HK MD Šumperk – Technika Brno 1:3 (kon.) | Písek – Chomutov 1:6 (kon.)
1:3 (0:1, 1:0, 0:2)
Technika Hockey Brno
Neděle 25.09.2022, 12:30 • Škoda aréna, Šumperk • Liga juniorů • 4. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.

Mladým Drakům se zatím na úvod sezóny nedařilo. V první zápase těsně prohráli s Přerovem 1:2. Poté nezvládli duel na Slavii 0:5. V pátečním třetím kole měli domácí volno.

Mladí Draci jsou nyní bez bodu, a tak jim náleží poslední místo tabulky.

Za dvě utkání vstřelil Šumperk pouze jednu branku. Do statistik střelců a nahrávačů se tedy propsali pouze ti, kteří se na tomto gólu podíleli. Stejně tak statistika brankářů není v současné době směrodatná, ačkoli Milanovi Ryšvému se podařilo první utkání, kdy proti Zubrům inkasoval pouze jedenkrát. Nyní je s úspěšností na druhém místě statistik s 96,55 % a jeho gólový průměr 1,02 jej řadí na třetí místo.

Technika má na svém kontě nyní tři prohry, z té poslední urvala bod do tabulky. V prvním kole prohrála s Porubou 0:5, poté padla s Českými Budějovicemi 1:4. V poslední zápase tento pátek podlehla Přerovu 3:4 po prodloužení.

Brňané se nyní s jedním bodem nachází na předposledním místě, těsně před dnešním soupeřem ze severu Moravy.

Mezi hráči se v úvodních utkáních dařilo loňskému kanonýrovi Alexovi Severovi, který si připsal 2 body (1+1) .

Všechny tři zápasy odchytal Jakub Nešpůrek, jehož úspěšnost je 90,51 % a brankový průměr brněnského strážce klece čítá 4,31 gólu na zápas.

Dnes se v šumperské Škoda aréně od 12:30 střetnou domácí Mladí Draci a Technika Brno. Oběma týmům se zatím na začátku letošního ročníku příliš nedařilo. Šumperk je poslední v tabulce, Technika je bod před ním. Přesto zápasy těchto dvou týmů v loňské sezóně nabízely vyrovnané a atraktivní souboje. Nenechte si ujít úvodní domácí střetnutí šumperských juniorů na domácím ledě. A pokud nemůžete dorazit do Škoda arény, sledujte náš online přenos.

HK Mladí Draci Šumperk: Ryšavý (Stránský) – Minařík (C), Cekr, Mudrák, Netolický (A), Šlahora, Compel, Křivohlávek (A) – Slováček, Křemen, Šenk, Kučera, Tomeš, Szabó, Ševčík, Slabý, Izák, Lichner, Najman.
    Trenér: Petr Rutar

Technika Hockey Brno: Nešpůrek (Málek) – Blaško (C), Pospíšil, Šupa, Holcman, Žák, Svoboda, Juřík – Škodík, Trögner, Líska, Straka, Apolenář, Růžek, Sladký, Sever (A), Novotný, Toman Přidal, Pospíšil (A).
    Trenér: Jiří Rech

Rozhodčí: Pavel – Bezděk, Peluha.

00:01

00:09
    První vnik do třetiny si připsali domácí, Minařík se hned po buly hnal za kotoučem, který pro jistotu pokryl Nešpůrek.

00:59
    Technika se představila první kombinací Pospíšil přihrál puk od kruhů na na modré čáre stojícího spoluhráče. Ten střílel na branku, kde mohl tečovat Toman. Puk k němu nedoputoval.

01:33
    Techika opět v pásmu, puk se snažil získat u tyče Škodík.

02:31
    První střelu na bránu vyslali hosté, Ryšavý zneškodnil puk vysoko nad branku rameny, následně i domácí prověřili Nešpůrka.

03:58
    Technika právě vstřelila branku! Chyba šumperského střídání. Za domácími beky se zjevil zcela osamocený LUKÁŠ PŘIDAL, kterého první zmerčil hostující kapitán Blaško, jenž mu poslal přesný pas. Následně přidal vyrazil na Ryšavého, kterého překonal střelou pod víko. Asistence: Ondřej Blaško a Erik Pospíšil.

05:53
    Pospíšilův pokus byl zneškodněn domácími beky, mezi čtyřmi hráči se forvard Techniky neprodral.

08:01
    Postup Šumperka do pásma zastavil ofsajd.

08:42
    Velká šance Sladkého! Brněnský útočník se dostal sám před Ryšavéo, na kterého kličkou nevyzrál.

08:51
    Šumperk dostane šanci na srovnání skóre, Šupa si odsedí dvě minuty na trestné lavici za podražení.

09:44
    Síly na ledě se vyrovnají. Na domácího gólmana zabrzdil jeden z brněnských hráčů. Tuto skutečnost nechtěl nechat jen tak Křivohlávek, který opovážlivce pacifikovat, avšak na hranici pravidel.

10:30
    Ve hře čtyři na čtyři to na sebe vzal Netolický. Překvapil protihráče a uvolnil se až k Nešpůrkovi, neměl ale pozici na to, aby bekhendem zakončil.

10:51

11:08
    Šenk uklidnil hru při nastalém oslabení a poslal kotouč do bezpečí.

11:35
    Pěkně postavené tělo domácího kapitána. Minařík nenechal hráče hostí projít na modré čáře do pásma díky dobře postavenému stromu.

11:44

12:32
    Slováčkův pokus z mezikruží mohl tečovat Šlahora, nepovedlo se. Hra se přelila na druhou stranu, kde nyní působím Technika problémy s přečíslení a kombinací.

13:39
    Za vysokou hůl na Ševčíka v obranném pásmu domácích si půjde na dvě minuty odpočinout Růžek.

14:02
    Závar ze strany Šumperka. Křivohlávkovu střelu se vrhlo tečovat hodně hráčů ve žlutém. Následně vznikla menší strkanice, které se účastnil Cekr. Bude se vhazovat po Nešpůrkově levici.

14:51
    Šumperk nyní zahrozil. Lichnerova dobrá myšlenka na křižnou přihrávku na pravý kruh našla Tomeše, hrozil také Minařík.

15:39

15:54
    Lichnerova hokejka zůstala ve středním pásmu v jednom z hostů. Za tento zákrok si odsedí dvě minuty a Technika má možnost přesilové hry.

16:14
    Cekr dobře vyvezl puk ihned po buly do útočného pásma.

17:06
    Trögner mohl puk poslat lépe postavenému Pospíšilovi, volil střelu, Ryšavý chytá do náruče.

17:44
    Netolický na Šenka a puk je opět mimo útočné pásmo domácích.

17:54

18:36
    Hru přerušuje přihrávka rukou v útočném pásmu Mladých Draků.

19:06
    Slováček vyslal středem Netolického, který se nedostal k zakončení. Před Ryšavým hrozili Pospíšil, Sladký a Škodík.

20:00

Za námi je úvodní třetina zápasu. Hosté vedou o jednu branku díky Liukáši Přidalovi, který vyslán za beky domácích tváří v tvář Ryšavému uspěl. Objektivně je Technika dravější a dotěrnější. Chodí do přečíslení, kombinuje, je silná na puku. Domácím se dařilo vyrovnat tempo hry zejména v přesilových hrách. Na vyrovnání nedosáhli.

Třetí třetina začne přibližně v 13:13.

20:01

21:19
    Nešpůrka se zkraje druhé třetiny snaží ohrozit hosté.

22:18
    Mladí Draci stále operují v útočné třetině.

23:15
    Boj o kotouč ve středním píásmu, následný postup domácích k brance Nešpůrka.

23:47
    Zrovna když to vypadalo, že Lichner bude moci proniknout skoro nehlídán ze středního pásma do útoku. Pískl hlavní arbitr mnoho hráčů na ledě ve žlutém dresu.

24:31
    Výborný obranný zákrok na modré čáře z hole Minaříka.

25:08
    Domácí jsou pod tlakem, pohledná a rychlá přihrávka na Trögnera zajistila hostujícímu forvardovi dobrou pozici ke střele. Ryšavý byl ve střehu.

25:47

27:19
    Ševčík ze středního pásma nahodil na Nešpůrka, hra je přerušena a bude se vhazovat po levici hostujícího gólmana.

27:47
    Slováček si všiml volného spoluhráče na hranici brankoviště, poslal mu puk a následně vzniklo velké nebezpečí před Nešpůrkem.

28:07
    Mladí Draci právě vstřelili branku! Domácí tlačili a vznikla z toho branka. Nešpůrek byl nyní zcela nekoordinovaný a nečekal, že přijde střela z velmi blízkého prostoru na kruzích. Za domácí srovnal DAVID CEKR. Asistence: Tobias Tomeš.

28:07
    Ihned po brance došlo ke strkanici před brankou Techniky, ze které odchází domácí Minařík a hostující Pospíšil na trestnou lavici.

28:57
    Mladí Draci jdou do oslabení, Netolický se provinil krosčekem v obranném pásmu.

30:07

30:21
    Technika hrozí před domácí brankou, rozestavily útočný útvar a domácí se snaží obsadit všechny brněnské hráče.

30:57

31:07
    Netolický vyrazil z trestné lavice a přidal se k němu Tomeš. Nešpůrek musel zasahovat.

32:10
    Vysoké tempo hry nyní přerušuje icing domácích.

33:31
    Zmatek před domácí klecí, první lajna Techniky dostala domácí pod tlak. Akce končí vyhozenou brankou Mladých Draků. Bude se vhazovat po pravici Ryšavého.

34:07
    Dvě velké akce domácích. Nejprve Lichner naservíroval přesný pas Tomešovi, který ohrozil Nešpůrka. Akce pokračovala na hokejku Minaříka, který z výborné pozice netrefil.

34:29
    Domácí dostanou možnost v podobě přesilové hry. Sever se provinill proti pravidlům a je pískáno hákování.

35:09
    Pokus Mladých Draků o postup do pásma zastavil ofsajd.

35:42
    Ševčíkův dobrý pokus a následná dobrá kombinace pětky Mladých Draků.

35:42
    Technika jde do tří. Po přerušení zasáhl domácího hráče krosčekem Lukáš Přidal.

36:29
    Technika je ve čtyřech.

36:43
    Velký tlak do branky ze strany Mladých Draků, v nehokejové pozici zůstal ležet Cekr, který se nakonec zvedá a míří na střídačku. Na trestnou lavici zase zamířil za krosček Lichner.

36:48
    Síly na ledě jsou vyrovnané a hosté to zkusily hned po buly. Ryšavý chytá rukavicí. Stejný scénář se opakuje i o pár sekund později.

37:26
    Toman to zkoušel z otočky, dostal se k zakončení. Ryšavý chytá, bude se vhazovat po jeho pravici.

37:42

37:45
    Pokus o útok ze strany Brňanů zastavuje ofsajd.

38:02
    Mnoho prostoru pro hostující forvardy před domácí klecí a následné dlouhé vyhození Křivohlávka až za Nešpůrkovu bránu.

38:40
    Technika se těsně před konci přesilové hry vyskytla na ledě v šesti. Trest odsedí Trögner.

38:43

39:56
    Ke konci třetiny vznikla ještě jedna šance ze strany domácích. Křivohlávkovu střelu se pokoušel těsně před Nešpůrkem tečovat Cekr.

40:00

Hra se ve druhé třetině nabrala rychlejší tempo. Domácí v mnoha částech této části dominovali a zatápěli Technice, A z tlaku je srovnáno. Na 1:1 zacílil za Nešpůrka David Cekr. Není to však tak, že by byli hosté bez šance, i oni několikrát ohrozili Ryšavého. Doufejme, že atraktivní a rychlý hokej, který byl k vidění v prostřední části zápasu, bude k vidění i ve třetí periodě.

Třetí třetina začne přibližně v 14:03.

40:01

40:22
    První akce kupředu opět v režii Mladých Draků.

40:57
    Zakázané uvolnění Techniky, hra se přesune před Nešpůrka.

41:20
    Nebezpečný Tomeš se protáhl kolem levého mantinelu a v rychlosti zakončil. Nešpůrek netušil, kde je kotouč.

42:16
    Sladký to zkoušel z leže do pravého horního růžku. Byl faulován Slabž, který si odsedí dvě minuty za hákování.

42:32
    Domácí kapitán se uvolnil a vyrazil kupředu, dostal se krok před obránce Techniky. Jeho únik Nešpůrek zneškodnil ve své náruči.

42:57
    Několik hrozeb před Ryšavým. Domácí gólman netušil, kde je kotouč. Nakonec se objevil mezi změtí nohou hráčů a byl Izákem vyvezen ven.

44:16

45:19
    Najman se dostal ke střele z kruhu, Nešpůrek chytá do náruče.

45:52
    Szabó se uvolnil po levém mantinelu a vyrazil kupředu, stahovali se k němu dva hostující beci, proto neměl ideální střeleckou pozici, avšak zakončil a Nešpůrek musel být ve střehu.

47:10
    Sever se pokoušel vyrazit kupředu, domácí bek ho měl pokrytého, Ryšavý ale nakonec raději přerušil hru. Vhazuje se v pásmu Mladých Draků.

47:41
    Obě mužstva se nyní snažila nějak zkoordinovat puk ve středním pásmu, první se to povedlo domácím, avšak za cenu postavení mimo hru.

48:32
    Mladí Draci se pokoušeli usadit v pásmu, hosté se osvobozují, proviňují se icingem.

49:07
    Dobrý obranný zákrok Slabého, který zastavil přečíslení tři na jednoho už ve středním pásmu.

49:24
    Icing Brňanů.

50:03
    Holcman je vyloučen za obranný zákrok, který přesáhl hranici pravidel.

50:50
    Hosté vyhazují puky mimo ohrožení.

51:49
    Minařík to zkusil mezi nohami soupeřů až na Nešpůrka, ten je ve střehu a má kotouč v náruči.

51:57
    Další střela domácích, tentokrát musel brněnský maskovaný muž zasáhnout svou rukavicí.

52:51
    Technika právě vstřelila branku! Technika si bere ztracené vedení na svou stranu. Kolem levé tyče se povedlo hostům prosadit po vytrvalém tlaku. Nejúpornějším byl JAN TOMAN, ten je autorem druhé branky hostů. Asistence: Alex Sever a Erik Pospíšil.

53:42
    Přesilovka Mladých Draků, přidal se ve středním pásmu provinil hákováním.

55:14
    Pár střel domácích, Nešpůrek je pozorný.

55:42

56:57
    Ryšavý teď zachránil Šumperk od třetí branky. Před Přidalem zela prázdná brána, domácí gólman ale přesunul a špičkou svého betonu vyrazil kotouč do bezpečí.

57:33
    Slováček to chytře zkoušel kolem brány.

58:00
    Probíhají poslední dvě minity zápasu.

58:25
    Oddechový čas pro tým HK Mladí Draci Šumperk.

58:50
    Domácí jsou bez gólmana.

58:54
    Technika právě vstřelila branku! Puk mířil na domácí branku, trefil tyčku. Poté se k němu dostal JAN TOMAN a trefil odkrytou klec. Technika vede minutu do konce o dvě branky. Asistence: Alex Sever.

58:54
    Oddechový čas pro tým Technika Hockey Brno.

59:01
    Občas nestačí srdce, které mají domácí dnes opravdu velké, ale je třeba, aby bylo přítomno i ona hokejové štěstíčko.

Je dobojováno. Zejména druhá vyrovnaná třetina přinesla atraktivní zápas. Vítězství nakonec putuje do Brna. Technika ve třetí třetině odskočila od dvě branky, o které se postaral Jan Toman. To je ode mě vše a přeji hezký zbytek odpoledne. (14:40:50)

Alena Ryšavá

Branky a nahrávky: 29. Cekr (Tomeš) – 4. Přidal (Blaško, Pospíšil), 53. Toman (Sever, Pospíšil), 59. Toman (Sever)

Rozhodčí: Pavel – Bezděk, Peluha