Petržalka – Šamorín 1:2 (kon.) | Rača – Dolný Kubín 0:2 (kon.) | Žilina B – Humenné 0:1 (kon.)
FC Petržalka
1:2 (0:1)
FC ŠTK 1914 Šamorín
sk Neděle 18.09.2022, 10:30 • Štadión FC Petržalka • MONACObet liga • 10. kolo

Už sa zdalo, že sa duel skončí remízou, keď gólovou hlavičkou rozhodol striedajúci Ferleťák. Petržalka doma prehrala so Šamorínom 1:2, hoci bola v druhom polčase lepším mužstvom.

Hostia sa vďaka trom bodom posúvajú na druhé miesto, domáci padajú na predposlednú pätnástu pozíciu. (12:21:34)

90+3

90+3
    Nachádzame sa v tretej nadstavenej minúte. Petržalka síce na ofenzívnej polovici, no len sa prizerá vhadzovaniu súpera.

90+2
    Szabó síce o loptu prišiel, ale získal cenné sekundy pre svoj tím.

90+2
    Hrá sa ďaleko od brány Gyurákovicsa, hostia to robia parádne.

90+1
    Nadstavujú sa tri minúty.

90
    Ján Ferleťák obdržal žltú kartu za oslavu svojho gólu bez dresu.
    89. Ján FERLEŤÁK - 1:2

89
    Šamorín dáva gól! Zásah do čierneho minútu pred koncom riadneho hracieho času. JÁN FERLEŤÁK sa uvoľnil meter pred malým vápnom, kde sa výskokom dostal do gólovej hlavičky. Pochváliť musíme center Szabóa z ľavej strany.

88
    Kuník to asi takto chcel, nebol to vôbec márny pokus. Zakončenie z tridsiatich metrov od postrannej čiary skončilo na hornej sieti.

87
    Štefanec vymyslel presný center, Spáčil hlavičkoval tesne nad!

86
    Rozvinutý atak domáceho mužstva sa končí mimo ihriska. Ako posledný sa lopty dotkol hosťujúci zadák, uvidíme roh.

85
    Striedanie v tíme FC ŠTK 1914 Šamorín:
    z ihriska odchádza Bálint Csóka, prichádza Ján Ferleťák,
    z ihriska odchádza Lukáš Leginus, prichádza Bright Owusu.

84
    Domáci touto zmenou dostriedali, Šamorín pošle do hry čoskoro dvoch nových borcov.

83
    Striedanie v tíme FC Petržalka:
    z ihriska odchádza Haris Harba, prichádza Filip Tomovič.

82
    Prudká prihrávka Spáčila sa končí mimo brány hostí. Nábeh trojice Petržalčanov nebol dostatočný.

81
    Radšej na istotu boxuje Lásikov center gólman FC ŠTK. Začala sa nám záverečná desaťminútovka.

80
    Výborná robota Rizniča pri postrannej čiare, avšak čo z toho, keď 18-ročný futbalista si nemá s kým prihrať.

79
    Petržalka sa prebíja do pokutového územia ľahšie, no nedokáže presnejšie zamieriť. Šamorín až na jeden či dva momenty horším celkom po zmene strán.

78
    Na chvíľu sa zdalo, že sa Štefanec zamotal do vlastných kľučiek. O prihrávku sa hlásil Lásik, aj so šťastím sa ale Štefanec dostal k strele. Gyurákovics drží hostí nad vodou.

76
    z ihriska odchádza Michal Obročník, prichádza Timotej Tóth.

75
    Riznič nenašiel Lásika v šestnástke, podobne neuspela ani dvojička Šamorínčanov.

74
    S pribúdajúcim časom sa nám hra otvára. Menej ako dvadsať minút do konca.

73
    z ihriska odchádza Máté Szolgai, prichádza Dmytro Dobranskij.

72
    Leginus podľa hlavného arbitra faulovaný nebol, Lásik mohol vysunúť Spáčila. Myšlienka sa skončila neúspechom.

71
    Harba premrhal ideálnu možnosť na zakončenie. Pančík si svoju robotu urobil a poslal loptu za postrannú čiaru.

70
    Dnešné stretnutie sleduje 375 divákov.

69
    Vysoká lopta z ľavej strany, Gyurákovics zasahuje bez najmenších problémov.

68
    Na úvod to vyzeralo nádejne, vo finále Spáčilov center bránu neohrozil.

67
    Čakáme na to, kto sa chytí kormidla. Stretnutie je maximálne otvorené, stať sa môže hocičo.

66
    z ihriska odchádza Viktor Sliacky, prichádza Matej Riznič.

65
    Operácia po ľavom krídle sa skončila načasovaným zákrokom defenzívneho hráča hostí. Je po šanci.

63
    Šamorín s rohovým kopom a pretiahnutým centrom. Bahi zachytil loptu v hre.

62
    Leginus skúšal prelobovať Sokola zo šestnástich metrov, prekvapenie sa nekoná.

61
    Otvorený priestor pre Sliackeho na ľavej strane. Prienik na jednotku, prihrávka na Harbu, ktorý si pýtal faul od Badjieho. Rozhodca mlčí, aby vzápätí ukázal na rozohrávku z malého vápna Gyurákovicsa.

60
    Kohútov center si to namieril len vedľa brány. Tempo duelu sa v ostatných okamihoch mierne upokojilo.

58
    Bögi napálený do mužských partií od Spáčila. Bola to riadna delovka, hosťujúci záložník to musí predýchať.

57
    Po zákroku Badjieho do tváre Obročníka zahrávali domáci štandardku. Nákop to nebol zlý, lenže Petržalčania si akoby nerozumeli a pri nábehu zaspali.

56
    z ihriska odchádza Mykola Yarosh, prichádza Juraj Pančík.

55
    Mohlo to byť veselšie, avšak Harbov prienik nebol ideálne ukončený. Urastený útočník sa po súboji len ťažko zdvíha z trávnika.
    53. Branislav SPÁČIL - 1:1

53
    Petržalka dala gól! BRANISLAV SPÁČIL parádnym žolíkom z lavičky! Fantastická dlhá lopta od Lásika, Spáčil následne vycvičil Yarosha i Bahiho. Striedajúci hráč si posunul loptu na os ihriska a do protipohybu brankára vyrovnáva na 1:1!

53
    Badjie odzbrojený na vlastnej polovici. Bleskový protiútok, Obročník už nenašiel spoluhráča pred bránou. Štefancova strela o dvadsať sekúnd neskôr nebola dostatočne razantná.

52
    Parádne striedanie. Spáčil robí neplechu hosťom, jeho ľavačku z deviatich metrov musel Gyurákovics boxovať pred seba!

51
    Kohút pri plnení defenzívnych povinností faulovaný. Rýchla rozohrávka, následne ponechaná výhoda. Celú akciu uzavrel Obročník, jeho pokus bol zrazený.

49
    Petržalčania po prestávke na nič nečakali a vrhli sa po súperovi hlava-nehlava. Stále im chýba trochu šťastia pri koncovke.

48
    Výrazne lepší center Sliackeho našiel Spáčila. Lopta sa odrážala na malom vápne, za chrbát Gyurákovicsa sa však nedostala!

48
    Bahi aj Badjie zostávajú ležať na trávniku. Horšie je na tom prvý menovaný, ktorý musí byť aj ošetrovaný.

47
    Spáčil už po prvej minúte na ihrisku v šanci. Strela z uhla, znegoval ju Bahi na rohový kop.

46
    z ihriska odchádza Filip Bobrovský, prichádza Šimon Štefanec,
    z ihriska odchádza Tomáš Brigant, prichádza Branislav Spáčil.

46
    Začal sa druhý polčas.

Pomerne opatrný futbal s minimom šancí osviežil zásah Szolgaia z 36. minúty. Od tohto momentu Petržalka bez ofenzívneho nádychu, Šamorín na koni. S prestávkou a novými pokynmi sa však všetko môže zmeniť.

Druhý polčas sa začne približne o 11:31.

45+1
    Prvý polčas sa skončil.

45
    Csóka sa previnil proti pravidlám, ľavý kraj Petržalky rýchlo rozohral... Veľmi nepresne.

43
    Prestávka padne Petržalke jednoznačne vhod. Pred ňou sú ale ešte tri minúty, počas ktorých domáci nemôžu inkasovať.

42
    Šamorín pánom na ihrisku, s čím Michal Kuruc môže byť spokojný.

41
    Trochu frustrácie domáceho kapitána. Lásik vidí žltú kartu po zbytočnom dohraní Badjieho.

41
    Znovu podobná situácia ako pred piatimi minútami. Viac z uhla, ale koncovka z dvadsiatich metrov od Szolgaia preverila Sokola!

40
    Petržalčania otrasení po inkasovanom góle. Lásik fauluje Szabóa.

39
    Druhý gól v krátkom časovom slede hostia nepridali, nákop pred malé vápno odvrátený.

38
    Matúš Kuník držiteľom druhej žltej karty duelu po zákroku na Bögiho.
    36. M. SZOLGAI - 0:1

36
    Šamorín dáva gól! Laxnosť domácej obrany, MÁTÉ SZOLGAI dostal priveľa miesta pred šestnástkou a strelou pod brvno prekonáva Sokola! Svedomie si môžu spytovať Bobrovský a Stašík, ktorí mohli Szolgaia dostúpiť.

35
    Defenzíva FC ŠTK bez najmenších zaváhaní odvracia centre protivníka. Škoda, že sa jej nedarí založiť presnejšie protiútoky.

34
    Nie, nie, takto to nejde. Väčšie nepríjemnosti narobil Obročníkov náprah po zemi. Gyurákovics sa musel natiahnuť a loptu vytesniť na roh.

33
    Úlohy sa vymenili, faulovaný bol Lásik. V najbližších sekundách sa uskutoční ďalší priamy kop Sliackeho.

31
    Malá boľačka na ruke faulovaného hráča, nie je to však nič vážne.

30
    Lásik sa rozčuľuje, ale Boris Marhefka je neoblomný. Hlavný arbiter videl faul na Bögiho.

29
    Cez Kuníka a Bobrovského sa guľaté teleso dostalo až k Privrelovi so Stašíkom. Postupná rozohrávka domácich.

28
    Lopta už ďaleko od pokutového územia Petržalky, tá však musí naďalej odolávať tlaku.

27
    Csóka pálil z prvej a takmer z nulového uhla, roh pre hostí. S miernymi zdravotnými problémami Leginus.

27
    Harba s Lásikom v nábehu, v postavení mimo hry druhý menovaný.

26
    Bögi nakrátko rozohral na Szolgaia. Koncovka z 24 metrov skončila nielen nad brvnom, ale aj nad ochranným pletivom za bránou Sokola.

25
    Šamorín sa po dlhšom čase usadil na polovici súpera, pričom bude môcť rozohrať voľný kop.

23
    Ani tento Sliackeho center nebol presný. Asi by to chcelo zmeniť exekútora štandardiek.

23
    Bahi pozorný, no loptu do bezpečia úplne neodvrátil. Rohový kop pre domácich.

22
    Podobná pozícia pre Petržalku ako pred tromi minútami. Vtedy centroval do ohňa Sliacky, teraz to bude Lásik.

21
    Náznaky možností tu sú, chce to "iba" spresniť finálnu fázu.

20
    Kontra rýchlonohého Leginusa po pravom krídle. Šikovný futbalista volil prihrávku doľava, kde bežal Szabó. Chýbal azda krok a bola by z toho príležitosť do polodkrytej brány.

19
    Neviem, či to mal byť signál, alebo sa to Sliackemu takto nepodarilo. Center nemal ani potrebnú výšku, ani potrebnú silu. Lopta takmer nedoletela ani do šestnástky.

18
    Žltá karta, prvá v zápase. Vidí ju Ferenc Bögi po zákroku na Sliackeho. Pred nami štandardka z pravej strany.

17
    Čistá palubná pozícia pre Lásika, zakončenie zo štrnástich metrov po zemi skončilo v náručí gólmana. Takéto šance ale musia domáci premieňať.

15
    Otváraciu štvrťhodinu uzavrela Obročníkova rana z dvadsiatich metrov. Ľavačka urasteného záložníka letela dva metre nad.

14
    Leginus sa presunul z pravého krídla na ľavé. Veľmi to nepomohlo, píska sa ofsajd.

13
    Nákop na prednú žrď, kde si naskakoval Privrel. Hlavička z piatich metrov míňa Sokolovu svätyňu!

12
    Sliacky našiel Lásika, kapitán Petržalky posielal loptu pred bránu. Gyurákovics zákrokom vyráža na roh.

11
    Domáci sa s rozohrávkou neponáhľajú, prihrávajú si najmä stopéri a záložníci. FC ŠTK skúša vysoký pressing.

10
    Nasledovala kontra, Leginus roztancoval Stašíka. Koncovka z uhla míňa pravú žrď, aby nakoniec skončila v aute.

9
    Harba sa otáčal za loptou pred malým vápnom, neodhadol totiž jej smer.

8
    Ďalší Obročníkov nedovolený zákrok po odvrátenom centri Briganta. Petržalka aktívnejšia, ale strelu si nevypracovala.

6
    Lásik si chcel naraziť loptu s Harbom na hranici pokutového územia, k spätnej prihrávke sa už nedostal.

4
    Máté Szolgai dostal hokejový strom od Obročníka, ktorý sa mu okamžite ospravedlňuje.

3
    Petržalka aktuálne bez lopty. Bude zaujímavé sledovať, ako sa hostia vysporiadajú s umelou trávou.

2
    Zaútočili aj Šamorínčania, lenže do šestnástky sa nedostali. Badjie vzápätí fauloval.

1
    Výkop patril hosťom, ale boli to domáci, ktorí zakončili ako prví. Harba hlavou nemieril úplne presne.

1
    Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

FC Petržalka: Sokol – Kuník, Privrel, Stašík, Kohút, Bobrovský, Obročník, Lásik (C), Brigant, Sliacky, Harba
    Náhradníci: Krížik – Tóth, Kozák, Petrišák, Pittner, Štefanec, Spáčil, Riznič, Tomovič
    Tréner: Ján Haspra

FC ŠTK 1914 Šamorín: Gyurákovics – Marič-Bjekič (C), M. Szolgai, Leginus, Szabó, Csóka, Kachút, Yarosh, Bahi, Bögi, Badjie
    Náhradníci: Lukáč – Dobranskij, Lehotský, Pančík, Ferleťák, Demjanovič, Szalma, Owusu, B. Szolgai
    Tréner: Michal Kuruc

Rozhodca: Boris Marhefka – Simeon Vass, Michal Železňák.

Petržalka sa nenachádza v ideálnom rozložení. Z ostatných piatich duelov vyhrala len raz, mimo toho dvakrát remizovala. Stalo sa tak naposledy aj na ihrisku Humenného po výsledku 1:1. Pred nedeľou spadli domáci na štrnáste miesto s deviatimi bodmi a skóre 12:14.

Rovnako výsledky Šamorína sú ako na hojdačke. Výhra, prehra, výhra a minulú nedeľu prekvapivá porážka na pôde posledného Dolného Kubína 0:2. FC ŠTK sa však v prípade triumfu v Bratislave môže vyšvihnúť na pozíciu číslo dva. Teraz sú Šamorínčania na šiestej priečke so šestnástimi bodmi a skóre 16:14.

Vážení diváci, vitajte pri textovom online prenose zápasu 10. kola II. futbalovej ligy medzi FC Petržalka a FC ŠTK 1914 Šamorín.

Stretnutie sa začne o 10:30.