Kometa Brno – Poruba 3:1 (kon.) | Vítkovice – Zlín 4:1 (kon.) | HC Litvínov – Plzeň 3:2 (2:1 po s.n.)
Chomutov – Kladno 2:8 (kon.) | Slavia – Hvězda Praha 5:2 (kon.) | Mladá Boleslav – Havlíčkův Brod 1:0 (kon.)
Jihlava – Mountfield HK 4:6 (kon.) | Pardubice – Liberec 1:3 (kon.) | Motor ČB – Tábor 6:1 (kon.)
Olomouc – Třinec 1:7 (kon.) | Přerov – HK MD Šumperk 5:3 (kon.)
HC Olomouc
1:7 (0:4, 0:3, 1:0)
HC Oceláři Třinec
Čtvrtek 29.09.2022, 18:00 • Zimní stadion Olomouc • Extraliga dorostu • Skupina Východ

Olomouc prohrála zápas po skvělém výkonu hostujícího celku. První dvě třetiny Třinec téměř nepouštěl Olomouc k puku. Třetí třetinu už se hra vyrovnala a Kohouti v této části hry dokázali skórovat. Konec třetí třetiny ale zase patřil Ocelářům. Stav utkání tak koresponduje s vývojem. (20:01:37)

59:57
    Olomouc ještě stačila vyhodit kotouč z obranného pásma.

59:53
    Třinec dohrává zápas v útočném pásmu.

59:19
    Vyloučení v týmu HC Olomouc:
    Dostál – 2 min., nedovolené bránění.

58:25
    Granečný dostal nahrávku do předbrankového prostoru. Minul však brankovou konstrukci.

58:03
    Vhazuje se v útočném pásmu domácích.

57:10
    Třinecký útočník vybídl spoluhráče v předbrankovém prostoru ke střele, ten však z první trefil připraveného olomouckého golmana.

54:20

54:07
    Hosté jsou již ve čtyřech hráčích.

54:00
    Kalman našel volného Navrátila na levém kruhu. Ten s nahrávkou nepočítal a odrazila se od jeho bruslí za branku.

53:30
    Olomoučané drží Třinecké pod neustálým tlakem. Do větších šancí se ale zatím nedostávají.

52:20
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec:
    Blaha – 2 min., vysoká hůl.

52:07
    Čmiel – 2 min., hrubost.

50:49
    Mikula se teď ocitl sám před olomouckým brankářem. Jeho střelu však pohotově lapil olomoucký brankář.

49:30
    Olomoucký forvard posílá z rohu kluziště kotouč přímo před soupeřovu branku, žádný z jeho spoluhráčů tam však není a kotouč se tak odráží do obranného pásma domácích.

47:50
    Oba týmy srovnaly tempo a šance jsou na obou stranách.

46:54

45:38

Jakub Žurovec

Branky a nahrávky: 46. Bošek (Drábek) – 11. Pohludka (Rybnikár, Blaha), 12. Barna (Hebar, Sajdok), 14. Weiss (Zielinski, Sikora), 17. Pohludka (Holub, Rybnikár), 25. Sikora, 35. Rybnikár (Pohludka, Solowski), 37. Mikula (Zielinski, Blaha)

HC Olomouc: Čerbák (Žbánek) – Polzer, Dostál, Kalman, Bohatý (C), Vrána, Galvas, Přidal – Nemerád, Šulgan (A), Hejcman, Pravda, Bartok, Majer, Navrátil, Neoral, Čermák, Bošek, Drábek (A)
    Trenér: Richard Brančík

HC Oceláři Třinec: Milota (Skácel) – Mrtka, Čmiel, Byrtus, Solowski, Zielinski, Holub (A) – Blaha, Hebar, Barna, Mikula, Rybnikár, Sajdok, Urbánek, Pohludka (A), Granečný, Sikora (C), Weiss
    Trenér: Marek Malík

Rozhodčí: Vaněk – Bubela, Kučera