SHKM Hodonín – Žďár n/S 3:4 (kon.) | Chomutov – Jablonec n/N 6:4 (kon.) | Písek – Letňany 3:5 (kon.)
Mostečtí Lvi – Děčín 6:4 (kon.) | Nový Jičín – Havířov 0:1 (kon.) | Kopřivnice – Opava 9:4 (kon.)
Znojmo – Havlíčkův Brod 8:3 (kon.) | Vyškov – Vel. Meziříčí 9:0 (kon.) | Klatovy – Řisuty 6:4 (kon.)
Kobra – Hronov 1:3 (kon.) | Tábor – Benátky n/J 5:2 (kon.) | Příbram – Vrchlabí 5:0 (kon.)
Cheb – Ústí n/L 3:4 (kon.)
Piráti Chomutov
6:4 (2:1, 1:2, 3:1)
HC Vlci Jablonec nad Nisou
Středa 28.09.2022, 17:30 • ROCKNET ARÉNA • 2. liga skupina Západ • 3. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Příjemné sváteční dopoledne všem fanynkám a fanouškům ledního hokeje! Vítejte u sledování textového přenosu z 3. kola druhé ligy, které přinese zápas mezi týmy Piráti Chomutov a HC Vlci Jablonec nad Nisou. Úvodní vhazování je plánováno na 17:30 hodin v chomutovské ROCKNET ARÉNĚ.

Piráti mají odehrány dva zápasy, oba vítězné. Chomutov se nachází na 2. místě z 16. Má bilanci 2-0-0-0 při skóre 11:2. Poslední zápas ovládl suverénně na ledě Vrchlabí v poměru 0:5.

Miroslav Hanuljak 1.00 prů. na záp.

Jablonečtí mají odehrány také dva zápasy. Jablonec se po těchto zápasech nachází na 8. místě z 16, když si připsali bilanci 1-0-0-1 při skóre 7:5. Poslední zápas na domácím ledě prohráli v poměru 2:3 ve prospěch Mostu.

Tomáš Horák 2.50 prů. na záp.

Jedná se o první vzájemný zápas v historii klubů.

Piráti Chomutov: Běhula – Charousek, Váchal, Žižka, Pavlát, Seemann, Ferbas, Havel – Hübl, Kostourek, Koblížek, Mežnar, Lukeš, Koláček, Zajíček, Chlouba, Mála, Chrpa

Trenér: Kamil Koláček

HC Vlci Jablonec nad Nisou: Jelínek – Kollert, Pavlů, Filip, Had, Koutecký, Pilek – Jursa, Kačírek, Maďar, Dušek, Strnad, Jakubec, Brokeš, Bouřil, Plíhal

Trenér: Jan Šuráň

Rozhodčí: Valda – Kučera, Jurak.

Oba týmy jsou již na ledové ploše, utkání za malou chvilku začne.

00:01

00:43
    Piráti právě vstřelili branku!
    Tak to je úvod jako hrom. K puku se v pravém kruhu dostal František Lukeš, jehož střelu Jelínek jen vyrazil před sebe a JAKUB CHRPA pohodlně dorazil puk do sítě. Asistence: František Lukeš a Viktor Hübl
    00:43 Jakub CHRPA - 1:0

01:18
    Vlci právě vstřelili branku!
    Tak to byla opravdu rychlá odpověď. Od modré vystřelil hostující obránce PETR HAD a vymetl pavučinu v rohu branky Běhuly. Asistence: Tomáš Plíhal a Patrik Maďar.
    01:18 Petr HAD - 1:1

03:50
    Po rychlém začátku se hra trochu zklidnila a puk se přelévá ze strany na stranu bez jakékoliv střely.

04:12
    Vyloučení v týmu HC Vlci Jablonec nad Nisou:
    Daniel Pilek – 2 min., hákování.

04:30
    Krásná kombinace mezi Lukášem a Kostourkem. Na Lukeše už zíval prázdná brána, ale nedokázal puk do ní usměrnit.

04:54
    Tlak v přesilové hře pokračoval. Roman Chlouba křižnou přihrávkou našel JOSEFA KOLÁČKA, který nekompromisní ranou z první prostřelil Jelínka. Asistence: Roman Chlouba a František Mála.
    04:54 Josef KOLÁČEK - 2:1

06:16
    Další obrovská šance domácích. Lukeš ujel hostující obraně a předložil přihrávku volnému Hüblovi, který ale branku přestřelil.

07:07
    Domácí jsou stále usazeni v útočné třetině. Dobrou šanci měl teď Chlouba a pak od modré střílel domácí obránce, ale jeho pokus byl tečován vedle branky.

08:20
    Zakázané uvolnění Jablonce.

08:52
    Zajíček našel najetého Kostourka, který pálil jen do připraveného Jelínka.

09:13
    Lukeš se snažil přihrát na Seemanna na modré, ale tomu puk utíká a tak Piráti musí začít od své branky.

09:46
    Nahození Bouřila Běhula raději podržel v lapačce.

10:15
    Špatná rozehrávka domácích dala šanci Brokešovi, ale ten nakonec nedokázal najít žádného spoluhráče a Piráti se v pohodě ubránili.

10:51
    Tahle souhra se divákům musí líbit. Poněkolikáté dnes našel Zajíček přesně Kostourka, který se mu puk snažil vrátit, ale domácí obrana puk zablokovala a Jelínek kotouč podrží v lapačce.

11:20
    Další střela domácích, další zákrok Jelínka.

11:29
    Lukeš našel před brankou volného Hübla, který puk namířil jen do Jelínka.

11:45
    Ofsajd Jablonce.

12:09
    Po zmatcích domácí obrany se puk dostal k úplně volném Strnadovi, který tváří v tvář Běhulovi neuspěl a ten puk vyrazil do rohu.

13:45
    Domácí začínají útok za svojí brankou, ale nepřesnou přihrávkou se puk dostal až za branku Jelínka. Rozhodčí se potom upískl a tak se bude vhazovat ve středovém kruhu.

14:10
    Koláček s Kostourkem se dostali do přečíslení dva na jednoho, ale puk šel domácímu útočníkovi na paty a Jablonec se ubránil.

15:40
    Seemann na modré odmítl útočníka Jablonce a následně se dostal až před Jelínka, který jeho ránu chytá.

15:58
    Další střela Pirátů, tentokrát to zkoušel z pravé strany Havel. Jelínek s vypětím všech sil kotouč schoval v lapačce.

16:45
    Ferbas nahazoval puk od modré, Koblížek dobře clonil a dokázal puk tečovat. Jelínek reflexivním zákrokem šanci zlikvidoval.

17:10
    Teď šance na druhé straně, Maďar našel volného Kačírka, který jemnou tečí nadělal Běhulovi hodně starostí.

18:07
    Icing Jablonce.

19:00
    Hraje se poslední minuta první třetiny.

19:14
    Maďar se dobře uvolnil na modré, jeho střela ale byla zblokované do ochranné sítě za Běhulou.

19:17
    Další střela hned po vhazování, tentokrát pálil Kollert. Běhula puk drží.

19:55
    Tomáš Brokeš – 2 min., podrážení.

20:00

Tak tenhle hokej se dneska divákům musí líbit. Hraje se velmi útočně a oba týmy měli dost šancí na skórování. Vše začal hned v první minutě Domácí Jakub Chrpa, který se dostal k odraženému puku v mezikruží a Jelínek nedokázal zakročit. Odpověď ale na sebe nedala čekat a hned po vhazování se k puku na modré napřáhl Petr Had a nekompromisní ranou vymetl pavučinu v rohu Běhulovo branky. Domácí si vedení vzali zpět v páté minutě, kdy z první prostřelil Jelínka Josef Koláček. Další šance se již neujali a tak se jde do kabin za stavu 2:1 pro domácí. Druhá třetina startuje v 18:23.

20:01

20:49
    Hübl přihrál do jízdy Chrpovi, který střílel do připraveného Jelínka.

21:43
    Po střele Mežnara zacinkala tyčka! Akce dále pokračovala a k volnému puku se dostal Chlouba, který tvrdou střelou vyzkoušel pozornost Jelínka.

22:00
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov:
    Josef Koláček – 2 min., podrážení.

22:25
    Strnad dobře střílel z pravé strany, ale Běhula včas proti střele zakročil levým betonem. Následně se domácí osvobozují.

23:35
    Koblížek vyhodil puk, který dojel domácí Chlouba. Ten se dostal až před Jelínka, ale už nedokázal razantněji zakončit.

25:08
    Další pěkná kombinace domácích. Po rychlé kombinaci už čekala prázdná branka, ale domácímu útočníkovi puk utekl.

26:40
    Brokeš přihrál do jízdy Michalu Pavlů, který v dobré střelecké pozici jen vyprášil betony připraveného Běhuly. Ten puk následně raději po dalším nahození podržel ve výstroji.

27:12
    Střela Hübla sražena Jelínkovo vyrážkou do rohu.

27:40
    Nahození od modré od Hada letí mimo tři tyče.

28:10
    Ofsajd Pirátů.

28:30
    Maďar se protečkoval až do útočného pásma, ale zpětnou přihrávkou nikoho nenašel a tak mohou zaútočit domácí.

29:30
    V této pasáži hry sledujeme spoustu nepřesností v rozehrávce. Nakonec to na sebe vzal Lukeš a tvrdou střelou donutil k zákroku Jelínka.

30:00
    Havel nahazoval od modré, Koblížek tečoval jen mimo branku.

30:28
    Závar před hostující brankou řeší Jelínek přidržením puku v lapačce. Bude se vhazovat po jeho pravé ruce.

30:52
    Teď velká šance Kačírka, který jel sám na Běhulu, který ho vychytal.

32:30
    Seemann trefil Duška, který se snažil po objedná domácí branky najít Strnada, který ale puk nedokázal zpracovat a zakončit.

32:55
    Zakázané uvolnění Pirátů.

33:12
    Havel přihrál na modrou Václavovi, který tvrdou střelou vyzkoušel pozornost Jelínka. Ten puk chytá.

33:29
    Vlci právě vstřelili branku! Po nahození do útočné třetiny se k puku dostal DANIEL PILEK, který vymetl tentokrát druhou pavučinku branky domácích. Asistence: Jakubec
    33:29 Daniel PILEK - 2:2

34:40
    Domácí se hned snažili kontrovat. Kostourek našel dobře před brankou Koláčka, který ale trefil jen beton Jelínka.

35:32
    Jursa vypálil tvrdě, Běhula puk drží v lapačce.

35:38
    Další střela ihned po vhazování a další jistý zákrok domácího brankáře.

36:00
    Havel projel celé kluziště, ale nakonec mu puk v rozhodné chvíli sjel a z šance nic nebylo.

36:06

36:39
    Zajíček našel mezi kruhy Koláčka, který si ale puk ještě potáhl a nakonec nedokázal vystřelit.

37:41
    Vlci právě vstřelili branku! Tak tu máme otočku ve skóre zápasu. K odraženému puku se dostal ANTONÍN DUŠEK, který prostřelil mezi betony domácího Běhulu. Asistence: Jursa
    37:41 Antonín DUŠEK - 2:3

38:28
    Piráti právě vstřelili branku! A máme tu opět vyrovnáno. Tentokrát se se štěstím puk po přihrávce dostal k volnému ROMANU CHLOUBOVI, který se nemýlil. Asistence: Mála
    38:28 Roman CHLOUBA - 3:3

38:48

38:54
    Lukeš tvrdě vypálil hned po vhazování. Jelínek pozorný a střelu vyrazil.

39:30
    Chrpa za brankou vybojoval kotouč, který si od něj vzal Hübl. Ten přesně přihrál na Lukeše v jasné pozici, ale Jelínek dobře utěsnil prostor mezi tyčkou a puk vyráží.

39:55
    Tomáš Koblížek – 2 min., vysoká hůl.

39:57
    Pavlů ještě stihnul tvrdě vypálil, ale branku přestřelil.

40:00

Ve druhé třetině jsme viděli úplně jiný hokej, plný nepřesností v rozehrávce. Ve 34. minutě se k puku dotaz Daniel Pilek a dokázal mezi kruhy vypálit milimetrově přesně do rohu domácí branky. Poté dokázal otočit skóre ve prospěch Jablonce přesnou střelou mezi betony exchomutovský Antonín Dušek. Piráti však nesložili zbraně a po šťastném odrazu se k puku dostal domácí snajpr Roman Chlouba, který vyrovnal na 3:3. Třetí třetina začíná v 19:11.

Oba týmy jsou již na ledové ploše, za malý okamžik začne třetí třetina.

40:01

40:10
    Domácí se osvobozují.

40:30
    S pukem na hokejce Dušek projel celým hřištěm, a le následně vypálil vysoko nad branku.

41:12
    Další vyhození domácích.

41:25
    Obrovská šance Hübla. Dostal se k puku, který zůstal za obranou Jablonce, ale nedokázal překonat Jelínka. Následná dorážka Koláčka skončila za brankou.

41:56

42:20
    Lukeš přihrál na modrou Hüblovi, ten puk zkušeně předal na Chaloupka, ale ten zamířil nepřesně.

42:51
    Velká šance po další kombinaci na trase Hübl – Lukeš. Tentokrát Lukeš nedokázal zasunout puk kvůli držení do branky. Bude tu vyloučení Jablonce.

42:51
    Patrik Maďar – 2 min., držení.

43:47
    Piráti právě vstřelili branku! V přesilové hře Zajíček přihrál puk na
    modrou, kde RADEK HAVEL vyslal tvrdou ránu do horní části branky. Asistence: Zajíček
    43:47 Radek HAVEL - 4:3

44:24

45:10
    Váchal vybojoval puk na modré, následně přihrával na Málu, kterému střelu zblokovala obrana Jablonce.

45:35
    Piráti právě vstřelili branku! JOSEF KOLÁČEK sebral puk, upláchl celé obraně Jablonce a tvrdou střelou nedal Jelínkovi šanci. Asistence: Kostourek
    45:35 Josef KOLÁČEK - 5:3

46:10

46:30
    Brokeš se dostal k odraženému puku na modré, popojel blíže a vyzkoušel tvrdou střelou pozornost Běhuly. Ten puk drží a bude se vhazovat po jeho pravici.

46:35

47:21
    Teď trochu hluchá pasáž zápasu. Vlci se snaží něco s výsledkem udělat, ale Piráti je drží daleko od branky a v pohodě brání.

47:59
    Následovalo několik ran Jablonce, ale buď zakončení bylo nepřesné a nebo si poradil domácí Běhula.

49:33
    Teď dvě velké šance domácích. Nejdříve Hübl časovanou přihrávkou vybídl ke skórování Koblížka. Proti tomu dobře zasáhl hostující brankář. Následně si puk vzal Chlouba, který ujel obraně, ale přestřelil.

50:00
    Tvrdá rána Hada od modré letěla mimo tyče.

50:07

50:15
    Střela Kollera od modré skončila na boční síti domácí branky.

50:19
    Radek Havel – 2 min., nedovolené bránění.

50:47
    Vít Seemann – 5 min. + OK, vražení na hrazení.

51:08
    Pavlů střílí do tyčky chomutovské branky!

51:38
    Piráti vyhazují a šetří cenné vteřinky.

52:02
    Další vyhození domácích. Jablonec začíná další akci za vlastní brankou.

52:19
    Piráti hrají ve čtyřech, Havel se vrací na led.

52:57
    Vlci právě vstřelili branku! V pokračující přesilové hře na modré napřáhl PATRIK MAĎAR a se štěstím prostřelil Běhulu. Asistence: Plíhal a Brokeš.
    52:57 Patrik MAĎAR - 5:4

54:39
    Piráti se dobře brání a vyhazují puk do bezpečí.

55:17
    Piráti právě vstřelili branku! V pokračujícím oslabení ujela dvojice domácích. Roman Chlouba milimetrovou přihrávkou našel MICHALA ŽIŽKU, který z bezprostřední blízkosti překonal Jelínka. Asistence: Chlouba.
    55:17 Michal ŽIŽKA - 6:4

55:47

56:02

56:55
    Josef Koláček je při chuti. Najel si do útočné třetiny vystřelil. Na poslední chvíli mu do střely vložil hůl obránce Vlků a tak míří střela do ochranné sítě.

57:31
    V tutové pozici teď branku přestřelil Chrpa, další střelu Hübla Jelínek vyrazil do rohu.

58:00
    Hrají se poslední 2 minuty třetí třetiny.

58:40
    Piráti kontrolují hru a nikam se neženou.

58:55
    Jursa pálil z první, výborný přesun Běhuly znemožnil oslavu jeho gólu.

59:09
    Na druhé straně 2 tutovky domácích, ale puk se jim přes ležícího Jelínka do branky dostat nepodařilo.

59:26
    Milan Kostourek – 2 min., podrážení.

59:26
    A Jablonec to zkouší v šesti!

59:52
    Zblokovaná rána Hada letí do ochranné sítě.

Dnes jsme viděli v ROCKNET ARÉNĚ dramatický zápas plný zvratů. První třetinu ovládli domácí 2:1, aby je ve druhé třetině dohnali hosté a tak se šlo do závěrečné třetiny za nerozhodného stavu 3:3. Ve třetím dějiství na 4:3 vrátil vedení domácí družině ranou od Modré Radek Havel. Na 5:3 zvyšoval domácí střelec Josef Koláček. Vlci se však nevzdali a Patrik Maďar gólem v přesilové hře na 5:4 ještě vykřesal naději na zisk v tomto zápase. Tuto naději ale zadusil domácí obránce Michal Žižka, který stanovil konečné skóre tohoto zápasu na 6:4 pro domácí Piráty. (19:59:12)

Tadeáš Kožený

Branky a nahrávky: 1. Chrpa (Lukeš, Hübl), 5. Koláček (Chlouba, Mála), 39. Chlouba (Mála), 44. Havel (Zajíček), 46. Koláček (Kostourek), 56. Žižka (Chlouba) – 2. Had (Plíhal, Maďar), 34. Pilek (Jakubec), 38. Dušek (Jursa), 53. Maďar (Plíhal, Brokeš)

Piráti Chomutov: Běhula (Hanuljak) – Charousek, Váchal, Žižka, Pavlát, Seemann, Ferbas, Havel – Hübl, Kostourek, Koblížek, Mežnar, Lukeš, Koláček, Zajíček, Chlouba, Mála, Chrpa

HC Vlci Jablonec nad Nisou: Jelínek (Horák) – Kollert, Pavlů, Filip, Had, Koutecký, Pilek – Jursa, Kačírek, Maďar, Dušek, Strnad, Jakubec, Brokeš, Bouřil, Plíhal

Rozhodčí: Valda – Kučera, Jurak