Hvězda Praha – Kladno 5:6 (1:3 po s.n.) | Mountfield HK – Pardubice 4:2 (kon.) | Sparta – HC Litvínov 6:3 (kon.)
Kometa Brno – Vítkovice 1:2 (0:3 po s.n.) | Slavia – K. Vary 2:6 (kon.) | Třinec – Přerov 10:2 (kon.)
Havlíčkův Brod – Tábor 3:2 (po pr.) | Poruba – HK MD Šumperk 2:4 (kon.) | Mladá Boleslav – Jihlava 5:4 (kon.)
Zlín – Olomouc 5:4 (3:2 po s.n.) | Plzeň – Chomutov 6:1 (kon.) | Liberec – Motor ČB 8:6 (kon.)
Mountfield HK
4:2 (1:1, 2:0, 1:1)
HC Dynamo Pardubice
Sobota 01.10.2022, 12:15 • ČPP Aréna, Hradec Králové • Extraliga dorostu • Skupina Střed

Ode mne je to vše. Přeji hezký zbytek dne a zase někdy na počtenou. (15:20:10)

Je dobojováno. Vládcem Východních Čech v kategorii dorostu je hradecký Mountfield. Ten k vítězství vykročil už ve 4. minutě, kdy Tadeáš Burda propálil Tuláčka teploměrem a otevřel skóre. Pardubičtí však nesložili zbraně a ještě v první třetině dokázali srovnat, když přečíslení úspěšně zakončil Dominik Kučera . Ve druhé třetině mělo Dynamo velké množství šancí, nedokázalo však žádné využít. Poté ale přišla 39. minuta, ve které díky nechytatelným projektilům Štěpána Černého a Ondřeje Páleníka odskočili domácí na rozdíl dvou branek. Ve třetí části se Pardubičtí snažili utkání vyrovnat, naráželi však na obětavé Lvy, kteří jim padali do střel. Puk do branky dostal až necelé dvě minuty před koncem Lukáš Korec. Více už ale hosté nestihli, naopak ještě inkasovali, když Vojtěch Aschenbrenner pečetil do prázdné branky výhru Hradce 4:2.

59:35
    Hradec právě vstřelil branku!
    Je rozhodnuto! VOJTĚCH ASCHENBRENNER ukořistil puk a z velkého úhlu rozhoduje Východočeské derby. Bez asistence.

59:26
    Domácí dostali puk do středního pásma.

59:20
    Mráz se přes celé hřiště snažil trefit prázdnou branku, ale těsně minul – icing.

58:38
    Meišner znovu drží puk.

58:03
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Ještě to bude drama! LUKÁŠ KOREC dostal od Šimona Bartoně přihrávku před branku a střelou mezi betony překonal Meišnera – 2:3. Asistence: Šimon Bartoň, Tom Kaštánek.

57:52
    Domácí gólman lapil střelu golfákem a dal svým spoluhráčům možnost vystřídat.

57:37
    Závar před Meišnerem, ale gól z toho není.

57:21
    Teď se ale dopustili icingu, a hosté to zkouší v šesti.

57:05
    2. hradecká formace drží touš v útočném pásmu.

56:15

56:07
    Voděracký svým napadáním zdržuje rozehrávku Dynama.

55:54
    Hra byla přerušena kvůli ležícímu pardubickému hráči v rohu hrací plochy, ale zdá se, že bude v pořádku.

55:28
    Puk opustil útočné pásmo hostů, oba týmy střídají.

55:02
    Střelu Štěpána Lempacha srazila hradecká defenziva mimo hřiště.

54:46
    Samuel Meišner lapil střelu Kučery z kruhu.

54:20
    Zacloněná střela Kaštánka letěla metr nad.

54:15
    Vyloučení v týmu Mountfield HK:
    Vítek – 2 min., krosček.

53:37
    Hosté se snaží snížit, ale nemohou se usadit na delší dobu v pásmu.

52:56
    Při závaru před Tuláčkem se jen těsně nedostal ke střele V. Aschenbrenner.

52:36
    Střela Samka byla přizvednuta do ochranné sítě.

52:07
    Hradečtí drží touš daleko od vlastní branky.

51:30
    Před Novosadem se otevřela dálnice, do které vystřelil. Místo mezi betony domácího brankaře však nenašel.

51:03
    Pilař nezpracoval přihrávku na modré a puk získávají Lvi.

50:13
    Korec ujížděl z boku sám na Meišnera, v poslední chvíli mu však sjel touš z čepele.

49:26
    Nyní už se jim přechod povedl a nadále útočí.

48:40
    Dynamo drželo Hradecké v tlaku, a když se konečně vymanili jejich akci zastavilo postavení mimo hru.

48:06
    Lvi se zkonsolidovali a začínají útočnou akci.

47:34

46:48
    V. Aschenbrenner zblokoval střelu Kučery, v následné akci hosté nemířili přesně.

46:18
    Dominik Pavlík ujel ve vlastním oslabení dopředu, byl však zastaven tvrdým stromem.

46:05
    Samuel Meišner drží. Bude se vhazovat po jeho pravici.

45:43
    Domácí vybojovali touš za vlastní brankou a osvobozují se.

45:34
    Jón – 2 min..

44:52
    Pardubickému obránci utekl puk na modré čáře a píská se ofsajd.

44:28
    Hra se velmi kouskuje. Teď je důvodem přerušení icing hostí.

43:53
    Rána Dominika Pavlíka bylo zblokována do rohu.

43:13
    Domácí nahazují za branku Tuláčka, kde bojují o touš.

42:28
    Lvi se nemohli dostat z obranného pásma, když se jim to povedlo zastavil je ofsajd.

41:59
    Korec zablokoval nahození domácího obránce a otáčí hru.

40:58
    Oba týmy si přehazují puk z jedné strany na druhou, vše končí zakázaným uvolněním Dynama.

40:25
    Hostující Šmerda střílel z kruhu, Meišner si však poradil.

40:16
    Hru přerušuje hradecké postavení mimo hru.

40:02
    Hosté vyhráli buly, nemají ale klid na hokejkách.

40:01

Třetí třetina začne přibližně v 13:48.

Ve druhé třetině měli navrch Pardubičtí a to díky několika přesilovkám. Jedna byla dokonce zdvojená a to celou minutu čtyřicet, Samuel Meišner v ní však fantasticky podržel svůj tým. A tak přišel trest na samotném konci třetiny. Dvěma přesnými ranami poslali domácí do vedení Štěpán Černý a Ondrej Páleník. Dynamo tak bude muset ve třetí části dotahovat.

40:00

39:48
    Nakonec jim ale touš utíká a druhá třetina skončí za stavu 3:1.

39:17
    Domácí se snaží přidat ještě jeden gól a drží se v pásmu.

38:39
    Tvrdý direkt domácích! Bolehovský dal zpoza branky přihrávku na levý kruh osamocenému ONDŘEJI PÁLENÍKOVI a ten už si dokázal poradit – 3:1. Asistence: Jaroslav Bolehovský, Filip Samek.

38:01
    Hradec jde znovu do vedení! Domácí ujeli do situace 2 na 2 k puku se dostal ŠTĚPÁN ČERNÝ a střelou k bližší tyči překonal přesouvajícího se Tuláčka. Bez asistence.

37:14
    Z následné protiakce trefili hosté pouze boční konstrukci.

36:39
    Hrací předmět se ocitl mimo kluziště. Vhazovat se bude po levici hostujícího brankáře.

36:28
    Tadeáš Burda se hezky prokličkoval až před Tuláčka, toho však trefil pouze do znaku.

35:40
    Ofsajd domácích.

35:13
    Momenty Víta Pilaře. Ten nejdříve nebezpečně hledal najíždějícího spoluhráče poté chytře tečoval, ani po jedné situaci ale puk za čárou neskončil.

34:47
    Na konci kombinace byl Štěpán Lempach, ale trefil jen lapačku domácího gólmana.

34:24
    Hosté zavezli puk do pásma a kombinují.

33:40
    Nyní se hra uklidnila a o puk se bojuje před střídačkami.

32:48
    Po obrovském zaváhání v rozehrávce domácích se sám před Meišnerem ocitl David Krčál, ale trestuhodně minul.

32:04
    Nepřesnou rozehrávku Černého nezvládlo Dynamo přetvořit v útočnou akci.

31:18
    Až nyní získal kotouč Bolehovský a obrací hru.

30:37
    Hosté i nadále pokračují v tlaku.

29:48

29:28
    Kaštánek znovu několikrát pálil, Meišner připraven.

29:07
    Kaštánek zabránil na poslední chvíli samostatnému úniku Jóna.

28:25
    Po buly domácí ihned vyhazují přes všechny čáry.

28:16
    Hra je přerušena, protože kus černé pryže opustil hrací plochu.

27:48
    Pavlík se okamžitě vrací na trestnou, tentokrát za sekání.

27:45

27:10
    Domácím se povedlo osvobodit a jsou ve čtyřech.

26:39
    Dynamo vytvořilo zámek, Meišner kryl několik střel Kaštánka, poté navíc po bleskovém přesunu vyrazil střelu Kučery.

25:50
    Buly sice vyhráli hosté ale nestačili zastavit touš v útočném pásmu. Z následné akce pálil Kaštánek pouze do Meišnera.

25:45
    Mráz – 2 min., hrubost.

25:45
    Turena se snažil procpat puk kolem bližší tyče, neúspěšně.

25:32
    Meišner fantasticky zneškodnil dorážku z těsné blízkosti.

25:24
    Pavlík – 2 min., držení.

25:17
    Po sérii nepřesností zaváží Pardubičtí puk do útočného pásma.

24:47
    Hosté se dopustili zakázaného uvolnění.

24:05
    Po závaru před brankou Meišnera odpálil jeden z domácích touš do rohu.

23:52
    Samek zablokoval Šmerdovu pumelici a Hradečtí otáčí hru.

23:10
    Hra má velmi rychlý spád.

22:20
    Dominik Pavlík se ze strany natlačil před gólmana, ale střelou po zemi si na něj nepřišel.

21:37
    Lvi zamkli soupeře a kombinují, ti se osvobodili pouze nahozením a odchází střídat.

21:06
    Pardubický obránce už nestihl zachytit touš v útočném pásmu a píská se znovu postavení mimo hru.

20:56
    Dynamu se daří napadat hradeckou rozehrávku. Ten tak odehrává pouze na icing.

20:25
    Ten se píská pro změnu na druhé straně.

20:03
    Hradecké v útočném snažení přibrzdil signalizovaný ofsajd.

20:01

Druhá třetina začne přibližně v 13:02.

Máme za sebou první třetinu Východočeského derby, která přinesla velké množství vyloučených. K vidění bylo také přehršel šancí. Z nich obě strany proměnily jednu. Hradecké poslal do vedení Tadeáš Burda nechytatelnou ránou z mezikruží. Pardubičtí se ale rychle otřepali a za osm minut dokázali srovnat, když Dominik Kučera zužitkoval přečíslení 2 na 1. V závěru třetiny ještě domácí nevyužili čtyřicetivteřinovou dvojnásobnou přesilovku. Na kostce nad ledem tak svítí stav 1:1.

20:00

19:37
    Hradecký kapitán Jakub Jón obětavě zablokoval Křečanovu ránu golfákem.

18:56
    O puk se bojuje v rohu hradecké obranné třetiny.

18:20
    Hosté posíleni ubráněným oslabením se vrhají do útoku.

17:50

17:20
    Janečkovu střelu od modré Tuláček neudržel, naštěstí pro něj se však kotouč vykutálel vedle.

17:05
    Lvi opět začínají akci z požádat vlastní branky.

16:42
    Dynamo už je ve čtyřech a navíc se osvobozuje.

16:23
    Dminik Pavlík byl z mezikruží vychytán efektním semaforem.

15:58
    Jónovu střelu zablokovali hosté, po další akci si Tuláček našel plachtící puk a přerušuje hru.

15:50
    Hosté se budou muset bránit 41 vteřin ve třech.

15:50
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice:
    Křečan – 2 min., krosček.

15:24
    Štěpán Lempach ujel ve vlastním oslabení vstříc Meišnerovi, ten však do cesty postavil svůj beton.

15:05
    Domácí v zavezení puku do pásma zastavil hvizd čárového.

14:38
    Hosté se ihned po buly osvobozují.

14:30
    Novosad – 2 min., hákování.

13:40
    Hra se odbývá ve středním pásmu s velkým počtem nepřesností.

13:15
    Tuláček podržel střelu Samka od modré. Bude se vhazovat po jeho levici.

12:43
    K brance Tuláčka se snažil dostat Bolehovský, nebyl však hosty vpuštěn.

12:23
    Hradecký Páleník byl při své šanci zastaven na hraně faulu.

11:18
    Je vyrovnáno! Pardubice získali puk kvůli nedorozumění v obraně domácích a ujeli dva na jednoho. DOMINIK KUČERA si dojel přihrávku od Šimona Bartoně a zasunul puk za vyjetého Meišnera. Asistence: Šimon Bartoň.

10:26
    Jaroslav Bolehovský se prokličkoval až do mezikruží, Pardubičtí však jeho střelu stačili zblokovat.

09:37
    Hra se přelévá ze strany na stranu.

09:04
    Se zacloněným nahozením Novosada si domácí brankář poradil.

08:40
    Dynamo zamklo svého soupeře v útočném pásmu a kombinuje.

08:00
    Z mezikruží střílel Štěpán Lembach, branku ovšem netrefil.

07:48
    Hosty v přechodu do útoku zastavil ofsajd.

06:37
    Na opačné straně střílel Hendrych, ale trefil pouze Tuláčkovu vyrážečku.

06:20
    Hostující Pražan se nacpal před gólmana a způsobil Hradci značné problémy.

05:41
    Pardubice mají k dispozici zkrácenou přesilovku.

05:24
    Jakub Jón obral soupeře o puk a rozjel akci Lvů, ta však nebyla úspěšná.

04:45
    Ihned po vyhraném buly střílel hostující Oliva, Meišner vyrazil maskou.

04:37
    Bolehovský – 2 min., hákování.

03:36
    Vápeník – 2 min., napadení.

03:36
    Máme otevřený gólový účet! TADEÁŠ BURDA dostal přihrávku od Jakuba Jóna a osamocen z mezikruží prostřelil Tuláčka teploměrem. Asistence Jakub Jón.

03:05
    Hraje se ve čtyřech na obou stranách a pardubičtí ostřelují Meišnera.

02:47
    Korec – 2 min., krosček.

02:34
    V. Aschenbrenner – 2 min., vysoká hůl.

02:16
    Dominik Kučera byl odzbrojen hradeckou obrannou řadou.

01:37
    Domácí napadají pardubickou rozehrávku.

01:02
    Krčál se dostal ke střele z mezikruží, Meišner vyrazil levým betonem.

00:28
    V. Aschenbrenner přešel do útočného pásma v nesouladu s pravidly – ofsajd.

00:03
    Buly vyhráli domácí a zakládají útok.

00:01

V aréně právě probíhá rozbruslení a už během něho se hráči špičkují na červené čáře. Čeká nás vyhrocené derby.

Mountfield HK: Meišner (Petřík) – Mráz, Burda, Janeček, Černý, J. Aschenbrenner, Samek – Jón, Hendrych, Pavlík – Voděracký, V. Aschenbrenner, Bolehovský – T. Vítek, Bednař, Páleník.
    Trenér: Luboš Dvořák

HC Dynamo Pardubice: Tuláček (Antoš) – Kaštánek, Křečan, Úlehla, Šmerda, Vápeník, Oliva, Novosad – Pilař, Lempach, Turena – Bartoň, Pražan, Korec – Krčál, Kučera, M. Vítek.
    Trenér: Michal Mikeska

Rozhodčí: Borecký – Hájková, Hnilička.

4. místo, 8 bodů, 2-1-0-2
    Dynamo má zatím sezonu jako na houpačce. V prvním utkání ročníku si z Humpolce odvezlo cenné dva body za výhru v prodloužení 3:2 nad Jihlavskou Duklou, o dva dny později se však muselo sklonit před Havlíčkovým Brodem v poměru 1:2. Poté ale přišel první zápas na vlastním ledě, ve kterém pardubičtí porazili České Budějovice 4:3. Následně se Východočeši vydali znovu na cesty, tentokrát do Tábora, kde vybojovali vítězství 3:1. Do derby však nepůjdou v úplně nejlepším rozpoložení, protože ve čtvrtek utrpěli porážku od Bílých Tygrů z Liberce na domácí půdě 1:3. Individuálním statistikám v týmu zatím vévodí Štěpán Lempach s bilancí 4+1.

3. místo, 9 bodů, 3-0-0-2
    Hradečtí dorostenci začali sezonu domácím vítězstvím nad Táborem 6:1. Poté však přišly dvě porážky, a to v Liberci 1:4, posléze také na vlastním ledě s Havlíčkovým Brodem 4:5. Lvi ale na rozpačitý začátek ročníku zareagovali nejlepším možným způsobem, když pod Bílou věží porazili prozatímního lídra z Mladé Boleslavi poměrem 4:2. První venkovní výhry se svěřenci Václava Pánka dočkali ve čtvrtek na ledě jihlavské Dukly, kde díky fantastickému pětigólovému obratu v závěrečné periodě brali vítězství 6:4. Tým zatím táhnou dvojčata Aschenbrennerova, Vojtěch hrající v útočných řadách má na kontě už šest branek a jen o gól zaostává za nejlepším střelcem ligy, jeho bratr Jakub se zase z pozice obránce může pyšnit sedmi asistencemi.

Krásný dobrý den od soutoku Labe s Orlicí, kde se odehraje Východočeské derby mezi Hradcem a Pardubicemi v rámci 6. kola dorostenecké nejvyšší soutěže.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:15.

Tomáš Prodělal

Branky a nahrávky: 4. Burda (Jón), 39. Černý, 39. Páleník (Bolehovský, Samek), 60. V. Aschenbrenner – 12. Kučera (Bartoň), 59. Korec (Bartoň, Kaštánek)

Rozhodčí: Borecký – Hájková, Hnilička