Boston – NY Rangers 3:2 (po pr.) | Carolina – Tampa 5:1 (kon.) | Buffalo – Philadelphia 2:1 (kon.)
New Jersey – NY Islanders 4:1 (kon.) | Pittsburgh – Detroit 2:6 (kon.) | Dallas – Arizona 4:3 (po pr.)
Winnipeg – Ottawa 5:3 (kon.) | Chicago – St. Louis 1:4 (kon.) | Colorado – Minnesota 2:5 (kon.)
Seattle – Calgary 3:0 (kon.) | San Jose – Anaheim 5:4 (kon.)

Samuel Ersson (PHI) 7 zákroků, 0 OG, úspěšnost 100%, odchytal 18:23

Po skončení utkání se ještě konají samostatné nájezdy v rámci přípravy. Jeden nájezd si vyzkoušel i Lukáš Rousek, který dokázal překonat brankáře Erssona a podílel se na vítězství Buffala, které i v této technické disciplíně dokázalo Philadelphii porazit.

Buffalo dokázalo vyhrát přípravné utkání proti Philadelphii, kterou porazilo 2:1. Obě branky Sabres vsítil Brandon Biro, který bojuje o místo v sestavě Buffala pro příští sezonu a rozhodně si dnešním výkonem o pozici v hlavním týmu řekl. Na jedné brance se podílel asistencí také Lukáš Rousek. Celkově se ale jednalo o utkání, ve kterém dost dominovaly obrany, které zblokovaly spoustu střel. I proto se opticky tolik nestřílelo, v této statistice je vyrovnáno 21-21. Ale na bloky střeleckých pokusů vyhrálo Buffalo v poměru 14-7.

59:40
    Flyers drží útočné pásmo, ale nedaří se jim ohrozit branku Malcoma Subbana.

59:13
    Attardova a také Connautonova střela byly zblokovány. Jedním blokem se blýsknul i Lukáš Rousek.

58:45
    Několikrát se Sabres pokusili poslat kotouč do prázdné klece, nedokázali se ale trefit. O zakázané uvolnění se nejedná, střílelo se až za červenou čárou.

58:30
    Ersson odjel z ledu a hosté hrajou v šesti!

57:55
    Flyers se snaží usadit v útočném pásmu, bojují u mantinelu.

57:10
    Konecny se protáhnul do útočného pásma podél pravého mantinelu, Subbanovu klec ale netrefil a jeho střela jen zaduněla o zadní hrazení.

55:55
    Flyers se snaží vyvinout na své soupeře výrazný tlak, Buffalo se ale dobře brání a momentálně se spokojuje s odvracením jednotlivých útoků hostí.

55:16
    Na kluzišti lítají jiskry! Po velké šanci hostů, během níž van Riemsdyk netrefil zčásti odkrytou klec a do zakončení se následně dostal ještě Jackson Cates, se do sebe po zákroku Subbana pustily dvě dvojičky. Tentokrát se vylučovat nebude.

54:27
    Kotouč po střele Thompsona končí v ochranné síti za brankou Erssona. Komerční přestávka.

52:45
    To není v přípravných zápasech příliš vidět, ale stát se to může. Karašik si to rozdal s Cederqvistem poté, co Karašik skončil na ledě a jeho soupeř do něj zcela zbytečně u střídačky strčil hokejkou. Obránce Flyers byl rychle na nohou a pustil se do krátké šarváty, kterou rozhodčí po pádu obou kohoutů na led roztrhli. Oba jdou na trestnou lavici na pět minut.

51:51
    V posledních minutách o sobě dává více vědět Noah Cates, který jinak po celé utkání nebyl příliš vidět. Ani jeho druhá střela, tentokrát z předbrankového prostoru, však na Subbana nestačila.

51:15
    Dnes zatím vysoce produktivní triojice Biro, Tuch, Rousek neudrželi útočné pásmo, chtěli rychle proniknout zpět před branku Erssona, ale dopustili se zakázaného uvolnění.

50:46
    Ersson si lapačkou počíhal na střelu z levého kruhu, kterou na něj vyslal Lawrence Pilut. Komerční přestávka.

50:30

49:55
    Tato přesilová hra domácím vůbec nevychází. Nedostávají se do šancí, nevytváří tlak a neustále musí hledat cestu zpět do útočného pásma.

49:10
    Flyers se daří vyhazovat puk ze svého pásma a nepustit Buffalo do žádného tlaku.

48:30
    Dvě minuty za podrážení vyfasoval hostující Ronnie Attard. Komerční přestávka.

48:15
    N. Cates zkoušel štěstí z pravého kruhu, Subban byl ale na tuto střelu připraven.

46:55
    Ve velké šanci se před brankou Flyers ocitl Okposo, snažil se přizvednout svou střelu ale trefil jen ležícího bránícího Karašika. Nebýt tam obránce Flyers, puk by nabral výšku a nadělal by Erssonovi hodně problémů.

45:59
    MacEwan se po rychlé otočce v levém kruhu dostal i ke střele, orazítkoval ale jen zadní mantinel.

45:47

45:15
    A zatímco se na led vrací Cederqvist, vyhazuje Buffalo kotouč mimo své pásmo. Předcházela tomu střela Konecnyho, kterou Subban srazil betonem na zadní mantinel.

44:34
    Hosté jsou usazeni v útočném pásmu. Attard zkusil prudkou ránu, kterou Subban svými betony vyrazil před sebe. Z předbrankového prostoru pak domácí obrana vyhazuje kotouč mimo své pásmo.

43:50
    Jenže okamžitě letí puk přes všechny čáry.

43:47
    Vyloučení v týmu Buffalo Sabres:
    Girgensons – 2 min., hákování.

43:47
    A ta bude dvojnásobná! Další vyloučení na straně domácích.

43:24
    Začíná přesilovka Philadelphie.

43:16
    Cederqvist – 2 min., krosček.

42:53
    Po další pumelici Dahlina je ale už přerušeno. Ersson drží kotouč ve své moci.

42:34
    Rozhodně si Sabres v početní převaze vytváří tlak. Thompson to zkoušel z levého kruhu, Ersson odolává!

41:50
    Dahlin vyslal vyšší střelu od modré. Nikomu se ale letící puk nepovedlo protečovat a Ersson vyráží.

41:24
    Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers:
    Roussel – 2 min., vysoká hůl.

41:12
    Biro by rád zaznamenal hattrick. Jeho teč před brankovištěm se ovšem neujala.

40:18
    Subban vyráží jedovatou střelu Yorka od modré až do ochranné sítě.

40:01
    Do další třetiny nastoupil v brance Philadelphie místo Grosenicka Ersson.

40:01

Další třetina začne přibližně v 02:49.

Brandon Biro v NHL zatím odehrál pouze jeden zápas. Tento nedraftovaný čtyřiadvacetiletý hokejista přišel do týmu v sezoně 2020/21, ale oba ročníky strávil prakticky jen na farmě – s výjimkou jednoho utkání. V minulé sezoně v Rochesteru ale dokázal ve 49 zápasech zaznamenat 41 bodů (12+29) a dal najevo, že chce větší šanci. A dnes o tom prokazuje znovu. Je autorem obou branek Buffala a ukazuje, že by mohl být velmi slušným střelcem – a něco takového Sabres potřebují. Pokud mu vyjde i zbytek tréninkového kempu, určitě se s ním budeme setkávat častěji.

40:00

39:46

39:30
    A když už se to povede, sami se nepřesnou přihrávkou vyhodí zpět do vlastního pásma.

39:01
    Poslední minuta druhé třetiny a Flyers se stále nedokázali na delší úsek usadit v útočném pásmu.

38:30
    Výtečný forčeking bránícího kvarteta. Flyers se ne a ne dostat do útočného pásma.

37:55
    Sabres začali oslabení nejlepším možným způsobem. Poslali puk přes všechny čáry.

37:46
    Skinner – 2 min., hákování.

37:42
    MacEwen střílel od pravého mantinelu, Subban toto zakončení bez větších obtíží pokryl. Hostující hráč byl při přechodu středního pásma faulován a bude se vylučovat.

36:05
    Kotouč skončil v hledišti. Komerční pauza.

35:37

35:15
    Ještě jedno vyhození Philadelphie. Toto oslabení už hosté zvládnou.

34:59
    Střela Savoieho, kterého vyzval přesnou přihrávkou na modrou Okposo, končí sražena v ochranné síti.

34:15
    Flyers vyhodili puk přes všechny čáry. A dobře nyní brání střední pásmo.

33:43
    Skinner vyslal tvrdou ránu zpoza pravého kruhu. Grosenick kotouč vyráží.

33:37
    Frost – 2 min., krosček.

33:23
    Rousek byl příliš rychlý, dostal se z dobrého střeleckého úhlu. Přesto to zkusil, ale netrefil Grosenickovu klec.

32:22
    Znovu pálil Roussel, tentokrát ale z hodně ostrého úhlu a neměl šanci tím pozorného Subbana zaskočit.

31:48
    Přesto se Roussel a posléze MacEwen dostávají ke dvěma rychlým střelám. Subban, který nahradil Andersona v brance domácích, oba pokusy vyráží.

31:35
    Philadelphia by ráda převzala iniciativu, udržet se v útočném pásmu jí ovšem domácí momentálně nedovolují.

31:02
    Power se prodral mezi kruhy, odkud se snažil ohrozit Grosenicka. Před brankovištěm ale zaúřadoval bránící Connauton. Hra pokračuje.

30:01
    Střídání v týmu Buffalo Sabres:
    ze hřiště odchází Anderson, přichází Subban.

30:01
    Anderson po střele od modré přerušuje hru. Komerční pauza.
    28:57 BIRO - 2:1

28:57
    Sabres právě vstřelili branku!
    Na tohle ale už byl Grosenick krátký. BRANDON BIRO vyslal zpoza pravého kruhu vysokou střelu, která zapadla hostujícímu brankáři pod horní tyč. Asistence: Alex Tuch, Henri Jokiharju.

28:19
    A další tyč za zády Grosenicka! Weissbach vyrazil do rychlého brejku, dostal se za obranu a opět hostující brankář dokázal tečovat svou výstrojí střelu soupeře, přičemž následně se puk odrazil od tyče zpět do hřiště!

27:12
    Cederqvist před brankou protečoval střelu Dahlina od modré a málem z toho byl gól! Kotouč ale Grosenick vytěsnil lehkou tečí nakonec na tyč.

26:52
    Ljubuškin zkusil vypálit od modré čáry. Jeho cílem bylo, aby některý ze spoluhráčů dorážel, což se ale nepovedlo.

26:39
    Frost se prosmýkl až před brankoviště Andersona, neprodral však kotouč mezi jeho betony.

26:20
    Nahození Brookse ze středního pásma, Anderson si puk raději přidržel. Komerční přestávka.

25:34
    Dahlin se trefil na branku, jeho ránu od modré Grosenick vyrazil před sebe a po puku následně skočil, aby přerušil hru.

24:40
    Sabres zkusili rychlý protiútok, ale Weissbach neusměrnil své zakončení mezi tři tyče.

24:25
    První střelu na branku vyslal od modré čáry hostující Attard, který ale trefil jen brankáře Andersona a nikdo nebyl poblíž, aby dorážel.

23:22
    Bojuje se hlavně o územní převahu. Ve druhé třetině zatím nebyla na branku vyslána ani jedna střela.

22:23
    Domácí se dostali do postavení mimo hru.

21:35
    Znovu se hraje dlouhý úsek bez přerušení. A jak už bylo zvykem v první třetině, příliš se nestřílí.

20:50
    Power zkoušel prudkou ránu od modré čáry, Grosenickovu klec ale pouze přestřelil.

20:01

Další třetina začne přibližně v 01:58.

Úvodní třetina je u konce. Na střely je srovnáno 6-6, na góly 1-1 a zatím se sleduje poměrně plynulé utkání, ve kterém nedochází tolik k přerušování. Duelu možná trochu schází tvrdost, na druhou stranu se díky tomu vůbec nevylučuje.

20:00

19:48
    Po střele Frosta, kterou zblokoval domácí Ljubuškin, se ještě Sabres pokusili o rychlou rozehrávku, ale je z toho jen zakázané uvolnění.

18:58
    Hosté mají poměrně velký problém s přechodem středního pásma. Jen horko těžko se jim hledá cesta do útoku.

18:20
    Sabres se nyní snaží ostřelovat branku hostů z dálky. Puky ale na Grosenicka nedolétávají. Jsou sražené ještě před brankovištěm.

18:01
    Hodně rychlá střela Dahlina od modré čáry. Grosenick raději znovu přerušuje hru.

17:55
    Po Rouskově obloučku směrem na Grosenicka se hostující brankář rozhodl přerušit hru. Ještě jedna komerční pauza.

17:40
    Znovu ale dochází k situaci, kdy nahazované puky neslaví svůj úspěch.

17:15
    Domácí mají puk v držení, s rozehrávkou útočné akce ale nikam nespěchají.

16:29
    Hra se přelévala ze strany na stranu, udržet útočné pásmo se nedařilo a nakonec se Buffalo dopustilo postavení mimo hru. Komerční pauza.

15:04
    Flyers se po buly dostali znovu do útoku, Karašik od modré ale míjí branku Buffala.
    14:42 KONECNY - 1:1

14:42
    Za svou aktivitu je TRAVIS KONECNY konečně odměněn. Povedlo se mu po pravém křídle prodrat za obranu, využil svou rychlost a z pravého kruhu prostřelil brankáře Andersona, který nezareagoval na jeho přizvednuté zakončení na bližší tyč správně. Asistence: James van Riemsdyk, Morgan Frost.

13:59
    Ljubuškin se dostal do velmi zajímavé pozice na pravém straně. Přihrávku však dostal do ostrého úhlu, nemohl už střílet a zpětná přihrávka nikoho nenašla.

13:44
    Zakázané uvolnění, kterého se dopustili hosté. Vhazovat se tak bude před brankou Grosenicka.

12:52
    Po prudké střele Brauna zpoza pravého kruhu Anderson přerušuje hru. Komerční přestávka.

11:21
    Na druhé straně kluziště se do zakončení dostal Morgan Frost. Z bezprostřední blízkosti se mu nepovedlo svůj bekhend poslat mezi betony Andersona.

11:08
    Sabres vyrazili rychle na zteč. Skinner zkusil přehodit puk do bekhendu, na Grosenicka tentokrát nevyzrál.

10:53
    Konecny se už potřetí v této třetině dostal do zajímavé pozice, tentokrát ale napálil protihráče před sebou.

09:45
    Hra hodně rychle plyne, prozatím nebyla k vidění ani jedna komerční pauza.

09:00
    Třiadvacetiletý Lukáš Rousek je v zámoří od minulé sezony, příliš prostoru ale nedostal. Hrál jen v AHL za Rochester, kde kromě 19 zápasů v základní části odehrál také 10 utkání v play-off. Právě ve vyřazovacích bojích o sobě dál více vědět, když zaznamenal bilanci 2+4. A v tomto tréninkovém kempu rozhodně bojuje o místo v hlavním týmu.

08:59
    Flyers po inkasované brance chtějí převzít iniciativu. Mezi kruhy byl ovšem Attardův pokus zblokován bránícím protihráčem.
    08:24 BIRO - 1:0

08:24
    Domácí otevírají skóre zápasu! Lukáš Rousek se už dostával k bočnímu mantinelu, ale všiml si najetého BRANDONA BIRA, kterému poslal zadovkou přihrávku na střední okraj levého kruhu a Biro šikovně zvedl svou střelu do horní poloviny branky! Asistence: Lukáš Rousek, Ilja Ljubuškin.

08:03
    Je odpískáno zakázané uvolnění, k nelibosti fanoušků Sabres. V honbě za pukem byl domácí hráč minimálně rameno na rameno, rozhodčí však hlásí icing.

06:45
    Rosen byl poblíž brankoviště, ale nedostal se do ideální pozice pro střelu. Šikovně zadovkou hledal své spoluhráče, kteří se ale ke kotouči a střele nedostali.

05:59
    Teď ovšem Buffalo dostalo poměrně dost prostoru ke kombinaci v útočné třetině. Najít výhodnou střeleckou pozici ale bylo proti dobře se pohybující obraně obtížné. Nakonec Dahlin pálil zpoza kruhů. Grosenick vyráží.

04:45
    Sabres mají zatím problém s forčekujícím soupeřem. Prakticky se do útoku příliš nedostávají. Pokud se jim to už povede, musí poměrně rychle střílet, protože je obrana obírá o puk.

04:15
    Prozatím se příliš nepřerušuje a hra má hodně rychlý spád. Po několika šancích Philadelphie se ale tempo zase trochu uklidnilo.

03:10
    Van Riemsdyk hledal na pravé straně Konecnyho, posílal mu z mezikruží přihrávku do pravého kruhu a otevřel by tím klec kvůli přesunu Andersona. Konecny ale na puk nedosáhl.

02:37
    Po střele Rosena v útočném pásmu Buffala přišel rychlý protiútok. Konecny zavezl puk po pravém křídle, najel si do kruhu pro vhazování a místo přihrávky volil rovněž střelu. Anderson přerušil hru po svém zákroku.

01:40
    Hraje se hodně dlouhý úsek bez přerušení, ale také bez střel.

00:35
    Úvodní desítky sekund nabízí hodně opatrný hokej z obou stran. Puk je převážně ve středním pásmu.

00:01

Pravděpodobné sestavy:

Buffalo Sabres: Anderson – Samuelsson, Dahlin, Jokiharju, Power, Pilut, Ljubuškin – Skinner, Weissbach, Thompson – Savoie, Mittelstadt, Okposo – Biro, Tuch, Rousek – Girgensons, Rosen, Cederqvist

Philadelphia Flyers: Grosenick – York, Braun, Connauton, Attard, Karašik, Hogberg – Van Riemsdyk, Frost, Konecny – J. Cates, N. Cates, Marody – Ratcliffe, MacEwen, Desnoyers – Brooks, Roussel, Sandin.

Slušný vstup do přípravy měla i Philadelphia, která si poradila 2:1 s Bostonem. Jak už to ale tak bývá, oba celky nastoupily v hodně kombinovaných sestavách s největšími hvězdami na tribuně. Ale přesto měl Boston na ledě o něco silnější soupisku i s několika hráči z A týmu, proto rozhodně bylo pro hráče Flyers úspěchem, že zvítězili. Letci totiž nasadili drtivou většinu hráčů, kteří v kempu mají šanci ukázat své kvality, ale hlavní tým nejspíš neudělají.

Minimálně o příležitost si ale řekli Jackson a Noah Catesovi, kteří byli těmi, kdo Bostonu dali branky. Obzvlášť třiadvacetiletý Noah Cates o sobě dal hodně vědět už v minulé sezoně. Do dresu Flyers přišel až ke konci března a do té doby takřka neznámý hráč (milovníci juniorských šampionátů však vědí, o koho se zhruba jedná), který neměl žádné zkušenosti z NHL či AHL a hrál několik let na univerzitě, naskočil k 16 utkáním a zaznamenal bilanci 5+4. To, že udělá hlavní tým, se tak nějak od něj očekává. Mnohem tedy více než od jeho bratra Jacksona.

Domácí Buffalo vstoupilo do tréninkového kempu výhrou nad Washingtonem, který udolalo 4:3 po prodloužení. Sabres do utkání nasadili i dvojici českých útočníků – třiadvacetiletého Lukáše Rouska, který v minulé sezoně odehrál v zámoří první sezonu v dresu Rochesteru v AHL, a teprve osmnáctiletého Jiřího Kulicha. Kulich má za sebou kompletní sezonu v Extralize a jako 28. hráč letošního draftu se už dočkal podepsání vstupní smlouvy. Očekává se však, že většinu sezony stráví na farmě, svou šanci ale pochopitelně dostává i v kempu.

V dresu Buffala se ve víkendovém klání nejvíce dařilo jednadvacetiletému Dylanu Cozensovi, který za Sabres odehrál už dvě sezony a v novém ročníku by na něm Buffalo dál rádo stavělo. Proti Washingtonu se prezentoval gólem a přihrávkou. Své kvality prokázal i obránce Lawrence Pilut, který se do NHL chce vrátit po dvouleté přestávce, kdy hrál v KHL za Čeljabinsk. V Buffalu jej moc dobře znají, v letech 2018 až 2020 byl součástí týmu a pendloval mezi hlavním týmem a farmou.

Příprava na nový ročník NHL je v plném proudu. V noci z úterý na středu se odehraje další várka zajímavých střetnutí a jedním z nich bude souboj mezi Buffalem Sabres a Philadelphií Flyers.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 9. Biro (Rousek, Ljubuškin), 29. Biro (Tuch, Jokiharju) – 15. Konecny (Riemsdyk, Frost)

Buffalo Sabres: Anderson (31. Subban) – Samuelsson, Dahlin, Jokiharju, Power, Pilut, Ljubuškin – Skinner, Weissbach, Thompson – Savoie, Mittelstadt, Okposo – Biro, Tuch, Rousek – Girgensons, Rosen, Cederqvist
    Philadelphia Flyers: Grosenick (41. Ersson) – York, Braun, Connauton, Attard, Karašik, Hogberg – Van Riemsdyk, Frost, Konecny – J. Cates, N. Cates, Marody – Ratcliffe, MacEwen, Desnoyers – Brooks, Roussel, Sandin