 1:1

50:24
    Dukla právě vstřelila branku! Dukla se po enormním tlaku dočkala branky. Brož zavezl puk za branku, přihrál Judovi a ten nahrál ADAMU DVOŘÁKOVI na střelu. Tento projektil Mokry přes shluk hráčů před sebou neviděl a dnes poprvé inkasuje. Asistence: Miroslav Juda, Vítězslav Brož.

49:54
    Pokračuje se v pěti na obou stranách.

49:52
    Beránek střílel golfákem, ale i teď Mokry bezchybně vyrazil do ochranné sítě.

48:36
    Šik šikovně zavezl puk a Kočí poslal puk na Mokreho masku, ta dnes schytala už hodně puků.

48:16
    Domácí se dožadují trestu, rozhodčí nekompromisně odmítá jakékoliv své pochybení.

47:54
    Hotěk se dostal do konfliktu s Pořízkem, oba čeká odpočinek na trestné lavici.

47:29
    Oba týmy v plném počtu.

46:43
    Další puk v hledišti, fanoušci si dnes mohou odnést i cenný suvenýr.

46:23
    Hra ve čtyřech zatím více svědčí hráčům Jihlavy. Drží puk na svých hokejkách.

45:06
    Dukla se usadila v útočném pásmu a opět roztočila kolotoč.

44:23
    Opět puk mimo ledovou plochu.

42:59
    Hra je velmi často přerušeno. Žádná vážná akce se neděje. O puk se bojuje ve středním pásmu.

41:22
    Haas zkoušel střílet na přední tyči, bohužel pro něj tam volné místo nebylo.

40:59
    Tyč po ráně Beránka.

40:14
    Icing vrací hru před bránu Jihlavy.

40:01

Třetí třetina začne přibližně v 17:33.

Máme za sebou bezbrankovou druhou část. Vážnější střelecké situace měli hosté, kteří jsou opticky na puku více. Vytvářejí si spoustu nedotažených šancí. Domácí se drží díky prozatím bezchybné obraně a skvělému výkonu Mokreho. Zůstane skóre stejné i po třetí periodě nebo se ještě dočkáme nějaké branky?

40:00

39:37
    Michálkovo nahození sraženo.

38:46
    Machala poněkolikáté hned po buly z otočky mířil na vyrážečku Berana.

37:59
    Bednářův pas přes osu nenašel nikoho.

37:20
    Havránkova střela trefuje Beranovu masku!

36:16
    Machala ujel hostujícímu obránci, hledal střílenou přihrávkou Zemana, ten protečoval těsně vedle. Velká šance domácích!

35:19
    Haas byl sražen k ledu, pravačka sudího zůstává v klidu.

34:20
    Havránek vystoupil a zblokoval pokus Kočího.

33:43
    Miškář na druhé straně našel Šika, ten z bekhendu nedorazil do odkryté klece.

32:43
    První trochu hluchá část klání. K zhlédnutí je spousta nepřesností.

31:27
    Haas obral o puk Berana za brankou, poslal puk do prostorů mezikruží, tam ale spoluhráčovu hůl nenašel.

31:07
    Tlak Jihlavy se zvyšuje. Rysi zatím vzdorují.

30:35
    Dundáček trefil masku Mokreho, po něm ještě Miškářův pokus vysoko nad.

29:35
    Elitní útok Jihlavy motá hlavy domácím bránícím hráčům. Zeleňák o plexisklo vyhazuje.

28:45
    Závar v brankovišti domácího celku, zatímco útočníci Dukly střídají.

27:43
    Machala se nádherně uvolnil, vystřelil, z Berana puk vypadl, ale k dorážce se nikdo nedostal.

27:19
    Zajímavé situace musel řešit golman Dukly. Puky kolem něj teď lítaly ze všech pozic.

26:16
    Domácí hledají cestu jak podruhé vyzrát na Berana, zatím neúspěšně.

25:28
    Prostor na ledě dostává i mladík Matějíček, který vyslal prudký projektil na Mokreho.

25:06
    Mladíci Geidl s Matějem si vyměnili puky a druhý jmenovaný hledal skulinku mezi betony, ovšem Beran byl na ledě bleskurychle.

24:23
    Hotěk přihrával na střelu z první Haasovi, skvělým přesunem se blýskl Beran.

23:28
    Haas vyslal hodně špatnou přihrávku. Havránek naštěstí situaci zachránil.

23:05
    Dukla se podruhé osvobozuje.

22:27
    Doktorova střela sražena.

22:12
    První power-play pro bíločervené. Za podrážení odsedí dvě minuty Beránek.

21:24
    Michálek našel lapačku Berana.

20:23
    Zeman se snažil se prokličkovat před branku Berana, puk už ale na holi nemá.

20:07
    Špatná přihrávka Dvořáka. Buly před Beranem.

20:01

Druhá třetina začne přibližně v 16:48.

Máme za sebou první třetinu, ve které domácí vstřelili jeden gól z hole Sovy. Poté svěřenci Ujčíka zvyšovali tlak, trefili tyč a několikrát našli cestu pouze k nedobytnému Mokremu. Uvidíme, jestli si neprůstřelnost domácí brankář udrží i v další části zápasu.

20:00

19:46
    Domácí se dožadují trestu pro hosty, rozhodčí ale nic pískat v této periodě nebude.

18:34
    Beránek trefil tyč. Mokry byl bezmocný. Jihlavané teď tlačí na klec domácích.

18:07
    Kowalczykův poku zase tečován mimo.

17:35
    Vrdlovec v přečíslení hledal hokejku Machaly, ten puk nezpracoval.

17:23
    Šik po buly nebezpečně střílel do rohu branky, ale Mokreho lapačka byla opět proti.

17:19
    Po nahozeném puku od modré končí touš v lapačce Mokreho.

16:33
    Klimša teď chytře podržel kotouč, aby mohli jeho spoluhráči prostřídat.

16:12
    Dukla vyvíjí tlak na rysy, ti po dlouhém pobytu vyhazují za cenu icingu.

15:53
    Dundáčkovu střelu zblokoval výstrojí Klimša.

15:31
    Čachotský si povyjel na vrchol kruhu a Mokry máchl lapačkou v pravý čas.

15:00
    Několik pokusů za sebou letělo na Mokreho, ten všechno řeší.

14:24
    Kowalczykovo nahození protečováno těsně vedle tyče Mokreho.

13:53
    Druhá přesilovka pro hosty. Za stejný prohřešek vyloučen stejný hráč.

13:28
    Aktivní Miškář nepřesně na svého beka. Signalizovaný trest pro domácí.

12:51
    Skořepův pokus neprošel přes Sovu.

12:24
    Seman přenechal Pořízkovi, jehož střela končí v rohu kluzuště.

11:46
    Juda pokusil nachytat Mokreho, ten je ale jistý.

11:03
    Jihlava čeká na dostřídání spoluhráčů.

10:12
    Michálek tvrdě na mantinel přitlačil Máchu.

09:45
    Zemanův pokus končí v Beranově lapačce.
    09:03 Aleš SOVA - 1:0

09:03
    Frýdek-Místek právě vstřelil branku! Ubráněná přesilovka a okamžitý gól domácích. Hotěk v situaci dva na dva přihrál ALEŠI SOVOVI, který z mezikruží krásnou střelou našel místo mezi lapačkou a helmou Berana. Asistence: Michal Hotěk.

08:37
    Zeleňák prudkým pasem našel Klimšu, který šetřil časem.

08:03
    Miškáč po dobrém forčekingu vytlačen z pásma.

07:38
    Bednář osvobozuje domácí.

07:12
    Dundáček vyměňuje puk s Čachotským.

06:50
    První trest pro domácího hráče. Za sekání vyloučen Sova.

06:36
    Michálek se Zemanem tvoří další útočnou akci.

06:14
    Po nahození kotouč v moci Mokreho.

05:37
    Cachnín vyzkoušel pozornost Mokreho. Ten touš vyrazil vyrážečkou.

05:12
    Havránkův tvrdý projektil z první trefil pravý beton Berana.

04:38
    Michálek přišel o kotouč, nyní už hledá Doktor před brankou Dostálka.

04:22
    Icing vrací hru před Berana.

03:52
    Vrdlovec hledal před brankou Zemana.

03:15
    Macháček čeká na spoluhráče a vyslal špatnou přihrávku.

02:10
    Hotěk vyvezl kotouč z vlastního rohu a zakládá útočnou akci.

01:27
    Šik se pokusil vystřelit z pravého kruhu, jeho pokus byl protečován mimo brankoviště rysů.

00:49
    Kočí byl zbaven puku domácími hráči.

00:27
    Teper rozehrává první puk podél mantinelu.

00:01

Ještě před úvodním buly dostane David Klimša za svůj třístý odehraný zápas za Frýdek-Místek památeční dres.

HC Frýdek-Místek: Mokry (Švančara) – Š. Havránek, Teper (C), Sova, J. Michálek, Zeleňák, Žůrek, Adámek – Machala, Vrdlovec (A), A. Zeman – Dostálek, Haas, Doktor – Bednář, Hotěk, Klimša (A) – Matěj, Macháček, Geidl.
    Trenér: Martin Janeček

HC Dukla Jihlava: Beran (Wolf) – Bilčík, A. Dvořák, Dundáček, F. Kočí, M. Jáchym, Kowalczyk, Matějíček – Čachotský (A), Skořepa (C), Mácha – Beránek, Miškář, Šik – Cachnín, Juda, V. Brož – Harkabus (A), Seman, Pořízek.
    Trenér: Viktor Ujčík

Rozhodčí: Wagner, Skopal – Jindra, Štofa.

První kolo sehrála Dukla v Pelhřimově, kde vyzvala Porubu. Tento zápas musely rozhodnout samostatné nájezdy, ve kterých si lépe vedla Poruba a odvážela si z Vysočiny dva body. Do vedení se v 11. minutě dostala Jihlava, ale jednobrankový náskok Dukle moc dlouho nevydržel, když se o pět minut později prosadil Střondala. Ve 46. minutě se vývoj zápasu změnil a do vedení se poprvé dostala hostující Poruba, která své vedení také moc dlouho neudržela. O srovnání stavu se ve 48. minutě postaral Vítězslav Brož. V nastavovaném čase gól nepadl a šlo se na nájezdy. V samostatných nájezdech byl úspěšnější celek Poruby, který vyhrál 3:2.

K prvnímu kolu Chance ligy vyjel Frýdek na led Prostějova. Toto utkání dopadlo lépe pro domácí Jestřáby a Frýdek se vrátil domů s prázdnou. Domácí Prostějov se v osmé minutě dostal do vedení, ale svěřenci trenéra Martina Janečka na tuto branku odpověděli v patnácté minutě. V závěrečné minutě první třetiny přidal Prostějov další gól, na který Frýdek reagoval ve 45. minutě, kdy se trefil Adam Zeman. Rozhodující branku zápasu vsítil prostějovský Ostřížek a Frýdek-Místek je po prvním kole bez bodu. V tomto utkání doplatil Frýdek na svou nedisciplinovanost. Z šesti vyloučení Rysů dokázal Prostějov skórivat dvakrát.
    V této sezóně se Frýdek-Místek poprvé představí před svými fanoušku a bude si chtít připsat první body do tabulky. V nědeli 18.9.2022 v 16 hodin vyzve tým HC Dukla Jihlava.

Hezký den všem příznivcům ledního hokeje. Na programu je druhé kolo Chance ligy, ve kterém změří síly domácí HC Frýdek-Místek a hostující tým HC Dukla Jihlava. Zápas startuje v 16 hodin.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Jakub Vaněček

Branky a nahrávky: 10. Sova (Hotěk), 53. Dostálek (Doktor), 59. Dostálek (Haas) – 51. A. Dvořák (Juda, V. Brož)

Rozhodčí: Wagner, Skopal – Jindra, Štofa