Zlín – Sparta 5:6 (kon.) | Olomouc – Plzeň 5:2 (kon.) | Mountfield HK – Vítkovice 2:3 (2:3 po s.n.)
Kometa Brno – Jihlava 1:6 (kon.) | Mladá Boleslav – HC Litvínov 3:4 (kon.) | Pardubice – Třinec 2:1 (po pr.)
Liberec – K. Vary 3:4 (po pr.)
po s.n. (2:3)
Mountfield HK
2:3 (1:0, 0:2, 1:0 - 0:0)
HC Vítkovice Ridera
Sobota 24.09.2022, 12:15 • ČPP Aréna, Hradec Králové • DHL Extraliga juniorů • 8. kolo

Ode mě je to v tuto chvíli z juniorského mače již vše. Děkuji za pozornost a někdy příště zase na počtenou! (14:46:10)

Napínavý duel je u konce! Stejně jako včera A-týmy, také dnes juniorské celky Hradce a Vítkovic dotáhly utkání až do samostatných nájezdů. V nich se rozhodovala až sedmá série, která překlopila výhru na stranu hostů, je ale třeba říci, že dělba bodů byla dnes spravedlivá. Domácí sice nenavázali na včerejší výhru s Třincem, výkon ale rozhodně nepředvedli špatný. No a Ostravané zapsali do tabulky další body, čímž si upevnili svou pozici na čele soutěže a šňůru vítězství protáhli už na osm!

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Vítkovice Ridera.
    Vítkovice do nájezdů dobře vstoupily, pak ale domácí trenéři vyměnili brankáře a ještě vše zdramatizovali, nakonec rozhodl v sedmé sérii PETR PAVELEC, který nekompromisně trefil zleva pod horní tyčku – 2:3sn.

7. série
    2:3
    Michal Beneš se svou střelou neuspěl a je rozhodnuto!

7. série
    2:3
    Petr Pavelec se trefil krásně do levého růžku!

6. série
    2:2
    Lukáš Král šel i podruhé do forhendu, teď ale netrefil branku.

6. série
    2:2
    Alex Kotásek šel do forhendové kličky, Kasal natáhl svůj levý beton dostatečně.

5. série
    2:2
    Matěj Přibyl pálil na levou stranu, tam byl Kasalův beton.

5. série
    2:2
    Lukáš Král to udělal krásně a poslal zprava puk k delší tyči.

4. série
    1:2
    Matěj Prčík zvolil střelu, skočila mimo bránu.

4. série
    1:2
    Michal Beneš vymíchal brankáře a forhendem uklidil puk do prázdné klece.

3. série
    0:2
    Jakub Slusarczyk střílel na levou tyč, Kasal vytěsnil.

Po dvou inkasováních a před třetí sérií nájezdů hradečtí trenéři sahají ke změně gólmana, místo Jakuba Tichého jde mezi tři tyče Jan Kasal!

3. série
    0:2
    Jiří Klíma zkusil bekhendový blafák, neúspěšně.

2. série
    0:2
    Alex Kotásek si přibrzdil a jako přes kopírák také trefil mezi betony!

2. série
    0:1
    Petr Moravec se rozjel pomalu, klička do bekhendu mu ale nevyšla.

1. série
    0:1
    Petr Pavelec prostřelil brankáře mezi betony.

1. série
    0:0
    Davida Brožek chtěl jít do forhendové kličky, ta nevyšla.

Samostatné nájezdy začínají.

Ani nastavených pět minut nestačilo a stav je pořád nerozhodný, a to i přesto, že rozhodčí v prodloužení dvakrát vylučovali. Oba gólmani zůstali nepřekonáni, a tak po suché úpravě ledu budou následovat samostatné nájezdy! Těch se s jistotou nezúčastní Krzysztof Macias, který je bude sledovat z trestné lavice.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:42
    Mountfield je v pásmu a Petr Moravec pálil z levého kruhu mezi betony, ty Irgl secvakl včas.

64:11
    Hradec je na ledě i s předtím vyloučeným Moravcem, má k dispozici necelou minutu přesilovky.

63:44
    Michal Beneš nechal při přejezdu modré čáry puk za sebou a domácí tak ztratili kotouč.

63:28
    Šimon Táborský byl stínován Matějem Přibylem a nakonec skončil na ledě, za tenhle zákrok se klidně mohlo znovu vylučovat. Nicméně rozhodčí mají jiný názor, a tak se bude pokračovat vhazováním ve středním pásmu.

63:14
    Krzysztof Macias se provinil proti pravidlům nedovoleným bráněním a počet hráčů na ledě se tak na minutu vyrovnává.

62:58
    Znovu se u střely ocitl Přibyl, tentokrát ale napálil prvního bránícího hráče a Hradec vyhodil.

62:36
    Matěj Přibyl střílel z vrcholu pravého kruhu na bližší tyč, Jakub Tichý touš vyrazil do bezpečí.

62:11
    Petr Moravec hasil hrozící nájezd tím, že skočil po puku a povedlo se mu jej zezadu vyrazit, přitom však obdržel trest za podrážení a Vítkovice mají přesilovku čtyři na tři.

62:11
    Jan Boukal dorážel na hranici brankoviště, Denis Irgl si betony pohlídal.

61:49
    Útočnou akci rozjeli teď hosté, ke střele se ale nedostali.

61:09
    Šimon Táborský byl na levém kruhu sám, křižnou střelu ale nenamířil přesně a protější vingl přestřelil.

60:37
    Oba týmu už stihly prostřídat, střelu jsme ještě neviděli.

60:16
    Petru Moravcovi nevyšlo zavezení puku do pásma podle představ, Hradec ale i nadále zůstává u kotouče.

60:01

Šedesát minut hry nerozhodlo o vítězi a je jasné, že dnes se budou body dělit. Hradci lépe vyšla první třetina, Vítkovicím zase ta druhá, v té poslední dokázali domácí stáhnout hostující náskok. A tak půjdeme za stavu 2:2 za chvíli do prodloužení!

60:00

59:53
    Nakonec Martin Kubík přeci jen vystřelil, trefil ale jenom vyklekávajícího hokejistu.

59:23
    Ani jednomu z mužstev se nedaří přejít útočnou modrou, v poslední minutě třetiny se všichni soustředí na obranu.

58:41
    Jan Vencl se vytočil po buly a pálil, puk byl však přizvednut bránící hokejkou.

58:23
    Dlouho se bojovalo vedle Irgla o každý centimetr ledu, nakonec dokázal puk uzmout Petr Moravec a z levého kruhu trefil Denise Irgla do náruče.

57:40
    Jan Vencl chtěl přenechat puk dozadu na spoluhráče dojíždějícího z druhé vlny, ten byl ale dobře bráněn.

57:08
    Martin Kubík se vytočil na pravém kruhu a zamířil k bližší tyči, Jakub Tichý vše dobře viděl a vyšvihl pro puk svou lapačku.

56:27
    Michal Bystroň střílel zprava křížem, jeho nepřesnou střelu ještě posunul pryč Tichý svou vyrážečkou.

55:47
    Jak vteřiny ubíhají, je znát, že oba celky si dávají větší a větší pozor na zadní vrátka, protože každá branka by teď už mohla být tou rozhodující.

55:02
    Martin Kubík hledal zprava místo u bližší tyčky, Tichý tam ovšem žádné nenechal a puk skončil za bránou.

54:53
    Východočeši přejeli modrou lajnu dříve, než to stihl kotouč, buly tak proběhne v neutrální zóně.

54:13
    Jan Vencl přenechal puk zadovkou Petru Moravcovi, jeho křižný pokus se nevešel mezi prostor vymezený třemi tyčemi.

53:40
    Mountfield je v plném počtu, může zase o něco víc myslet na útok.

53:24
    Hradci se povedlo na chvilku dostat puk za modrou lajnu, a tak Vítkovice musejí nedobrovolně opustit útočnou třetinu.

52:56
    Teď už jsou Vítkovice zpět v pásmu a Matěj Přibyl nakonec pálil od pravého mantinelu, Tichý byl připraven.

52:12
    Střela od modré se odrazila od zadního mantinelu až ven z útočného pásma, to dalo domácím prostor na vystřídání.

51:37
    Lukáš Král se provinil vysokou holí a hosté budou hrát v přesilovce.

51:35
    Josef Krejsa kličkoval v útočném pásmu tak dlouho, dokud k němu nepřijeli střídající spoluhráči, střela od modré pak skončila v Tichého lapačce.

50:17
    Michal Beneš se díky svým rychlým nohám dostal za soupeře a před Irglem byl úplně sám, jenže v okamžiku zakončení se povedlo dojíždějícímu bránícímu hráči zezadu zvednout Benešovu hokejku.

49:06
    Ridera je v plném počtu, ještě předtím se dvojice hokejistů dostala v oslabení do přečíslení. Martin Kubík pálil na bližší tyč, tam Jakub Tichý nenechal prostor.

48:36
    Hradci se příliš nedaří přejít do útočné třetiny, hosté mají totiž obranu rozestavěnou velmi dobře.

48:15
    A nyní se Ostravanům povedlo znovu vyhodit.

47:51
    Už jsou Hradečtí v útočném pásmu, Vítkovičtí však dobře stínují a nenechávají protivníkům prostor na manévry.

47:25
    Vítkovickým se povedlo vyhodit a domácí musejí začít od svého brankáře.

47:04
    A Mountfield si teď ještě zahraje přesilovku, Matěj Prčík totiž vyfasoval trest za krosček.

46:38
    Hradec právě vstřelil branku!
    Podruhé v utkání máme srovnáno, tentokrát jsou to Východočeši, komu se povedlo dotáhnout svého soupeře! Šimon Táborský pěkně prostrčil puk na LUKÁŠE KRÁLE, který se u pravé tyčky najednou ocitl úplně sám a z úhlu zakončoval, Irgl stihl zasáhnout. Jenže Král ještě do volného kotouče šťouchl a povedlo se mu jej propasírovat pod betonem až do sítě – 2:2. Asistence: Šimon Táborský, Petr Moravec.

46:16
    Královo nahození lízlo Irglovu lapačku a skončilo v rohu ledové plochy.

45:46
    Z vrcholu kruhů vypálil Michal Beneš na bližší tyčku, Denis Irgl dobře viděl a skryl puk v lapačce.

45:36
    Střela Josefa Krejsy byla dvojicí Hradečáků vyražena tak, že chvíli nikdo nevěděl, kde je puk, nakonec se bude pokračovat vhazováním.

44:49
    Nyní ale nemohou vystřídat, protože rozehráli na zakázané uvolnění.

44:33
    Domácí jsou v plném počtu, tohle oslabení ubránili bez větším problémů.

44:25
    Vítkovičtí byli donuceni zacouvat ke svému brankáři, moc z přesilovky už nezbývá.

44:00
    Další střelu zleva schoval Tichý ve své náruči a vhazování proběhne vedle jeho pravé ruky.

43:43
    Pokud Michala Bystroně prolétl vedle levé tyče.

43:11
    Po přihrávce rukou se nyní navíc bude vhazovat až ve středním pásmu.

42:52
    Podruhé v krátkém sledu Hradečtí vyhodili přes všechny čáry a zatím se jim daří držet soupeře daleko od Tichého.

42:30
    A David Brožek už je na trestné lavici, začíná vítkovická přesilovka.

42:10
    David Brožek podrazil za hostující brankou protihráče a Ridera hraje v ponechané výhodě.

41:26
    Daniel Kopecký pálil zleva na delší tyč, nemířil ale vůbec přesně a z úhlu netrefil branku.

41:16
    Východočeši rozehráli na icing a musí se vrátit ke svému brankáři.

40:42
    K trestnému střílení se postavil sám Petr Moravec, který zkusil kličku do forhendu, při zakončení však narazil na natažený pravý beton Denise Irgla.

40:42
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera:
    Přibyl – TS, hákování.

40:42
    Petr Moravec byl v úniku faulován a pojede se trestné střílení!

40:31
    A teď se pro změnu bude vhazovat po levici toho domácího, který chytil do lapačky střelu zprava.

40:22
    Vítkovice rozehrály na zakázané uvolnění, hra se tedy znovu přesune k hostujícímu brankáři.

40:07
    Ze středního pásma vyletěl kotouč do lapačky Denise Irgla, ten ale puk rychle vyklepal, aby mohli spoluhráči rozehrát.

40:01

Další třetina začne přibližně ve 13:45.

Zatímco v první části byli aktivnějším mužstvem domácí, v té druhé se karty obrátily. Vítkovice zlepšily obranu neutrální zóny, začaly chodit víc a víc dopředu a Jakub Tichý měl tentokrát víc práce než jeho protějšek Denic Irgl. Hra Ostravanů navíc přinesla i gólové ovoce, když Ridera nejprve využil přesilovku a ve 36. minutě ještě skórovala v klasickém počtu hráčů na obou stranách, do poslední třetiny tak půjde s vedením 2:1 práce ona.

40:00

39:40
    Matěj Havlíček rozehrál od svého gólmana přímo na hůl soupeři a domácí mohou být rádi, že se Vítkovičtí nezorientovali včas.

38:52
    Jiří Klíma si dobře vybruslil až na pravý kruh, jeho pokus na bližší tyč ale rozvlnil jen boční síťku.

38:40
    Matěj Prčík vypálil mezi bruslemi bránícího hokejisty, Jakub Tichý lapil přízemní pokus lapačkou.

38:09
    A nyní chytil Jakub Tichý do své lapačky střelu, kterou vyslal Šimon Bialy zprostřed modré čáry.

37:51
    A podobná situace také na druhé straně, ovšem s tím rozdílem, že Josef Krejsa prověřil pozornost Tichého.

37:06
    Puk od mantinelu vyškrábl jeden z hradeckých hokejistů, útočná akce domácích ovšem skončila jenom na zadním hrazení.

36:16
    Vítkovice jsou na koni a hrnou se znovu do útoku, Martin Kubík však nezakončil přes dobře nastavenou hůl bránícího hráče.

35:08
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Ridera dokonává obrat a ujímá se poprvé v duelu vedení! Když SEBASTIAN GLAS přejel do útočné třetiny, měl před sebou sice dva bránící hráče, ani to mu ale nezabránilo v tom, aby si vypracoval pozici na vrcholu kruhů pro vhazování a zamířil přesně k tyči – 1:2. Asistence: Josef Krejsa.

34:25
    Ostravané mají dobře rozestavěnou obranu ve středním pásmu, a tak Mountfieldu dělá problémy přejít do útočné třetiny.

33:57
    Zakázané uvolnění je odpískáno Vítkovicím a hra se tak stěhuje před jejich gólmana.

33:08
    Krátce po buly vyletěl puk z levého kruhu na Irglovu svatyni, pouze ale přeletěl horní tyč.

33:03
    Se střelou Matěje Novotného neměl Denis Irgl problém, i tak ji ale raději podržel v lapačce, aby eliminoval případné dorážky.

32:46
    Petr Pavelec vystřelil z osy hřiště a tichý vyrazil jeho střelu pryč, následně se rychle přesunul k tyčce a branka opět vypadla z kotvících kolíků.

31:47
    Hosté si předávají kotouč po zadním mantinelu útočného pásma, ke střele se ale nemohou dostat.

31:10
    Matěj Štiak vystřelil přízemní střelu z vrcholu kruhů, Tichý ji nejprve zbrzdil levým betonem a poté přikryl lapačkou.

30:21
    Máme srovnáno, také hosté využívají přesilovou hru! MATĚJ PRČÍK vypálil zprostřed modré čáry a jeho prudká rána prošla až k brankáři, který, jak to vypadalo z naší pozice, sice stihl kotouč zasáhnout holí, ale černá pryž i tak proskočila do sítě – 1:1. Asistence: Alex Kotásek, Josef Krejsa.

29:34
    Martin Kubík číhal mezi kruhy na střelu z první, která přišla po nahrávce od zadního mantinelu, Jakub Tichý byl však se svou výstrojí na správném místě!

29:22
    V souboji u mantinelu použil krosček Lukáš Král, a tak si Vítkovice zahrají početní výhodu.

28:52
    Macias chtěl schovat střelu za brusle obránce, místo toho se ale od protihráče odrazil puk mimo tři tyče.

28:26
    Na druhé straně zaúřadovala lapačka Jakuba Tichého.

27:50
    Jiří Klíma měl na pravém kruhu dostatek prostoru pro střelu, Denis Irgl vyrazil bez větších problémů puk do rohu.

27:41
    Po střetu před hostující střídačkou skončil kotouč u trenérů, vhazovat se bude ve středním pásmu.

26:58
    Jan Nevšímal zůstal po nepříjemném střetu na ledě a nakonec odkulhal na střídačku.

26:32
    Martin Milata se snažil projít mezi dvojicí hráčů, ta ho ale za svá záda nepustila a kotouč skončil v rohu pásma.

25:56
    Hradečtí jsou na ledě v plném počtu, oslabení se jim povedlo ubránit. Hra je teď na chvíli přerušena, protože jedna z bran už potřetí v zápase vypadla z kotvících kolíků.

25:31
    Pokus Alexe Kotáska byl nepřesný a přeletěl bránu, touš jen rozezvučel zadní mantinel.

24:54
    Domácím se povedlo vyhodit a hosté musejí pro kotouč až ke svému brankáři.

24:37
    Znovu Smolka v palebné pozici, po křižné nahrávce se proti němu však Tichý stihl přesunout.

24:08
    Ránu Reného Smolky vyrazil Tichý ramenem, následná dorážka šla nad bránu.

23:55
    Trest za podrážení si odpyká David Brožek, Vítkovice tak budou mít jednoho muže v poli navíc.

23:29
    David Brožek hledal průnikovou nahrávkou kolegu na modré, tomu ale puk odskočil od hole a možnost samostatného nájezdu byla ta tam.

22:59
    Martin Milata se snažil o dorážku na hraně brankoviště, neposedný puk ale jako první zkrotili Východočeši.

22:42
    Tečovaný kotouč skončil v hledišti a rozhodčí tak jeli k časoměřičům vyzvednout nový.

22:36
    Střela od modré skončila v moci Jakuba Tichého, vhazování proběhne po jeho pravé ruce.

21:52
    Plno nepřesných nahrávek teď proběhlo v domácím obranném pásmu, nakonec se Mountfieldu povedlo dostat puk za modrou lajnu.

21:23
    Ne všichni Hradečtí stihli před zavezením puku vyklidit pásmo, a tak se píská postavení mimo hru.

20:45
    Jakub Tichý má za sebou první zákrok této třetiny, betonem vyrazil střelu ze střední vzdálenosti.

20:22
    Začátek druhé části se zatím nese v boji o puk, hned několik soubojů u mantinelu už totiž stihlo proběhnout.

20:01

Další třetina začne přibližně ve 12:56.

Podle výsledků předchozích mačů juniorské extraligy by jeden mohl čekat, že herní převahu si vytvoří Vítkovice, opak byl ale pravdou. Po celou třetinu byli více vidět domácí hokejisté, kteří si vytvořili řadu šancí a podpořili je kvalitní obranou. Nebýt dvou tyček, mohl být rozdíl ve skóre více než jednobrankový. Právě ten určila hradecká přesilová hra hned na začátku utkání a uvidíme, s čím se týmy vrátí na ledovou plochu po první přestávce.

20:00

19:50
    Krzysztof Macias prokličkoval až k zakončení zblízka, jeho pokus však skončil jen nad brankou.

19:38
    Na malou chvíli se puk podíval z vítkovického útočného pásma do toho středního a zpátky, rozhodčí tak správně odpískali ofsajd.

19:23
    Šimon Táborský zakončil svou pouť přes celé hřiště tvrdým nárazem na mantinel, kam ho poslal jeden z protihráčů.

18:48
    Další rána už skončila v moci východočeského brankáře, buly proběhne po jeho levici.

18:18
    Jakub Fibigr nahodil puk od modré a Jakub Tichý ho sice nelapil, povedlo se mu ho ale odrazit mimo.

17:50
    Další pokus ze středu hřiště vyrazil hostující brankář rovněž nad sebe, poté dvojice protihráčů posunula bránu a hra je tak přerušena.

17:38
    Jiří Klíma vyslal z levého kruhu slušnou ránu, Irgl proti ní dokázal vyjet a vyrazit ji nad horní tyč.

16:44
    Krzysztof Macias si obhodil protihráče a chtěl pokračovat směrem na bránu, jenže puk mu utekl příliš daleko, a tak se jej zmocnili domácí.

15:59
    Tomáš Brotánek se ocitl na ledové ploše poté, co jej ukázkovým stromem nechtěně složil na zem jeden z jeho spoluhráčů.

15:11
    David Brožek našel mezi kruhy Matěje Novotného, tomu se ale v rychlosti a zblízka nepovedlo propasírovat kotouč mezi betony, Irgl je secvakl včas.

14:35
    Střela Josefa Krejsy byla sražena bránící hokejkou, Jakub Tichý ji přesto raději podržel v lapačce.

13:27
    Vítkovice jsou na ledě v plném počtu, druhé oslabení nakonec ustály bez inkasování.

13:16
    Za Denisem Irglem zvonila dnes už podruhé tyč! Martin Hrbek našel křížem sjíždějícího si volného Michala Beneše, který orazítkoval bližší část brankové konstrukce.

12:42
    Teš už se Hradeckým povedlo usadit v pásmu, zatím ovšem pouze kombinují a ke střele se nedostali.

11:57
    Jeden z vítkovických hráčů se vydal na útočnou zteč v oslabení, obtočil se kolem brány a Tichý měl plné ruce práce, aby udržel kotouč před brankovou čarou.

11:27
    René Smolka si na trestné lavici odpyká dvě minuty za krosček a Mountfield bude hrát v početní výhodě.

11:27
    Petr Moravec poprvé trefil gólmana, po odrazu zpoza brány minul prostor u vzdálenější tyče. Dorážet ještě zkoušel Jan Nevšímal, proti němu se ale stihl přesunout Irgl.

10:31
    Šimonu Táborskému na modré čáře příliš nesedla střela, místo rány na bránu se tak puk jen svezl do mezikruží.

09:45
    Jen jsem to dopsala, schoval Denis Irgl v lapačce ránu Michala Beneše letící z vrcholu pravého kruhu.

09:34
    Stejně tak na druhé straně jeho protějšek Denis Irgl, ani na něj už nějakou chvíli neletěla střela.

09:07
    Ridera ovšem na Tichého nevystřelila, domácí muž v masce hru nyní jen kontroluje očima.

08:35
    Boj o kotouč před hradeckou střídačkou sice vyhráli domácí, rychle ale o kotouč přišli a musí se mít na pozoru před svým gólmanem.

07:54
    Hostům se nedaří přejít střední pásmo a vůbec rozehrát, forčekink Hradce totiž zatím pracuje výborně.

06:44
    A už to mohlo být o dva góly! Jan Boukal krásně našel na pravém kruhu Petra Moravce, který svou ránu umístil k delší tyči, chyběly mu ovšem milimetry. Nastřelil totiž brankovou konstrukci!

06:09
    Vhazovat se bude nyní po pravé ruce Denise Irgla, Ostravané se totiž provinili vyhozením na icing.

05:53
    Vítkovice se dlouho držely v útočné třetině, nepovedlo se jim však vymyslet přes hradeckou obranu střeleckou pozici.

05:30
    Od zadního mantinelu se puk odrazil k Tichého tyčce, domácí brankář ale kotouč rychle odpálil do rohu.

04:44
    Petr Moravec obdržel puk pod nohami obránce na levý kruh a pálil z úhlu, Denis Irgl si jeho střelu pohlídal. Následně se hra přerušovala pro posunutou bránu.

04:08
    Dvojice Idžan – Nevšímal nedokázala vybojovat za hostující brankou kotouč do své moci, hostům se pro změnu nepovedlo na druhé straně přejít modrou lajnu.

03:21
    Sebastian Glas vystřelil z pravého kruhu, Jakub Tichý měl ale dobrý výhled a kotouč schoval v lapačce.

03:00
    Ostravanům se nepovedl přechod do útočné třetiny, forčekink domácích zafungoval na výbornou.

02:05
    Teď už se ale vítkovická síť vlní, Hradečtí využívají přesilovku a jdou nedlouho po startu utkání do vedení! Lukáš Král, vyslal od modré střílenou nahrávku, kterou si mezi kruhy našel VITO IDŽAN a jemnou tečí ji poslal do pravého horního růžku – 1:0.. Asistence: Lukáš Král, Matěj Havlíček.

01:48
    Střela od modré byla nepřesná a skončila mimo bránu.

00:51
    Jiří Klíma dokázal i v pádu zakončit, Irgl vyrazil. A Hradec si po krosčeku Alexe Kotáska zahraje přesilovku.

00:41
    Je tu čas na první střídání, ani jeden z gólmanů si zatím nesáhl na puk.

00:12
    Vítkovice se hned po úvodním vhazování dostaly do pásma, Hradec je ale dokázal udržet daleko od střely.

00:01

Oba týmy už se pozdravily na modrých čarách, za chvíli budeme moct začít.

Mountfield HK: Tichý (Kasal) – Hrbek, Táborský, Brotánek, Žaba, Havlíček (C), Hušek, Boukal – Novotný, Kopecký, Moravec, Brožek, Klíma, Nevšímal, Idžan, Prášek, Král, Vencl, Michal Beneš (A).
    Trenér: Jiří Janoušek ml.

HC Vítkovice Ridera: Irgl (Bartošák) – Chaloupka, Puchala, Fibigr, Bialy, Prčík, Bystroň (A), Smolka – Krejsa (C), Chlán, Štiak, Macias, Krčmarský, Pavelec, Glas, Milata, Slusarczyk, Kubík, Kotásek (A), Přibyl.
    Trenér: Pavel Trnka

Rozhodčí: Úlehla, Micka – Komárek, Hnát.

Východočeská sezóna zatím neprobíhá úplně tak, jak by si pod Bílou věží přáli. Ze sedmi duelů totiž vyhráli jen dvakrát a s 6 body jim aktuálně patří až předposlední místo v tabulce. Zmíněné dvě výhry byly vždy těsné o jednu branku, druhá z nich ale přišla včera proti Třinci (4:3), a tak by Hradeckým mohla přidat na náladě.

Ovšem v cestě jim budou stát Vítkovice, které jsou v úplně jiném rozpoložení. Doposud vyhrály všech sedm zápasů a ztratily jediný bod, když se Spartou rozhodly až v prodloužení. Mezi silné stránky Ostravanů patří také hra v oslabení, ubránili totiž téměř 94 % početních nevýhod! Naposledy dnes v Pardubicích neinkasovali ani jednu branku a zvítězili 3:0, Hradec to tedy bude mít s lídrem tabulky jistě velmi těžké.

Dobrý den z Hradce Králové, vítám tu všechny příznivce juniorského hokeje. Včera spolu na soutoku Labe a Orlice soupeřily A-týmy, dnes se tu Mountfield HK a HC Vítkovice Ridera utkají v nejstarší mládežnické kategorii.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:15.

Klára Petrásková

Branky a nahrávky: 3. Idžan (Král, Havlíček), 47. Král (Táborský, Moravec) – 31. Prčík (Kotásek, Krejsa), 36. Glas (Krejsa), rozh. náj. Pavelec