IHC Králové Písek
Středa 28.09.2022, 13:15 • Škoda aréna, Šumperk • Liga juniorů • 5. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:15.

Mladých Drakům se vstup do sezóny příliš nepovedl. Po třech kolech si nepřipsali jediný bod a jsou nyní na poslední příčce tabulky skupiny Východ. Na předposlední Havířov ztrácí dva body.

Šumperk v prvních třech kolech nestačil na Přerov 1:2, následně prohrál na Slavii 0:5. V posledním zápase padl s Technikou 1:3.

Co se týče individuální statistiky, není nyní směrodatné uvádět úspěšnost hráčů v poli, jelikož mají Mladí Draci na svém kontě zatím pouze dva přesné zásahy.

Mezi tři tyče se do dvou ze tří duelů postavil Milan Ryšavý, který si se svou úspěšností 94,12 i brankovým průměrem 1,51 patří mezi čtyři statisticky nejlepší brankáře Ligy juniorů. Zda se postaví do branky i proti Písku, to uvidíme.

Hosté na tom nejsou s postavením v tabulce lépe. Písek po pěti odehraných duelech hájí poslední příčku skupiny Západ. Na předposlední rytíře ztrácí čtyři body. V posledních dvou zápasech padli Jihočeši 2:3 s Přerovem a 1:6 s Piráty

V týmových statistikách si Králové drží vysoký index slušnosti. V individuálních tabulkách si prvenství mezi forvardy má na kontě s pěti (1+4) kanadskými body Richard Pitel

Do čtyř zápasů nastoupil do brány Písku Daniel Jansa s průměrem 82,09 a gólovým průměrem 7,09, avšak jeho kolega Jiří Tesař si ve dvou zápasech připsal lepší čísla, úspěšnost 92,86 % a 2,45 branky na zápas. Nicméně Jansa má na kontě třetí nejvyšší počet zásahů v Lize juniorů, a to celkových 110.

Dnešní sváteční den je ve znamení souboje posledních týmů Východu a Západu. Domácí Mladí Draci vyzvou tým IHC Králové Písek. Podrobný vývoj zápasu vám ze šumperské Škoda arény budeme přenášet od 13:15.

HK Mladí Draci Šumperk: Ryšavý (Stránský) – Minařík (C), Cekr, Mudrák, Netolický (A), Šlahora, Compel Křivohlávek – Slováček, Lichner, Izák, Ševčík, Tomeš, Szabó, Křemen, Slabý, Kučera, Najman, Šenk.
    Trenér: Petr Rutar

IHC Králové Písek: Tesař (Jansa) – Polák, Velíšek, Šipla, Dohnal – Strnad, Mikeska, Řehoř, Hořejší, Pitel (C), Boušek, Zátopek, Sabiniok, Hlaváček, Kaiser, Sládek. Cháb, Šindelář, Lechnýř.
    Trenér: Lukáš Tramba

Rozhodčí: Martin Vepřovský — Dominik Kalina, Pavel Kolář.

00:01

00:14
    Domácí se proviňují icingem.

01:58
    Hosté jsou ze začátku třetiny více u puku, nyní to zkoušeli z brankoviště ale Kaiser v koncovce promáchl.

02:10
    Písek mohl jít přečíslení, přihrávku jim pokazil Tomeš.

02:58
    Mladí Draci se snaží operovat v útočném pásmu.

03:36
    Kučera se dostal k první střele zápasu, byla stražena, než mohla dojít k nachystanému Tesařovi.

03:48
    Hosté se v pokusu o průnik do pásma provinili ofsajdem.

04:37
    Rychlý vstup do pásma v podání Tomeše, kterého podporoval Izák.

05:50
    Maskovaný muž domácích si nyní příliš nerozuměl se svými beky, Mudrák poslal puk mimo ohrožení rukou, hra je přerušena – přihrávka rukou.

06:58
    Hořejší to zkoušel z kruhu, jeho pokus neprošel před domácí beky.

08:18
    Mladí Draci právě vstřelili branku!
    Mladí Draci otevírají skóre zápasu. Hra nebyla od počátku příliš atraktivní. Dopředu se více rvali hosté, ale nakonec jsou to domácí, kdo otevírá skóre. Lichner poslal pas na kapitána domácích TOMÁŠE MINAŘÍKA, a ten překonal Tesaře. Asistence: Tomáš Lichner.

09:38
    Domácí jsou po první brance při chuti, nadále jsou aktivní v útočném pásmu a zkouší pozornost Tesaře.

10:10
    Zátopek se uvolnil a mohl kličkou zastrašit Ryšavého, v koncovce však podklouzl.

11:11
    Domácí v pásmu, nedaří se jim však zkrotit puk na čepelích.

11:34
    Kupředu pelášili hosté, jejich akce způsobila zmatky na šumperské straně, ale brankou nesmrděla.

13:09
    Cekr si věřil jako poslední na kotouči, získal ho, vehnal se do pásma a nepříjemně zakončoval.

13:46
    Zmatek před domácí bránou. Cháb, který zůstal osamocen před Ryšavým nedokázal položit hokejku na led a připravit si střelu.

14:21
    Hosté dostanou šanci v podobě přesilové hry, Křemen použil k zastavení soupeře vysokou hůl.

14:46
    Mladí Draci právě vstřelili branku! Šumperk jde v oslabení do dvoubrankového vedení. Jihočechům pláchl hned po vhazování MARTIN IZÁK, který vyzrál tváří v tvář Tesařovi. Bez asistence.

16:13
    Křivohlávek dostal puk na pravý kruh, odkud s vervou pálil, minul.

16:21

16:41
    Další šance pro hosty, Minařík se provinil sekáním a Mladí Draci jdou do čtyř.

17:23
    Mladí Draci si v oslební počínají dobře, soupeře nepouští za modrou čáru.

18:04
    To byla chyba domácích a šance Písku! Řehoř využil špatné rozehrávky a pálil z blízka na Ryšavého. Domácí gólman byl ale dobře postavený a puk zneškodnil ramenem.

18:41

18:52
    Minuta do konce první třetiny, vhazuje se v šumperské útočné třetině.

19:29
    Písek touží po snížení skóre, Mladí Draci ale odmítají udělat chybu v zadních řadách.

20:00

Je za námi první třetina. Mladí Draci vedou 2:0. O první branku se postaral kapitán domácích Tomáš Minařík. Následně domácí zvýšili v oslabení zásluhou samostatné akce Martina Izáka. Šumperk byl v první části hry výrazně lepší, Písek zatím tahá za kratší konec. Uvidíme, co přinesou další části zápasu.

Druhá třetina začne přibližně ve 14:01-

20:01

20:31
    V úvodních minutách vyrazil na branku jeden ze šumperských, proti němu se vehnal Tesař, podrazil útočníka a jeden z jeho spoluhráčů se musí odporoučet na trestnou lavici. Tesař vypadal otřeseně, nicméně po pár sekundách vypadá, že nešlo o nic váženého.

21:54
    Přesilovka je využita. Mladí Draci zatopili před Tesařem. Hostující beci netušili, kde kotouč je, rovněž ani maskovaný muž neměl ponětí, kde se touš nachází. První se k němu dostali Šumperští, konkrétně DAVID CEKR, který posílá Mladé Draky do tříbrankového vedení. Asistence: Tomáš Lichner a Tobias Tomeš.

24:36
    Hosté se snaží snížit rozdíl, kombinují v útočném pásmu, zatím jde ale jen o přehazování si puku ze strany na stranu bez zakončení.

25:42
    Tomeš si všiml, že písečtí beci nejsou příliš pozorní a vyrazil za jejich záda. Na brejk to nebylo, ale Mladí Draci mají pásmo.

26:38
    Jihočeši se osvobozují z tlaku ale pouze za cenu zakázaného uvolnění. Vhazovat se bude po Tesařově levici.

27:30
    Hostů nebylo na ledové ploše moc. Na trestnou lavici míří za písecké Šipla.

28:20
    Domácí kombinují v pásmu, od modré to nakonec zkusil Izák, zůstalo pouze u šance.

28:53
    Na druhé straně se v oslabení uvolnil Řehoř a uháněl na Ryšavého. Opět zůstalo jen u šance.

29:19
    Za zmínku stojí ještě šance, která byla k vidění na šumperské straně ke konci první přesilovky. Tomeš šel v kombinaci s Minaříkem na Tesaře, druhému jmenovanému se koncovka nepodařila.

29:30

29:36
    Pár sekund v pěti a Písek míří zase do čtyř. Cháb se provinil hákováním.

30:25
    Křivohlávek se na levém kruhu uvolnil, nazančil soupeři rameny a následně pálil na Tesaře.

30:46
    Opět střela z kruhu, tentokrát to zkoušel kapitán. Tesař má touš mezi svými betony.

31:35
    Křivohlávkovu nabídku mohl tečovat Tomeš, pokus letěl příliš vysoko.

31:36

33:48
    Tomu se říká spálená šance! Slováček mířil se svým kolegou do přečíslení dva na nula. Z ťukané nakonec nic nevzniklo.

34:52
    Jeden z hostujících forvadů se pokoušel projít čtyřmi Mladými Draky, narazil na Cekra, který jej zastavil až za hranicí pravidel a bude si muset odsedět dvě minuty za napadení.

35:09
    Dobrá obranná akce na modré čáře byla dílem Lichnera, následně Netolický držíc kotouč vyrazil kroužit kolem Tesařovy klece.

36:02
    Přečíslení v oslabení. Lichner pelášil dopředu s Izákem. V koncovce to vzal na sebe a pálil, pokus šel mimo.

36:40
    Ryšavý nedává svými rychlými přesuny v brankovišti soupeři šanci.

36:52

37:52
    Sabiniok se vehnal do pásma po pravém mantinelu, kde na něj čekal se zákrokem připravený Ryšavý, který nakonec přikryl puk před nebezpečím pod svou lapačku.

38:25
    Mladí Draci se ke konci druhé části hry drží ve svém útočném pásmu.

39:15
    Rána na šumperskou branku, Ryšavý připraven s rozklekem.

39:44
    Slováček zkoušel kličkou překonat Tesaře, hostující brankář chytil.

40:00

Je za námi druhá třetina. Vedení domácích se zvýšilo na tříbrankové. V přesilovce dotlačil puk za Tesaře vervou David Cekr. Mladí Draci si vedení objektivně zaslouží. Až na pár výpadů ze strany Jihočechů jsou skoro stále na kotouči. K vidění je aktivní a rychlý hokej, rozhodně je dnes na co koukat Uvidíme, co nám přinese třetí třetina.

Třetí třetina začne přibližně v 14:48.

40:01

41:01
    Úvodní dvě minuty se hra přelévala ze stran na stranu, Písek tuší, že jestli chce se zápasem něco dělat, má nejvyšší čas.

41:52
    Postup Písku dopředu, Mladí Draci hasí šanci již v zárodku.

42:07
    Icing domácích.

42:37
    Cháb to zkoušel od modré, Ryšavý moc neviděl, ale poskakující kotouč k němu nedošel.

44:17
    Domácí ztratili ve středním pásmu kontrolu nad pukem a na Ryšavého pelášil Řehoř. V koncovce klec netrefil a pouze rozduněl mantinel Škoda arény.

44:33
    Hosté to teď zkouší spíše individuálně. Směrem kupředu se hnal Zátoopek. Zakončení nedělalo Ryšavému problém.

44:51
    Králové se uvolňují ze třetiny za cenu zakázaného uvolnění.

45:40
    Písek právě vstřelil branku!
    Poprvé v zápase se dostali ke slovu i hosté. Ti to ve třetí třetině zkoušeli spíše individuálně a tato snaha přinesla své ovoce. RICHARD PITEL překonal Ryšavého svou kličkou. Stav zápasu na ukazateli ve Škoda aréně je 3:1. Asistence: Denis Řehoř a Tomáš Hlaváček.

47:28
    Ve středním pásmu se Mudrák setkal s jedním z hostů, kterého nabral na svá záda, Bude si muset odsedět dvě minuty za nedovolené bránění.

48:09
    Nebezpečně zaparkovaný řehoř mohl mít před sebou naprosto prázdnou klec, akce Píseckých se nepodařila v zakončení zkoordinovat.

48:39
    Písek právě vstřelil branku! Je tady kontaktní branka. Písek si moc dobře uvědomuje, že se musí vrátit do utkání a přesto, že domácí byli čtyřicet minut na koni. Nyní tomu tak není. Jihočeši zahustili prostor před domácí klecí. Ryšavý neviděl vůbec nic a toho využil ONDŘEJ SABINIOK. Stav zápasu 2:3. Asistence: Filip Cháb a Jan Zátopek.

49:50
    Domácí půjdou za podražení Netolického do čtyř.

51:11
    Mladí Draci s vervou brání, Písek se zase žene za srovnáním.

51:50

52:01
    Na domácích jde vidět nervozita. V prvních i druhé třetině dominující celek je najednou poloviční a snaží se už neudělat ani jednu chybu.

52:35
    Velké problémy pro domácí. Hlavní sudí posoudil zákrok ve středním na píseckého hráče jako zásah do oblasti hlavy a krku. Následně si jej tento faul vyříkat domácí kapitán, to se sudím nelíbilo a Šumperk jde do tří.

53:28
    Netolický dobře podržel puk a zbavil hosty pásma, následně je pískán ofsajd.

54:05
    Výborná práce Compela, Cekra a Lichnera s Ryšavým. Tato čtveřice udržela tlak, který byl na ně od Písku vyvinut a skvěle ubránila oslabení pět na tři. Ryšavý se blýsknul záchrannými zákroky.

56:34
    Nebezpečný mohl být Dubský, který chtěl pálit z levého kruhu, v koncovce podklouzl.

56:47
    Domácím je v přečíslení dva na jednoho přerušena akce ofsajdem.

57:15
    Icing Šumperka, bude se vhazovat před Ryšavým.

57:15

57:23
    Střela ihned po buly, Následně mel puk po vyrážečkou Ryšavý, který si nyní stěžuje sudímu, který hru nepřerušil.

57:31
    Písek odvolal, Tesař je na střídaččce a Jihočeši v šesti v poli.

57:47
    Křivohlávek šel na trestnou lavici sám, přesto, že na ledě zůstal v bolestech po totožném nárazu ležet i domácí Lichner, a tak nakonec Vepřovský usoudil, že nešlo o férový úsudek, a i za Písek si půjde sednou Řehoř.

58:16
    Písek opět bez gólmana.

58:39
    Obětavý Minařík vykryl ránu soupeře od modré.

59:02
    Hosté jsou až příliš důrazní, další zákrok na hranici pravidel a na ladě zůstává ležet Cekr.

59:02
    Oddechový čas pro tým HK Mladí Draci Šumperk.

59:02
    58 sekund don konce, hraje se čtyři na čtyři.

59:29
    Puk je za hostující bránou.

59:38
    Sabionokova střela z kruhu, Ryšavý má puk v náruči.

59:55
    Puk u brány Písku.

Konec zápasu. (15:26:24)

Alena Ryšavá

Branky a nahrávky: 9. Minařík (Lichner), 15. Izák, 22. Cekr (Lichner, Tomeš) – 46. Pitel (Řehoř, Hlaváček), 49. Sabiniok (Cháb, Zátopek)

Rozhodčí: Martin Vepřovský — Dominik Kalina, Pavel Kolář