Vítkovice – Mladá Boleslav 4:0 (kon.) | Liberec – Plzeň 2:3 (po pr.) | Kladno – Třinec 1:2 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
4:0 (0:0, 0:0, 4:0)
BK Mladá Boleslav
Čtvrtek 29.09.2022, 17:30 • Ostravar aréna • Tipsport extraliga • 6. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

V předehrávce 6. kola bude na ledě Ostravar arény k vidění souboj o druhé místo mezi domácími Vítkovicemi a hosty z Mladé Boleslavi.

Vítkovickým po pěti odehraných kolech patří 3. místo, s bilancí 3-0-1-1 a aktivním skóre 17:15 mají na svém kontě 10 bodů. O příčku výše, tedy na 2. místě je tým Mladé Boleslavi, který za bilanci 2-2-0-1 a aktivní skóre 15:8 vybojoval také 10 bodů.

Domácí vstoupili do sezóny dobře, porazili Litvínov na jeho ledě (3:2), doma si poradili s Plzní (4:2), na ledě Mountfieldu sice padli po samostatných nájezdech (2:3), ale ve fanoušky ceněném derby s Třincem na jeho ledě vyhráli (5:3). V posledním kole ale nestačili na Spartu, z Prahy si tedy přivezli prohru 3:5. V teprve druhém domácím zápase letošní sezóny se tak budou chtít fanouškům znovu předvést. Mladoboleslavští před svými diváky porazili v prvním kole Spartu (4:2), z Olomouce si ale přivezli těsnou prohru (1:2), doma pak zaskočili České Budějovice (5:1), v Pardubicích brali výhru po prodloužení (3:2) a v minulém kole si připsali dva body za domácí výhru v prodloužení proti Liberci (2:1).

Kanadské bodování Vítkovic aktuálně vede se sedmi body útočník Peter Krieger (1+6), který je zároveň nejlepším nahrávačem. Nejlepším střelcem je s pěti góly útočník Roberts Bukarts (5+0). Nejvíce střel na branku (15) má útočník Dominik Lakatoš. Nejlepším bekem je s pěti body Juraj Mikuš (0+5). Ten si také společně s útočníkem Rostislavem Maroszem připsal po osmi trestných minutách. Nejvytíženějším hráčem na ledě je také Juraj Mikuš s průměrným časem 22:47. Statistiku Radegast indexu vede se 17 body obránce Patrik Koch. Z dvojice gólmanů má lepší statistiky Aleš Stezka, jehož průměr je 2,20 a úspěšnost 91,35%.

Lídrem kanadského bodování Mladé Boleslavi je se šesti body útočník Róbert Lantoši (0+6), po třech gólech si připsali útočníci David Šťastný, Robert Najman (oba 3+1) a Jan Stránský (3+0). Po třinácti střelách vyslali na branku soupeřů útočníci David Šťastný a Tomáš Fořt. Mezi nejlepší obránce patří se třemi body Pavel Pýcha a Alex Lintuniemi (oba 0+3). Nejtrestanějším hráčem je s osmi trestnými minutami obránce David Štich. Nejvíce času na ledě tráví s průměrným časem 20:33 obránce Alex Lintuniemi. Ve statistice Radegast indexu má 13 bodů obránce Martin Pláněk. Z dvojice gólmanů se více daří Gašperu Krošeljemu s průměrem 1,48 a úspěšností 94,34%.
    Vychytá dnes Boleslav?

HC Vítkovice Ridera: Stezka (Klimeš) – Mikuš (A), Urbanec, L. Kovář, Prčík, Gewiese, J. Stehlík, Raskob – Kalus, Marosz, Lakatoš (C) – Fridrich, Lindberg, Bernovský – Bukarts, Krieger, Maciaś – Dej, Chlán, Gřeš.
    Trenér: Miloš Holaň

BK Mladá Boleslav: Novotný (Krošelj) – Pýcha, Pláněk (A), Jánošík, Lintuniemi, R. Jeřábek, Stříteský, Štich – Kantner, Lantoši, Šťastný – Lunter, Fořt, J. Stránský (C) – P. Kousal, O. Najman (A), Åberg – M. Beránek, Bičevskis, Eberle.
    Trenér: Ladislav Čihák

Rozhodčí: Kika, Obadal – Axman, Synek.

00:01

00:08
    Domácí vyhráli úvodní vhazování a vyrazili do pásma, Novotného klec ale neohrozili.

00:35
    Vítkovice se nyní usadily v pásmu, od modré pálil Kováře, ale Lindberg na puk nedosáhl.

01:07
    Znovu v akci Lindberg, na toho hosté asi zapomněli, protáhl se přímo k brance, ale jeho kličky končí na Novotném.

01:24
    Hosté posílají zbrkle puk na zakázané uvolnění.

01:50
    Před dotírajícím Kriegrem schoval puk Jánošík a rozjíždí útočnou akci.

02:24
    Stezka v pohotovosti, mladoboleslavští krouží útočným pásmem.

02:49
    Gřeš se protáhl podél mantinelu téměř k brance, ale byl zastaven sprintujícím Pýchou.

03:08
    Puk je v lapačce domácího gólmana, před Najmanem se rozestoupila vítkovická obrana a on mohl pálit zblízka.

03:30
    Mladá Boleslav rozvážně rozehrává od své klece.

03:40
    Zbrklá přihrávka končí na zakázaném uvolnění hostujícího týmu.

03:46
    Po vhazování se puk dostal na modrou ke Kovářovi, jeho dělovka končí na zadním mantinelu.

04:04
    Hosté v pásmu, ale Fridrich vystihl jejich souhru a tam dopředu mohou domácí.

04:43
    Nahozením si hosté pomohli k útočnému pásmu.

04:58
    Mladoboleslavští se drželi před Stezkou, po střele Stránského zazvonila kovová konstrukce domácí branky.

05:08
    Do rychlého protiútoku se dostali domácí, Dej kombinoval s Gřešem, ale Novotný měl dobrý výhled.

06:12
    Rychlá a tvrdá střela Kováře se odráží od Novotného, ten ani neví, kde je kotouč, ale jeho spoluhráči byli ve střehu.

06:51
    Šanci Fridricha zhatil na jeho útočné modré Lintuniemi.

07:38
    Krieger nevybojoval puk proti Pláňkovi, hosté mohou do útoku.

08:11
    Novotný chtěl vyhodit puk po plexiskle, ale nepodařilo se, přesto se Lakatoš ke střele nedostal.

08:33
    Protiútok hostujícího týmu končí na Stezkovi, následuje komerční přestávka.

09:08
    Mladá Boleslav se drží před Stezkou, ten má ale dost prostoru.

09:34
    Kalus se dostal sám do pásma, měl rychlost, ale před dojíždějícím hráčem musel udělat kličku a kotouč mu odskočil.

10:43
    Od kruhu střílel na domácí klec Pláněk, Stezka toho moc neviděl, ale puk končí mimo jeho branku.

11:20
    Kantner si sjel pro puk, nahrál napravo na Šticha, ale ten nemířil přesně.

12:00
    Vítkovice jsou teď pod tlakem hráčů v zelenočerných dresech, ale drží se.

12:28
    Domácí vyhazují kotouč, ale jen proto, aby mohli vystřídat.

13:02
    Hosté se v pásmu usadili jako při přesilovce, domácím tato fáze hry ubírá dost sil.

13:17
    Lakatoš vyrazil s pukem do pásma, ale neměl potřebnou rychlost.

13:49
    Mladá Boleslav znovu v pásmu, až téměř k brance si najel Beránek, ale Stezku nepřekonal ani napodruhé.

14:28
    Oba týmy střídají, hosté kontrolují kotouč.

15:02
    Vítkovice se dostaly k puku, ale přes střední pásmo se nedokázaly dostat.

16:06
    Domácí se osvobozují vyhozením na zakázané uvolnění.

16:21
    Za nahozeným pukem se hnal Marosz s Lakatošem, ale hosté se vrátili včas.

17:32
    Vítkovičtí se dostali do pásma, Bernovský podél mantinelu sjel až na úroveň kruhu, ale puk namířil po ledě jen do připravené Novotného lapačky. Následuje komerční přestávka.

18:20
    Jeřábek poslal střílenou přihrávku na branku, u tyče číhal Kantner, ale skóre se nemění.

19:12
    Od modré pálil Stříteský, puk se odrazil od povyjetého Stezky, ale nikdo z mladoboleslavských nebyl nablízku, aby mohl využít odkryté části vítkovické branky.

19:44
    Domácí se po delší době dostali do pásma, ale hosté jim nedali ani ten nejmenší prostor.

20:00

Další třetina začne přibližně v 18:18.

Střely na branku:
    1/3 – 7:12

Oba týmy vstoupily do zápasu s velkou chutí, oba týmy si dokázaly vypracovat šance a hra se ve svižném tempu přelévala ze strany na stranu. Hosté se ale postupem času ujali role lídra, tlačili se do vítkovické klece a dostali vítkovické pod velký tlak. Domácí v závěru této části předvedli ojedinělé výpady, ale Mladá Boleslav si s nimi dokázala bez větších potíží poradit. I přes velký tlak hostů se po první třetině rozcházejí oba týmy do kabin bez branek a domácí za to mohou vděčit hlavně pozorně chytajícímu Stezkovi, který hasí, co se dá.

20:01

20:44
    Vítkovičtí vletěli na svého soupeře jako velká voda, ale Novotný v předchozí části příliš práce neměl a tak je odpočinutý a pozorný.

21:10
    Hosté v pásmu, Fořt se nenechal Kovářem připravit o puk, od modré pak střílel Jánošík, ale příliš nad.

21:34
    Vítkovičtí fanoušci se málem mohli radovat, už to vypadalo, že puk padá do branky, ale střela Bernovského z pokleku označila jen Novotného beton.

21:58
    Na opačné straně v akci Stezkova lapačka, bude se vhazovat po jeho levici.

22:17
    Před domácí brankou se snažil o teč Najman, ale bezvýsledně.

22:42
    Bukarts se prosadil do pásma, ale jeho střela byla sražena do ochranné sítě.

23:19
    Vítkovickým se nedaří dostat hru ze svého obranného pásma.

23:57
    Domácí se dostali k puku, Marosz viděl najetého Lakatoše, ale nepřihrával přesně, hra je nakonec přerušena vítkovickým ofsajdem.

24:18
    Hosté v pásmu, Fořtův pokus končí ve Stezkově lapačce.

24:31
    Mladoboleslavští si nerozuměli, je z toho jejich zakázané uvolnění.

24:52
    Domácí bojují o puk v rohu svého útočného pásma.

25:08
    Vlažný potlesk sklidili domácí za střelu, kterou Novotný schoval v lapačce.

25:25
    Při signalizovaném vyloučení hostů se do kruhu protáhl Urbanec, střela Maciaśe od kruhů Novotného nepřekvapila.

25:25
    Za podrážení je vyloučen Jeřábek a Vítkovice si zahrají první přesilovku v tomto utkání vůbec.

25:42
    Hosté vyhazují puk do bezpečí.

26:51
    Vítkovičtí bojují v pásmu, ale hosté se brání na jedničku.

27:07
    Síly na ledě srovnává Maciaś, který se provinil podrážením. Hraje se ve čtyřech na obou stranách.

27:25
    Mladoboleslavští v plném počtu.

27:45
    Mladá Boleslav má puk pod kontrolou, Lunterova střela se odráží od Stezky mimo branku.

28:07
    Za vyhozeným pukem sprintoval Lakatoš s Lintuniemim, ale hostující bek byl přece jen o krok napřed.

28:52
    Hosté v pásmu, Šťastný z kruhu nastřelil břevno!!!

29:07
    Vítkovice hrají v plném počtu.

29:26
    Domácím se podařilo vyhodit kotouč do bezpečí, jejich následný útok je zastaven ofsajdem. Následuje komerční přestávka.

29:43
    Hosté ostřelovali domácího gólmana, ale ten je na jejich pokusy připraven.

30:15
    Mladá Boleslav se drží v pásmu, z otočky mezi kruhy to zkusil Kousal.

31:07
    Hraje se od branky k brance, puk se dostává na střídačku hostů a bude se vhazovat ve středovém kruhu.

31:41
    Vítkovice se držely v pásmu před Novotným, postupně to zkusil Lakatoš, Marosz i Mikuš, ale skóre se nemění.

32:22
    Stezka ukrývá puk pod lapačkou mimo svou klec, nápor hostujících hráčů dokázal ustát. Následuje komerční přestávka.

32:48
    Urbanec hasí hostující výpady do pásma už u modré čáry, ale mladoboleslavští se i nadále derou zpět ke Stezkovi.

33:31
    Vítkovický Dej dostal přesnou přihrávku do jízdy, nabral rychlost, ale trefuje břevno!!!.

33:40
    Do domácích diváků se vrátil život a znovu povzbuzují svůj tým, Novotný je ale stoprocentní.

34:47
    Hostující souhru narušil u svém obranné modré Fridrich a pouští se se spoluhráči do útoku.

35:04
    Výpad do pásma teď pro hosty, Åberg vystřelil z kruhu, ale Stezka si puk pohlídal holí.

36:15
    Vítkovičtí bojují v pásmu o prostor, příliš se jim ho ale nedostává.

36:22
    Stránský se provinil podrážením a odjíždí za katr, domácí tak hrají v početní převaze.

36:49
    Domácím nevyšel přihrávkový kolotoč, puk míří ke Stezkovi, který bude rozehrávat.

37:24
    Další vyhození Mladé Boleslavi.

37:50
    Vítkovickým u branky Novotného chybí střelba.

37:55
    Znovu se bude hrát ve čtyřech, Krieger dostal trest za hru vysokou holí.

38:18
    Hosté krouží pásmem, Lintuniemi se propracoval až před branku, ale tam přišel o kotouč.

38:22
    Do hry naskakuje Stránský, hosté tak mají před sebou zkrácenou přesilovku.

38:33
    Domácí se dostávali do šance, Stříteský přidržel vítkovického hráče a je vyloučen. Opět se hraje ve čtyřech na obou stranách.

39:00
    Vítkovice vyrážejí do pásma, ale hosté jim narušují souhru rychlým bruslením.

39:18
    Další útočná akce Vítkovic, ale hosté se urychleně vracejí k Novotnému.

39:41
    Mladoboleslavští se usadili u Stezky, ale ten má dobrý výhled.

39:55
    Do hry se zapojuje domácí Krieger, přesilovka pro domácí.

40:00

Další třetina začne přibližně v 19:13.

1/3 – 7:12
    2/3 – 8:10

Ani ve druhé třetině se stav na světelné tabuli nezměnil, a to i přesto, že oba týmy měly k dispozici přesilové hry. Vítkovičtí trochu srovnali krok se svým soupeřem, prostřednictvím Deje nastřelili Novotného klec, ale přesto jsou oba gólmani stále stoprocentní. O něco více práce měl i v této třetině Stezka, ale přesto drží naděje svého týmu na úspěch. Uvidíme, jak bude hra vypadat ve třetí části. Ale už teď si můžeme být jisti, že to ještě bude boj.

40:01

40:01
    Domácí dohrávají přesilovku z předchozí části.

40:30
    Vítkovičtí v pásmu, ale nestřílejí.

40:33

40:58
    Vhazování po pravici Stezky vyhráli hosté, puk ale míří za domácí branku.

41:31
    Pýcha se chystal vystřelit z první, ale nakonec si to rozmyslel a poslal kotouč za branku.

42:12
    Snaha domácího týmu končí v ochranné síti za hostující brankou.

42:48
    Vítkovičtí bojují u mladoboleslavské branky, ale puky se odrážejí od bránících hráčů i od Novotného.

43:21
    Bukarts i Krieger čarovali před hostující klecí, ale Novotného kouzlo je přece jen mocnější.

43:42
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Tak přece jen se domácí fandové dočkali! Gewiese vystřelil od kruhu, projíždějící MAREK KALUS tečoval puk ke vzdálenější tyči – 1:0. Asistence: Petr Gewiese, Juraj Mikuš.
    43:42 Marek KALUS - 1:0

45:00
    Dej dostal puk až k Novotnému, ale nebyl úspěšný, z druhé vlny si najel Marosz, ale bez efektu.

46:06
    Hosté se rychle protáhli do pásma, Stezka je ale na místě. Následuje komerční přestávka.

46:06
    Kuriózní situace na vítkovickém ledě, někomu z diváků uletěl nafouknutý balonek, na který sudí nedosáhli, Raskob jim byl svou holí nápomocen a sklepl balónek na jejich úroveň, Ti ho pak zavřeli na trestné lavici.

47:08
    Vítkovice se budou muset bránit, za krosček je vyloučen obránce Gewiese.

47:43
    Dělovka Åberga se jen odrazila od Stezkových betonů, domácí posílají puk do rohu.

48:17
    Hosté se drží v pásmu a točí bránící čtveřici, ale ta brání svou branku velmi urputně.

48:42
    Jeřábek poslal puk na Stříteského, jeho rána končí na zadním mantinelu.

49:02
    Domácím se příliš nedaří vymanit se od své klece, oddechují jen když Stezka lapí kotouč.

49:08
    Vítkovice v plném počtu.

49:50
    Mladoboleslavští se i nadále drží v pásmu a tlačí se dos Stezkovy klece, ten je ale proti změně stavu.

50:18
    Vynikající zákrok domácího Stezky, který vymrštil lapačku proti střele Jeřábka od kruhu.

51:22
    Lakatoš vystartoval do útočné akce s Maroszem, ten byla ale přidržen, a tak po střele vítkovického kapitána nedostal šanci dorážet.

51:32
    Kotouč mizí v lapačce hostujícího gólmana po pokusu Lindberga.

52:45
    Mladoboleslavští se vymanili od své klece a znovu útočí na Stezkovu klec.

53:16
    Lunter kombinoval s Fořtem, ale Stezka byl připraven. Následuje komerční přestávka.

53:48
    Před brankou to nadvakrát zkusil hostující Kousal, ale byl příliš blízko.

54:00
    Vítkovičtí posílají puk na zakázané uvolnění.

54:12
    Domácí znovu vyhodili, Novotný rozehrával, ale jeho spoluhráči dostávají puk mimo hrací plochu.

54:36
    Boj o místo v útočném pásmu Vítkovic, hosté hrají pozorně.

55:09
    Za svou klecí držel puk Lantoši, jeho spoluhráči mohli v klidu vystřídat.

55:50
    Protiútok Vítkovic, Lakatoš ujížděl s Maroszem, ale puk si Novotný pohlídal.

56:02
    Domácí zvyšují na rozdíl dvou branek, DOMINIK LAKATOŠ vtrhl do pásma, vybruslil si od mantinelu mezi kruhy a jel přímo na Novotného, kterého prostřelil pod lapačkou – 2:0. Bez asistence.
    56:02 Dominik LAKATOŠ - 2:0

56:02
    Oddechový čas si vyžádali trenéři BK Mladá Boleslav.

56:24
    Fridrich se dostával před hostující branku, ale byl tísněn.

57:02
    Bude se vhazovat u Stezky, Novotný se přesunuje na střídačku.

57:28
    Vítkovice dostaly puk do středního pásma a brání svou modrou.

57:48
    Vlnu emocí vyvolalo vyloučení domácí Kriegra, který je odeslán na trestnou lavici za podrážení, Novotný zůstává na střídače a hosté budou hrát v šesti proti čtyřem.

57:48
    Sudí na trestné lavici zřejmě žádá o posouzení zákroku vítkovického Kriegra.

57:48
    Vše je zřejmě v pořádku, vhazuje se u Stezky.

57:56
    DOMINIK LAKATOŠ trefuje ve svém oslabení po nahrávce Mikuše opuštěnou mladoboleslavskou branku zpoza své vlastní klece – 3:0. Asistence: Juraj Mikuš, Rastislav Dej.
    57:56 Dominik LAKATOŠ - 3:0

57:56
    Hosté pokračují v přesilovce.

58:12
    Hostující gólman Novotný je zpět na střídačce!!

58:25
    Mladoboleslavští se drží v pásmu, ale vítkovičtí se brání soustředěně, jejich jistotou je Stezka.

59:00
    Hosté okupují svůj útočný prostor, ale na hokejky jim sedla nervozita.

59:24
    Domácí kapitán DOMINIK LAKATOŠ pečetí dnešní vítkovickou výhru svým hattrickem, Dej v oslabení ujížděl s pukem na znovu opuštěnou branku hostů, ale byl tísněn a sražen k zemi, puk si přebral právě domácí kapitán a zvyšuje na 4:0. Asistence: Rastislav Dej.
    59:24 Dominik LAKATOŠ - 4:0

59:24
    Domácí Krieger je stále na trestné lavici, hosté mají i nadále početní převahu.

59:41
    Zdá se, že dnes se již skóre měnit nebude, na otočení zápasu je pro hosty už pozdě.

BK Mladá Boleslav – FILIP NOVOTNÝ

Dnešní kolo je v Ostravar aréně minulostí. Zkraje první části byly oba týmy aktivní, ale poté převzali otěže utkání hosté a dávali domácímu celku docela zabrat. Jen pozornému Stezkovi mohou vítkovičtí děkovat, že i po dvou třetinách svítil na kostce nad ledem stav 0:0. Nikdo by se v tu chvíli neodvážil pomýšlet na výhru v základní hrací době. Vítkovičtí se ale přece jen dostali do tempa, Novotný však byl i nadále pozorný. První branky se diváci dočkali až ve 44. minutě a k jejich radosti tečoval puk do mladoboleslavské klece Kalus. Vítkovičtí se ale i nadále spíše bránili, po chybce hostujícího hráče se však do šance dostal Lakatoš a tváří v tvář Novotnému se nemýlil. Necelé tři minuty před koncem se domácí dostali do oslabení, čehož Mladá Boleslav hodlala využít a pro zvýšení efektnosti odvolala svého gólmana. Lakatoš ale od zadního mantinelu za svou brankou trefil přesně střed té mladoboleslavské a vítkovická hala explodovala nadšením. Ve stejném oslabení pak Lakatoš s kapitánským "céčkem" na hrudi trefil znovu opuštěnou klec a připsal si tak čistý hattrick.
    Z Ostravy je to pro dnešek vše, užijte si zbytek večera a já se budu těšit znovu brzy na počtenou. (20:29:47)

Monika Baloghová

Branky a nahrávky: 44. Kalus (Gewiese, Mikuš), 57. Lakatoš, 58. Lakatoš (Mikuš, Dej), 60. Lakatoš (Dej)

Rozhodčí: Kika, Obadal – Axman, Synek

Diváci: 5 025