Lipt. Mikuláš – Nové Zámky 1:3 (kon.) | Spišská N. Ves – HC Slovan 2:1 (po pr.) | Nitra – Michalovce 3:2 (kon.)
Prešov – Banská Bystrica 2:3 (1:2 po s.n.) | Poprad – Trenčín 3:4 (kon.) | Zvolen – Košice 5:2 (kon.)
po s.n. (1:2)
HC Prešov
2:3 (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0)
HC´ 05 Banská Bystrica
sk Pátek 30.09.2022, 18:00 • Ice Aréna Prešov, Prešov • Tipos Extraliga (SR) • 5. kolo

Vážení diváci, vitajte pri textovom online prenose zo zápasu piateho kola slovenskej hokejovej Tipos Extraligy medzi tímami HC MV Transport Prešov a HC 05 Banská Bystrica.

Stretnutie sa začne o 18:00.

HC MV Transport Prešov zažíva relatívne vydarený vstup do sezóny. Štyri zápasy, štvrté miesto a osem bodov sú pre desiaty tím minulého ročníka potešením. Naposledy si Koňare zgustli na Košiciach, v Crow Aréne vyhrali tesne 2:1. Tréner Ernest Bokroš sa bude spoliehať aj na útočníka Craiga Martina, ktorý zatiaľ bodoval v každom zápase a má bilanciu 2+2. Prešovčania majú s Bystričanmi pozitívnu bilanciu, zo štyroch minulosezónnych zápasov zvíťazili trikrát, z toho dvakrát práve na domácom ľade.

HC 05 Banská Bystrica má o niečo horší štart sezóny než domáci. Päť bodov stačí na ôsme miesto, teda práve umiestnenie z minulej sezóny. Do Prešova však zverenci trénera Anttiho Karhulu pocestujú dobre naladení, naposledy totiž doma zdolali Nitru 3:2 po nájazdoch. O víťazný zásah sa postaral Alex Tamáši, najproduktívnejší hráč klubu. V štyroch zápasoch má bilanciu 3+4, je teda produktívnejší, než ktokoľvek z Prešovčanov. Vzájomná bilancia a hosťujúce prostredie Bystrici v tomto zápase veľmi nenahrávajú.

Úvodné zostavy:

HC MV Transport Prešov: Rabčan (Adamko) – Turan, D. Jendroľ, Giles, Lalík, Higgins, Ballhorn, Vojtech, Nátny – Nauš, Šimun, Neuls – Šimek, Gerlach, Sýkora – Žilka, Girduckis, Martin – K. Jendroľ, Klíma, Melcher
    Tréner: Ernest Bokroš

HC 05 Banská Bystrica: Rahm (Belányi) – Björkung, Bačik, Pavlin, Holenda, Bača, Ďatelinka, Frídel – Troock, Kontos, Kabáč – R. Gašpar, J. Sukeľ, Bíreš – Urbánek, Tamáši, Šoltés – Výhonský, Sojka, Jendek
    Tréner: Antti Karhula

Rozhodca: M. Korba, Hronský – Gegáň, Janiga

Oba tímy už máme na ľadovej ploche. Prešovčania nastúpia v klasickej červeno-bielej kombinácii, Banskobystričania sa predstavia v čiernych dresoch.

Začiatok stretnutia sa o pár desiatok sekúnd posunul, hráči sa už rozostavujú na úvodné buly.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:38
    Björkung zakončil úvodný pobyt hostí v útočnom pásme strelou od modrej čiary, výraznejšie problémy však domácim nenarobila.

01:32
    A ďalšia rana, z pravej strany to v úniku skúsil Jakub Sukeľ. Úradovala lapačka brankára Rabčana.

01:39
    Prešovčania reklamujú faul na gólmana Rabčana, no napokon je z toho iba buly v ich obrannom pásme.

02:27
    Ďalší zákrok Rabčana po skrumáži vedľa bránky znamená ďalšie buly v obrannej tretine Prešova.

03:00
    V útočnom pásme sa na chvíľku usadili aj domáci, žiadnu strelu ale nevymysleli.

04:20
    Nauš sa po zisku puku za bránkou súpera snažil hľadať Neulsa, ten však odišiel striedať.

04:50
    Cez ľavé krídlo a následne stredom šikovne unikol hosťujúcej obrane Gerlach, k zakončeniu sa ale nepretlačil.

05:48
    Rabčan drží Prešovčanov aj naďalej, zachytil hneď dva pokusy hostí.

06:43
    Banská Bystrica dala gól!
    Prihrávku pred bránku dokonale zužitkoval pripravený ALEX VÝHONSKÝ a bezproblémovo prekonal Rabčana. 0:1. Asistencie Dominik Jendek a Dominik Sojka.

07:20
    Bystričania získavajú ďalšie buly v útoku, puk totiž opäť zachytil Rabčan.

07:55
    Gerlach nahodil puk za bránku hostí na ochranné plexisklo, po odraze ho následne zakryl brankár Rahm. Buly pred bystrickou bránkou.

08:03
    Bystričania sa oslobodili zakázaným uvoľnením, buly pred ich bránkou sa zopakuje.

08:35
    Girduckis pekne unikol po pravom krídle a poslal nebezpečnú prihrávku pred bránku, kde Martin nedokázal prestrčiť puk pomedzi betóny Rahma. Chýbal naozaj len kúsok.

09:48
    Vylúčenie v tíme HC 05 Banská Bystrica:
    2 min. – príliš veľa hráčov na ľade, trest odpyká Branden Troock.

11:00
    Obrovská prešovská šanca zahodená! K dorážke sa na ľavej strane pred bránkou hostí dostal úplne voľný Girduckis a polovica štadióna už kričala gól. Trafil iba bočnú sieť.

12:00
    Ďalšia veľká šanca! Sýkora sa z pravého krídla uvoľnil a vypálil, bránku však netrafil.

12:44
    Píska sa ofsajd, vhadzuje sa v strednom pásme, bližšie k obrannej tretine hostí.

13:00
    Troock sa nikým nekrytý držal nejakú tú chvíľu na puku v útočnom pásme, napokon vykúzlil prudkú strelu z otočky, ktorú zachytil Rabčan.

14:17
    Koňare získali puk za bránkou hostí, ponuková činnosť pred bránkou však prakticky nebola. Na seba to od modrej čiary vzal Turan, úradovala lapačka Rahma.

14:48
    Ďalší úspešný zákrok Rahma, tentokrát pokryl puk pred dobiehajúcimi Prešovčanmi a hru skúsene prerušil.

15:18
    Zakázané uvoľnenie, vhadzovať sa bude pred bránkou Banskej Bystrice.

16:00
    Gerlach z ľavej strany bránku minul, Jendroľ potom svoju dorážku nasmeroval iba do betónov Rahma.

16:55
    Tamáši unikol obrane a v nájazde na Rabčana zlyhal, domáci gólman dnes predvádza ďalší skvelý výkon.

17:38
    Prešovčania stupňujú svoj tlak, hru musel opäť prerušiť Rahm.

17:54
    Holenda – 2 min., nedovolené bránenie.

18:25
    Kabáč v oslabení dostal pas pred bránku, kde úplne voľný zlyhal a netrafil.

18:51
    Ďalšia obrovská šanca! Sýkora dostal fantastickú prihrávku priamo medzi kruhy a vypálil, Bystricu však drží vo vedení skvelý Rahm.

19:40
    Gerlach zakončil z pravého krídla, puk ramenom vyrazil Rahm.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Prešovčania začali zápas horšie, vyvrcholením bol gól Výhonského v 7. minúte. Počas zvyšného priebehu tretiny boli však lepším tímom, vypracovali si viacero šancí, hrali dve presilovky. Vyrovnať sa im ale nepodarilo, po prvej tretine je tak stav 0:1.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:45
    Bystričania vykúzlili obrovskú šancu hneď na úvod tretiny, najväčším faktorom celej akcie bol Troock. Strelu napokon kryl Rabčan.

21:57
    Tím HC MV Transport Prešov dal gól!
    Z pravej strany si nakorčuľoval vpred nikým nekrytý MAX GERLACH a strelou na bližšiu žrďku do hornej časti bránky prekonal Rahma. 1:1. Asistencie Sean Giles a Juraj Šimek.

22:30
    Šoltés vystrelil z ľavého krídla, trafil bočnú sieť domácej bránky.

23:38
    Ballhornovo nahodenie nenašlo adresáta, píska sa zakázané uvoľnenie. Vhadzuje sa v obrannom pásme domácich.

23:53
    Akciu hostí prerušil ofsajdový hvizd, vhadzovanie sa presunie do stredného pásma.

24:25
    Kontos sa uvoľnil na pravej strane a napálil puk do bočnej siete.

25:25
    Od modrej strieľal Klíma, puk zachytil Rahm.

25:51
    Šanca aj na opačnej strane, aj na dvakrát však úspešne zakročil brankár Rabčan.

26:53
    Alex Výhonský – 2 min., faul lakťom.

27:20
    Od modrej pálil Giles, vyrážať musel Rahm. Prešov tlačí Bystričanov viac a viac.

28:43
    V oslabení unikol Tamáši, natlačil sa pred bránku, zakončil a oslavoval gól. Jeho radosť prerušilo rozpaženie rozhodcu. Ten si situáciu išiel pozrieť k obrazovke.

28:43
    Verdikt rozhodcu ostáva v platnosti, pokračuje sa za stavu 1:1.

29:55
    Troockov prienik ľavým krídlom skončil až strelou z bezprostrednej blízkosti bránky, situáciu musel hasiť Rabčan.

30:35
    Vylúčenie v tíme HC MV Transport Prešov:
    Ján Sýkora – 2 min., hrubosť.

31:30
    Bystričania hrajú vôbec prvú presilovú hru v zápase, na ľade to tak aj vyzerá. Po úvodnej propagačnej strele sa takmr minútu nedokázali usadiť v útočnom pásme.

31:46
    Oliver Turan – 2 min., hákovanie.

31:46
    Nepríjemná situácia pre Prešov, za podrazenie bol vylúčený aj Turan. Takmer minútu budú hrať Koňare traja proti piatim.

32:45
    Prešovčanov celú minútu statočne držal nad vodou gólman Rabčan, predviedol hneď tri fantastické zákroky.

32:58
    2 min. – príliš veľa hráčov na ľade, trest odpyká Kevin Jendroľ.

33:40
    Rabčan naďalej exceluje, neskutočne vychytal delovku Troocka.

33:50
    Ani toto nie je gól! Rabčanovi pri rane z pravého krídla pomohla žrďka.

34:58
    Obe mužstvá sú na ľade v plnom počte.

34:58
    Neskutočné množstvo šancí zneškodnil gólman Rabčan. Bystričania mohli v presilovkách dohromady streliť kľudne aj šesť gólov.

35:36
    Puk sa z ničoho nič ocitol za Rabčanom, ako posledný sa ho dotkol DOMINIK SOJKA. Asistencie Alex Výhonský a Matúš Holenda.

38:21
    Nepresná prihrávka ukončila útočnú akciu Prešovčanov, do protiútoku sa následne rútil hosťujúci Jakub Sukeľ. Zastavil ho ofsajd.

38:37
    Z pravej strany vystrelil Klíma, bránku však netrafil.

39:09
    Zakázané uvoľnenie Prešovčanov.

39:20
    Jendek sa pekne otočil okolo domáceho obrancu a hľadal ešte lepšie postaveného Sojku, ten bol však rýchlejší ako puk.

39:48
    Matej Bača – 5+DKZ, napadnutie hlavy a krku.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

Druhá tretina patrila brankárovi Prešova Eugenovi Rabčanovi, ten zneškodnil prakticky všetko. Nad jeho sily bolo len zakončenie Sojku, ktoré opäť obrátilo vedenie na stranu hostí. Prešov vstúpi do tretej tretiny s päťminútovou presilovou hrou, za napadnutie hlavy a krku bol vylúčený Matej Bača.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:33
    Prešov sa prezentoval prudkou ranou od modrej čiary, Rahm ju vyrazil na ochrannú sieť.

40:51
    Ďalšie zakončenie domácich, dorážkovú príležitosť nepremenil Šimek. Zuby si vylámal na pozornom Rahmovi.

41:00
    Opäť pálil Gerlach, betónmi vyrazil Rahm. V skrumáži pred bránkou sa k dorážke nikto nedostal.

42:31
    Girduckisovo nahodenie tečoval smerom na bránku Neuls, Rahma však jemná zmena smeru neprekvapila.

42:50
    Chybu domácej defenzívy mohol potrestať Kabáč, v nájazde sa rútil sám na Rabčana. Urobil to zle, bránku netrafil.

43:38
    Vhadzuje sa pred Rahmom.

43:48
    Od modrej napriahol Craig Martin, rana prešovského krídelníka však rozozvučila iba mantinel za hosťujúcou bránkou.

44:30
    Tamáši hľadal v úniku pred bránkou Kabáča, puk napokon opäť skončil mimo troch žrdí. Po následnom útoku domácich sa bude vhadzovať pred Rahmom.

45:40
    Do útočného pásma šikovne prenikol Martin, nikto z jeho spoluhráčov si však puk nevypýtal. Zmocnili sa ho Bystričania.

46:35
    Rabčan puk kryje a vhadzovať sa bude pred prešovskou bránkou.

47:00
    Z ľavej strany strieľal Neuls, úspešne vyrážal Rahm.

47:40
    Vhadzovanie pred Rabčanom.

48:27
    Lalíkova rana od modrej čiary skončila na zadnom mantineli, Prešovčania stále skúšajú vyrovnať skóre.

48:40
    Bystričania sa oslobodili zakázaným uvoľnením, nasleduje buly pred Rahmom.

49:42
    Rabčan drží prešovské nádeje! Fantastickým zákrokom zneškodnil obrovskú príležitosť, zakončenie prišlo spomedzi kruhov.

51:28
    Ivan Ďatelinka – 2 min., sekanie.

51:39
    Jendek sa obtočil okolo bránky a zakončil, puk smeroval mimo bránku.

52:21
    Ďalší únik Bystričanov v oslabení! Tamáši sám proti Rabčanovi nechal kĺzať puk mimo priestor troch žrdí.

53:28
    Hostia sa v oslabení úspešne ubránili, Prešovu sa kráti čas.

54:35
    Kontos sa po chybe v domácej rozohrávke ocitol sám s pukom medzi kruhmi, zakončil ale iba priamo do Rabčana.

55:00
    Vhadzuje sa pred Rabčanom.

55:42
    Martin posunul puk úplne voľnému Girduckisovi, ktorý trestuhodne zahodil obrovskú šancu z ľavej strany. Ďalší dôležitý zákrok Rahma, ktorý následne puk zakryl.

56:27
    Fanúšikovia si po zákroku za hosťujúcou bránkou pýtali presilovku, Prešovčania však akciu úspešne dohrali. Presne strieľal spomedzi kruhov TOMÁŠ KLÍMA. 2:2. Asistencie Oliver Turan a Eduard Šimun.

57:21
    Vhadzuje sa v strednom pásme.

58:47
    Tamášiho strelu zneškodnil lapačkou Rabčan, hostia sa držia ďaleko od svojej bránky.

58:51
    Ďalší Rabčanov zákrok, buly sa môže opakovať.

59:42
    Bystričania už kontrolujú puk a dohrávajú tretinu, pôjdeme do predĺženia.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

60:55
    Šimekova strela skončila v hradbe bystrických tiel, v hre sa pokračuje.

61:25
    Rabčan práve chytil tri strely za sebou, po prvom zakončení Tamášiho prišli aj dve dorážky. Domáci gólman dnes predvádza neskutočný výkon.

62:33
    Troock sa natlačil pred bránku, no v poslednej chvíli ho od zakončenia odtlačil Neuls.

62:59
    Šanca aj na opačnej strane ľadovej plochy, Rahm však puk za svoj chrbát nepustil.

63:39
    Gašpar sa zbavil obrancu a sám v úniku zakončil, opäť sa ale predviedol famózny Rabčan.

64:20
    Holendovu delovku od modrej Prešovčania odvrátili von z vlastnej obrannej tretiny.

65:00
    Predĺženie sa skončilo.

V predĺžení nám gól nepadol, nasledovať budú samostatné nájazdy.