Motor ČB – Olomouc 1:2 (po pr.) | Kometa Brno – Mountfield HK 4:0 (kon.) | Pardubice – Sparta 2:3 (0:1 po s.n.)
Banes Motor České Budějovice
1:2 (0:0, 1:0, 0:1 - 0:1)
HC Olomouc
Pátek 30.09.2022, 17:30 • Budvar aréna, České Budějovice • Tipsport extraliga • 6. kolo

Je konec! Šťastnějším týmem je Olomouc, která bere bod navíc za výhru v prodloužení. Za domácí se ve druhé třetině prosadil Milan Gulaš, za hosty ve třetím dějství vyrovnával David Škůrek. O druhém bodu pro Hanáky rozhodl Jiří Ondrušek. Ode mě je to pro dnešek vše a u dalšího online přenosu se na vás budu opět těšit. Na shledanou a hezký večer. (20:12:51)

63:58 Jiří ONDRUŠEK - 1:2

63:58
    Olomouc právě vstřelila branku! A je rozhodnuto! Od modré čáry vypálil JIŘÍ ONDRUŠEK a propálil Hrachovinu. Asistence: Lukáš Klimek.

63:50
    Oddechový čas pro Olomouc.

63:37
    Olomoučtí se nyní přes modrou nedostali, budějovická defenzíva skvěle zapracovala.

62:38
    Škůrkova rána minula bránu, Motor vyhazuje.

62:15
    Vyloučení v týmu Motor České Budějovice:
    Jakub Valský – 2 min., nedovolené bránění.

60:58
    Na druhé straně byl ve stejné pozici Dzierkals, ale ten trefil Konrádovu vyrážečku.

60:38
    Štncelovi ujel Klimek a měl před sebou pouze Hrachovinu, ale minul.

60:01

Za šedesát minut padly dvě branky, po jedné na každé straně. Ve druhé třetině se za domácí prosadil Gulaš, v poslední dvacetiminutovce vyrovnal Škůrek. Za pár minut začne prodloužení.

60:00

59:09
    Třetí třetina se už pouze dohrává, schyluje se k prodloužení.

57:56
    Dzierkals měl na hokejce zajímavé zakončení, ale jeho projektil nezamířil mezi tři tyče Konrádovy brány.

56:42
    Nyní měl plné nohy práce Konrád, když zasahoval proti střele Štencela, následná dorážka Vráblíka se neujala.

55:13
    Už to vypadalo, že Šenkeřík bude střílet. Rozhodl se pro blafák, který mu nevyšel, a je po akci.

54:31
    Hovorka měl co dělat s Knotkem, který kroužil za bránou Jihočechů. Nakonec jeho bekhendové zakončení Hrachovina pokryl.

Pavel Mádl

Branky a nahrávky: 38. Gulaš (Pech, Dzierkals) – 51. Škůrek (Nahodil, Rašner), 64. Ondrušek (Klimek)

Banes Motor České Budějovice: Hrachovina (Strmeň) – Vráblík, Štencel (A), Bindulis, Hovorka, Šenkeřík, Kachyňa, L. Doudera – Přikryl, Pech (A), Gulaš (C) – Dzierkals, Hanzl, Karabáček – Strnad, Toman, Valský – Tomeček, Koláček, Doležal.
    Trenér: Jaroslav Modrý

HC Olomouc: Konrád (Lukáš) – Ondrušek (C), T. Černý, Rašner, Škůrek, Řezníček, Švrček, Dujsík – J. Káňa (A), P. Musil, Orsava – Klimek, Nahodil, Navrátil – Kunc, Knotek (A), Bambula – Kusko, Anděl, Strapáč.
    Trenér: Jan Tomajko

Rozhodčí: Hejduk, Sýkora – Zíka, Rampír