Benátky n/J – Písek 2:5 (kon.) | Ústí n/L – Klatovy 1:4 (kon.) | Letňany – Mostečtí Lvi 2:0 (kon.)
Hronov – Cheb 1:5 (kon.) | SHKM Hodonín – Val. Meziříčí 2:5 (kon.) | Havlíčkův Brod – Kopřivnice 3:5 (kon.)
Znojmo – Nový Jičín 7:1 (kon.) | Žďár n/S – Opava 4:1 (kon.) | Vel. Meziříčí – Havířov 1:3 (kon.)
Vrchlabí – Kobra 3:4 (po pr.) | Jablonec n/N – Příbram 2:4 (kon.) | Děčín – Chomutov 4:9 (kon.)

Žďár právě vstřelil branku!
    Trefou do prázdné branky definitivně o osudu dnešního utkání rozhoduje LUKÁŠ BUREŠ! Asistence: Petr Štěpánek, Jan Wasserbauer.

58:45
    Piták zůstává na střídačce, Opava v šesti!

55:48
    Šance pro Slezany ještě s výsledkem něco udělat, Svoboda dostává dvě minuty za podrážení.
    50:43 ŠTĚPÁNEK - 3:1

50:43
    Plameny přesilovku bleskově využívají a zvyšují svůj náskok na rozdíl dvou branek! Na ránu z hole PETRA ŠTĚPÁNKA Piták nedosáhl. Asistence: Ladislav Havlík, Lukáš Bureš.

50:38
    Opavě začíná zápas protékat mezi prsty, po podrážení Zapletala jde Slezan do čtyř.
    49:12 SVOBODA - 2:1

49:12
    Teď už se ovšem Plameny radují! Poprvé v utkání je do vedení rychlou ranou po vhazování posílá ADAM SVOBODA! Asistence: Marek Prokš.

49:08
    Piták se teď před osamoceným hráčem Žďáru na čáře skvěle roztáhl a zabránil téměř jistému gólu!
    44:41 LOJEK - 1:1

44:41
    Domácí vyrovnávají na 1:1! Dělovka MARTINA LOJKA končí pod víkem Pitákovy branky. Asistence: Ladislav Havlík.

43:28
    Vyloučení v týmu HK Opava:
    Beránek – 2 min., nedovolené bránění.

Omlouvám se všem čtenářům, gól Radima Štěpánka ze druhé třetiny nakonec neplatil! Chyba nastala kvůli problémům s elektronickým zápisem a chvilkovou ztrátou spojení se zimním stadionem ve Žďáru.

42:06
    Jenže Slezan jde znovu do čtyř, Římský dostává dvě minuty za vysokou hůl.

40:01
    Opava ještě svého soupeře v závěru druhé třetiny faulovala, přiznám se, že mi incident unikl. Žďár tak třetí třetinu zahajuje přesilovkou.

38:13
    Komplikace pro Žďár! Po faulu Jíchy jdou domácí na téměř dvě minuty do tří.

38:07
    Štindl za brankou Plamenů cvičil s Václavem Půžou tak dlouho, až jej donutil ke krosčeku.

36:20
    Opavští svého soupeře pořádně zmáčkli a před brankou vznikla menší skrumáž, kotouč však do sítě hosté nedopravili.

33:05
    Marek Vojkůvka dostal ve středním pásmu kotouč do jízdy a jel úplně sám, Sláma jeho zakončení likviduje levým betonem!

30:04
    Velká šance na domácí vyrovnání. Nedovolené bránění Věntuse rozhodčím neuniklo.

25:30
    Domácí ale mohli v oslabení udeřit! Jeden z bránících forvardů se zmocnil kotouče a jel na Pitáka sám. Opavský brankář si ale připsal důležitý zákrok.

25:10
    Opava nakonec po buly ve vlastním pásmu byla faulována, Bureš jde ven za podrážení.

21:09
    Brankář Jiří Sláma podrazil protihráče, který se snažil objet jeho svatyni, což rozhodčím samozřejmě neuniklo. Trest odpyká Martin Štola.

18:51
    Dominik Piták svůj tým výrazně podržel! Nejprve sice před sebe vyrazil projektil od modré, pak ale skvělým způsobem lapil dorážku z velké blízkosti.

17:00
    Bureš zakončoval z podobné pozice jako před chvílí, ale trefil jen boční síť! Domácí pak v nevhodný moment zlomili hůl a přesilovka se chýlí ke konci.

15:42
    Pachula – 2 min., hákování.

14:10
    Sotva jsem zprávu o malé nebezpečnosti střel domácích dopsal, mohlo být srovnáno! Proti zblízka pálícímu Lukáši Burešovi ale skvělým přesunem zasáhl Piták!

08:30
    První přesilovku si zahraje i Žďár, Filip Zapletal jde ven za nedovolené bránění.
    06:23 ŠINDELÁŘ - 0:1

06:23
    Opava právě vstřelila branku!
    Slezan nabídnutou početní výhodou nepohrdl! Od modré napřáhl k přízemní střele JIŘÍ ŠINDELÁŘ, Slámovi Opavští dobře zaclonili a kotouč se zastavuje až v síti!

05:38
    První přesilovku zápasu si zahraje Opava, Plameny hrály v šesti. Trest odpyká Martin Gregar.

03:40
    Plameny mohly jít do vedení! Po zisku kotouče v obranném pásmu táhl kotouč Petr Štěpánek, který poté mířil na zadní tyč, jenže minul!

Tomáš Chalupa

Branky a nahrávky: 45. Lojek (Havlík), 50. Svoboda (Prokš), 51. Štěpánek (Havlík, Bureš), 59. Bueš (Štěpánek, Wasserbauer) – 7. Šindelář (Rousek, Wolf)

SKLH Žďár nad Sázavou: Sláma (Vít) – Grauer, Lojek, Havlík, Macek, Pleva (C), Svoboda, Půža – Adam, Wasserbauer, Gregar, Kotlík, Jícha, Štola, Prokš (A), Vaňkovský, Chlubna, Štěpánek, Bureš, Pilný.
    Trenér: Martin Sobotka.

HK Opava: Piták (Sotlar) – Šindelář (C), Štěpánek, Pachula, Zapletal, Thiel, Věntus – Vojkůvka, Římský, Vojtovič, Rousek (A), Kadula, Buršík, Zelenka, Beránek, Wolf (A), Štindl, Horný.
    Trenér: Aleš Tomášek.

Rozhodčí: Kohoutek – Vískot, Augusta.