Slavia – Vsetín 2:1 (kon.) | Písek – Technika Brno 2:5 (kon.) | Chomutov – HK MD Šumperk 3:4 (po pr.)
Havlíčkův Brod – Poruba 2011 2:1 (kon.)
IHC Králové Písek
2:5 (1:0, 0:4, 1:1)
Technika Hockey Brno
Neděle 02.10.2022, 14:00 • Zimní stadion Písek • Liga juniorů • 7. kolo

A máme konec! Technika si od řeky Otavy odváží všechny tři body. Písecká juniorka je i po sedmi kolech bez bodu. (16:07:56)

59:26
    Rozhodčí se teď unáhlil a přerušil hru, i když neměl brankář Jansa kotouč pod kontrolou. Krátce po odpískání totiž kotouč přešel brankovou čáru. Na celkovém výsledku to ale už nic nezmění.

58:46
    Technika právě vstřelila branku!
    Přesilovkový gól a zároveň gól do prázdné brány! Za brankovou čáru kotouč poslal JAN TOMAN. Bez asistence.

58:15
    Písek to zkouší v pěti! Jansa již odskočil na střídačku.

58:00
    Hosté nikam nepospíchají, čas je teď jejich největší kamarád.

57:36
    Oddechový čas pro tým Technika Hockey Brno.

57:36
    Vyloučení v týmu IHC Králové Písek:
    Cháb – 2 min., podrážení.

56:53
    Dohnal neudržel puk v útočném pásmu, Písek tak musí začít stavět od začátku.

56:14
    Nešpůrek si připsal dva důležité zákroky za sebou. Vhazovat se bude po jeho pravé ruce. Brankář Jansa je již vyjetý a čeká na pokyn trenéra.

55:56
    Kotouč poskakoval na brankové čáře v Nešpůrkově pracovišti! Nikdo z hokejistů ve žlutých dresech ale nedokázal doklepnout puk.

55:10
    Rozběhla se nám poslední pětiminutovka, čas ubíhá a Písek to zřejmě brzy zkusí v šesti.

54:20
    Brankář Jansa skvěle zareagoval, povyjel z brankoviště a nedopustil, aby kotouč prošel na hůl snajpra Erika Pospíšila.

53:30
    Obě mužstva posílají na led čerstvé pětky.

52:16
    Kdyby byla přihrávka o něco přesnější, tak by Přidal mohl jet sám na brankáře Jansu. To se ale nestalo a domácí tak mohou být v klidu.

50:47
    Alex Sever se ujal kotouče, pronikl do útočné třetiny a málem obešel dva protihráče. Na poslední chvíli se ale domácím obráncům povedlo obrat tohoto šikovného útočníka o puk.

50:27
    Vítek Apolenář tvrdě fauloval Poláka. Dvě minuty pro hostujícího útočníka za faul kolenem.

49:09
    Poměrně dlouhou pasáž strávilo domácí mužstvo v útočném pásmu, ale střelba byla téměř nulová. Takhle to nepůjde.

47:57
    Králové operují v útočné zóně, ale hokejisté reprezentující Techniku skvěle dostupují protihráče.

47:10
    Souboj o puk nenašel vítěze, a tak se rozhodčí rozhodl hru přerušit. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

46:55
    O kotouč se aktuálně bojuje za píseckou svatyní.

46:13
    Pokus o rychlý brejk domácím nevyšel – zakázané uvolnění.

45:56
    Jihočeši nemohou pokračovat v útočení, neboť jim byl odpískán ofsajd.

45:30
    Hokejisté Techniky kombinují v útočné třetině. Zatím bez střelby.

44:35
    Velíškova rána od modré byla sražena defenzivním hráčem Techniky do ochranné sítě.

44:27
    Jasna srazil kotouč do ochranné sítě.

43:42
    Signalizovaný ofsajd vyhání hostující hokejisty z útočného pásma.

43:06
    Szemmelroth si z levého křídla sjel do středu hřiště a prudce vypálil. Jansa proti střelci vystoupil a jeho střelecký pokus lapil.

41:48
    Svoboda výborně odstavil od kotouče Hořejšího.

41:15
    Písek právě vstřelil branku!
    Krátce po skončení přesilové hry se domácí prosazují! Přesně se trefil TOMÁŠ HLAVÁČEK, jenž nedal brankáři hostů žádnou šanci. Asistence: Jan Zátopek, Filip Cháb.

41:00
    Zátopek pálil z dobré pozice mezi kruhy, ale trefil tyčku.

40:34
    Erik Pospíšil si tentokrát na Jansu nepřišel. Hra bude pokračovat za stavu 1:4 z pohledu domácích.

40:34
    Trestné střílení pro Techniku!

40:01

Druhá třetina končí a obraz hry se změnil o sto osmdesát stupňů. Celek z Brna nasázel čtyři fíky a odchází do kabin s pohodlným tříbrankovým náskokem.

40:00

39:30
    Technika vyhazuje puk, zbývá posledních třicet vteřin ze druhé třetiny.

39:11
    Za hrubost je na dvě minuty vyloučen kapitán hostujícího mužstva Ondřej Blaško.

39:00
    Písečtí se drží v útočném pásmu a pokoušejí se vstřelit rychlý gól, který by jim pomohl.

38:25
    Technika nemá dost a přidává čtvrtou branku! Nejprve se dostal do drobného úniku Erik Pospíšil, kterého však Jansa vychytal. Puk se ale pak vrátil mezi kruhy, kde byla připravena hokejka JANA TOMANA, který propálil píseckého brankáře. Asistence: Erik Pospíšil, Matěj Trögner.

38:00
    Technika hraje na kotouči ve vlastním pásmu, písecké napadání bez úspěchu.

37:16
    Písecká juniorka je zdrcena inkasovaným gólem.

35:59
    Technika se prosazuje při vlastním oslabení! Rychlý brejk zakončoval ALEX SEVER, kterému přesně nabil Erik Pospíšil. Asistence: Erik Pospíšil.

35:24
    Vyloučení v týmu Technika Hockey Brno:
    Szemmelroth – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

34:45
    Líska se dostal zcela sám před Jansu! Střelec Techniky ale nenašel recept na píseckého gólmana.

34:25
    Erik Pospíšil se dostal do zakončení a vybojoval pro své kvarteto vhazování daleko od své branky.

34:13
    Veškeré střelecké pokusy domácích úspěšně kryje Nešpůrek.

33:17
    Příležitost pro domácí. Dvě minuty za hákování dostává Vítek Apolenář.

32:39
    Chábovu ránu přikryl Nešpůrek.

30:31
    Technika se dostává do vedení! Brankář Jansa neucpal pořádně mezeru u pravé tyčky a propálil ho GERGÖ SZEMMELROTH. Asistence: Jindřich Sladký.

30:22
    Domácí v plném počtu. Vhazovat se bude v útočném pásmu Techniky Brno.

29:34
    Pospíšilova střela šla nad píseckou klec a následně kotouč opustil pásmo.

28:54
    Kapitán Písku posílá touš až před brankáře Nešpůrka, Králové střídají.

28:22
    Sabiniok se nechal vyprovokovat a oplácel. Dvě minuty za sekání.

27:19
    Písek se zakousl do svého soka, Technika vyhazuje puk na zakázané uvolnění.

26:57
    Vhazování v útočném pásmu domácích.

26:15
    Králům se nepodařilo vyhodit kotouč, Technika stále kombinuje v útočném pásmu.

25:38
    Hosté využívají dvojnásobnou přesilovku a vyrovnávají! V píseckém brankovišti se strhla mela a nejaktivnějším hokejistou byl ERIK POSPÍŠIL, jenž dostrkal kus černé pryže za brankovou čáru. Asistence: Antonín Pospíšil, Ondřej Blaško.

25:15
    Technika obléhá píseckou tvrz.

24:51
    Komplikace pro domácí. Dvě minuty za podrážení dostává Lechnýř.

24:46
    Erik Pospíšil trefil tyčku! Tohle bylo hodně blízko!

24:30
    Dohnal vybojoval kotouč, dostal se do útočného pásma a zasloužil se o vhazování v útočném pásmu

24:04
    Erik Pospíšil to zkoušel z pravého kruhu z voleje, Jansova lapačka připravena zasáhnout.

23:58
    Jansa se dostal ke kotouči a přerušil hru, aby mohl jeho tým vystřídat.

23:39
    Přesilovka pro Techniku! Zátopek je vyloučen na dvě minuty za podrážení.

23:25
    Jansa sebral nahození do lapačky a okamžitě rozehrál, nechtěl nechat soupeři vhazování v útočném pásmu.

22:36
    Technika posílá puk na zakázané uvolnění.

22:15
    Oba týmy posílají na led čerstvé síly.

21:38
    Hosté drží útočné pásmo a jeden z píseckých beků hraje bez hokejky.

21:15
    Šindelářova střela našla přesně náruč brankáře Nešpůrka.

20:38
    Řehoř vyhodil puk mimo hřiště z vlastního pásma. Kotouč ještě zasáhl tvrzené sklo, a tak z toho nebudou dvě trestné minuty.

20:15
    Erik Pospíšil zabránil průnikové přihrávce tak, že zahrál vysokou holí. Vhazování ve středním pásmu bude následovat.

20:01

Prvních dvacet minut je již minulostí! Celých dvacet minut působil lepším dojmem domácí celek, který svého soupeře ve všech ohledech přehrával. Dlouho odolával brankář Nešpůrek, který kapituloval až v poslední minutce, kdy ho prostřelil Zátopek.

20:00

19:26
    Králové otevírají skóre dnešního utkání! Rychlou kombinaci na jeden dotek stylově zakončil JAN ZÁTOPEK, jenž vymetl levý horní růžek a zároveň sestřelil lahev. Asistence: Filip Cháb.

19:06
    Kotouč na hostující střídačce, následuje vhazování ve středním pásmu.

18:57
    Až teď se kotouče zmocnil písecký brankář, který se rozhodl přerušit hru.

18:46
    Brňané kombinují v útočném pásmu.

17:56
    Zbývá dvacet vteřin do návratu Žáka, vhazuje se v neutrální třetině.

17:00
    Hosté zakládají útočnou akci zpoza vlastní brány.

16:34
    Síly na ledě se vyrovnají. Erik Pospíšil se totiž dostal do samostatného úniku a Martin Velíšek musel hasit požár. Dvě minuty za hákování.

16:15
    Písecká elitní formace opět úřadovala a Alan Žák to nezvládl, dostává trest na dvě minuty za krosček.

15:22
    Sládek napodruhé, tentokrát se jednalo o něco lepší pokus. Jeho střelu schoval brankář Techniky do své rukavice.

15:05
    Sládek to zkoušel bekhendem, puk šel těsně vedle pravé tyčky.

14:18
    Severova střela byla sražena bránícím domácím hráčem mimo branku, Jansa tak nemusel zasahovat.

13:28
    Růžek pronikl do útočného pásma, ale neměl poblíž sebe žádného svého spoluhráče. Písečtí tak jednoduše obrali hostujícího forwarda o kotouč.

12:15
    Strnad se dostal se svým spoluhráčem do přečíslení dva na jednoho. Strnad se rozhodl celou situaci vzít na sebe a zakončoval, puk však letěl mimo tři tyče.

11:44
    Zakázané uvolnění. Hra se opět stěhuje před brankáře Nešpůrka, který musí být od začátku utkání v plném pozoru.

10:42
    Velíšek nezachytil kotouč na modré čáře, hosté tuto přesilovku zřejmě přečkají bez větších starostí.

10:10
    Brňané prostrkávají kotouč do středního pásma a okamžitě střídají.

09:08
    Toman vyvezl puk až do útočného pásma a pokoušel se překvapit píseckého muže pod maskou prudkou střelou. Jansa připraven.

08:49
    A máme tady prvního vyloučeného hráče! Dvě minuty za hákování si jde odpykat Erik Pospíšil.

08:30
    Písecká formace vedená kapitánem Pitlem dělá největší problémy Technice, která tuto lajnu těžce brání.

07:49
    Řehoř pálil okamžitě po vyhraném vhazování, ale Nešpůrek ukryl plachtící puk do lapačky.

07:13
    Zátopek hledal v prostoru před brankou svého spoluhráče, ale skvěle zapracoval obránce Techniky Holcman, který hokejkou zastavil kotouč.

06:35
    Technika posílá puk přes všechny čáry – zakázané uvolnění.

06:18
    Pitel skvěle obešel bránícího hráče a dostal se se svým kolegou do přečíslení dva na jednoho! Písecký kapitán přihrál Hořejšímu, který okamžitě pálil, avšak brankář Nešpůrek se stihl hbitě přemístit a letící kotouč zastavit.

05:42
    Pitel neudržel nohu na modré čáře, píská se tak ofsajd.

05:16
    Další důležitý zákrok pro Nešpůrka, následuje vhazovaní po jeho pravé ruce. Jihočeši zatím působí lepším dojmem.

04:53
    Kaiser se i s kapkou štěstí dostal až před Nešpůrka. Píseckého střelce ale brankář Techniky vychytal.

03:28
    Odpískaný ofsajd zastavuje útočné počínaní Brna.

02:56
    Pitel vybojoval kotouč u mantinelu a hnal se okamžitě mezi kruhy, aby vystřelil. Defenzíva Techniky ale píseckého kapitána nenechala zakončit.

02:34
    Úmyslný ofsajd hostujícího mužstva, hra se stěhuje před branku Nešpůrka.

02:24
    Sabiniokova střela byla nepřesná, Nešpůrek nemusel zasahovat.

01:35
    Hlaváčkovu ránu z pravé strany hřiště usměrnil Nešpůrek vyrážečkou na zadní mantinel.

00:55
    Technika si připsala první střelu v utkání. Brankář Jansa si připsal první úspěšný zákrok.

00:20
    Richard Pitel mohl vyrazit vstříc brankovišti, ale přihrávka mu sjela z hole, a tak se hra přesunula za branku Jakuba Nešpůrka.

00:01

IHC Králové Písek: Jansa (Tesař) – Dohnal, Polák, Velíšek – Cháb, Kaiser, Dubský, Bouška, Lechnýř, Sabiniok, Mikeska, Řehoř, Hlaváček, Sládek, Strnad, Šindelář, Zátopek, Hořejší, Pitel (C)
    Trenér: Lukáš Tramba

Technika Hockey Brno: Nešpůrek (Sekanina) – Šupa, Holcman, Blaško (C), Žák, Svoboda, Čapka, Pospíšil A. – Líska, Škodík, Fornál, Apolenář, Sladký, Toman, Sever (A), Pospíšil E. (A), Přidal, Růžek, Trögner, Szemmelroth
    Trenér: Jiří Rech

Rozhodčí: Vokoun – Hlinka, Štěpánek.

Technika je na tom o poznání lépe a má na kontě krásných sedm bodů a drží pátou pozici ve skupině Východ. Brňané mají na kontě dvě výhry v řadě. Nejprve přetlačili Šumperk 3:1 a stejným rozdílem porazili i silnou Slavii.

Jihočechům se nedaří a v dosavadním průběhu nezískali ani bod. Celek z Písku třikrát padl těsně o jednu branku a trápí ho především koncovka. Naposledy padlo mužstvo vedené trenérem Volfem na Kladně.

Zdravím všechny fanoušky juniorského hokeje! V tomto kole na sebe narazí Písek a Technika Brno.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.

Pavel Kovanda

Branky a nahrávky: 20. Zátopek (Cháb), 42. Hlaváček (Zátopek, Cháb) – 26. Pospíšil (Pospíšil, Blaško), 31. Szemmelroth (Sladký), 36. Sever (Pospíšil), 39. Toman (Pospíšil, Trögner), 59. Toman

Rozhodčí: Vokoun – Hlinka, Štěpánek