Sparta – AS Řím 1:2 (kon.) | Valur – Slavia 0:1 (kon.)
AC Sparta Praha
1:2 (0:0)
AS Řím
Středa 21.09.2022, 18:30 • Generali Česká pojišťovna Arena, Praha - Bubeneč • Liga mistryň

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost. (20:24:23)

Držení míče: 48 % : 52 %.
    Střely na branku: 2:9. Střely mimo: 2:6. Rohy: 3:8. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 12:11.

Je konec. Sparta Praha nakonec po dobrém výkonu prohrála s AS Řím 1:2.
    Ve 21. minutě se domácí dopustili velké chyby v rozehrávce a potrestat je mohla Greggiová, ovšem její střela letěla vedle brány Chládkové. Právě slovenská brankářka měla ve 32. minutě plné ruce práce, neboť musela zlikvidovat hlavičku Giacintiové, kterou vytáhla na horní tyč. V 51. minutě se Lucie Martínková dostala k míči po velké chybě soupeřek a zakončila k levé tyči. Následně několikrát úřadovala Chládeková, která předvedla fantastické zákroky. V 78. minutě se po rohovém kopu dostala do zakončení Elisa Bartoliová a míč poslala přesně k levé tyči. V 90. minutě rozhodla o vítězství hostů Emilie Haaviová.
    Sparta prohrála s AS Řím 1:2.

90+5

90+5
    Standardní situace ale nepřinesla nic vážnějšího a Řím se dostal do protiútoku, který faulem za žlutou kartu zastavila Petra Bertholdová.

90+5
    Stárová se dostala k míči uvnitř šestnáctky a vybojovala rohový kop z levé strany.

90+4
    Nyní ještě přišel faul hostů ve středu hrací plochy a tohle je šance na poslední nákop do vápna.

90+3
    Sparta chce srovnat tento výsledek, ale zatím se nemůže dostat ze své poloviny hrací plochy díky vysunutému presinku soupeře.

90+1
    Trippová se snažila zakončit po centru z levé strany, ale na míč nedosáhla.

90
    Rozhodčí nastavuje 4 minuty navíc.
    90. Emilie HAAVIOVÁ - 1:2

90
    AS Řím právě vstřelil branku!
    Hosté jdou v samém závěru utkání do vedení 2:1! EMILIE HAAVIOVÁ dostala míč na levou stranu a z vápna se snažila odcentrovat, ovšem balón jí sjel a nakonec z toho byla excelentní střela pod břevno. Asistence: Lazarová.

89
    Nakonec žluté varování uviděla také Lucie Martínková, která nechtěla jít od míče dál.

89
    Eliška Sonntágová nyní za odkopnutí míče uviděla kartu žluté barvy.

88
    Nakonec to ale nebylo nic nebezpečnějšího a hra tak může pokračovat odkop od svatyně slovenské gólmanky.

87
    Posléze se Dlasková srazila hlavou se soupeřkou a na hrací ploše jsou lékaři.

86
    Haaviová se excelentně dostala přes tři soupeřky, ale její následná střela byla zblokována.

85
    Sparta se snažila něco vymyslet na levé straně, ale nakonec je z toho pouze ofsajd.

Michal Raška

Branky: 51. Martínková – 78. Bartoliová, 90. Haaviová

Karty:   89. Sonntágová (SPA), 89. Martínková (SPA), 90+5. Bertholdová (SPA) – 42. Giacintiová (ASR), 71. Glionnová (ASR)

AC Sparta Praha: Chládeková – Dědinová (71. Jalecová), Bertholdová (C), Stárová, Dlasková – Cvrčková (71. Pochmanová), Sonntagová, Polcarová – Trippová, Martínková, Changová (82. Švíbková)
    Náhradníci: Kožuriková – Brejšková, Ducháčková, Hlouchová, Jalecová, Paulenová, Pochmanová, Švíbková, Šubrtová

Trenér: Martin Masaryk

AS Řím: Ceasarová – Bartoliová (C), Wenningerová, Minamiová, Landstromová – Andressová (74. Haugová), Giuglianová, Greggiová – Serturiniová (62. Glionnová), Giacintiová (62. Lazarová), Haaviová
    Náhradníci: Lindová, Ohrstromová – Bergersenová, Cinottiová, Glionnová, Haugová, Kajzbová, Kollmatsová, Kramzarová, Lazarová

Trenér: Alessandro Spugna

Rozhodčí: Lavrenovaiteová – Šmitaiteová, Pozdejevová

Diváci: 1682
    Čtvrtek 29.09.2022
    AS Řím - Sparta 4:1

Branky: 35. Wenningerová, 55. Andressová, 70. Minamiová, 81. Haaviová – 25. Bertholdová

Karty:   28. Dědinová (SPA), 44. Bertholdová (SPA), 73. Sonntagová (SPA)

Neproměněná penalta: 61. Lazarová (ASR), mimo