Motorlet – Dukla B 2:2 (kon.) | Zbuzany – Povltavská 3:1 (kon.) | Č. Budějovice B – Plzeň B 0:3 (kon.)
Králův Dvůr – Domažlice 0:1 (kon.) | Přeštice – Vltavín 1:2 (kon.) | Karlovy Vary – Admira Praha 0:2 (kon.)
Dynamo České Budějovice B
0:3 (0:1)
FC Viktoria Plzeň B
Sobota 01.10.2022, 10:30 • TCM Mladé • Česká fotbalová liga (A) • 9. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:30.

Vítám tu všechny milovníky fotbalu! V sobotu dopoledne se v rámci ČFL skupiny A odehraje také souboj B-týmů českobudějovického Dynama a Viktorie Plzeň. Viktorii patří v tabulce soutěže druhá příčka, navíc je výborně rozjetá, když vyhrála posledních pět zápasů. Jihočeši se nacházejí na třinácté pozici.

Zajímavostí je, že Viktoria odehrála posledních pět zápasů na domácí půdě. Všechny také vyhrála. Naposledy přehrála 3:1 Písek. Dynamo minulý víkend uhrálo na svém hřišti remízu 3:3 s Povltavskou FA.

SK Dynamo České Budějovice B: Luksch – Bartizal, Böhm, Bečvář, Šimoník, Polanský Branec, Hák, Malecha (C), Prášek, Penner.
    Náhradníci: Polanský – Pineau, Pravda, Dohnal, Kladrubský
    Trenér: Dušan Žmolík

FC Viktoria Plzeň B: Mrózek – Vacek, Čihák (C), Fišer, Oravec, Pešek, Sojka, Gaszczyk, Krůta, Pospíšil, Kronus.
    Náhradníci: Vlček – Falout, Paluska, Houdek, Dabani, Planeta.
    Trenér: Josef Parlásek

Rozhodčí: Kolátor – Flade, Doubek.

1

4
    Domácí začali aktivně. Plzeňská obrana nyní musela čelit zajímavé akci soupeře. Nakonec je z toho jen odkop od brány.

5
    Hosté podnikli protiútok přes pravou stranu. Přízemní centr měl oslovit nabíhajícího Tadeáše Pospíšila, balón však skončil v rukavicích brankáře Dynama Luksche.

6
    Součástí realizačního týmu Českých Budějovic je i Jiří Kladrubský. Ještě v nedávné minulosti ligový hráč A-týmu, který dříve působil také ve Spartě či Slovanu Bratislava. Trenérem gólmanů hostí je zase Petr Bolek, bývalý brankář, který prošel také Viktorií.

8
    Daleko z brány musel domácí brankář Matěj Luksch. Před protihráčem raději uklidil balón do autu.

8
    Ondřej Oravec udělal napadáním velké problémy Böhmovi, který měl k míči blíže. Hráč Viktorie mu balón téměř vypíchl, vše ale nakonec vyřešil Luksch.

10
    Rohový kop Plzně. Na něj si skákal Milan Krůta, ale míč se odráží do zámezí. Hosté reklamují, že by se opět mělo kopat od rohového praporku, rozhodčí však přisoudil odkop Dynamu.

12
    Po tečované přihrávce Oravce měl Bartizal co dělat, aby zabránil rohovému kopu. Domácí obránce balón posunul alespoň do autu.

12
    Tentokrát už Plzeň roh kopala. Po centru na bližší tyč se dostal k tvrdé hlavičce Dominik Fišer, ovšem Luksch míč skvělým zákrokem vytěsnil mimo svou bránu!

13
    Plzeň B právě vstřelila branku!
    Další rohový kop už hosté využili! Centrovaný míč si našel ADAM ČIHÁK a obránce s prvoligovými zkušenostmi už balón nasměroval do sítě.
    13. Adam ČIHÁK - 0:1

15
    Dvě další šance hostí v krátkém sledu! Balón nejprve skončil na boční síti Lukschovy brány. O chvíli později Dynamo výrazně podržel gólman, který stačil zmenšit zakončujícímu hráči střelecký úhel a jeho ránu v pádu vyrazil.

16
    Plzeňští se po vstřeleném gólu namlsali a v tuto chvíli mají velkou herní převahu.

18
    Z levé strany centroval Oravec. Českobudějovická obrana opět měla co dělat.

19
    Oravec byl faulován napadajícím Pennerem. Hosté rozehrávají z vlasntí poloviny.

20
    Adam Kronus si z levé strany navedl míč do domácího pokutového území. Jeho následný střelekcý pokus neprošel na bránu.

22
    Z brány musel Ondřej Mrózek, který si došel pro nakopnutý míč za hostující obranu.

25
    Hra se v posledních minutách uklidnila. Stále platí, že hosté Dynamo k ničemu nepouštějí.

27
    Nadějně vypadající kombinace domácích. Finální přihrávka Bečváře do šestnáctky však nebyla přesná. Martin Prášek měl k míči příliš daleko.

28
    Domácí zahrávali rohový kop. Míč vracel hlavou před bránu Bečvář a tam se dostal k hlavičce z bezprostřední blízkosti Martin Prášek. Balón však trkl přímo do rukavic brankáře Mrózka.

30
    Sražený centr Vacka z pravé strany. Hosté mají k dispozici rohový kop.

30
    Po rohovém kopu zblízka doklepl míč do sítě Tadeáš Pospíšil. Ten stál ale v ofsajdové pozici a tento gól tak nemůže platit.

32
    Hosté dobře napadají a Jihočeši tak mají velké problémy s rozehrávkou.

32
    Po zisku míče právě díky presinku postupoval dopředu Tadeáš Pospíšil. Jeho kličkovaná v šestnáctce však k úspěchu nevedla.

33
    Šance Dynama. Zakončení domácího hráče z dobré pozice však minulo bránu.

35
    Alexandr Sojka přerušil akci domácích zachycením míče a navíc byl poté faulován. Viktorka tak bude rozehrávat z vlastní poloviny.

37
    Domácí si po rohu vytvořili závar v pokutovém území. Obrana Západočechů nakonec situaci zdárně vyřešila.

39
    Teď sledujeme takovou přetlačovanou a překopávanou. Hráčům se nedaří dostat míč na delší dobu na zem.

41
    Kronus získal pro hostující tým rozehrávku od rohového praporku.

42
    Hosté rozehráli nakrátko. Kronus pak z leva odcentroval a míč propadl prostorem u vzdálenější tyče až do zámezí.

43
    Kronus rychle vhodil aut na Alexandra Sojku. Ten zleva odcentroval na pravý roh šestnáctky, kde byl Pavel Gaszczyk. Jeho první rána směřovala za záda brankáře Luksche, ale míč vyrazil obránce na brankové čáře! Balón se pak odrazil zpátky ke Gaszczykovi, jehož další střela byla tentokrát tečována mimo.

45
    První poločas se pomalu chýlí ke svému konci. Běží už poslední minuta řádné hrací doby.

45
    Oravec fauloval ve vzdušném souboji Robina Polanského. Ten dostal ránu do obličeje a zůstává ležet na hrací ploše.

45+1
    Zatímco je Polanský ošetřován, hlasatel oznámil, že první půle bude nastavena o minutu.

45+2
    Domácí se ještě snažili zahrozit po standardní situaci. Ta byla zahrána dobře, ovšem nikdo z nabíhajících hráčů se k zakončení nedostal.

45+2

Po prvním poločase souboje rezerv prohrává ta českobudějovická s Plzeňskou 1:0. Vedení Západočechů je zasloužené. Většinu času byli aktivnější a na rozdíl od soupeře si vytvářeli i šance. Jediný gól padl ve 13. minutě po rohovém kopu. Prosadil se stoper Adam Čihák.

46

46
    Střídání v týmu SK Dynamo České Budějovice B:
    ze hřiště odchází Robin Polanský, přichází David Pravda.

46
    Skvělý vstup hostů do druhého poločasu! Ti přidali hned po přestávce druhý gól, o který se postaral ADAM KRONUS.
    46. Adam KRONUS - 0:2

50
    Kronus s Gaszczykem dobře kombinovali na pravé straně a získali pro hosty roh.

51
    Po rohovém kopu musel boxovat míč brankář Luksch.

52
    Vacek odcentroval z pravé strany. Míč se odrazil k Pavlovi Gaszczykovi, který z dobré pozice minul domácí bránu.

52
    Rozběhnutého Alexandra Sojku poslal k zemi Bartizal. Rozhodčí ale nedovolený zákrok domácího hráče neviděl.

53
    Domácí mohli snížit! Střelu z pravé strany šestnáctky však vykopl pravou nohou brankář Mrózek.

54
    Fišer hledal malou domů brankáře Mrózka. Toho presoval Prášek, ovšem gólman Viktorie před ním stačil míč odkopnout.

55
    Hosté mohli skórovat po rohu! Míč se snesl na nohu Patrika Vacka, který mířil do míst, kde byl brankář Luksch asi nebyl. V cestě mezi bránou a druhou střely se však ještě nacházel jeden z obránců!

57
    Hosté neubírají z presinku, kvůli kterému je Dynamo nuceno hrát především dlouhé míče. Kombinace tam z domácí strany moc není.

58
    Hosté sehráli krásnou akci, kterou zakončil ADAM KRONUS! Ten balón na zadní tyči pohodlně doklepl do odkryté brány – 0:3.
    58. Adam KRONUS - 0:3

61
    Vypadá to, že o vítězství Viktorie je rozhodnuto. Hosté jsou lepším týmem, Dynamo zatím nemá na jejich hru protizbraň.

62
    Z brány musel hostující Mrózek, který pak odkopl míč až do zámezí.

64
    Zase vysoký presink Viktorie, který donutil brankáře Luksche odehrát míč jen do autu.

65
    Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň B:
    ze hřiště odchází Milan Krůta, přichází Petr Falout.

66
    ze hřiště odchází Milan Šimoník, přichází Štěpán Pineau.

68
    Dobrou pozici na pravé straně šestnáctky nevyužil Tadeáš Pospíšil. Jeho zakončení zablokoval obránce a míč se snesl do rukavic Luksche.

70
    Hosté zahrávali roh. Luksch míč vyboxoval pouze k Alexandrovi Sojkovi, který zblízka vysoko překopl bránu.

72
    Nadále se hraje pod taktovkou Plzně, která nepolevuje ve svém úsilí.

75
    Domácí brankář Luksch se snažil přenést míč na pravou stranu. Jeho nákop byl ale moc vysoký a spoluhráč ho tak nemohl zachytit.

75
    Čihák byl v běžeckém souboji u míče dříve než Penner a odehrál ho k brankáři Mrózkovi.

76
    Pospíšila takticky fauloval Jan Malecha, který dostal žlutou kartu. Standardní situace pro hosty.

77
    Hosté rozehráli nakrátko. Čihák pak hledal za obranou Gaszczyka, který však na míč nedosáhl.

78
    Dalekonosný projektil Adama Čiháka prosvištěl jen těsně nad břevnem! To by byla parádní trefa plzeňského kapitána.

81
    Hostující Pavel Gaszczyk dostal žlutou kartu za protesty. Poukazoval na to, že Kronus, který mu nabíhal do šance, byl faulován. Rozhodčí to ale viděl jinak.

82
    ze hřiště odchází Adam Kronus, přichází Alao Godwin Dabani,
    ze hřiště odchází Tadeáš Pospíšil, přichází Šimon Planeta.

84
    Hosté jsou nadále při chuti. Nejprve Sojka přetáhl svůj centr na zadní tyč příliš. Poté přišla střela zpoza šestnáctky, která nenalezla prostor mezi tyčemi.

87
    Domácí odkopli míč jen k Sojkovi. Ten ho hlavou dával volnému Dabanimu, jenž ale prováhal čas na zakončení a nakonec ani nepřihrál.

87
    Čisté konto zatím drží Ondřej Mrózek. Plzeňský brankář nemá moc práce, teď ale vyrazil nebezpečnou střelu na roh.

88
    ze hřiště odchází Pavel Gaszczyk, přichází Jan Paluska,
    ze hřiště odchází Alexandr Sojka, přichází Samuel Houdek.

90
    Už běží poslední minuta základní hrací doby. Rozhodčí Kolátor asi nebude mít moc důvodů nastavovat.

90+1
    Tak přeci jen ještě dvě minuty.

90+2
    Hosté dohrávají zápas s míčem na kopačkách. Do blízkosti brány soupeře se už netlačí.

90+2

Fotbalisté béčka Viktorie Plzeň potvrdili výbornou formu a na půdě rezervy Českých Budějovic vítězí 3:0. Výsledek je to naprosto zasloužený, hosté byli jasně lepším týmem. Ve 13. minutě se po rohovém kopu prosadil Adam Čihák. Ihned po změně stran se pak trefil také Adam Kronus, který později přidal ještě jeden zásah. Západočeši nastoupili i s řadou mladíků z juniorky, kterou v úterý čeká prestižní duel Ligy mistrů na hřišti Bayernu Mnichov. Na tento test se tedy naladili výborně. (12:21:09)