Spišská N. Ves – Trenčín 6:2 (kon.) | Nové Zámky – Prešov 2:3 (po pr.) | Lipt. Mikuláš – Zvolen 3:4 (po pr.)
Košice – HC Slovan 0:0 (odl.) | Banská Bystrica – Michalovce 2:3 (kon.) | Poprad – Nitra 5:1 (kon.)
HK Spišská Nová Ves
6:2 (2:1, 2:0, 2:1)
HK DUKLA Trenčín
sk Neděle 18.09.2022, 16:00 • Spiš Aréna • Tipos Extraliga (SR) • 2. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:00.

Úvodné kolo nového Extraligového ročníka máme za sebou a tá najväčšia nervozita je minulosťou. Prvé body sú rozdané a rysy dnes v netradičnom čase privítajú vojakov. Buly padne už o 16:00.

HK GROTTO Spišská Nová Ves
    Spišiaci zažili úvod, ako hrom. V Banskej Bystrici sa hral zaujímavý hokej od úvodu do konca. Už v prvej tretine padali góly trochu netradične a to v oslabení. Spišiaci boli od úvodu strelecky aktívnejší, no súper sa na nich za každým dotiahol. O všetkom sa rozhodlo v posledných minúta stretnutia, keď v presilovke o dvoch hráčov sa presadil Troock (5:5) a následne v oslabení otočil Sojka. (6:5)

HK Dukla Trenčín
    Hostia odohrajú dnes druhý zápas v rade na ľade súpera, v piatok cestovali do Zvolena. Stretnutie sa rozbiehalo postupne a po bezgólovej prvej tretine sa prvý presadil Marcinek. Takmer okamžite ho nasledoval Hain a domáci viedli 2:0. Mužstvá boli strelecký vyrovnané, no hostia neboli tak efektívni v zakončení, ako jediný sa presadil Sloboda a to na body nestačilo. Dnes si však jeden z tejto dvojice musí pripísať prvé víťazstvo v sezóne. Verím, že sa oň zrodí tuhý a spravodlivý súboj.

Úvodné zostavy:

HK GROTTO Spišská Nová Ves: Melicherčík (Surák) – Žiak, Ulander, Ališauskas, Romaňák, Malina, Podlipnik, Novák – Verbeek, Kerbashian (A), Vandas (C), – Štrauch, Nellis, Tkáč, – Majdan, Salituro, Giľák, – Ščurko, Hamráček,
    Tréner: Vlastimil Wojnár

HK Dukla Trenčín: Lacouvée, (Borák) – Chromiak, Krajčovič, Starosta (C), Pietroniro, Ozols, Ulrych, Nemčík, Martiška, – Petráš, Heinerő, Thelin, – Stahoň, Jakubec, Valach, – Hudec, Razgals, Čacho (A),- Belluš, Sloboda, Sojčík (A),
    Tréner: Dőme Róbert

Rozhodca: Jobbágy, Rojík- Staššák, Bogdaň, – Kontšek.

Hostia nastúpia v červeno- žltej kombinácii a domáci v bielom- modrej kombinácii.

0:42
    Vhadzovanie vyhrali domáci a oslobodzujú sa.

1:22
    Pietroniro tvrdo vypálil od modrej, no len do stredu brány.

2:00
    Oba celky striedajú počas hry.

2:30
    Žiak v obrovskej šanci, po úniku sa sám rútil na bránu, no jeho pokus z bekhendu nemal potrebnú razanciu.

2:30
    Domáci sa oslobodili.

2:40
    Domáci v plnom počte.

3:45
    Chromiak získal puk v rohu klziska, no nedokázal sa oslobodiť. Domáci ostávajú v útoku.

3:55
    Hostia zakladajú útok od vlastnej brány.

5:32
    Zakázané uvoľnenie rysov.

5:40
    Romaňákm si nerozumel s Ališauskasom a musia sa vrátiť dozadu.

6:20
    Puk lieta z jednej strany na druhú, no častokrát nenachádza svojich adresátov.

7:26
    Martiška sa uvoľnil kľučkou na stred a nahodil puk do útoku.

8:25
    Lacoouvée sa zapojil do hry za vlastnou bránou.

9:00
    Domáci útočili v trojici, no Nellis zakončil nepresne.

9:26
    Heinerő si zabudol puk v rohu klziska a musí sa vrátiť.

10:00

10:48
    Domáci zavreli súpera v pásme a kombinujú.

11:16
    Vylúčenie v tíme HK Dukla Trenčín:
    Ulrych – 2 min., nedovolené bránenie.

11:51
    Spišiaci sa sťahujú viac do brány, Ališauskas to skúsil prekvapivou strelou z rohu.

12:00
    Kerbashian posunul puk za bránu hosti a následne z prvej pálil Štrauch.

12:43
    Spišská Nová Ves dala gól!
    Domáci boli v tretine takmer celú presilovku a presadili sa po nacvičenom signále. Skóre otvoril NELLIS.
    Asistencia: Ališauskas, Kerbashian

13:04
    Petráš – 2 min., podrazenie.

14:15
    Hostia sa oslobodili a striedajú.

14:30
    Kostrbatá rozohrávka domácich pomáha vojakom sa sformovať.

15:03
    Hostia v plnom počte.

15:30
    Giľák minul z pravého bodu na vhadzovanie.

16:24
    Hudec sa obetavo hodil do strely a pomohol tak svojmu brankárovi.

17:03
    Tempo hry sa nám trochu upokojilo a útoky sa zakladajú z rozvahou na oboch stranách.

17:50
    Melicherčik, len vyrazil pred seba.

18:07
    Trenčín dal gól! Vyrovnanie ide na vrub domáceho brankára, pretože strela BELLUŠA bola chytateľná. Keď pustil na bránu ľahučký puk.
    Asistencia: Sojčík

18:14
    Spišská Nová Ves dala gól!:
    Protiútok GIĽAKA znamená opätovné vedenie domácich 2:1.
    Asistencia: Majdan.

19:28

19:50
    Salituro v gólovej príležitosti prestrelil bránu a puk získal Starosta.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Zápas sa nám rozbiehal postupne. Ani jedna strana nechcela urobiť chybu. Domáci sa dostali na koňa vďaka presilovej hre, no následne zo šťastím dorovnal. Belluš. V nasledujúcom striedaní si však vedenie prinavrátil Giľák.
    Domáci si v úvode tretiny zahrajú presilovku v trvaní 1:27.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:24
    Hostia vyhrali vhadzovanie a zbierajú cenné sekundy.

21:06
    Puk za Melicherčikovou bránou, oba celky striedajú.

21:49
    Oba mužstvá v plnom počte, Ozols pálil z osy ihriska, no nepresne.

22:15
    Žiak – 2 min., držanie.

22:25
    Salituro pretlačil puk aspoň do stredného pásma.

23:00
    Belluš nezavrel modrú čiaru a Spišiaci sa oslobodili.

23:40
    Po ľavom krídle korčuľoval Valach a strieľal na vzdialenejšiu tyč.

24:15

24:30
    Pasovačka o puk pri striedačke hostí.

24:58
    Krajčovič – 2 min., napadnutie.

25:22
    Majdan sa drzo natlačil do brány a prichystal puk pre Kerbashiana, jeho strela bola ztečovaná.

26:10
    Vojaci sa oslobodili a striedajú.

26:40
    Domáci sa kostrbato dostali do útočnej tretiny a útočia po pravom krídle.

26:57
    Spišská Nová Ves dala gól! NELLIS tvrdou strelou z pravého bodu na vhadzovanie zvyšuje na 3:1.
    Asistencia : Kerbashian, Štrauch

26:57
    Striedanie v tíme HK Dukla Trenčín:
    z ihriska odchádza Lacouvée, prichádza Borák.

28:04
    Valach – 2 min., príliš veľa hráčov na ľade.

29:30
    Heinerő mohol v oslabení vyrovnať no Melicherčík mu na blafák neskočil.

29:50
    Vhadzovanie vyhral Ulrych.

30:00
    Z medzikružia pálil Salituro, Borák hru prerušil.

30:13

30:17
    Vhadzovanie pred Melicherčíom, oba mužstvá už hrajú v plnom počte.

30:50
    Čacho bol nekrytý, no Melicherčík ho vychytal.

31:28
    Martiška – 2 min., sekanie.

31:50
    Sledujeme rýchli hokej s minimálnymi prerušeniami.

32:00
    Žiak – 2 min., nedovolené bránenie.

32:00
    Hráme vo formáte 4:4.

32:15
    Podlipnik sa rútil na bránu, no v poslednej chvíli bol zdvojený.

33:54
    Thelinová strela od modrej čiary bola zrazená.

34:08
    Sloboda preveril Melicherčíka, ten však, iba vyrazil pred seba.

35:00
    Vandas to skúšal z pravého bodu na vhadzovanie, no minul. Oba celky už hrajú v plnom počte.

35:01
    Verbeek pálil okamžite po buly a to si zopakujeme.

35:15
    Ščurko nahodil puk na zadný mantinel, no už ho získali vojaci.

35:54
    Spišská Nová Ves dala gól! Nellis prihrával do jazdy ŠTRAUCHOVI, ten z voleja prepálil všetko, čo mu stálo v ceste a zvyšuje.
    Asistencia: Nellis

36:50
    Vhadzovanie pred Borákom.

37:15
    Puk skončil na ochrannej sieti a hra sa sťahuje pred bránu vojakov.

37:50
    Hamráček pálil po vhadzovaní, z pomedzi kruhov. Borák radšej hru prerušil.

38:50
    Ščurko kľučkou okabátil Čacha a posúva hru na Vandasa pri vlastnej striedačke.

39:00
    Posledná minúta druhej tretiny, domáci si nerozumeli pri striedaní, no mali šťastie.

39:32
    Sloboda – 2 min., faul lakťom.

39:55
    Štrauch preváhal čas na strelu a v tejto tretine sa už nič nestane.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

Tento úsek hry sa odohral veľmi rýchlo a videli sme množstvo únikov a protiútokov na oboch stranách. Domáci Melicherčík je rozchytaný a tá chyba v úvode zápasu ho zatiaľ mrzieť nemusí.
    Trenčín nehrá zle, iba zlyháva v koncovkách. Hosťujúci tréner skúsil impulz výmenou brankára, no už aj Borák inkasoval. Podarí sa hosťom zmobilizovať, alebo si to domáci už postrážia?

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:05
    Nellis bol dlho v súboji o puk, no neuspel a hostia si môžu vydýchnuť.

40:15
    Valach sa pošmykol pri striedačke, no vyzerá, že je v poriadku.

41:18
    Krásna súhra dvojice Majdan, SALITURO znamená skóre 5:1. Salituro prekonal brankára z bezprostrednej blízkosti a zajasal celý domový stánok,
    Asistencia: Vandas, Hamráček

42:01
    Malina – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.

42:32
    Trenčín dal gól! Dukla využila presilovku takmer okamžite potom, čo Ulander prepadol v obrane. RAZGLAS znížil na 5:2.
    Asistencia: Pietroniro

45:10
    Čacho zmazal zakázané uvoľnenie a hráme ďalej.

45:50
    Vhadzovanie pred Melicherčíkom.

46:03
    Krajčovič sa pretlačil za pukom na zadný mantinel a otáča hru.

46:50
    Ofsajd domácich.

46:55
    Ulrych bol tiesnený v rohu klziska a iba odovzdal puk.

47:05
    Bellušová strela sa kĺzala krížom po bránkovisku, no nemala potrebnú rýchlosť a razanciu.

47:15
    Rozhodca sa u pískol a prerušil hru.

47:50

48:30
    Vojaci to majú veľmi náročné, pretože útočia do plných radov.

48:49
    Rýchly protiútok v trojici znamená ďalší presný zásah domácich. Tentokrát sa do štatistík zapísal GIĽAK.
    Asistencia: Majdan, Žiak.

49:42
    Ulander – 2 min., napadnutie.

51:00
    Spišiaci si strážia prechod modrou čiarou, no Čacha zastavil až Melicherčík.

51:11
    Domáci sa oslobodili a striedajú.

51:42

52:10
    Ališauskas sa pripravoval na strelu na zadnú tyč, no bol vytlačený.

53:10
    Ofsajd hostí.

Dnešné stretnutie sleduje 3000 divákov.

53:10

53:30
    Thelin roztiahol hru a orazil si puk o box časomeračov, čím zrýchlil hru svojho tímu.

54:15
    Domáci sa už nikam netlačia a kontrolujú dianie na ľade.

54:42

54:48
    Zakázané uvoľnenie Spišiakov.

55:00
    Hudec pálil od modrej, no iba na zadný mantinel a následne sa do seba pustil Hudec s Romaňákom.

55:22
    Žiak to skúsil z prvej po prihrávke Vandasa, no minul.

56:05
    Valach poslal nepríjemný projektil do vrchnej časti brány, no Melicherčík všetko videl.

56:15
    Vhadzovanie vyhrali hostia a Chromiak opečiatkoval betóny Melicherčíka, po tom, čo mu puk nesadol na strelu.

57:22
    Melicherčík si radšej stihol puk pred dobiedzajúcim Petrášom. Publikum tlieska v stoji.

57:38
    Salituro – 2 min., podrazenie.

58:00
    Dve minúty do konca druhej tretiny, vojaci všetko posielajú na bránu.

58:40
    Razglas pálil spoza obrancu, no iba do lapačky Melicherčíka.

58:52
    Melicherčík ma v závere plné ruky práce, teraz ho preveril Pietroniro.

59:00
    Hra sa sťahuje pred Boráka.

59:23
    Sojčík – 2 min., nedovolené bránenie.

Nellis mal na hokejke ďalší zásah, no mrzieť ho to nemusí, pretože Spišiaci si pripisujú prvé body do tabuľky pred plným publikom. Trenčín mál v závere viac z hry, no hrali iba to, čo im rysy dovolili. Spišiakom to v úvodných zápasoch sype a je vidieť, že sa hokejom bavia. To je odo mňa na dnes všetko. (18:31:16)

Dana Kontuľová

Branky a nahrávky: 13. Nellis (Kerbashian, Ališauskas), 19. Giľák (Majdan), 27. Nellis (Kerbashian, Štrauch), 36. Štrauch (Nellis), 42. Salituro (Vandas, Hamráček), 49. Giľák (Majdan, Žiak) – 19. Belluš (Sojčík), 43. Razglas (Pietroniro)

HK Spišská Nová Ves: Melicherčík (Surák) – Žiak, Ulander, Ališauskas, Romaňák, Malina, Podlipnik, Novák – Verbeek, Kerbashian (A), Vandas (C), – Štrauch, Nellis (A), Tkáč, – Majdan, Salituro, Giľák, – Ščurko, Hamráček,
    Trenér: Vlastimil Wojnár

HK DUKLA Trenčín: Lacouvée, (Borák) – Chromiak, Krajčovič, Starosta (C), Pietroniro, Ozols, Ulrych, Nemčík, Martiška, – Petráš, Heinerő, Thelin, – Stahoň, Jakubec, Valach, – Hudec, Razgals, Čacho (A),- Belluš, Sloboda, Sojčík (A),
    Trenér: Dőme Róbert

Rozhodčí: Jobbágy, Rojík- Staššák, Bogdaň, – Kontšek