Libišany – Jihlava 1:3 (po pr.) | Kroměříž – Ostrava 3:3 (1:4 po pen.) | Benátky n/J – Varnsdorf 1:2 (kon.)
Most/Souš – Vlašim 1:4 (kon.) | Čáslav – Hr. Králové 0:11 (kon.) | Bzenec – Karviná 1:2 (kon.)
Ústí n. L. – Bohemians 1905 0:3 (kon.) | Chomutov – Č. Budějovice 0:5 (kon.)
po penal. (1:4)
SK Hanácká Slavia Kroměříž
3:3 (2:3)
FC Baník Ostrava
Středa 21.09.2022, 16:00 • Stadion Jožky Silného, Kroměříž • MOL Cup • 2. kolo

Až v penaltovém rozstřelu odvracel Baník Ostrava senzační vyřazení na půdě třetiligového lídra Hanácké Slavie Kroměříž. Hosté vedli již v 7. minutě o dvě branky, ale domácí dostala vzápětí do hry penalta. Přestože pak prohrávali 1:3, dokázali náskok stáhnout, když přetím Plavšić za stavu 2:3 neproměnil penaltu. Na dvou gólech nese vinu nejistý brankář Letáček. Prodloužení přineslo vyrovnaný fotbal s největší šancí na straně Kroměříže, naopak penaltový rozstřel již byl jednoznačnou záležitostí favorita. Úspěšným zákrokem se vykoupil Letáček, další penalta šla nad břevno, zatímco čtyři ostravští exekutoři nezaváhali.

Držení míče: 47 % : 53 %.
    Střely na branku: 6:14. Střely mimo: 4:9. Rohy: 7:10. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 22:21. (18:45:07)

David LISCHKA

4. série
    1:4
    David LISCHKA rozhoduje rozstřel ranou do šibenice.
    Tomáš JELEČEK

3. série
    1:3
    Tomáš JELEČEK přestřelil a je prakticky rozhodnuto, Baník má dva mečboly.

3. série
    1:3
    Michal FRYDRYCH nedal brankáři šanci prudkou ranou do šibenice.

2. série
    1:2
    Martin SURYNEK proměňuje střelou doprostřed brány.

2. série
    0:2
    Jiří KLÍMA zašoupnul míč k pravé tyči, Dostál zůstal stát.
    Adam HOUSER

1. série
    0:1
    Adam HOUSER neproměňuje! Jiří Letáček jeho střelu vystihl a jednou rukou vyráží.

1. série
    0:1
    Petr JAROŇ si nechal brankáře skočit a zasunul k opačné tyči.

Střílení penalt začíná.

Třetiligová Hanácká Slavia Kroměříž v prodloužení udržela s favoritem krok, nepustila ho do větší šance a senzačně dotáhla duel až k penaltovému rozstřelu. Dočkáme se senzace, nebo svěřenci Pavla Vrby naplní papírové předpoklady a vyhnou se ostudě?

120
    Druhé prodloužení skončilo.

119
    Z tlaku vzešel roh pro Baník, který vyboxoval Dostál a ještě byl atakován nedovoleným způsobem.

119
    Baníkovci v závěru sevřeli třetiligového soupeře. Klímův centr uklízí z malého vápna Zavadil.

Karel Jedlička

Branky: 10. Chwaszcz (pen.), 40. Chwaszcz, 72. Surynek – 2. Tijani, 7. Mišković, 28. Cruz

Karty:   90+3. Matoušek (KRO), 105. Cupák (KRO) – 75. Kuzmanović (OVA), 87. Fleišman (OVA), 101. Vrba (trenér) (OVA), 106. Frydrych (OVA)

Neproměněná penalta: 61. Plavšić (OVA), mimo