Lovosice – Zubří 30:28 (kon.) | Nové Veselí – Tatran Prešov 22:22 (kon.) | Karviná – Jičín 34:25 (kon.)
Kopřivnice – SHC Maloměřice 36:29 (kon.)
HK FCC Město Lovosice
30:28 (13:17)
HC ROBE Zubří
Sobota 24.09.2022, 17:00 • hala Chemik, Lovosice • Chance Extraliga mužů • 5. kolo

Lovci Lovosice – HC ROBE Zubří 30:28 (13:17)
    Nejvíce branek: Bogdanić 6, Hniďák 6, Chotěborský 4, Malý 4 – Mořkovský 8, Mičkal 6/2, Bajer 5. Rozhodčí: Milan Hájek – Tomáš Kozler. Sedmimetrové hody: 2/1 – 2/2. Vyloučení: 3:3. (18:40:03)

Na severu Čech se odehrálo skvělé házenkářské představení, v němž Lovci stejně jako minule ve druhém poločase zlikvidovali soupeřův náskok a bronzového medailistu minulého ročníku porážejí 30:28. Přitom celý zápas jen dotahovali, v poločase ztráceli čtyři branky a teprve v 52. minutě se poprvé dostali do vedení.
    To navýšili až na tři góly, jenže v závěru se museli bránit ve dvojnásobném oslabení. Zubří se dostalo na kontakt, domácí kvartet v poli však dokázal zápas v posledních vteřinách rozhodnout.

Konec zápasu. (30:28)
    60
    Je rozhodnuto! Pavel Horák při hře čtyř proti šesti dokázal skórovat a zbývá už jen deset vteřin. (30:28)

60
    Domácí tahají čas, Horák si 20 vteřin před koncem vynutil faul na devítce. (29:28)
    60
    Pavel Bajer zakončuje z pravého křídla ve dvojnásobné přesilovce o tyč a střílí kontaktní branku! (29:28)

59
    Vyloučen byl Pavel Chotěborský (Lovosice). (29:27)

59
    Domácí musejí položit míč pro pasivitu. (29:27)

59
    Oddechový čas pro Lovosice minutu a půl před sirénou. (29:27)

59
    Vyloučen byl Lukáš Malý (Lovosice). (29:27)
    59
    Lukáš Mořkovský pálí přes obránce přesně, navíc si vynutil faul a až do konce zápasu budou hosté hrát přesilovku. (29:27)
    58
    Technickou chybu Zubří trestá do prázdné brány Chotěborský. Domácí jsou nesmírně blízko vítězství. (29:26)

57
    Na druhé straně zakončuje Kupa do břevna. Lovosice však zůstávají u míče. (28:26)

56
    Branka Zubří nebyla uznána pro přešlap! (28:26)
    56
    Jan Kupa se štěstím prostřelil Krupu, který míč jen ztlumil nohou o zem. (28:26)