Hvězda Praha – Kladno 5:6 (1:3 po s.n.) | Mountfield HK – Pardubice 4:2 (kon.) | Sparta – HC Litvínov 6:3 (kon.)
Kometa Brno – Vítkovice 1:2 (0:3 po s.n.) | Slavia – K. Vary 2:6 (kon.) | Třinec – Přerov 10:2 (kon.)
Havlíčkův Brod – Tábor 3:2 (po pr.) | Poruba – HK MD Šumperk 2:4 (kon.) | Mladá Boleslav – Jihlava 5:4 (kon.)
Zlín – Olomouc 5:4 (3:2 po s.n.) | Plzeň – Chomutov 6:1 (kon.) | Liberec – Motor ČB 8:6 (kon.)
HC RT TORAX Poruba
2:4 (0:1, 0:2, 2:1)
HK Mladí Draci Šumperk
Sobota 01.10.2022, 15:00 • RT TORAX ARENA • Extraliga dorostu • Skupina Východ

Z dnešního hokejového klání je to ode mne vše. Loučím se z RT TORAX ARENY a přeji příjemný zbytek dne. (17:47:34)

Až do 52. minuty se hrálo bez dalších branek. Mladí Draci se zdatně bránili porubským výpadům. Při hře pět na pět se Poruba sice střelecky prosazovala, jenže narážela na výborně koncentrovaného gólmana, který byl překonán až v oslabení tři na pět. Ale pěkně postupně. Právě v 52. minutě zvyšoval vedení Mladých Draků Antonín Karas, když jej nejdříve Samuel Sobol vychytal při jízdě zleva doprava, ale opačným směrem už byl úspěšný.
    Přesilovku pět na tři věnovali hosté RT TORAXu v 57. minutě a tu využil Olaf Zachariasz, kdy si dorazil vlastní střelu. Mladí Draci se i ve čtyřech dostali do útočné třetiny, ale jejich snažení zastavila technická závada na mantinelu domácí střídačky. Po IPH turnaji zůstaly mantinely ještě bez reklam, tedy nevyztužené a tak se stalo, že při povzbuzování hráčů na střídačce získal mantinel velkou díru a bezmála 10 minut se čekalo na aspoň provizorní opravu.
    Vyhrané buly domácí dostalo bleskově do útočného pásma, kde zazvonil na šumperskou tyč Mykyta Bodnar, čímž využil zbývající vteřiny přesilovky. Dvě minuty pak hrál RT TORAX bez brankáře, ale k dramatu to nevedlo.

Třetí třetina patřila gólově domácímu týmu, ale protože začal trefovat volné prostory pozdě, druhé prohře už dorostenci Poruby nezabránili.

Mladí Draci opět dokázali, že na Porubské to umí. Zvlášť na jejich ledě! Za aktivitu, bojovnost a nasazení se po zásluze si odváží tři body.

59:38
    Domácí kryjí odkrytou bránu před výpadem Urbana.

59:17
    Ondráček nedovolil Porubě skórovat potřetí.

58:44
    Střela Tomáše Hansela končí v náručí gólmana.

57:56
    RT TORAX po oddechovém čase hraje bez gólmana.

57:56
    Poruba právě vstřelila branku!
    RT TORAX využívá zbývající vteřiny přesilovky. MYKYTA BODNAR napřáhl a po zaznění tyčky končí puk za Ondráčkovými zády. Asistence: Olaf Zachariasz.

Lepící páska opět pouští hru. Po 10 minutách se hráči staví na buly před S. Sobolem.

Po IPH turnaji, který skončil v RT TORAX ARENĚ teprve včera, jsou mantinely na střídačkách ještě stále zbaveny reklamních ploch, aby byly průsvitné. Proto nemají dostatečnou tvrdost a stalo se to, že po povzbuzování hráčů se jeden kus rozlomil a nyní se již 8 minut čeká na opravu díry na střídačce Poruby.

57:25
    Šumperk i ve čtyřech útočí. Samuel Sobol kryje pokus Pospíšila.

56:40
    Kapitán vyhrává buly a OLAF ZACHARIASZ bleskově střílí a protože Ondráček puk odrazil před sebe, tak porubský útočník svou střelu doráží kolem tyče. Asistence: Petr Sobol.

56:26
    Vyloučení v týmu HK Mladí Draci Šumperk:
    Plhal – 2 min., hrubost.

Po dopískání se nedovoleně projevil další šumperský hráč a tak budou hosté podruhé ve třech.

56:26
    Hejátko – 2 min., držení.

55:32
    Ondráček zachytil pokus Filipa Veselého a dorážku tak nedovolil Skorochodovi.

54:10
    RT TORAX operuje v útočné třetině, jenže šumperská obrana je nepropustná. Moc dobře se Mladí Draci na lídra skupiny připravili!

52:40
    Druhá možnost snížení byla připravena pro Koidu, kterému se do cesty u pravé tyče postavil Ondráček.

52:02
    Samostatný únik Tomáše Hansela nekončí gólem. Bekhendem porubský forvard trefuje vyrážečku.

Gabriela Juříková

Branky a nahrávky: 57. Zachariasz (P. Sobol), 58. Bodnar (Zachariasz) – 16. Verner (Seidenglanz, Plhal), 22. Verner (Seidenglanz, Plhal), 28. Pospíšil (Maurer, Pluskal), 52. Karas (Seidenglanz)

HC RT TORAX Poruba: S. Sobol (Turoň) – Bodnar, F. Veselý, Pavlíček, Jeřábek, Bortoli, S. Stasiuk, Dragon – Hansel, P. Sobol, M. Veselý – Koida, Jevtěchov, Skorochod – Indrst, Zachariasz, T. Vehovský – M. Hlaváč
    Trenér: David Moravec

HK Mladí Draci Šumperk: Ondráček (Habas) – Souček, Březina, Jarmara, Prokop, Plhal, J. Veselý – Maurer, Pluskal, Hejátko, Mácha, Urban, Škrabal, Verner, Pospíšil, Seidenglanz, Karas, Pazourek
    Trenér: Radek Kučera

Rozhodčí: Kapitanov – Vengřín, Hladík