Hvězda Praha – Kladno 5:6 (1:3 po s.n.) | Mountfield HK – Pardubice 4:2 (kon.) | Sparta – HC Litvínov 6:3 (kon.)
Kometa Brno – Vítkovice 1:2 (0:3 po s.n.) | Slavia – K. Vary 2:6 (kon.) | Třinec – Přerov 10:2 (kon.)
Havlíčkův Brod – Tábor 3:2 (po pr.) | Poruba – HK MD Šumperk 2:4 (kon.) | Mladá Boleslav – Jihlava 5:4 (kon.)
Zlín – Olomouc 5:4 (3:2 po s.n.) | Plzeň – Chomutov 6:1 (kon.) | Liberec – Motor ČB 8:6 (kon.)
Mountfield HK
4:2 (1:1, 2:0, 1:1)
HC Dynamo Pardubice
Sobota 01.10.2022, 12:15 • ČPP Aréna, Hradec Králové • Extraliga dorostu • Skupina Střed

Ode mne je to vše. Přeji hezký zbytek dne a zase někdy na počtenou. (15:20:10)

Je dobojováno. Vládcem Východních Čech v kategorii dorostu je hradecký Mountfield. Ten k vítězství vykročil už ve 4. minutě, kdy Tadeáš Burda propálil Tuláčka teploměrem a otevřel skóre. Pardubičtí však nesložili zbraně a ještě v první třetině dokázali srovnat, když přečíslení úspěšně zakončil Dominik Kučera . Ve druhé třetině mělo Dynamo velké množství šancí, nedokázalo však žádné využít. Poté ale přišla 39. minuta, ve které díky nechytatelným projektilům Štěpána Černého a Ondřeje Páleníka odskočili domácí na rozdíl dvou branek. Ve třetí části se Pardubičtí snažili utkání vyrovnat, naráželi však na obětavé Lvy, kteří jim padali do střel. Puk do branky dostal až necelé dvě minuty před koncem Lukáš Korec. Více už ale hosté nestihli, naopak ještě inkasovali, když Vojtěch Aschenbrenner pečetil do prázdné branky výhru Hradce 4:2.

59:35
    Hradec právě vstřelil branku!
    Je rozhodnuto! VOJTĚCH ASCHENBRENNER ukořistil puk a z velkého úhlu rozhoduje Východočeské derby. Bez asistence.

59:26
    Domácí dostali puk do středního pásma.

59:20
    Mráz se přes celé hřiště snažil trefit prázdnou branku, ale těsně minul – icing.

58:38
    Meišner znovu drží puk.

58:03
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Ještě to bude drama! LUKÁŠ KOREC dostal od Šimona Bartoně přihrávku před branku a střelou mezi betony překonal Meišnera – 2:3. Asistence: Šimon Bartoň, Tom Kaštánek.

57:52
    Domácí gólman lapil střelu golfákem a dal svým spoluhráčům možnost vystřídat.

57:37
    Závar před Meišnerem, ale gól z toho není.

57:21
    Teď se ale dopustili icingu, a hosté to zkouší v šesti.

57:05
    2. hradecká formace drží touš v útočném pásmu.

56:15

56:07
    Voděracký svým napadáním zdržuje rozehrávku Dynama.

55:54
    Hra byla přerušena kvůli ležícímu pardubickému hráči v rohu hrací plochy, ale zdá se, že bude v pořádku.

55:28
    Puk opustil útočné pásmo hostů, oba týmy střídají.

55:02
    Střelu Štěpána Lempacha srazila hradecká defenziva mimo hřiště.

54:46
    Samuel Meišner lapil střelu Kučery z kruhu.

54:20
    Zacloněná střela Kaštánka letěla metr nad.

Tomáš Prodělal

Branky a nahrávky: 4. Burda (Jón), 39. Černý, 39. Páleník (Bolehovský, Samek), 60. V. Aschenbrenner – 12. Kučera (Bartoň), 59. Korec (Bartoň, Kaštánek)

Mountfield HK: Meišner (Petřík) – Mráz, Burda, Janeček, Černý, J. Aschenbrenner, Samek – Jón, Hendrych, Pavlík – Voděracký, V. Aschenbrenner, Bolehovský – T. Vítek, Bednař, Páleník
    Trenér: Luboš Dvořák

HC Dynamo Pardubice: Tuláček (Antoš) – Kaštánek, Křečan, Úlehla, Šmerda, Vápeník, Oliva, Novosad – Pilař, Lempach, Turena – Bartoň, Pražan, Korec – Krčál, Kučera, M. Vítek
    Trenér: Michal Mikeska

Rozhodčí: Borecký – Hájková, Hnilička