Columbus – Buffalo 4:1 (kon.) | Philadelphia – Washington 1:3 (kon.) | Tampa – Carolina 0:0 (odl.)
Toronto – Montreal 3:0 (kon.) | Detroit – Chicago 2:4 (kon.) | Calgary – Edmonton 4:0 (kon.)
Anaheim – Arizona 3:1 (kon.) | Los Angeles – San Jose 1:3 (kon.) | Vegas – Colorado 7:1 (kon.)
Columbus Blue Jackets
4:1 (2:0, 0:1, 2:0)
Buffalo Sabres
Čtvrtek 29.09.2022, 01:00 • Nationwide Arena, Columbus • Příprava NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Hezké brzké ráno. Na programu je další várka přípravných zápasů NHL. Columbus na domácím ledě vyzve Buffalo, pro obě mužstva to bude už třetí utkání. Blue Jackets nejprve po prodloužení padli v Pittsburghu, o den později stejného soupeře porazili na domácím ledě 5:1. To Sabres dvakrát zvítězili – nejdříve v prodloužení na ledě Washingtonu, poté doma proti Philadelphii 2:1.

00:01

01:47
    Přečíslení domácích dva na jednoho! Kent Johnson to vzal na sebe, z pravé strany si to namířil před branku, ovšem ztroskotal na Comriem!

02:28
    Obrovská příležitost pro Blue Jackets! Do samostatného úniku se dostal Meyer, jehož střelu Comrie vyrážel před sebe. Hostující gólman si levým betonem poradil i s následnou dorážkou!

03:07
    Domácí jsou zatím aktivnější, poprvé o sobě dali vědět i hosté. Bryson minul bránu, Tarasov na svůj první zákrok stále čeká.

04:10
    Další zákrok Comrieho! Poradil si s bekhendovým zakončením Bemstroma, domácí i nadále zůstávají u puku v útočném pásmu.

05:00
    Kanadský mladík Kent Johnson je při chuti! Zůstal úplně volný na levé straně, z kruhu napálil hruď Comrieho, který se zatím rozhodně nenudí.

05:59
    Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets:
    Carson Meyer – 2 min., vysoká hůl.

07:33
    Buffalo zatím bezzubé i v početní výhodě. Weissbach minul branku, Tarasov v osmé minutě stále čeká na svůj první zákrok.

08:18
    Až teď se dočkal. Poradil si s ránou Rosena a přerušil hru. Následovat bude úvodní komerční přestávka v zápase.

08:47
    Columbus právě vstřelil branku!
    Domácí jdou po zásluze do vedení, podíl na tom má mladičký Čech. Svozil se totiž neunáhlil a z pravého kruhu ještě hledal najíždějícího EMILA BEMSTROMA, který uklízel do odkryté svatyně jinak bezchybného Comrieho. Asistence: Stanislav Svozil a Andrew Peeke.
    08:47 Emil BEMSTROM - 1:0

09:47
    Obrázek hry se po domácí trefě nijak nemění. Blue Jackets jsou i nadále aktivnějším týmem a ženou se za dalším gólem.

10:28
    Ojedinělá útočná akce Buffala, Biro minul bránu Tarasova, který si za více jak deset minut hry připsal pouze jeden úspěšný zákrok.

11:33
    To Comrie má úplně jiné starosti! Vyrážel ránu Fixe-Wolanskyho, poté také pokus Jacka Roslovica, je na devíti zákrocích.

12:01
    Rozhodčí signalizuje trest pro hostujícího hokejistu. Columbus si po další komerční pauze zahraje první přesilovku v zápase.

12:01
    Vyloučení v týmu Buffalo Sabres:
    Filip Cederqvist – 2 min., držení.

13:29
    Lépe to snad trefit ani nešlo! KIRILL MARČENKO trefuje z levého kruhu přesně do vzdálenějšího horního růžku, Blue Jackets vedou rozdílem dvou branek! Asistence: Mikael Pyyhtia a Joona Luoto.
    13:29 Kirill MARČENKO - 2:0

13:52
    Meyer si na modré čáře vyšlápl na Tischkeho, Buffalo má zatím obrovské problémy s přechodem do útočné třetiny.

15:04
    Poprvé dnes o sobě dal vědět také Jakub Voráček, který z předbrankového prostoru nemířil přesně, Comrie zasahovat nemusel.

15:39
    David Jiříček napodobil svého staršího krajana, jeho pokus od modré čáry byl nepřesný. Columbus pokračuje v tlaku.

16:11
    Teprve druhý zákrok Tarasova přišel po střele hostujícího útočníka Weissbacha z mezikruží, domácí gólman vyrážel.

16:38
    Denton Mateychuk – 2 min., krosček.

16:48
    Symbolický začátek přesilové hry Buffala. Zasahovat v ní jako první musel hostující brankář Comrie, a to už po deseti vteřinách.

18:22
    Sabres se trápí, zdá se, že ani ve druhé přesilovce nevystřelí na branku. Jiříček úspěšnější v osobním souboji s Quinnem.

19:10
    Vyloučený Mateychuk se před několika vteřinami vrátil z trestné lavice. Vhazovat se bude po levici brankáře Tarasova.

20:00

Úvodní dvacetiminutovka hry je za námi. Zatím má naprosto jasný vývoj, Blue Jackets jsou lepší ve všech ohledech, na střely vedou 13:2. Sabres měli k dispozici dvě přesilovky, ovšem ani v jedné se jim pozornost Tarasova vyzkoušet nepodařilo. První trefa Columbusu měla českou stopu, skvělou asistencí se blýskl Stanislav Svozil.

21:17
    Ve velmi zajímavé střelecké pozici na hranici levého kruhu Clague. Pálil z první, ovšem Tarasov i v tomto případě bez zákroku.

22:10
    Sabres do druhé třetiny vstoupili přeci jen o něco aktivněji. Tarasov vychytal Weissbacha, vhazovat se bude po jeho pravé ruce.

23:11
    Fix-Wolansky z těžkého úhlu vychytán Comriem. O pár vteřinek později zakončoval nepřesně od modré čáry obránce Gavrikov.

23:49
    Sabres právě vstřelili branku!
    Buffalo těží ze své aktivity a na startu druhé části snižuje! Po přihrávce Quinna zpoza brány se prosadil CHASE PRISKIE. Asistence: Jack Quinn a Kale Clague.
    23:49 Chase PRISKIE - 2:1

25:02
    Trefa Sabres určitě zdramatizovala vývoj tohoto utkání a na ledě se pořádně přiostřilo, což pocítil hostující Bjork.

25:44
    Jiří Kulich nejprve vychytán Tarasovem, o pár vteřinek později uspěl na vhazování proti Richardsovi a hosté díky němu drží útočnou třetinu.

27:11
    Mezi kruhy na chvíli volný hostující Kisakov. Čtvrtý zákrok Tarasova ve druhé třetině, následovat bude komerční přestávka.

27:37
    Tvrdá rána Jiříčka od mantinelu na modré čáře. Brankář Comrie ji zaregistroval až na poslední chvíli, vyrážel do rohu!

29:42
    Po delší době konečně zakončení. Cederqvistovu střelu vyrážel Tarasov, který si poradil i s následným pokusem Kulicha.

30:56
    Velmi dobrá práce od Quinna. Našel si odražený puk, poté naznačil střelu a pokoušel se obkroužit branku. Nakonec z těžké pozice chtěl překvapit Tarasova, to se mu nepodařilo.

31:03
    Pyythia zablokoval střelecký pokus hostujícího Brysona, následně se kotouč ocitl na střídačce, hra je znovu přerušena.

32:39
    Osobní souboj Bemstroma s Priskiem, úspěšnější z něj vyšel domácí hokejista. Jedna z nejslabších pasáží hry, co se střelecké aktivity týče.

33:38
    Další blok, tentokráte Gavrikova proti pokusu Weissbacha. Krátce nato byla pískána hra rukou, vhazovat se bude ve středu kluziště.

34:40
    Biro úspěšnější na vhazování proti Richardsovi ve vlastní obranné třetině, Comrie má oproti první třetině daleko méně práce.

35:08
    V domácí bráně Greaves. Svůj první zákrok vytáhl proti Priskiemu, o pár chvil později se kotouč dostal zase na střídačku.

36:01
    Fix-Wolansky dohrál Laaksonena za bránou Comrieho. Rozeběhly se poslední čtyři minuty druhé třetiny.

37:20
    Hodně obětavá hra obránců v prostřední dvacetiminutovce. Priskie zastavil ránu Svozila, domácí přesto pokračují v útočné snaze.

38:20
    Nejprve se kotouč dostal do ochranné sítě, pak si hosté pomohli zakázaným uvolněním, dění se stěhuje před Comrieho.

38:46
    Po delší době o sobě dal vědět Johnson. S jeho střelou z pravého kruhu si poradil Comrie, závěr druhá části se blíží.

39:35
    Bodyček Quinna na domácího Richardse, druhý jmenovaný si o deset vteřinek později spravil chuť proti Briovi na modré čáře.

40:00

Prostřední část hry je minulostí. Buffalo v ní výrazně přidalo, bylo nebezpečnější směrem do útoku a zaslouženě snížilo díky Priskiemu, čímž ještě pořádně zdramatizovalo tento zápas.

41:13
    Na úvodním buly úspěšnější hostující Krebs, avšak jako první zakončoval domácí Peeke. Brankář Comrie v tomto případě pozorný.

41:35
    Začalo se ve vysokém tempu z obou stran, Olofsona z předbrankového prostoru vychytal střídající Greaves, který podržel puk.

41:57
    Další rána z hole domácího zadáka Mateychuka od modré čáry. Hostující gólman Comrie v této chvíli pouze vyrážel.

43:19
    Greaves podržel kotouč, vhazovalo se v útočném pásmu Sabres. Úspěšnější byl v souboji Richards vs. Peterka nakonec domácí útočník.

45:02
    Mikael Pyyhtia – 2 min., podrážení.

46:04
    Podaří se Sabres dnes konečně zužitkovat přesilovku? Zatím to tak nevypadá, více jak polovina z početní výhody je pryč.

47:07
    Greaves musel poprvé zasahovat proti Peterkovi a to až ve chvíli, kdy se vyloučený Pyyhtia vrátil zpátky z trestné lavice.

47:58
    Sám na Comrieho se řítil JAKUB VORÁČEK. Zkušenému českému reprezentantovi při bekhendovém manévru utekl kotouč, ovšem Voráček do něj ještě stihl píchnout z forhendu, čímž naprosto zmátl hostujícího gólmana. Asistence: Trey Fix-Wolansky a Jack Roslovic.
    47:58 Jakub VORÁČEK - 3:1

48:16
    Další pokus hostujícího Peterky, Greaves nepřipustil žádné komplikace a přerušil hru. Vhazovat se bude po jeho pravé ruce.

49:12
    Velký tlak domácích, čtvrtá branka doslova visela ve vzduchu! Comrie měl plné ruce práce, během pár vteřin zpacifikoval dva střelecké pokusy, Marčenko naštěstí pro něj mířil vedle.

50:07
    Rozběhla se závěrečná desetiminutovka třetí třetiny, dost možná i celého utkání. Blue Jackets jsou v těchto chvílích častěji na puku.

50:58
    Hra je přerušena po dalším úspěšném zákroku Greavese, který si poradil se střelou Kozaka, hrajícího ve třetí útočné pětce Sabers.

51:36
    Luoto.zablokoval střelecký pokus Weissbacha a pouze potvrdil, že hráči se dnes nebojí padat do zakončení soupeře.

52:24
    Další střela Krebse, další zákrok Greavese, který po svém příchodu na hrací plochu ještě ani jednou neinkasoval.

53:15
    Kotouč opět na střídačce, vhazovat se bude v obranném pásmu hokejistů Blue Jackets, chystají se Kuraly s Birem.

54:56
    2 min. – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Emil Bemström.

56:03
    Více jak polovina přesilové hry Sabers je pryč. Nejnebezpečnější byl pokus Quinna, se kterým si poradil brankář Greaves.

56:36
    Richards chytře prostrčil na rozjetého CARSONA MEYERA, který po bekhendové kličce volil zakončení do horní části branky, je rozhodnuto! Asistence: Justin Richards a Vladislav Gavrikov.
    56:36 Carson MEYER - 4:1

57:25
    Zdá se, že o vítězi je definitivně rozhodnuto. Skóre chtěl ještě kosmeticky upravit hostující Clague, ale z levého kruhu minul bránu.

58:18
    Ohlášeny byly poslední dvě minuty třetí třetiny. Utkání se už jen z povinnosti dohrává, Blue Jackets závěr kontrolují.

59:20
    Jedna z poslední střel v zápase. Comrie pokryl střelu domácího Gudbransona od modré čáry, do konce zbývá čtyřicet vteřin.

Columbus ve třetí části přidal ještě dva zásahy. Nejprve se trefil Voráček, v oslabení pak na konečných 4:1 upravoval Meyer. Sabres tak vůbec poprvé v přípravě našli přemožitele, Columbus na domácím ledě vítězí podruhé v řadě, po pěti gólech Pittsburghu se čtyřikrát prosadili s Buffalem.

Jakub Voráček (COL) – 1+0, +2 účast, 1 střela na bránu, 16:02 čas na ledě

Jiří Kulich (BUF) – 0+0, +0 účast, 2 střely na bránu, 12:43 čas na ledě (04:27:33)

Štěpán Slovák

Branky a nahrávky: 9. Bemstrom (Svozil, Peeke), 14. Marčenko (Pyyhtia, Luoto), 48. Voráček (Fix-Wolansky, Roslovic), 57. Meyer (Richards, Gavrikov) – 24. Priskie (Quinn, Clague)

Columbus Blue Jackets: Tarasov (Greaves) – Gudbranson, Gavrikov (A), Peeke, Svozil, Jiříček, Mateychuk – Bemström, Roslovic, Voráček – Fix-Wolansky, Kuraly, Robinson – Marčenko, K. Johnson, Pyyhtiä – Meyer, Richards, Luoto.
    Trenér: Brad Larsen

Buffalo Sabres: Comrie (Luukkonen) – Fitzgerald (A), Bryson (A), Priskie, Clague, Laaksonen, Tischke – Peterka, Krebs, Kisakov – Olofsson (A), Biro, Quinn – Weissbach, Kozak, Bjork – Rosén, Kulich, Cederqvist.
    Trenér: Don Granato

Rozhodčí: Rank, StPierre – Barton, Smith

Diváci: 10 424