Neapol – Turín 3:1 (kon.) | Inter – AS Řím 1:2 (kon.) | Empoli – AC Milán 1:3 (kon.)
SSC Neapol
3:1 (3:1)
Turín FC
Sobota 01.10.2022, 15:00 • Stadio Diego Armando Maradona, Neapol • Italská Serie A • 8. kolo

Tabulkový lídr vstoupil do utkání jak nejlépe mohl, už ve 12. minutě mu dvougólový náskok zařídil André Anguissa. Vedoucí Neapol pak hrála úsporněji, takže si hosté mohli dovolit vystrčit růžky. Vlašiće však vychytal Meret a spousta dalších střel šla mimo. Třetí gól přidal ve 37. minutě Kvaratšelija a v tu chvíli už to s Turínem vypadalo hodně zle. Rozjetou Neapol však ještě do přestávky stihl přibrzdit Sanabria, který pak ještě jednu velkou šanci zahodil.

Druhý poločas byl z neapolské strany už spíše udržovací. Nějakých dvacet minut před koncem byl po žluté kartě pro svého svěřence vzteky bez sebe Ivan Jurić, který po červené kartě zbytek zápasu dosledoval z tribuny. V závěru ještě Meret fantasticky zneškodnil střelu od Radonjiće a na druhé straně střelou pod břevno protáhl brankáře Lozano.

Neapol po vítězství 3:1 setrvala na vrcholu tabulky. (17:05:09)

Držení míče: 49 % : 51 %.
    Střely na branku: 7:3. Střely mimo: 5:5.
    Rohy: 4:4. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 4:17.
    Neapol porazila Turín a dál vládne Sérii A

90+5

90+5
    Centr chorvatského záložníka Neapol odvrací a vítězství má v kapse.

90+4
    Jednu z posledních možností nabídne standardka, které se ujme Nikola Vlašić.

90+3
    Jeho centr mířil na hranici vápna, kde ze všech nejvýše vyskočil stoper Buongiorno. Na snížení (a srovnání) má Turín poslední dvě minuty...

90+2
    Teď určitě ne, protože po ztrátě míče zařadili zpátečku a brejkovou situaci zastavili faulem. K nařízenému trestňáku se staví Eljif Elmas.

90+1
    Turínští fotbalisté mobilizují poslední zbytky sil, aby závěr ještě zdramatizovali. Bude jim to stačit?

90
    Před námi je ještě minimálně 5 minut.

88
    Když nevíš co s míčem, tak vystřel. Touto fotbalovou poučkou se zřejmě řídil Hirving Lozano. A nebylo to vůbec špatné rozhodnutí! Turínského brankáře protáhl ranou pod břevno.

87
    Po Lukićově faulu na Mathíase Oliveiru hraje Neapol.

85
    Střídání v týmu Turín FC:
    ze hřiště odchází Ricardo Rodríguez, přichází Perr Schuurs.

85
    ze hřiště odchází Wilfried Stephane Singo, přichází Yann Karamoh.

84
    Z rohového kopu už nijak nezapršelo, přetažený centr totiž skončil v zámezí.
    83. Meret fantasticky zneškodnil střelu od Radonjiće

83
    Turín neměl daleko ke kontaktnímu gólu! Závěr mohl zdramatizovat Nemanja Radonjić, jenž po přihrávce proti noze protáhl Mereta. Neapolský gólman dlouho letěl vzduchem a nakonec vyrazil míč na roh. Důležitý zákrok!

81
    Střídání v týmu SSC Neapol:
    ze hřiště odchází Mário Rui, přichází Mathías Oliveira.

81
    ze hřiště odchází Kviča Kvaratšelija, přichází Eljif Elmas.

Lukáš Jasoněk

Branky: 6. Anguissa (Rui), 12. Anguissa (Politano), 37. Kvaratšelija (Zieliński) – 44. Sanabria

Karty:   70. Singo (TUI), 73. Lukić (TUI)   73. Ivan Jurić (TUI)

Střely na branku: 7:3. Střely mimo: 5:5. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 4:17.
    SSC Neapol: Meret – Di Lorenzo, Rrahmani, Kim Min-jae, Rui (81. Oliveira) – Anguissa, Lobotka, Zieliński (62. Ndombèlé) – Politano (68. Lozano), Raspadori (62. Simeone), Kvaratšelija (81. Elmas).
    Náhradníci: Marfella, Sirigu – Jesus, Demme, Östigard, Zerbin, Zanoli, Zedadka.

Trenér: Luciano Spalletti.

Turín FC: V. Milinković-Savić – Djidji, Buongiorno, R. Rodríguez (85. Schuurs) – Singo (85. Karamoh), Lukić, Linetty (74. Adopo), Lazaro (74. Aina) – Vlašić – Sanabria, Mirančuk (68. Radonjić).
    Náhradníci: Beriša, Gemello – Bayeye, İlkhan, Edera, Garbett, Zima.

Trenér: Ivan Jurić.

Rozhodčí: Massimi – Cipressa, Scatragli.