Olomouc – Přerov 3:0 (kon.) | Vítkovice – HK MD Šumperk 4:1 (kon.) | Mountfield HK – Havlíčkův Brod 4:5 (kon.)
HC Litvínov – Chomutov 6:1 (kon.) | Zlín – Poruba 5:6 (po pr.) | Sparta – Hvězda Praha 3:1 (kon.)
Slavia – Plzeň 9:2 (kon.) | Mladá Boleslav – Liberec 2:0 (kon.) | Jihlava – Tábor 5:2 (kon.)
Pardubice – Motor ČB 4:3 (kon.) | Kometa Brno – Třinec 6:7 (0:3 po s.n.) | K. Vary – Kladno 9:3 (kon.)
HC Slavia Praha
9:2 (4:2, 1:0, 4:0)
HC Škoda Plzeň
Čtvrtek 22.09.2022, 18:00 • Zimní stadion Eden • Extraliga dorostu • Skupina Západ

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Vítám všechny hokejové fanoušky! Extraliga dorostu je v plném proudu. V rámci 3. kola Skupiny Západ se zaměříme na souboj domácí pražské Slavie a hostující Škody Plzeň. Slávisté mají po úvodních dvou kolech na kontě plný počet 6 bodů. Nejprve si na domácím ledě 15. září poradili s chomutovskými Piráty 4:1, a pak vyhráli v sobotu na ledě Kladna 9:2, kde k vítězství přispěli útočníci Denis Hlavička a Danny Chludil, kteří oba nasázeli hattrick. Také Plzeň má plný počet bodů a čeká jí třetí souboj s pražským klubem po sobě. V úvodních dvou domácích zápasech porazila Hvězdu Praha 4:3, a poté Spartu poměrem 4:1. Čeká nás tedy utkání dvou neporažených celků. Jak toto zajímavé utkání dopadne? To se dozvíme po tomto utkání. Úvodní buly bude na Zimním stadionu Eden vhozeno v 18:00.

HC Slavia Praha: Bašta (F. Poletín) – Skyba, Pšenička, Kubánek (A), Derka, Hubinka, Ciolek, Marek – Hlavička, Němeček, T. Poletín /A), Matějovský, Havlíček, Chludil (C), Curran, Kucharčík, Tichý, Grebeníček.
    Trenér: Ladislav Slížek

HC Škoda Plzeň: Mařík (Pavlis) – Tolar, Prošek, Kamas, Hnát, Skala (A), Skok – Pittr (C), Benák, Matějka, Pavlák, Úbl, Klatovský, Fábera, Makovec (A), Hofrajtr, Slačík, Fehér
    Trenér: Jiří Hanzlík

Rozhodčí: Hacaperka – Kučera, Jurak.

Slávisté dnes nastoupí v bílých dresech, hosté z Plzně v modrých dresech.

Oba týmy dokončují předzápasové rozbruslení a za pár minut zamíří naposledy před utkáním do šaten.

Slávisté už jsou na ledě.

Hosté už jsou také na ledě.

00:01

00:10
    Hned první šance hostí, kterou vyrazil Bašta betonem.

01:30
    Tomáš Poletín se nedokázal natáhnout po puku, který poslal jeho spoluhráč před bránu.

03:40
    Havlíčkovu ránu z pravého kruhu má v lapačce brankář Mařík.

04:04
    Na druhé straně si zákrok připisuje Bašta.

04:35
    Matějovskému těsně před bránou sjel kotouč z hole.

05:42
    Puk nyní skončil až za bránou Plzně, ta střídá.

06:03
    Slavia chybovala v obraně a Plzeň se vydala do brejku 2 proti 1 a Fábera pálil bekhendem. Bašta si ale poradil a přikryl puk pod lapačku.

06:18
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Slavia udělala chybu v obraně a k puku se dostal Slačík, který vystřelil. Bašta vyrazil puk na hůl ANTONÍNA KLATOVSKÉHO, který dorazil puk do odkryté brány. Asistence: David Slačík.
    06:18 KLATOVSKÝ - 0:1

07:16
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha:
    T. Poletín – 2 min., vysoká hůl.

07:47
    Rána Pittra od modré pouze zaduněla o zadní mantinel.

08:27
    Plzeň využívá přesilovku a zvyšuje svůj náskok. Slačík našel ADAMA BENÁKA, který si najel před bránu a zvedl puk pod horní tyč Baštovy brány. Asistence: David Slačík a Petr Makovec.
    08:27 Adam BENÁK - 0:2

09:34
    Slavia právě vstřelila branku!
    Máme tu odpověď domácích. MAXMILIAN CURRAN se dostal do úniku a povedenou bekhendovou kličkou překonal Maříka. Asistence: Alex Kubánek a Denis Ciolek.
    09:34 CURRAN - 1:2

10:08
    Slačík – 2 min., sekání.

10:19
    Derkovu ránu ze strany srazil mimo betonem Mařík.

11:47
    Kubánek dvakrát neuspěl od modré čáry, v obou případech zasáhla obrana.

12:08

12:13
    Máme srovnáno. Curran vystřelil a Mařík jeho pokus vyrazil. Puk se následně dostal k MAXI PŠENIČKOVI, který se z dorážky nemýlil. Asistence: Maxmilian Curran a Denis Hlavička.
    12:13 PŠENIČKA - 2:2

14:11
    Domácí otáčí vývoj utkání! Matějovského rána nebyla přesná a k puku se dostal ALEX KUBÁNEK, který tvrdou ranou prostřelil Maříka. Asistence: Artur Matějovský.
    14:11 Alex KUBÁNEK - 3:2

15:44
    Puk dojel až k brankáři Baštovi, který ho raději ukryl pod lapačku.

15:58
    Curran hledal Matějovského, který ale na jeho přihrávku nedosáhl.

17:24
    Domácí útočnou akci zastavuje ofsajd. Vhazování ve středním pásmu.

17:32
    Plzeň vyhazuje na zakázané uvolnění a vhazovat se bude před její brankou.

17:42
    A znovu icing hostujícího týmu.

17:57
    Slavia ještě před přestávkou navyšuje náskok! Před bránou si Curran všiml volného DENISE HLAVIČKY, jenž se štěstím protlačil puk za Maříkova záda. Asistence: Maxmilian Curran a Artur Matějovský.
    17:57 HLAVIČKA - 4:2

18:29
    Šanci si nyní vytvořil hostující Fábera, ale svou střelou Poletína překonat nedokázal.

19:29
    Ofsajd odpískán Plzni.

20:00

V první třetině jsme viděli hned 6 branek. Plzeň sice vedla o dva góly, ale domácí dokázali vývoj zápasu čtyřmi góly otočit. Zatím sledujeme rychlý hokej se šancemi na obou stranách. Druhá třetina začne přibližně v 18:50.

20:01

20:48
    Hned v úvodu druhé části vyhazují domácí na zakázané uvolnění.

21:00
    Odpískána přihrávka rukou.

21:45
    Pavlák zachyboval, jenže domácí jeho chybu nedokázali potrestat.

23:07
    Hlavička svým pokusem jenom nastřelil Maříka.

23:30
    Pšenička od modré mířil jenom vedle brány.

23:48
    Slavii odpískán ofsajd.

24:22
    Jeden z plzeňských hráčů najel do gólmana Bašty. Vylučovat se ale nebude, vše rozhodčí vyřešil důrazným varováním.

24:54
    Úbl – 2 min., hákování.

25:12
    Curran projel sám ze středního pásma až před bránu a vypálil. Mařík vyrazil jeho pokus lapačkou.

25:43
    Curran hledal Matějovského, ale plzeňský obránce v poslední chvíli odehrál puk. Matějovský by jinak zakončoval do prázdné brány.

26:54

27:08
    Fehér nejprve vypálil na Baštu, který jeho ránu vyrazil betonem. K odraženému puku se znovu dostal Fehér a připravil šanci pro Pavláka, který ale kotouč špatně zpracoval, a tak ze šance nic nebylo.

28:21
    Curran – 2 min., podrážení.

29:08
    Brankář Mařík vyrazil nahození od mantinelu betonem. Puk se dostal do mezikruží k TOMÁŠI POLETÍNOVI, jenž prostřelil Maříka. Bez asistence.
    29:08 T. POLETÍN - 5:2

29:20
    Pittr dostal krásnou přihrávku mezi kruhy, ale brankáře Baštu nepřekonal.

30:21

30:55
    Tolar – 2 min., držení.

31:10
    Skyba ranou od modré minul branku.

32:15
    Curran z pozice před bránou pouze trefil Maříkův beton.

32:55

33:01
    Skala – 2 min., podrážení.

33:30
    Slávisté se vyhnali z útočného pásma.

33:55
    Plzeň vyhazuje puk až k brankáři Baštovi.

34:32
    Kubánek vypálil od modré čáry, ale jeho ránu si našel Mařík a má puk v lapačce.

35:01

35:25
    Dobrá rána Pšeničky od modré pouze orazítkovala zadní mantinel.

36:20
    Benák projel s pukem do útočného pásma a rozhodl se vystřelit. Bašta vyrazil jeho pokus ramenem.

36:38
    Kubánek – 2 min., podrážení.

36:45
    Plzeň se nyní vyhodila z útočného pásma.

37:50
    Slavia vyhazuje a Plzeň střídá.

38:16
    Slavia znovu vyhazuje.

38:38

39:26
    Grebeníček dobře vypálil z prostoru před bránou, ale Mařík se překonat nenechal.

40:00

Ve druhé třetině přidala Slavia jeden gól zásluhou Tomáše Poletína a po 40 minutách má zatím k vítězství blíž. Plzeň ale ve třetí třetině rozhodně nic nezabalí a bude se snažit stav utkání ještě zvrátit. Třetí třetina začne zhruba v 19:30.

Slávisté už jsou zpět na ledě.

A nyní je na ledě také Plzeň.

40:01

40:24
    Bašta má zákrok. Pak se v brankovišti strhla mela. Bude se vylučovat.

40:24
    Benák – 2 min., hrubost.

41:08
    Plzeň vyhazuje kotouč na zakázané uvolnění.

41:26
    Ránu Matějovského z levého kruhu chytá do lapačky Mařík.

41:33
    Domácí využívají přesilovku a zvyšují náskok! Kubánek vypálil za modrou čarou. Mařík jeho ránu vyrazil a k dorážce se dostal ARTUR MATĚJOVSKÝ, který se trefil do odkryté brány. Asistence: Alex Kubánek a Maxmilian Curran.
    41:33 MATĚJOVSKÝ - 6:2

41:48
    Chludil – 2 min., krosček.

Skala – 2 min., krosček.

42:14
    Kucharčíkova rána proletěla nad bránou Maříka.

43:05
    Další zákrok pro Baštu po střele z mezikruží.

43:19
    A znovu strážce domácí branky.

43:46
    Při hře ve čtyřech se v útočném pásmu k puku dostal Curran a jel na Maříka. Jeho rána ale nevyšla, tak přihrál ALEXI KUBÁNKOVI do prostoru mezi kruhy, a ten se trefil přesně pod horní tyč. Asistence: Max Pšenička a Maxmilian Curran.
    43:46 Alex KUBÁNEK - 7:2

43:48
    Oba týmy v plném počtu.

45:10
    Střídání v týmu HC Škoda Plzeň:
    ze hřiště odchází Mařík, přichází Pavlis.