Columbus – Buffalo 4:1 (kon.) | Philadelphia – Washington 1:3 (kon.) | Tampa – Carolina 0:0 (odl.)
Toronto – Montreal 3:0 (kon.) | Detroit – Chicago 2:4 (kon.) | Calgary – Edmonton 4:0 (kon.)
Anaheim – Arizona 3:1 (kon.) | Los Angeles – San Jose 1:3 (kon.) | Vegas – Colorado 7:1 (kon.)
Anaheim Ducks
3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Arizona Coyotes
Čtvrtek 29.09.2022, 04:00 • Honda Center, Anaheim • Příprava NHL

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji pěkné čtvrteční ráno. (06:49:24)

Česká a slovenská stopa

Lukáš Dostál (ANA) – 28 zákroků, 1 OG, úspěšnost 96,6%, odchytal 60:00
    Karel Vejmelka (ARI) – 20 zákroků, 3 OG, úspěšnost 90,9%, odchytal 60:00
    Jan Jeník (ARI) – 0+0, -1 účast, 1 střela na bránu, TM 22, čas na ledě 9:05
    Pavol Regenda (ANA) – 1+0, -1 účast, 2 střely na bránu, TM , čas na ledě 20:11

Kdo se postavil do brankoviště?

Zápas je u konce, z vítězství 3:1 se raduje na domácím ledě Anaheim a Arizona naopak dál čeká na první výhru z předsezónní přípravy. První dějství zápasu bylo podle počtu střel na branku vyrovnané, prosadit se ale dokázali jen domácí. V 18. minutě překonal Vejmelku slovenský střelec Pavol Regenda. Arizona byla ve druhé části zápasu střelecky aktivnějším týmem a také se jí povedlo v polovině druhé třetiny vyrovnat na 1:1, když se prosadil Dylan Guenther. Anaheim poté sice neproměnil dvojnásobnou početní převahu, ale přesto se v závěru třetiny vrátil do vedení, když se trefil šikovnou tečí Zellwegerovy střely Ryan Strome. Ve třetí třetině poté padla ještě jedna branka, na konečných 3:1 zvýšil v 50. minutě zápasu Isac Lundeström.

59:01
    Olen Zellweger byl na správném místě, aby zablokoval pokus Conora Timminse.

58:00
    Vyloučení McCartneyho je pro Arizonu hodně špatnou zprávou. Místo toho, aby se ještě pokusila o závěrečný tlak a smazání dvoubrankového manka se bude muset bránit.

57:43
    Vyloučení v týmu Arizona Coyotes:
    Ben McCartney – 2 min., podrážení.

57:37
    Nyní byl v akci pro změnu brankář Arizony Karel Vejmelka, který zlikvidoval pokus Benoita zápěstím.

56:48
    Dostál vyrazil Haytonovu střelu zápěstím a následnou dorážku Miloše Kelemena zablokoval Simon Benoit.

55:44
    Dostál předvedl výborný postřeh a dokázal zachytit nepříjemnou teč z hole Dylana Guenthera těsně před ním.

54:42
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks:
    Benoit-Olivier Grouix – 2 min., sekání.

Troy Stecher – 2 min., hrubost.

54:10
    Přesilovku Arizony zahájil střelou z levého kruhu Troy Stecher, Dostála však překonat nedokázal.

53:49
    Simon Benoit – 2 min., hákování.

53:21
    Lukáš Dostál předvedl dobrý zákrok proti střele zápěstím Patrika Nemetha.

52:19
    Krátce po sobě zakončovali Miloš Kelemen a Victor Sodeström, oba jejich pokusy byly ale zablokované.

51:05
    McBainův pokus z předbrankového prostoru přistál jen na chráničích brankáře Lukáše Dostála.

50:01
    Domácí jsou při chuti, a proto nadále útočí. Henriqueho střela se ale mezi tři tyče nevešla.
    49:00 Isac LUNDESTRÖM - 3:1

Petr Sumbal

Branky a nahrávky: 18. Regenda (Terry, Strome), 40. Strome (Zellweger, Vatrano), 49. Lundeström (McLaughlin, Fowler) – 31. Guenther (Fischer, McCartney)

Anaheim Ducks: Dostál (O. Eriksson Ek) – Kulikov, Drysdale, Zellweger, Klingberg (A), Benoit, Fowler (A) – Regenda, R. Strome, Terry – Henrique (A), Zegras, Vatrano – Tracey, Lundeström, De Leo – McLaughlin, Groulx, Osipov.
    Trenér: Dallas Eakins

Arizona Coyotes: Vejmelka (Tendeck) – Nemeth, Timmins, Koljačonok, Söderström, Stecher, J. Brown (A) – McCartney, McBain, Fischer (A) – Kelemen, Vitelli, Jeník – Maccelli, Dea, Guenther – N. Ritchie, Hayton, Kassian.
    Trenér: André Tourigny

Rozhodčí: Thomas, StLaurent – Mahon, Gawryletz