Ústí n/L – Děčín 2:1 (kon.) | Chomutov – Klatovy 6:2 (kon.) | Letňany – Vrchlabí 6:2 (kon.)
Benátky n/J – Hronov 2:1 (po pr.) | Jablonec n/N – Řisuty 5:2 (kon.) | Písek – Příbram 1:5 (kon.)
Mostečtí Lvi – Cheb 3:0 (kon.) | Tábor – Kobra 6:3 (kon.)
Piráti Chomutov
6:2 (2:1, 1:1, 3:0)
HC Klatovy
Středa 21.09.2022, 17:30 • ROCKNET ARÉNA • 2. liga skupina Západ • 1. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Hezký podvečer, vítejte u online přenosu z prvního kola druhé hokejové ligy, kde se proti sobě postaví Piráti Chomutov a SHC Klatovy.

Piráti Chomutov se po ovládnutí krajské ligy chystají na zcela novou soutěž. V přípravných utkáních se Piráti střetli s několika druholigovými týmy, jedním prvoligovým a jedním zahraničním týmem.

Piráti Chomutov odehráli v přípravě deset utkání, ve kterých hned osmkrát vyhráli. Nejvíce si Piráti zastříleli v posledním utkání, kde na svém ledě zdolali Mostecké Lvi 9:4. Jedinou prohru po šedesáti minutách hry zažili Piráti na ledě Litoměřic (4:2), plný počet bodů by nebrali ani v utkání s Ústím nad Labem, které skončilo 3:2 v prodloužení pro Slovan.

SHC Klatovy odehrály v přípravě osm utkání, a to pouze s druholigovými celky, vyjma jednoho utkání s německým Passau. Bilance Klatov je 50 na 50, tedy čtyři výhry a čtyři prohry.

Sestava Chomutova z posledního přípravného utkání (13. 9. 2022 – Mostečtí Lvi):

Běhula (21. Hanuljak) – Charousek, Seemann, Havel, Váchal, Pavlát, M. Žižka, Ferbas – Lukeš, Hübl, Chrpa – Zajíček, Kůs, Chlouba – Kostourek, Koblížek, Mála

Sestava Klatov z posledního přípravného utkání (15. 9. 2022 – HC Stadion Cheb):

Bočan (Pitel) – Kanta, Zich, Brtník, Vajner, Kovařík, Houdek – J. Roubal. D. Roubal, Šeba, Kvasnička, Ženíšek, Matoušek, Kosnar, Beníšek, Čech, Adamec

Piráti Chomutov: Hanuljak (Tuček) – Charousek, Seemann, Havel, Váchal, Pavlát, Žižka, Ferbas – Lukeš, Hübl, Chrpa – Chlouba, Kůs, Mála – Kostourek, Koláček, Zajíček – Černý, Koblížek, Príhoda

SHC Klatovy: K. Kolář (Bočan) – Vajner, Zich, Kovářík, Vitaloš, Houdek – Čech, J. Roubal, Adamec, F. Kolář, Šeba, D. Roubal, Matoušek, Ženíšek, Kvasnička, Beníšek, Malát

Rozhodčí: Hlinka – Baxa, Motl.

00:01

00:07
    Hned na úvod vidíme zakázané uvolnění Pirátů.

00:42
    Vyloučení v týmu SHC Klatovy:
    D. Roubal – 2 min., podrážení.

01:23
    Několik dobrých šancí domácích, nejprve nadvakrát netrefil Havel od modré, z dorážky se neprosadil Kůs.

01:45
    Piráti právě vstřelili branku!
    Nyní už to ale domácím vyšlo. ROMAN CHLOUBA se zjevil u pravé tyče nikým nehlídaný a po dobré přihrávce prostřeluje Koláře. Asistence: Radek Havel, Josef Koláček.
    01:45 Roman CHLOUBA - 1:0

02:52
    Piráti se stále drží u kotouče, ale zatím neohrozili Koláře nějakou nebezpečnou střelou.

03:36
    Klatovy právě vstřelily branku!
    Klatovy rychle srovnávají skóre. Po usazení v útočném pásmu si sebral kotouč ADAM ŽENÍŠEK, vyjel zpoza brány a procedil kotouč mezi Hanuljakem a tyčkou. Asistence: Sebastián Malát.
    03:36 ŽENÍŠEK - 1:1

04:34
    Klatovy značně ožily a nechtějí pustit kotouč z hole.

05:16
    Hübl se dobře zbavil obránce, předal kotouč na modrou čáru Žižkovi, který ale našel pouze připraveného Koláře.

05:44
    Malát dobře podržel kotouč, vybruslil si na modrou čáru, ale svou střelu poslal mimo tři tyče.

06:24
    Matoušek krásně projel obranou, předal kotouč Šebovi, kterého ale perfektním zákrokem vychytal Hanuljak.

06:55
    Domácí se snažili usadit v pásmu, ale Klatovy dobře brání.

07:07
    Kotouč v ochranné síti nad Kolářem.

07:45
    Kvasnička se prodral do zakončení, ale Hanuljak byl pozorný.

08:35
    Lukeš hledal zadovkou volného spoluhráče, k tomu ale kotouč nedošel po zákroku hostující obrany.

09:12
    Adamec, ani poté Malát neprocedili kotouč za Hanuljaka. Hosté byli před bránou ve čtyřech hráčích na dva obránce.

09:51
    Chlouba byl připraven před prázdnou bránou na teč, kotouč ale minul jeho hokejku.

10:32
    Domácí drží kotouč za svou bránou a nemají komu nahrát.

10:54
    Kostourek perfektně obešel tři protihráče, předložil kotouč Zajíčkovi, který ale nenašel skulinu mezi betony Koláře.

11:30
    Hübl dobrým napadáním znemožňuje hostům rozehrát.

11:59
    Kombinace první chomutovské útočné trojice nekončí gólem. Chrpa ve finální fázi nedosáhl na kotouč.

12:33
    František Mála jel sám na Koláře, ale ani nadvakrát neskóruje!

13:13
    Nahození Pavláta od modré překvapilo Koláře, kotouč ale vypadl vedle branky.

15:18
    Další povedená kombinace prvního chomutovského útoku končí gólem. Na konci přihrávkového kolotoče stál JAKUB CHRPA, který měl před sebou už odkrytou bránu. Asistence: František Lukeš, Viktor Hübl.
    15:18 Jakub CHRPA - 2:1

16:11
    Klatovy se ale nevzdávají, nyní se ale do útočného pásma nedostaly.

16:33
    Vajner dostal zpátky kotouč na levý kruh, ale provětral pouze betony Hanuljaka.

17:44
    Klatovy se na chvilku usadily v pásmu, ale vlastní chybou se z něj zase vyhnaly.

18:23
    Hübl vyslal táhlou střelu z prostoru mezi kruhy, která propadla za Koláře. Kotouč ale vyjel vedle tyče.

19:11
    Kolář byl tvrdou ranou zasažen do masky, ale bude pokračovat v utkání.

19:42
    Před Malátem se zjevila zcela odkrytá klec, ale Hanuljak perfektním přesunem vykopl kotouč špičkou betonu.

20:00

První třetina pro Chomutov a Klatovy v novém ročníku druhé ligy je za námi. Vstoupili do ní lépe Piráti, kteří se v přesilovce dostali do vedení zásluhou Chlouby. Hosté z Klatov ale vzápětí vyrovnali, konkrétně Ženíšek. Na 2:1 pak upravil skóre opět v přesilové hře Chrpa. Druhá třetina začne přibližně v 18:18.

20:01

20:43
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov:
    Hübl – 2 min., podrážení.

21:12
    Piráti se osvobozují vyhozením přes všechny čáry.

21:41
    Klatovům se nedaří dostat se zpět do pásma, nyní sebral kotouč Koláček, ale nezakončil přesně.

22:10
    David Kvasnička pálí mimo.

22:42
    Krásná kombinace Klatov nekončí gólem. na konci akce stál Vitaloš, kterého ale vychytal Hanuljak.

23:17
    Koblížek zůstal ležet na ledě a hlavnímu rozhodčímu trvalo velmi dlouho, než přerušil hru, ačkoli byl Chomutov v držení kotouče.

Za doprovodu spoluhráčů odjíždí Koblížek na střídačku, ale zřejmě bude moci pokračovat.

24:15
    Hosté jsou usazeni v útočném pásmu.

24:35
    Kvasničkovi ale utekl kotouč za modrou čáru, Klatovy ani nevystřelily, ačkoliv byly v pásmu velmi dlouho.

25:15
    Šance Pirátů na druhé straně, také ale neskončila zakončením.

25:46
    Pavlátovo nahození končí pouze na betonu Koláře.

26:23
    Hosté byli na ledě velmi dlouho a Piráti toho využívají. Stojící obranu vyšachovali, Kostourek předložil kotouč volnému JOSEFU KOLÁČKOVI, který se nemýlil. Asistence: Milan Kostourek, Ondřej Príhoda.
    26:23 Josef KOLÁČEK - 3:1

27:12
    Opět ale rychlá reakce Klatov. Hosté najeli do rozhozené obrany, Josef Roubal předložil kotouč volnému DAVIDU ROUBALOVI, který prostřeluje Hanuljaka. Částečně tak odčiňuje své dvě vyloučení, které Piráti využili. Asistence: Josef Roubal, Aleš Matoušek.
    27:12 David ROUBAL - 3:2

28:16
    Icing Pirátů.

29:01
    Velmi aktivní David Kvasnička nepřekvapil Hanuljaka.

29:39
    Kůs – 2 min., nedovolené bránění.

30:05
    David Kvasnička proskočil mezi dvěma hráči, ale střelu poslal mimo bránu.

30:38
    Ofsajd Klatov brzdí útočné snahy hostů.

31:09
    Adamec dostal dost prostoru ke střele, čehož také využil. Hanuljak byl ale na svém místě.

31:39

32:40
    Kůs našel přes celé hřiště Chloubu, který předal ihned Málovi. Ten ale promáchl.

33:28
    Charousek od modré míjí.

34:03
    Ofsajd Pirátů.

34:49
    Zmatky v domácí obraně, hosté této příležitosti ale nevyužili a Hanuljaka neohrozili.

35:27
    Kůs jel sám na Koláře, střelou se ale neprosadil.

35:50
    Hostující branka nezůstala na svém místě, po její úpravě se bude pokračovat.

36:08
    Chlouba – 2 min., krosček.

36:59
    O kotouč se již desítky vteřin bojuje v rohu za Hanuljakovo brankou.

37:30
    Hübl vyhazuje až ke Kolářovi.

38:08

38:38
    Šeba z ostrého úhlu přestřeluje.

39:39
    Dobrá kombinace hostů, na jejím konci ale nedokázali zasunout kotouč za Hanuljaka.

40:00

Ve druhé třetině viděli diváci v ROCKNET ARÉNĚ dvě branky, po jedné na každé straně. Ve 27. minutě zvýšil náskok Pirátů Koláček, hned v minutě následující ale korigoval stav David Roubal. Druhá třetina začne přibližně v 19:06.

40:01

40:33
    Hübl z vrcholu kruhů míjí.

41:52
    Obrovská šance Pirátů. Hned nadvakrát nedokázali trefit prázdnou bránu!

42:26
    Nyní už se domácí dočkávají. FRANTIŠEK LUKEŠ ukořistil kotouč, vyjel mezi kruhy, otočil se a propálil Koláře. Asistence: Kamil Charousek, Vít Seemann.
    42:26 František LUKEŠ - 4:2

43:32
    Kotouč skončil mezi diváky, bude se vhazovat ve středovém kruhu.

43:58
    Kostourek jel sám na Koláře, zvolil dělovou ránu, ale trefil pouze betony brankáře.

44:30
    JOSEF KOLÁČEK dostal přihrávku k pravé tyči hostující brány a tvrdou ranou prostřeluje Koláře. Asistence: Milan Kostourek, Kamil Charousek.
    44:30 Josef KOLÁČEK - 5:2

45:52
    Hosté jsou evidentně zaskočeni a nehrnou se moc do útoku.

46:42
    David Roubal aktivně napadá domácí rozehrávku, ale je v útočném pásmu sám.

47:44
    na ledě se trochu přiostřuje.

48:19
    Havel nyní evidentně podrazil protihráče, ale rozhodčí nevylučuje.

49:15
    Kotouč nyní létá ze strany na stranu, k vidění není žádná pohledná kombinace.

49:40
    Zajíček byl sám před bránou, ale promáchl.

50:09
    Charousek přestřeluje bránu.

50:44
    Kotouč se chvilku povaloval v domácím brankovišti, jeden z obránců ho ale odpálil pryč.