Philadelphia – Boston 2:1 (kon.) | Toronto – Ottawa 2:4 (kon.) | Arizona – St. Louis 4:5 (kon.)
Pittsburgh – Columbus 3:2 (po pr.) | Washington – Buffalo 3:4 (po pr.) | Minnesota – Colorado 3:2 (po pr.)
Arizona – Anaheim 2:3 (kon.)
Washington Capitals
3:4 (1:0, 1:2, 1:1 - 0:1)
Buffalo Sabres
Neděle 25.09.2022, 20:00 • Capital One Arena, Washington • Příprava NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockex League. V tomto přípravném zápase proti sobě nastoupí Washington Capitals a Buffalo Sabres.

Pro oba kluby jde o první přípravný zápas na novou sezónu.
    Zápas brzy začne.

Utkání začne o něco později, což je u NHL zvykem.

00:01

00:10
    Utkání začalo, sledujeme klidnější úvod.

00:32
    Eruk Gustafsson se dostal k první střele v tomto zápase, jeho pokus kryje brankář Luukkonen. Bude se vhazovat. První přerušení hry.

00:55
    Hostují celek si také vypracoval střeleckou pozici, v té byl Jiří Kulich, ale jeho pokus bez přípravy dokázal zastavit domácí brankář.

01:53
    Joe Snively se dostal do zajímavé šance. Puk přijal před brankou a dokázal vypálit. Jeho ránu zastavila branková konstrukce, nechybělo mnoho a viděli jsem první branku.

02:43
    Capitals pokračují v aktivní hře, navíc si vynutili faul soupeře.

02:48
    Vyloučení v týmu Buffalo Sabres:
    Lawrence Pilus – 2 min., držení.

03:28
    Luukkonen měl plné ruce práce, porazil si s pokusy McMichaela i Manhty. Buly před jeho brankou. Domácí hrají přesilovku dobře.

04:05
    Washington právě vstřelil branku!
    Úspěšná přesilovka a domácí celek se dostává do vedení, ránou z první dokázal přesunujícího se brankáře překonat ANTHONY MANTHA. Rychlá přesilovková akce. Asistence: Erik Gustafsson.
    04:05 Anthony MANTHA - 1:0

04:26
    Domácí hokejisté i po vstřelené brance pokračují v aktivní hře a Buffalo se musí bránit.

04:42
    Domácí Hinostroza se dostal do zakončení, jeho pokus zblokoval Dru Krebs, který se dobře pohyboval před vlastní brankou.

05:23
    Po zakázaném uvolnění se vrací hra před branku Buffala. Sabres se nemohou v tomto utkání dostat do tempa.

06:05
    Hosté rozehrávají od své branky, sledujeme nyní klidnější pasáž hry, mnoho hokejové krásy zatím tento duel nenabízí.

06:38
    Fitzgerald zblokoval střelecký pokus soupeře do ochranné sítě, hra je přerušená. Následovat bude komerční přestávka.

06:43
    Po krátké přestávce pokračuje utkání dál. Capitals vedou aktuálně na svém ledě o jednu branku.

08:15
    Savoie a Lapierre se střetli v útočném pásmu Capitals. Zdá se, že oba budou pokračovat bez obtíží v zápase. Byl to jeden z prvních důraznějších soubojů v tomto utkání.

08:36
    Domácí brankář Fucale toho moc neviděl, ale i tak si dokázal poradit se střelou od modré čáry. Puk odrazil do roku hrací plochy.

09:24
    Kotouč vypadl z hrací plochy, buly ve středním pásmu bude následovat.

09:34
    JJ Peterka se dostal k bekhendovému zakončení, ale brankáře Fucale byl připravený a dokázal si poradit. Puk rychle ukryl pod rukavici.

10:23
    Další práce pro domácího brankáře, Sova se dostal do zakončení, ale neuspěl. Komerční přestávka.

10:54
    Kale Clague se dostal po otočce k zakončení, jeho rána nebyla důrazná, navíc puk končí mimo branku.

11:31
    Podobně nepřesný byl také pokus, který vyslal Lapierre z horní hranice pravého kruhu.

13:10
    4:5, tak aktuálně vypadá statistika střel na branku, více ze hry mají hosté.

13:46
    Luukkonen si připsal dva dobré zákroky proti střelám domácích hráčů. Hokejisté Capitals se prosadit nedokázali.

14:11
    Dobrá rána Cozensova, ale brankář Fucale byl dostatečně rychle u své druhé tyčky a prostor na ledě pohlídal.

14:51
    Connor McMichael vypálil po rychlém přechodu útočné modré čáry, ale trefil jen prostor, kde byl obránce.

15:12
    Komerční přestávka.

15:44
    Savoie se dostal do dobré pozice, jeho ho pokus výborně dokázal zastavit domácí brankář. Fucale zatím velmi dobře čte hru a je ve správný čas na správném místě.

16:30
    Dostáváme se do finální fáze hry v první třetiny, aktuálně čekáme na nějakou výraznější šanci.

17:24
    Domácí rozehrávají od své branky, rychle překonali střední pásmo a dostali se do útočné třetiny. Zde se však dlouho neudrželi.

18:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině.

18:15
    Vyloučení v týmu Washington Capitals:
    Connor McMichael – 2 min., podrážení.

18:23
    Domácí brankář kryje ránu od modré čáry, kterou vyslal Pilut.

18:44
    Domácí vyhazují přes všechny čáry, a tak musí Buffalo zakládat útočnou akci od své branky.

19:00
    Další vyhození a to už byla oznámena poslední minuta hry v první třetině.

19:50
    Už se pravděpodobně nic nestane.

20:00

Po první třetině zde ve Washingtonu platí těsný náskok domácích, jako první se v tomto zápase v přesilovce trefil Anthony Mantha. Dejte si kávu nebo něco dobrého a za necelých 20 minut budeme pokračovat.

20:01

20:21
    Chace Priskie vypálil z horní hranice kruhu a domácí brankář Fucale musel zasahovat. První střela druhé třetiny.

21:14
    Rousek se dostával do útočného pásma, ale jeho akci ukončili rozhodčí. Český hráč byl u situace, která skončila ofsajdem.

21:55
    Sledujeme klidnější pasáž hry v pořádku druhé třetiny, mnoho hokejové krásy aktuálně k vidění není.

22:40
    Tyler Kozak zakončoval zajímavou akci hostů, ale jeho pokus nebyl povedený. Brankář v pohodě zasáhl.

23:21
    Aliaksei Protas – 2 min., hákování.

23:35
    Murray se dostal v přesilovce k první střele, ale jeho pokus končí vedle branky, následně domácí vyhodili.

24:14
    Buffalo se sice usadilo v útočném pásmu, ale má problémy se zakončením.

24:25
    Sabres právě vstřelili branku!
    I hostující celek proměnit přesilovku. Po rychlé akci zůstal na kruhu neobsazený DYLAN COZENS. Dostal hodně prostoru, zpracoval si puk, a pak šikovně prostřelil brankáře. Asistence: JJ Peterka a Lawrence Pilut.
    24:25 Dylan COZENS - 1:1

25:31
    Pilon se po pěkné individuální akci uvolnil před brankou, pokoušel se o blafák, ale gólmana nepřekonal.

26:27
    Capitals se pokouší hrát aktivně, tlačí se do zakončení, ale nedaří se jim vypracovat si výraznější šanci.

27:08
    Riley Sheahan – 2 min., podrážení.

27:08

27:42
    Domácí sehráli přesilovku dobře, do zakončení se dostali Gustafsson i McMichael, ale ani jeden z nich nedokázal překonat brankáře.

28:13
    Washington rozehrává od své branky, sledujeme marnou snahu domácích o získání útočného pásma stabilněji.

28:57
    Protas to vzal na sebe, jeho rána však končí vedle branky.

29:08

29:16
    Hosté přečkali oslabení a z následného protiútoku skórovali, prosazuje se po bleskové akci TYSON KOZAK. Asistence: Riley Sheahan a Chase Priskie.
    29:16 Tyson KOZAK - 1:2

29:42
    Bleskově je vyrovnáno, po situaci dva na jednoho a povedené přihrávce poslal kotouč nad ležícího a přesunujícího se brankáře CONOR SHEARY. Asistence: Aliaksei Protas a Nic Dowd.
    29:42 Conor SHEARY - 2:2

30:06
    Střídání v týmu Washington Capitals:
    ze hřiště odchází Zach Fucale, přichází Shepard Hunter.

30:07
    Po komerční přestávce pokračuje utkání dál, stav je aktuálně vyrovnaný.

30:54
    Domácí vypálili od modré čáry, ale jejich pokus kryje brankář.

32:08
    Vincent Lorio – 2 min., hákování.

32:28
    Buffalo se dostalo do útočného pásma, rána od modré čáry nebyla přesná. Následně domácí vyhodili.

32:33
    Jiří Kulich měl před sebou branku, ale kotouč nedokázal přesněji poslat. Zajímavá akce českého hráče.

33:26
    Sabres kombinuje v útočném pásmu, ale domácí jim nedávají mnoho prostoru pro zakončení.

33:42
    Buffalo musí rozehrávat od své branky, velmi dobře dokázali Capitals vyhodit.

34:08

34:43
    Domácí hráči se po delší době dostali do útočného pásma, ale výraznější šanci si nevypracovali.

35:14
    Dostáváme se do finální fáze hry ve druhé třetině, aktuálně platí nerozhodný stav.

35:42
    Kozak měl dobrou střeleckou pozici, ale před brankou trefil jen obránce Capitals.

36:10
    Sledujeme rychlý hokej, který se musí fanouškům líbit. Vůbec poprvé v nové sezoně mohli diváci ve Washingtonu vyrazit na přípravný zápas.

37:18
    Sledujeme velmi důrazný hokej a souboje především o střední pásmo. Na nějakou výraznější šanci v posledních minutách čekáme marně.

38:00
    Luukkonen dobře vyhodnotil situaci před brankou a dokázal si poradit se střelou soupeře.

39:00
    Oznámena byla poslední minuta hry ve druhé třetině.

39:16
    Zakázané uvolnění vrací hru před branku Capitals.

39:45

40:00

Tři branky jsme viděli ve druhé třetině. Cozens a Kozak dokázali otočit zápas a Buffalo vedlo. Domácí však vyrovnali, trefil se Sheary. Za necelých dvacet minut budeme pokračovat třetí třetinou.

40:01

40:01
    Utkání pokračuje třetí třetinou.

40:40
    Buffalo se pokouší rozehrávat od své branky, ale do útočného pásma se stabilněji nedostalo.

40:57
    Domácí brankář přerušuje hru, bude se vhazovat.

41:41
    Clague se dostal do střelecké pozice, ale jeho pokus končí mimo branku, následně musel zasahovat brankář Shepard.

43:02
    Hraje se spíše ve středním pásmu, mnoho šancí v této třetině neregistrujeme.

43:23
    Domácí se usadili v útočném pásmu, ale s pokusem od modré čáry si poradil brankář Luukkonen.

43:44
    Hostující brankář přerušuje hru, zakončoval z otočky Lorio.

44:12
    Sheary se uvolnil do dobré střelecké pozice, jeho pokus kryje brankář Luukkonen.

44:45
    Hra se přelévá ze strany na stranu, na výraznější šanci čekáme.

45:15
    Po ofsajdu domácích se vhazuje ve středním pásmu.

45:43
    Domácí hokejisté se dostávají do vedení, ránou prakticky od modré čáry se prosazuje JOE SNIVELY. Hostující brankář měl zakrytý výhled. Asistence: Vincent Lorio a Brett Leason.
    45:43 Joe SNIVELY - 3:2

46:22

46:25
    Po krátké přestávce pokračuje zápas dál.

47:04
    Sheary se dostal do útočného pásma, ale jeho akci chybělo přesnější zakončení.

47:46
    Cozens to zkoušel individuálně, ale ve středním pásmu jej soupeři připravili o puk.

48:08
    Hra je přerušená, Hunter Shepard kryje kotouč po střele, kterou z kruhu vyslal Jack Quinn.

49:12
    Vincent Lorio se dostal ke střele od modré čáry. S jeho pokusem neměl brankář mnoho práce.

49:31
    Nyní sledujeme rychlý hokej, který fanoušky na stadionu musí bavit. Viděli už pět branek a zatím vedou domácí hokejisté.

50:00
    Polovina třetí třetiny je pryč, domácí hokejisté si vzali vedení na svou stranu. Buly ve středním pásmu po ofsajdu.

50:43
    Buffalo nahodilo kotouč do útočného pásma, kde se pokoušelo něco vymyslet. Následně puk získali domácí, ale vyhodili jen na icing.

51:07
    Shepard kryje kotouč po rychlé střele soupeře. Buly v útočném pásmu Buffala, komerční přestávka.

51:35
    Nepříliš přesná rozehrávka Buffala znamená zakázané uvolnění, bude se vhazovat v jeho obranném pásmu.

53:23
    Buly v útočném pásmu domácích, Capitals jsou momentálně aktivnější, mají převahu a snadněji se dostávají do útočného pásma.

54:15
    Kozak vedl jednu z mála akcí hostujícího celku, ale nedokázal se propracovat do střelecké pozice.

54:40
    Luukkonen dobře vyhodnotil situaci a dokázal si poradit se střelou, kteoru vyslal Sheary z dobré pozice.

55:01
    Peterkova dobrá rána z bezprostřední blízkosti. Brankář vytáhl povedený zákrok rukavicí.

55:14

55:33
    Po krátké přestávce pokračuje zápas dál, domácí Capitals mají blíže k výhře v tomto zápase.

55:42
    Hra je hodně přerušovaná, příliš plynulé hry k vidění není. Buly před brankou Washingtonu.

56:08
    Buffalo rozehrává od své branky, dostalo se do středního pásma, ale následně o kotouč přišlo.

56:40
    Pilon to vzal na sebe, vypálil z horní hranice kruhu a jeho projektil kryje brankář Luukkonen.

57:04
    Domácí hokejisté dobře kontrolují hru.

57:22
    Erik Gustavsson – 2 min., držení.

57:33
    Závěr zápasu hrají hosté v přesilovce a mají možnost srovnat skóre. Zatím se však nemohou nastěhovat do pásma.

57:54
    Oddechový čas pro tým Buffalo Sabres.

57:54
    Hosté hrají bez brankáře, zkouší to v šesti proti čtyřem.

58:17
    Hosté se usadili v útočném pásmu, ale nemohou se dostat do střelecké pozice.

58:55
    Hra v přesilovce a bez brankáře hostům vyšla. Je vyrovnáno. Kotouč do branky dokázal dostat zcela neobsazený JACK QUINN. Asistence: Brett Murray a Dylan Cozens.
    58:55 Jack QUINN - 3:3

59:43
    Zdá se, že tento zápas nabídne také prodloužení.

60:00

Dvě branky padly ve třetí třetině, stav je 3:3, a tak uvidíme prodloužení.

60:01

60:10
    Buffalo se dostalo do útočného pásma, ale nedokázalo vypálit. Následně zamířilo ke své brance a střídá.

60:40
    Rychlá akce hostů nepřinesla výraznější šanci.

61:15
    Hostující celek tento zápas vyhrává, v prodloužení výborně tečoval spoluhráčovu střílenou přihrávku VINNIE HINOSTROZA. Asistence: Lawrence Pilut a Rasmus Asplund.
    61:15 Vinnie HINOSTROZA - 3:4

V tomto prvním přípravném zápase pro oba kluby se z výhry radují hráči Buffala. Ve třetí třetině v závěru dokázali srovnat, a pak v prodloužení rozhodli o své výhře.

3. Jack Quinn (BUF) 1+0

Po zápase následovaly samostatné nájezdy, v nichž se jako jediný prosadil Lukáš Rousek. (22:46:00)

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 5. Mantha (Gustafsson), 30. Sheary (Protas, Dowd), 46. Snively (Lorio, Leason) – 25. Cozens (Peterka, Pilut), 30. Kozak (Sheahan, Priskie), 59. Quinn (Murray, Cozens), 62. Hinostroza (Pilut, Asplund)

Washington Capitals: Fucale (31. Shepard) – Gustafsson, Haš, Fehervary-Iorio, Krebs, Jensen – Sheary, Dowd, Protas – Suzdalev, McMichael, Mantha – Snively, Lapierre, Pilon – Hanelt, Hofer. Leason
    Buffalo Sabres: Luukkonen (Hauser) – Davies, Tischke, Pilut, Clague, Fitzgerald, Sova – Sheahan, Rousek, Krebs, Quinn, Cozens, Kulich, Hinostroza, Kozak, Mersch, Asplund, Peterka, Murray, Savoie

Rozhodčí: Sutherland, MacDougall – Kelly, Suchánek

Diváci: 12 488