Nashville – Florida 3:4 (po pr.) | Montreal – New Jersey 1:2 (kon.) | NY Rangers – NY Islanders 4:1 (kon.)
Dallas – St. Louis 0:4 (kon.) | Nashville – Florida 4:0 (kon.) | Seattle – Edmonton 3:0 (kon.)
Vegas – Los Angeles 1:2 (po pr.)
Vegas Golden Knights
1:2 (1:0, 0:1, 0:0 - 0:1)
Los Angeles Kings
Úterý 27.09.2022, 04:00 • T-Mobile Arena, Las Vegas • Příprava NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto přípravném zápase proti sobě nastoupí Vegas Golden Knights a Los Angeles Kings.

Pro Las Vegas se jedná o druhý přípravný zápas, na ledě Colorada prohrálo 1:3.Vegas odehrálo prakticky jednu třetinu z prvního zápasu v oslabení.

Vegas Golden Knights: Thompson (Hill) -Chyka, Pietrangelo, McNabb, Theodore, Ahac, Korczak – Kessel, Eichel, Smith – Marchessault, Karlsson Brisson – Quinney, Manninen, Rempal – Cotter, Leschyschyn, Rondbjerg

Los Angeles Kings: Petersen (Copley) – Anderson, Spence, Edler, Clarke, Moverare, Allard – Fiala, Kopitar, Kempe – Vilardi, Kupari, Madden – Andersson, Anderson-Dolan, Doty.
    Zápas brzy začne.

Krásný den z Las Vegas, města, které nikdy nespí. První přípravný zápas zde na Stripu právě začíná.

00:01

00:10
    Hosté se dostali do útočného pásma, Kopitar se však marně natahoval po kotouči, který tam spoluhráči dostali.

00:44
    Utkání v poklidném tempu začíná, Vegas se dostalo do ofsajdu. Buly ve středním pásmu.

01:15
    Jako první se ke střele dostali hosté, Thomas pálil a domácí brankář byl připravený.

02:10
    Oba týmy střídají, na led přicházejí odpočinutí hráči. Následně domácí musí za svou branku, odkud rozehrávají.

02:33
    Vegas vyhrálo buly ve svém obranné pásmu, a tak se může směr hry poměrně rychle otočit a jsou to domácí, kteří útočí.

03:23
    Nepřesná rozehrávka Vegas znamená zakázané uvolnění, domácí se tedy stěhují před svou branku.

04:33
    Andersson i Vilardi se dostali do zakončení a domácí brankář Thompson musel vytáhnout velmi dobré zákroky. Kings mají dobrý vstup do zápasu.

05:33
    Brisson měl první výraznější šanci Vegas, ale jeho projektil končí vedle branky. Petersen zasahovat nemusel.

05:52
    Thompson kryje kotouč po střele soupeře, vhazovat se bude před jeho brankou. Hosté jsou v úvodu zápasu aktivnější, snadněji se dostávají do střeleckých pozic.

06:32
    Cotter vedl zajímavou akci Vegas, Leschyschyn byl volný před brankou, ale kotouč se k němu nedostal.

06:51
    Komerční přestávka.

06:52
    Po krátké přestávce pokračuje zápas dál.

07:10
    Golden Knights právě vstřelili branku!
    Las Vegas se dostává do vedení, první střela domácích v zápase končí gólem. JACK EICHEL se uvolnil po rychlé akci, dostal se do střelecké pozice a poslal kotouč do horní části branky. První kanadský bod pro Kessela za asistenci v dresu Vegas, zatím jen v přípravě. Asistence: Phil Kessel a Reilly Smith.
    07:10 Jack EICHEL - 1:0

07:47
    Domácí jsou při chuti, další šanci měl Korczak, ale jeho pokus zápěstím končí v místě, kde byl brankář.

08:19
    Edler, dlouholetý hráč Vancouveru, se dostal do zakončení. S jeho ránou neměl domácí brankář problém.

08:52
    Shea Theodore dostal kotouč do útočného pásma, ale nedokázal vypálit.

09:37
    Jake Leschyschyn se dostal ke střele, se kterou si dokázal poradit hostující brankář. Hra je přerušená zhruba v polovině prvního dějství.

09:45
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights:
    Phil Kessel – 2 min., podrážení.

09:52
    Vegas vyhazuje přes všechny čáry, hosté tak musí rozehrávat od své branky.

10:15
    Smith se při vlastním oslabení natlačil do zakončení, ale obrana Kings jej nenechala vypálit.

10:33
    Toto oslabení domácím zatím vychází, hosté se stabilněji nedostali do útočného pásma.

12:53
    Spence se dostal do zakončení, ránu od modré čáry zastavil brankář Vegas. Hra je přerušená.

13:00
    Po komerční přestávce pokračuje hra dál, Vegas vyhrálo buly, a tak se směr hry otáčí.

13:27
    Smith a Eichel se do útočného pásma dostali nešikovně, píská se ofsajd. Vhazovat se tak bude v neutrální zoně.

13:45
    Quinney to zkoušel z otočky, ale jeho projektil končí vedle branky. Gólman Kings jen kontroloval hru.

14:25
    Kings rozehrávají od své branky, zde čekají na dostřídání. Nyní sledujeme klidnější pasáž hry.

15:12
    Andersson hledal spoluhráče před brankou, nicméně domácí obrana si dokázala poradit.

15:45
    Vegas zlepšilo svou hru a výsledkem je vyhození přes všechny čáry. Zakázané uvolnění vrací hru před branku Los Angeles.

16:24
    Komerční přestávka je pryč, zápas pokračuje dál. Domácí stále vedou o jednu branku.

16:34
    Eichel měl dobrou příležitost, ale nedokázal překonat brankáře soupeře. Petersen své spoluhráče nyní podržel.

17:07
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings:
    Kevin Fiala – 2 min., držení.

17:20
    Smith se dostal do útočného pásma, obkroužil branku, ale nezakončil.

17:50
    Špatná přihrávka na modrou čáru, domácí přicházejí o útočné pásmo a musí o něj bojovat.

18:13
    Od modré čáry pálil obránce Vegas Alex Pietangelo, jehož pokus končí v moci brankáře Kings. Bude se vhazovat.

19:00
    Brisson vypálil a jeho pokus po ledě dobře viděl a zastavil hostující brankář. Přesilovka Vegas se blíží ke konci.

19:30
    Ještě jedno vhazování ve středním pásmu.

20:00

Hokejisté Las Vegas vedou v prvním domácím zápase nad Los Angeles po první třetině 1:0, trefil se Jack Eichel.

20:01

20:01
    Střídání v týmu Los Angeles Kings:
    ze hřiště odchází Petersen, přichází Copley.

20:51
    Domácí Smith se dostal do zakončení, s jeho pokusem si dokázal brankáíř Copley poradit.

21:12
    12:8, tak vypadá statistika střel v tomto zápase, ve druhé části na nějakou výraznější šanci čekáme.

21:32
    Domácí se špatně dostali do útočného pásma, píská se ofsajd, vhazovat se bude ve střední třetině.

22:00
    Kings rozehrávají od své branky, rychle se dostali do útočného pásma, ale pokus o zakončení se nepovedl.

22:18
    Andersson, Anderson-Dolan, Doty, to je formace hostů, která dostala domácí hráče pod tlak. Zakončit se týmu nepodařilo.

22:50
    Theodore hledal dobrou přihrávkou spoluhráče před brankou, ale obrana Los Angeles si na poslední chvíli dokázala poradit.

23:16
    Cotter pálil, jeho projektil byl zblokovaný do ochranné sítě. Bude se vhazovat před brankou Copleye.

23:45
    Daniil Chayka – 2 min., hrubost.

24:00
    Domácí vyhráli souboj o puk, a tak mohou vyhodit přes všechny čáry.

24:20
    Další domácí vyhození, Vegas hraje zatím dobře v početní nevýhodě.

25:06
    Až nyní se hosté dostali do zakončení, Kopitar vypálil výborně a jeho pokus tak tak zastavil domácí brankář Thompson.

25:54
    Vegas si vypracovalo zajímavou šanci, ale Brisson minul odkrytou část branky.

25:55
    Hokejisté Los Angeles nedokázali svou přesilovou hru proměnit, sledujeme tedy už hru pět na pět.

26:41
    Dlouhou dobu se hraje bez přerušení, druhá třetina velmi rychle plynu. Diváci ve Vegas se baví rychlým hokejem.

27:21
    Zakázané uvolnění Vegas vrací hru před jeho branku.

27:30

27:31
    Utkání po krátké přestávce pokračuje dál, Vegas stále vede o jednu branku.

28:01
    Marchessault se dostal do problémů ve svém obranném pásmu, ale dokázal za pomoci spoluhráčů situaci zvládnout.

29:20
    Cotter absolvoval v krátkém časovém úseku dva hodně důrazné souboje, ale ukázal, že je odolný.

29:30
    Leschyschyn bojoval o kotouč v útočném pásmu, ale následně o něj přišel, a tak mohou hrát hosté.

30:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině i tomto zápase. Diváci ve Vegas zatím viděli jednu jednou branku.

30:13

30:13
    Střídání v týmu Vegas Golden Knights:
    ze hřiště odchází Thompson, přichází Hill.

31:00
    Vegas se nyní dostalo do útočného pásma, ale nedokázalo si vypracovat výraznější šanci. Dobře hrála obrana Kings.

31:43
    Kevin Fiala – 2 min., sekání.

31:50
    Domácí celek hraje přesilovku, usadil se v útočném pásmu, kde kombinuje.

32:10
    Kupari dokázal vyhodit přes všechny čáry, jeho tým si může nyní oddychnout.

32:57
    Kessel měl zajímavou příležitost, ale jeho rána z mezikruží končí vedle branky. Copley zasahovat nemusel.

33:04
    Hill si připsal první ostrý zákrok v tomto zápase, Pietrangelo ztratil kotouč na modré čáře, a tak mohl do brejku Kempe. Nepřekonal brankáře.

33:43

33:48
    Copley vyrazil rukavicí střelu soupeře, hosté oslabení přečkali.

34:07
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    Máme vyrovnáno, na tento pokus brankář Hill už nedosáhl. Po pěkné individuální akci a stahovačce se prosazuje z mezikruží zakončující KEVIN FIALA. Asistence: Brandt Clarke a Jaret Anderson-Dolan.
    34:07 Kevin FIALA - 1:1

34:26
    Po komerční přestávce pokračuje utkání dál, stav je aktuálně vyrovnaný.

35:46
    Chyka měl velkou šanci, ale výborně ho vychytal brankář Copley. Vegas se mohlo v závěru třetiny dostat do vedení, ale domácí obránce neuspěl.

36:53
    Kevin Fiala, autor vyrovnávající branky, se nyní dostal ke střele z kruhu, ale brakáře Adin Hill předvedl jistý zákrok.

37:47
    Od modré čáry pálil Brayden McNabb, ale jeho projektil kryje brankář Copley. Bude se vhazovat.

38:52
    Další domácí zajímavá šance, ale Theodore trefil jen brankáře soupeře. Vegas má nyní více ze hry, po inkasované brance je aktivnějším týmem.

39:20
    Manninen a Rempal to zkoušeli kombinačně, ale do útočného pásma se domácí dvojice dostat nedokázala.

40:00

Po dvou třetinách platí nerozhodný stav 1:1. Hosté dokázali srovnat, krátce po návratu z trestné lavice se trefil Kevin Fiala.

40:01

40:25
    Utkání pokračuje třetí třetinou, stav zápasu je vyrovnaný.

41:13
    Adin Hill zasahovat nemusel, Kevin Fiala minul branku soupeře. Nechybělo moc jeho pokusu.

42:42
    Od modré čáry pálil McNabb, jehož pokus vyrazil brankář Copley.

43:28
    Domácí celek se dostal do střelecké pozice, ale jeho pokus zblokovala obrana Kings.

43:42
    Sledujeme klidnější pasáž hry, mnoho šancí k vidění není.

45:09
    Adrian Kempe – 2 min., nedovolené bránění.

45:26
    Smtih se dostal do střelecké pozice, ale jeho pokus kryje brankář Kings. Vegas hraje dobře přesilovku.

46:15
    Kessel pálil od modré čáry, jeho pokus míří nad branku. Nechybělo moc této střele.

47:13
    Kupari se dostal do střelecké pozice, ale jeho pokus výborně zastvil domácí brankář.

48:25
    Eichel se střetl se soupeřem, ve hře bude pokračovat dál. Sledujeme rychlý hokej, který musí bavit.

49:04
    Eichel dostal dobrou přihrávku mezi kruhy, jeho rána ovšem o malý kousek minula cíl.

50:21
    Andrian Kempe – 2 min., držení.

50:28
    Kotouč vypadl z hrací plochy, vhazovat se bude ve středním pásmu.

50:40
    Hostující celek vyhazuje přes všechny čáry, následně Eichel dostával kotouč do útočného pásma.

51:18
    Pietrangelo rozehrává od své branky, rychle se pokoušel dostat do útočné třetiny. Přesilovka se Vegas nedaří podle představ.

51:42
    Shea Theodore pálil z dobré pozice, ale trefil jen prostor, kde byl brankář Copley. Bude se vhazovat.

52:21

52:50
    Z dobré pozice pálil Paul Cotter, ale jeho pokus kryje brankář Copley. Komerční přestávka.

53:20
    Hostující celek se usadil v útočném pásmu, kde kombinuje. Anderson-Dolan se dostal do zakončení, trefil jen brankáře Vegas.

54:55
    Smith výborně tečoval před brankou spoluhráčovu střelu, ještě lépe zasáhl hostující brankář Copley.

55:01
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině, stav zápasu je vyrovnaný.

56:06
    Domácí hráči se rychle dostali do útočného pásma, od modré čáry pálil Pietrangelo, jehož pokus zastavil brankář Kings. Bude se vhazovat.

56:56
    Vegas pokračuje v aktivní hře, nyní se ke střele od modré čáry dostal McNabb, jehož pokus kryje brankář Copley.

57:05
    Hra je nyní přerušena, bude se vhazovat. Nyní čekáme na nějakou výraznější šanci a konec zásahu se blíží.

57:51
    Z dobré pozice to zkoušel domácí Kessel, ale k asistenci nyní branku nepřidal, brankář jej vychytal.

59:00
    Dostáváme se do poslední minuty hry ve třetí třetině.

59:45
    Kings mohli tento zápas rozhodnout, ale Vilardi trefil jen brankáře Hilla, který přerušuje hru.

60:00

Základní hrací doba přinesla dvě branky, každý tým se prosadil jednou. Aktuální skóre je 1:1. Prodloužení brzy začne.

60:01

60:01
    Prodloužení začalo, úvodní buly pro Vegas.

60:33
    Vegas se dostalo do útočného pásma, ale vystřelit nedokázalo.

60:48
    Clarke se dostával do brejku, ale Eichel se výborně dokázal vrátit a zastavil šanci soupeře.

61:10
    Alex Pietrangelo – 2 min., hákování.

61:10
    Kings vyhráli buly v útočném pásmu, hosté tak mají velkou možnost rozhodnout zápas.

61:48
    Je rozhodnuto, prodloužení vyhrávají hosté. Po krásné kombinaci v útočném pásmu se ránou z první do odkryté části branky prosazuje ANDRIAN KEMPE. Asistence: Kevin Fiala a Jordan Spence.
    61:48 Andrian KEMPE - 1:2

Hokejisté Las Vegas prohrávají i druhý přípravný zápas. Po porážce na ledě Colorada padli i v domácím zápase, na Kings nestačili 1:2 v prodloužení. Dva kanadské body získal hostující Kevin Fiala.

Kdo se postavil do brankoviště?
    Logan Thompson (VEG) – 9 zákroků, 0 OG, úspěšnost 100 %, odchytal 30:13
    Adin Hill (VEG) – 7 zákroků, 2 OG, úspěšnost 77,8 %, odchytal 30:04

Cal Petersen (LAK) – 10 zákroků, 1 OG, úspěšnost 90,9 %, odchytal 20:00
    Phoenix Copley (LAK – 23 zákroků, 0 OG, úspěšnost 100%, odchytal 41:48

Československá stopa v utkání

Do tohoto utkání nezasáhl žádný český ani slovenský hráč. (06:42:21)

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 8. Eichel (Kessel, Smith) – 35. Fiala (Clarke, Anderson-Dolan), 62. Kempe (Fiala, Spence)

Vegas Golden Knights: Thompson ( 31. Hill) -Chyka, Pietrangelo, McNabb, Theodore, Ahac, Korczak – Kessel, Eichel, Smith – Marchessault, Karlsson Brisson – Quinney, Manninen, Rempal – Cotter, Leschyschyn, Rondbjerg
    Trenér: Bruce Cassidy

Los Angeles Kings: Petersen (21. Copley) – Anderson, Spence, Edler, Clarke, Moverare, Allard – Fiala, Kopitar, Kempe – Vilardi, Kupari, Madden – Andersson, Anderson-Dolan, Doty
    Trenér: Todd McLellan

Rozhodčí: Kozari, Samuels-Thomas – Gawryletz, Hunt

Diváci: 17 026