25 20 25 25
Česko
1
20 25 22 22
Středa 28.09.2022, 18:00 • Stadion GelreDome, Arnhem, Nizozemsko • Mistrovství světa žen • Skupina D

Z mé strany je to vše. Děkuji vám za pozornost a přeji příjemný zbytek večera. Od klávesnice se loučí Igor Mainka. (20:58:58)

Další zápas sehrají české reprezentantky v pátek od 14 hodin proti Číně. První část pak zakončí utkáním proti Kolumbii v sobotu od 18 hodin.

(sety: 0/9, body: 158/225)

Nejvíce bodů: Herrerová Rodriguezová 18, Nizetichová 16, Bulaichová 16, Mercadová 16 – Orvošová 19, Kossányiová 16, Mlejnková 15.

Vynikající výkon předvedla na příjmu Digrinová, která pozitivně přijala třetinu míčů.

Získané body

Útok: 61:50
    Blok: 11:12
    Podání: 3:4
    Chyby soupeře: 20:23
    Celkové body: 95:89

Češkám se vzdaluje sen o postupu do další fáze turnaje. Mohou za to výpadky v každém setu a bodová série soupeřek. V prvním setu vedly na začátku o tři body, jenže Argentinky sérii šesti bodů výsledek otočily na svou stranu a ovládly první set rozdílem pěti bodů.

Ve druhém setu Češky rovněž přišly o tříbodový náskok, ale po vynikajícím závěru se radovaly z vítězství 25:20.

O výsledku dalších setů rozhodl závěr, ve kterém Argentinky dokázaly odskočit a proměnit své setboly. Jihoameričanky vyhrály zaslouženě a přiblížily se druhé fázi turnaje.

Konec zápasu

25:22
    ARGENTINA VÍTĚZÍ! Třetí mečbol už české hráčky neodvrátily, z levého křídla zaútočila Bulaichová, Valková sahala po míči, ale od levé ruky ležící nahrávačky se balón odrazil do území nikoho.

24:22
    Orvošová znovu dostala šanci na útoku a z pravé strany vytloukla blok. Time-out pro Argentinu.

24:21
    Orvošová snížila smečí z pravé strany.

24:20
    MEČBOL PRO ARGENTINU! Bulaichovou český blok přibrzdil, ale na dobíjející Farriolovou už byl krátký!

23:20
    Češkám se nedaří v útoku, Hodanová nesložila míč, naopak Bulaichová procedila míč přes český dvojblok.

22:20
    Další špatná přihrávka, tentokrát tahala míč Bajusz. Trenér Athanasopoulos sáhl po time-outu.

21:20
    Špatná přihrávka Šimáňové posílá Argentinu znovu do vedení.

20:20
    Mercadová zasmečovala míč z pravé strany do pásky a vyhodila anténku ze svého místa!

20:19
    Hodanová, ani Kojdová neuspěly proti bloku. Nakonec se zadařilo na levé straně Hodanové, která ulívkou prohodila argentinský blok.

20:18
    Hodanová dostala nepříjemnou nahrávku, ta poslala balón křížem do autu.

19:18
    Bulaichová vytloukla na levé straně český blok. Míč se odrazil od bloku do hlavního rozhodčího.

18:18
    Mercadová dostala šanci z pajpu, tentokrát její smeč odrazila Digrinová do autu.